Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Colt Legislativ (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ.html)
-   -   Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate (https://forum.4tuning.ro/221-colt-legislativ/99944-taxa-auto-masinile-rulate.html)

aleks 15-10-09 08:10

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Măcar nu plătesc şi impozit după ce am plătit odată taxa.

PH86MIN 15-10-09 21:23

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Dupa 15 decembrie 2009 o sa se plateasca taxa de inmatriculare si la masini noi,asa am auzit,d'aia intreb cat o sa fie taxa pt un motor de 1.6 benzina,ca dupa cum se misca dealer-ii astia de la Kia...

ALXS 17-10-09 17:19

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
am si eu o intrebare referitoare la taxa din 15 decembrie 2009. Se va plati norma de poluare doar pt masinile neimatriculate? eu am in plan prin februarie sa-mi iau o masina SH cu numere de romania,trebuie sa platesc taxa aia? sau cea veche?

RIcKO 17-10-09 20:50

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Quote:

Originally Posted by ALXS (Post 2726992)
am si eu o intrebare referitoare la taxa din 15 decembrie 2009. Se va plati norma de poluare doar pt masinile neimatriculate? eu am in plan prin februarie sa-mi iau o masina SH cu numere de romania,trebuie sa platesc taxa aia? sau cea veche?

doar masinile neimatriculate platesc taxa .....sau masinile noi ce le cumperi de la dealer

akileon 22-10-09 18:26

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
de la 15 decembrie nici masinile noi nu mai sunt scutite de taxa

Winnetou.K. 23-10-09 11:22

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Ati vazut ASTA??:shock:

a3ds 23-10-09 11:24

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Da, e de mult, dar trebuie sa treaca prin parlament si se opun rahatii aia de liberali in frunte cu Tariceanu care ia dividende din industria auto fiind concesionar Citroen. De ce crezi ca se agata cu dintii de taxa asta pe poluare? Ca sa nu putem sa ne cumparam masinile pe care ni le dorim si sa fim obligati sa cumparam logan si citroen si rahaturile la care sunt ei actionari.

Ne-a somat si EU pentru ca e ilegala taxa auto dar ii doare in pwla pe parlamentarii nostri de EU, eu nu inteleg de ce nu dau toti romanii statul in judecata ca sa inscrie masinile fara taxe iar cei care au platit de ce nu se judeca cu statul sa isi ia banii inapoi.

Winnetou.K. 23-10-09 11:28

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Sa speram ca se va aproba....dar...slabe sanse.Oricum,mie noua taxe de poluare imi convine muult mai mult fata de cea veche.

a3ds 23-10-09 11:50

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Da, e minunata, la o masina de 4600 de euro am taxa 2400, super tare frate. Nu e vorba ca iti convine sau ca nu te fute in cur asa rau ca aia dinainte, ideea e ca este ilegala si abuziva dar nimanui nu ii pasa de asta.

markizu 23-10-09 12:10

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
tocmai m-am intors de la trezorerie
deci la masina mea 1.4 (1396 cmc) an 1996 taxa de inmatriculare 521 e (1950 ron )

roofcrash 24-10-09 13:31

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
cine poate sa ma ajute si pe mine cu un link despre inmatriculari auto din statele unite.

multumesc

Tzepozzz 25-10-09 07:59

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Quote:

Originally Posted by Winnetou.K. (Post 2743844)
Ati vazut ASTA??:shock:

stai linistit ca nu se scoate...doar se aproprie alegerile si mai au si ei nevoie de voturi ;)

demin2609 26-10-09 19:05

nu stiam unde sa postez...
 
http://www.financiarul.ro/2009/08/24...rile-din-iasi/

edypro2 02-11-09 17:25

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Quote:

Originally Posted by Winnetou.K. (Post 2743844)
Ati vazut ASTA??:shock:

mah in ce data a fost asta? ca vad ca e vb de 2008:evil:

ionut daniel 17-11-09 19:27

Re: Totul despre taxa auto pentru maşinile rulate
 
Dar asta? http://www.conso.ro/citeste-stire/14...m_medium=email


All times are GMT +2. The time now is 02:47.

- Copyright 2026 4Tuning