Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E30 - 325i, masina pt pasiune... (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/242571-e30-325i-masina-pt-pasiune.html)

RacerJunior 06-04-11 13:39

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Ce-i drept ... sunt mai usoare .... dar cum opresti ? :))

dragos_dpp 06-04-11 14:43

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4223333)
nu sunt pe filozofia asta sa acopar nr , doar ca o fac din obisnuinta , nu vezi ca unele sunt sterse altele nu ... cat despre ursul gri fiecare cu parerea lui ,mie unul imi place asa , intentia a fost sa dau un aspect de coupe la masina ! pt lopezz - da frate buturugile alea sunt pt iarna bunicii mei au o pasiune pt lemne si cumpara la greu

scz pt off dar eu nu am mai auzit sa ai o pasiune pentru lemne

kyler_iulian 06-04-11 14:50

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 4232160)
Ce-i drept ... sunt mai usoare .... dar cum opresti ? :))

ma am vrut sa pun discuri si pe spate dar sincer chiar sta bine cu franele astea nu am avut probleme ! si plus ca daca mai dai burn e mult mai bine pe saboti ...

kyler_iulian 06-04-11 14:52

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by dragos_dpp (Post 4232326)
scz pt off dar eu nu am mai auzit sa ai o pasiune pentru lemne

uite auzi acum ! si crede-ma ca exista pasiune pt lemne multe chestii se fac din lemn ;););) PT LIVIU: ma nu as vrea sa vand nici una dupa mine , imi plac la nebunie amandoua , si orcum daca nu iau ce trebuie nu se vinde nimic!!!!! dabia astept sai pun bujiile la vpy si saboti noi de frana ...

stefiPJJ 06-04-11 15:24

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by dragos_dpp (Post 4232326)
scz pt off dar eu nu am mai auzit sa ai o pasiune pentru lemne

Prietene, las-o dracu de treaba, Ca mai facem o gluma, un post la misto despre masina lu` Iulica care prinde 100 km/h in 5 secunde , e una, dar ce postasi tu demonstrezi ca nu ai mai mult creier decat o gaina.

kyler_iulian 06-04-11 16:50

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by stefiPJJ (Post 4232417)
Prietene, las-o dracu de treaba, Ca mai facem o gluma, un post la misto despre masina lu` Iulica care prinde 100 km/h in 5 secunde , e una, dar ce postasi tu demonstrezi ca nu ai mai mult creier decat o gaina.

dar tot te legasi de masina :-D k sa amintesc 5,5 sec 0-100 DUPA BORD!! urmeaza gps sa vad cat minte ...:rolleyes2

RacerJunior 06-04-11 16:58

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Calculeaza diferenta dintre pneurile care le ai si cele stock, apoi adauga 5 km/h la viteza de pe bord, si ai viteza reala.

kyler_iulian 06-04-11 17:31

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 4232578)
Calculeaza diferenta dintre pneurile care le ai si cele stock, apoi adauga 5 km/h la viteza de pe bord, si ai viteza reala.

da e si asta o treaba , dar eu am multe modificari la transmisie si cred ca ar fi de acolo o eroare . acum am grup 4,45 raport ff scurt , masina top speed merge 180 maxim acolo limiteaza !! in 402m schimb toate treptele !!! orcum zilele astea daca e frumos afara aflu adevarul ... :D

detroit muscle 06-04-11 17:51

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by kyler_iulian (Post 4232641)
da e si asta o treaba , dar eu am multe modificari la transmisie si cred ca ar fi de acolo o eroare . acum am grup 4,45 raport ff scurt , masina top speed merge 180 maxim acolo limiteaza !! in 402m schimb toate treptele !!! orcum zilele astea daca e frumos afara aflu adevarul ... :D

salut iulian.nu te gasesc pe mess ca sa te intreb: pot sa iau pozele de pe thread si sa fac un video cu ele? :D

Serghei_325 06-04-11 19:39

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
nu mai minti lume dracu pe acii ca nu ai tu atatea caii cat zici mai bine uitate si specializazate pe ceva care stii nu mai face din capu tau ca oricum nu faci mai nimica

kyler_iulian 06-04-11 20:41

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by Serghei_325 (Post 4233006)
nu mai minti lume dracu pe acii ca nu ai tu atatea caii cat zici mai bine uitate si specializazate pe ceva care stii nu mai face din capu tau ca oricum nu faci mai nimica

prietene invata sa vb si pe urma posteaza , orcum se vede clar ce e de capul tau ... salut :lol:

ady_viteza 07-04-11 08:46

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by RacerJunior (Post 4232578)
Calculeaza diferenta dintre pneurile care le ai si cele stock, apoi adauga 5 km/h la viteza de pe bord, si ai viteza reala.

N-are nici-o legatura....conteaza pierderile din transmisie....raportul grupului....cutia.....s.a.m.d.
Au si anvelopele o mica parte de vina in eroarea de bord insa altele conteaza mai mult...

burnout_bmw 07-04-11 09:02

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by ady_viteza (Post 4234382)
N-are nici-o legatura....conteaza pierderile din transmisie....raportul grupului....cutia.....s.a.m.d.
Au si anvelopele o mica parte de vina in eroarea de bord insa altele conteaza mai mult...

Senzorul de viteza este pe diferential, si nu are nici o leg cu rap lui, deci eroarea din fabrica +cea data de fierenta la anvelope, astea influenteaza ce spune ceasul fata de gps...
oricum 5.5sec 0-100 e cam greu de atins cu un m50...

kyler_iulian 07-04-11 11:13

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 4234424)
Senzorul de viteza este pe diferential, si nu are nici o leg cu rap lui, deci eroarea din fabrica +cea data de fierenta la anvelope, astea influenteaza ce spune ceasul fata de gps...
oricum 5.5sec 0-100 e cam greu de atins cu un m50...

in fine vad ca fiecare are parerea lui , dar pana la urma daca pun gps aflu adevarul ??

detroit muscle 07-04-11 12:32

Re: E30 - 325i, masina pt pasiune...
 
Quote:

Originally Posted by burnout_bmw (Post 4234424)
Senzorul de viteza este pe diferential, si nu are nici o leg cu rap lui, deci eroarea din fabrica +cea data de fierenta la anvelope, astea influenteaza ce spune ceasul fata de gps...
oricum 5.5sec 0-100 e cam greu de atins cu un m50...

frate mai fac si eu o intrebare decat sa ma aflu in treaba aiurea...ce inseamna (ex.motor m50 b20)stiu ca nu e bine da am dat un ex ca sa intelegeti la ce ma refer.ms


All times are GMT +2. The time now is 19:35.

- Copyright 2026 4Tuning