![]() |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
:)))) buna asta ....
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
pai ce numai in limuzine s aai bar si in oltence nu?alea ce au in plus fata de oltence?alt pasaport? :))
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
fratilor...pe 14 sunt programat sa duc masina la vopsit si vreau sa ai dau peste vopseaua care o am CREM AURIU METALIZAT ,vreau sa ai dau si o perla si nu stiu ce culoare sa fie care sa se combine bine cu culoarea vopselei.vreau niste sfaturi.cineva imi zicea de perla albastra insa nu stiu daca crem cu albastru dau bine.tre sa cumpar perla si nu stiu ce sa iau.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy trebuie sa cautzi o culoare care sa aibe perla in ea daca te apuci tu sa bagi perla va ataca vopseaua ii va schimba culoarea eu am incercat o combinatzie masina mea e gri metalizat si am bagat in dimant silver 2 perle in ea perle lila si perle bleu, prima mia facut vopseau violeta nu mai era diamant silver si a doua albastra si na iesit nimic frumos
vezi ca la citroen am vazut un auriu ceva cum sunt jentile de la subaru impreza numai ca mai aprins daca mai vad saxo ala iti fac poza sa vezi |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
eu am vazut pe o dacie crem perlat cu violet,roz si verde. saraca e din 77 dar a bagat omu bani in ea. culoarea e super. te face sa intorci capul dupa ea.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
dap te cred dar asa era retzeta facuta
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
in primu` rand ca nu are ce sa caute perla in vopsea ... perla se da peste un strat din culoarea masinii (culoare de baza) dar tre sa fie proaspat dat 24-48 ore ... daca nu are mana vopsitoru` ti`o scoate patata .. . bafta
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
deci...vopsitorul o are pe a lui facuta culoarea de la subaru impreza.....alb cu perla rosie cred...si se vede in soare ceva galben portocaliu.....ma gandeam s ao fac la fel.procedeul e cum a spus jarule...se da vopseaua si dupa cateva ore se da perla....vopseaua mea e deja cin fabrica cu efect de perla....o sa incerc s avad ce iese si o s ava arat pozele.pe 14 o bag la vopsit.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ok fa atunci cum zice ja rule vad ca el stie mai bine cel mai bine incearca pe o paleta si o s ate convingi
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
fratilor va anunt ca de 3 zile sun posesorul unui trs adus din belgia exportat in anul 92 si fabricat in 91.totul pe le este franta mai putin tabla care se si vede ca e ro ca e praf.sambata si duminica o sa fac un transplant de pe el pe al meu...cutia in 5 tr,ornamentele de interior,suspensie,transmisie,aprindere si alte marunstisuri.motorul o s ail bag la conservat si fierul vechi la centrul de colectare de fier vechi.pretul masinii a fost de 5 mil.o sa va tin la curent cu toate astea.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
iauzi bv bai frate ce noroc ai avut
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
salutari si scuze pentru ca nu am mai scris nimik de multa vreme insa chiar nu am avut timp din cauza serviciului.
acum despre masina....am vopsito de 2 ori si de 2 ori a iesit prost...jalnik...maine o dau iar la vopsit la un alt vopsitor sa vad si la sta ce iese si sper sa iasa ceva ...daca nu iese nimik nici de data sta asa ramane si ma voi potoli cu masina asta.m-am saturat deja de meseriasi de aici.in pricipiu am renuntat la ideea cu perla pentru ca deja vopseaua are efect de perla.maine o sa pun poze cu ea in pregatiri si apoi cu ea dupa ce ai da vopseaua daca imi place cum arata....pentru ca daca mie nu imi place la altii nici atat nu o s aplaca si deci nu are rost s apun poze. pe maine!!! |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
6 Attachment(s)
poze cu masina pregatita pentru spritchit si vopsit.o sa mai pun poze pe parcurs.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nenea, incearca sa faci ceva cu aripile alea spate...
macar sa fie bombat de mai sus, sa se bombeze treptat... asa arata aiurea:( daca vrei, aflu de un vopsitor prin constanta care lucreaza foarte bine (nu stiu de preturi, dar un amic din germania si-a vopsit masina la constanta) |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
nu am ce sa mai umflu la aripi...singura solutie e sa le decupez...sunt compromise aripile...asta e vina mea ca am lasat masina la meserias fara sa stau sa vad ce face.
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:07. |
- Copyright 2026 4Tuning