Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - Bagged (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/186089-e46-bagged.html)

expres 05-06-11 10:56

Re: E46 - Stanced
 
:| bombaaaa

respect pt ce ai facut !!!

Nosfer 05-06-11 22:28

Re: E46 - Stanced
 
:shock: cum pot sa stea rotile pe eaaaa. Prea tare!!!

bujuKYL 07-06-11 08:10

Re: E46 - Stanced
 
ma uimesti cu fiecare vizita pe threadu tau! felicitari inca o data si inca o data! frumos e46'le e belea!:X

Tazmaniak 07-06-11 14:24

Re: E46 - Stanced
 
Foarte frumos !:twisted:

000-asdf00asdf0--0asdf 07-06-11 20:23

Re: E46 - Stanced
 
foarte bine arata pisica ta,merita investitia!

tupeu 07-06-11 22:02

Re: E46 - Stanced
 
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))

bujuKYL 07-06-11 22:15

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4381460)
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))

ce porecle demne de ele si-au "capatat" fiecare bmw! si eu am detinut pana in primavara un e36 frumos dar ar vrut ceva mai nou!...

kos_YRC 07-06-11 22:29

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4374118)
A fost o joaca doar camber-ul respectiv :) nu am reusit sa scot roata (cricul era bagat prin spate si ridica bratul) am ridicat-o 2 mm sa bag alt cric sub prag

dupa camber-ul de pe fata, am reusit sa fac un camber decent si pe spate...

ceva frumos:twisted:

RIcKO 07-06-11 22:30

Re: E46 - Stanced
 
Quote:

Originally Posted by tupeu (Post 4381460)
E un e46 :) eu nu pot sai zic pisica... Butterfly e supranumit modelu asta ;))

sau papagal ....asa stiam eu ( din cauza capotei )

tupeu 08-06-11 06:07

Re: E46 - Stanced
 
:)))))

e N d Y 08-06-11 15:57

Re: E46 - Stanced
 
Frumoasa tare masina :

tupeu 21-07-11 09:23

Re: E46 - Stanced
 
8 Attachment(s)
am schimbat recent unintatea multimedia, am vandut bunatate de player :)) 9887-le si am achizitionat un 2din JVC avx810

in prima faza am crezut ca am luat teapa, era fara cablu de usb (smuls afara) si am nevoie de usb pentru videoclipuri pentru ca nu imi place sa folosesc discuri in masina, am intrat pe net, m-am documentat si i-am pus eu :), are si card SD dar de pe card nu merg clipurile doar muzica si poze (de ce?!?!)

am mai dat de o problema, se pare ca e46 cu 2din au altfel climatizarea, am fost nevoit sa refac in spate tot...
totul este functional acum :), sunt foarte multumit si de dvd si de lucrare

mai trebuie sa fac o rama care mai asteapta un pic :)

Raz6633 21-07-11 09:40

Re: E46 - Stanced
 
Navigatia Originala BMW pt E46 este defapt 1din, chiar daca in fata are display 16x9.

Da intradevar, ca sa montezi o unitate 2din, trebuie taiat din panoul acela unde sunt canalele de climatizare, si trebuie regandit bratul care actioneaza usitele pt canalul de aer spre picioare.

Iar rama o poti comanda... de pe ebay, decat sa te chinui sa ti-o faci tu. Poti avea noroc si sa o gasesti deja acoperita de un strat plastifiat care seamana cu bordul bmw...

tupeu 21-07-11 10:08

Re: E46 - Stanced
 
Da, probabil, dar mi se pare scump 100 de euro pentru o piesa de plastic care o pot face eu :) pe langa faptul ca imi face placere sa le fac eu piesele:D

tupeu 21-07-11 14:57

Re: E46 - Stanced
 
3 Attachment(s)
am modificat un pic si partea de la schimbator, am ridicat-o cu 5 mm pana in marginea consolei, probabil nu se vede clar din cauza calitatii pozelor, si am coborat nuca cu 20mm , merge foarte bine, si schimbatorul pare mai ingropat :)


All times are GMT +2. The time now is 01:12.

- Copyright 2026 4Tuning