Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11RL - B 01 UXD (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/147949-oltcit-club-11rl-01-uxd.html)

paulikp96 18-04-11 19:45

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
pentru evacuare ar trebui sa-i ceri lui AnDr3y-SoLenZa nr. de telefon al lui Tavi de la ALL CUSTOM. lucreaza foarte bine si la pret bun

Fireburn_03 02-06-11 10:26

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
1 Attachment(s)
ce se mai aude cu masina :D ?

uite cadou o poza :D

alxxdarkot20all 02-06-11 15:14

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
cat poate sa fie de frumoasa:shock:. extraordinar aspectul

julaikos 02-06-11 16:02

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
Aprecierea unei masini nu se face din poze....

b01uxd 02-06-11 17:15

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
pai masina a primit evacuare de la y pana in finala pe 42 in loc de 38 cum era originala....schimbat alternatoru, vopsit bratu de stergator galben si cam atat.....insa ar mai trebui niste lucruri...schimbat curea alternator, schimbata cutia de viteze, planetara stanga....curge uleiu din motor pe la buson pe la simeringu de la volanta pe la ala de la delcou pe la ala de la distributie.....deci tre schimbate si astea + la roata dreapta fata bate ceva...unii zic ca rulmentii cu ace alti zic ca vrun pivot....io habar nam......si acu treaba mea(de care ma ocup personal) revopsite jantele si refacute aripile spate capota si imbinarile pragurilor si vopsita


p.s. maestre Julaikos ti-ai notat?:D

julaikos 02-06-11 17:46

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
eu am notat de mult,tu vad ca ai tot cheltuit pe chestii neprioritare :lol:

alxxdarkot20all 02-06-11 18:03

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
pai de nu am incercat-o... dar imi place mult cum dau jantele si ideea de 'bloc' ... e ca un bloc de masina foarte masiva avand in vedere talia oltcit-ului. nu zic ca nu ar mai trebui taiat din badboy (parere proprie)

julaikos 02-06-11 18:13

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
ca idee nu e rea,dar daca cat timp nu umbla la detalii eu tot o tin pe a mea ca nu e de admirat :P

alxxdarkot20all 02-06-11 18:18

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
sa sti ca am ajuns la concluzia ca la exterior ori faci de la cap la cap ori deloc sa te apuci de detalii ... nu stiu cesa zic mai ales ca sti cum e cu retusurile la vopsea asa ca: vrei sa ai linie intre praguri si caroserie la boloboc iei masina de la cap si o faci cu simtul raspunderii

Alex_19Mig 02-06-11 21:43

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
Numai sa ai finantare serioasa si nerambursabila.
Sa faci tablaria si exteriorul unei masini si nu numai aduce la activ niste sume de bani consistente.

b01uxd 02-06-11 22:22

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
si ce finantari trebuie....mi-am adus aminte ca imi trebuie si 2 gume pe fata ca alea care le am sunt pe ultima mie de km, tampoane de motor noi intarite si kit de ambreiaj.........tablaria stiu cum se face da n-am nici timp nici nervii necesari si mai ales banii sa o fac cum stiu ca trebuie..........aaaaaa si sa nu mai zic de cele 3 sau 4 gauri de pe sub masina deci vro 20 de buli tot trebe asa in mare

julaikos 02-06-11 22:25

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
ma tampoanele la motor nu le ai pe alea de la mine intarite?ce nevoie ai de altele...

b01uxd 02-06-11 22:32

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4370635)
ma tampoanele la motor nu le ai pe alea de la mine intarite?ce nevoie ai de altele...

sunt crapate rau de tot partile de cauciuc......as lua noi si leas intari dak tot dam motoru jos

julaikos 02-06-11 22:33

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
astea noi au tabla in care se fixeaza suruburile asa "buna" ca se rupe tabla in loc sa se rupa cauciucul...crapat cauciucul sau nu tampoanele alea or sa tina multa vreme....faci ce faci si dai banii pe prostii
:twisted:

kos_YRC 07-06-11 22:51

Re: Oltcit Club 11RL - B 01 UXD
 
te risti vineri la o casa poporului?


All times are GMT +2. The time now is 16:17.

- Copyright 2026 4Tuning