Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club ESPERO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/92327-club-espero.html)

Rob3rt_espero 24-04-10 10:47

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by sex99 (Post 3305856)
in functie de alarma 1- 1.5 mie mi a luat 1.7 pe montat cu alarma cu pornire motor si ca baieti iti recomand sunt la autogara militari un magazin de audio alarme super priceputi , si daca pe urma ai prob cu ea te ajuta fara probleme nu ca alti care nu te mai baga in seama 0722666333 asta e nr bafta


Avand in vedere ca dau 50 ron pe alarma mi se pare cam mult 150 ron montajul...ma mai interesez sa vedem...oricum merci pentru ajutor.

vladutzu 24-04-10 17:51

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by gogufifa (Post 3305924)
diferenta este ca admisia de GSI este mai mare si se ia rampa cu tot cu injectoare ca intra perfect . dupa ce am facut asta am fost cu ea pe tester si am 114 cai si cuplu a crescut de la 145 nm a 2800 rpm la 162 nm la 2800


la mn unu se simte cu masina goala adik fara bancheta si fara scaunul din dreapta + bujii in 4 electorzi reci . evacuare de la saxofon pana la finala cu teava de 60.

auzi, suna tare cu teava din fata pana in spate? ai si toba finala sport?

banzay 24-04-10 19:01

Re: Club ESPERO
 
Chiar, pune niste poze :) De unde ai gasit teava aia de 60? :D

gogufifa 24-04-10 20:15

Re: Club ESPERO
 
momentan nu am poze dar o sa fac in curand ,teava am luato de la un depozit de materiale de constructii si la curbele de dedesubt a fost incalzita si indoita si la final am o toba sport si se aude cam tare .

banzay 24-04-10 20:17

Re: Club ESPERO
 
Foarte tare :) Ce grosime avea teava? Si cat te-a costat metru? Inox? hai ca te-am disperat cu intrebarile cred :)

gogufifa 24-04-10 20:20

Re: Club ESPERO
 
ma nu e inox e fier si am dat 8 ron /m ma dus cam 1 mil cu tot cu sudura si suportu de la finala

vladutzu 24-04-10 23:30

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by gogufifa (Post 3307314)
ma nu e inox e fier si am dat 8 ron /m ma dus cam 1 mil cu tot cu sudura si suportu de la finala

si yo mi-am luat o toba si luni merg s-o pun si ma gandesc cum ar fi mai bine... sa pun teava din fata pana in spate sau sa modific asa... toba i : diametru de intrare 62 mm si iesire 115mm...:D ce mi-ati recomanda?

jhonny23 25-04-10 11:49

Re: Club ESPERO
 
salut am vazut pareri diferite in legatura cu admisia si evacuarea.....pot sa va spun ce am modificat eu la 15 .16v in primul rand am pus un filtru sport tip con....am scos toba finala si am mai facut o coloana pe partea dreapta sa fie amandoua evacuari functionale.......pompa de benzina cu debit marit de la un motor de 3000 v6......injectoare de la bmw 2000 vanoss(sau potrivit la fix)iam dat dupa aceea sa vad la cat se limiteaza.....si surprizaaaaaaaaaa.a trecut de 7000 rot.cu mult cap sa zic pe la 8000 sau 8200.......si la soft inca nu am unblat

CT97AMD 25-04-10 15:14

Re: Club ESPERO
 
salut. as avea nevoie de o turbina si de un volan sport pt un renult 25. mam apucat de el shi sper sa iasa cva

gogufifa 25-04-10 18:13

Re: Club ESPERO
 
jhony23 la mn imi taia alimentarea la 7300 rot/min acum imi ramane acul de la turometru la 7500 rot/min blocat dar masina trage in continuare .

vladutzu 26-04-10 16:20

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by gogufifa (Post 3309434)
jhony23 la mn imi taia alimentarea la 7300 rot/min acum imi ramane acul de la turometru la 7500 rot/min blocat dar masina trage in continuare .

am o problema:D dupa ce am schimbat distributia si supapele am bagat 1 litru de ulei de la lukoil deala ieftin, da tot aceleasi caracteristici 10 w 30 semisintetic pentru ca am fost pornit motoru fara capacu ala, si o dat uleiu unpic afara. si asa fum scoate de numa (albastru). si azi am zis ca sa schimb tot uleiu si filtru si am pus de la daewoo ulei deala de-a lor 10 w 30 semisintetic 4 l 120 de lei... si vad ca tot asa fum scoate albastru... la ce sa ma mai uit?:)) sau sa-l mai las unpic sa se curete dupaia va revenii la normal? sau mi-o belit motoru uleiu ala ieftin...?

johnsonxxl 26-04-10 18:56

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by vladutzu (Post 3312247)
am o problema:D dupa ce am schimbat distributia si supapele am bagat 1 litru de ulei de la lukoil deala ieftin, da tot aceleasi caracteristici 10 w 30 semisintetic pentru ca am fost pornit motoru fara capacu ala, si o dat uleiu unpic afara. si asa fum scoate de numa (albastru). si azi am zis ca sa schimb tot uleiu si filtru si am pus de la daewoo ulei deala de-a lor 10 w 30 semisintetic 4 l 120 de lei... si vad ca tot asa fum scoate albastru... la ce sa ma mai uit?:)) sau sa-l mai las unpic sa se curete dupaia va revenii la normal? sau mi-o belit motoru uleiu ala ieftin...?

baga ma 10w40 de la castrol ;)

vladutzu 26-04-10 19:25

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by johnsonxxl (Post 3312603)
baga ma 10w40 de la castrol ;)

acuma am bagat deja.. 10w30...

mike-fullspeed 26-04-10 20:11

Re: Club ESPERO
 
trebuie sa schimbi semeringurile la supape! Daca tot ai refacut chiuloasa trebuia sa schimbi si semeringurile!

vladutzu 26-04-10 21:41

Re: Club ESPERO
 
Quote:

Originally Posted by mike-fullspeed (Post 3312811)
trebuie sa schimbi semeringurile la supape! Daca tot ai refacut chiuloasa trebuia sa schimbi si semeringurile!

apoi daca no fost in stare sa le schimbe aia yo nu mai dau jos iara... mai astept o luna pana fac rost de bani sa pun un c20xe pe el si atunci is domn...ca motoru meu are 490 000 de mi de km... si ar trebui mai multe facute pe la el..


All times are GMT +2. The time now is 17:31.

- Copyright 2026 4Tuning