![]() |
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
las da jos pentru ca vreau sa il schimb cu unul nezgariat.... si nu a-si vrea sa rup ceva pe acolo sa nu stea bine apoi... E nebunie cu clipsurile... nu cred ca vine jos cu clipsurile intregi,
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
In cazul asta ai grija cum scoti clipsurile . Trebuie intr-un fel sa faci sa le scoti in sus chestiile alea din mijlocul clipsurilor , ca daca le impingi si le scapi in jos nu le mai recuperezi .
Multa bafta ! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
cine imi spune si mie unde gasesc mufa pt a pune pe tester la un bmw 316i din 96? un prieten mi-a zis ca e pe sub volan dar nu vad , are vre-un capac ceva ? sau am fost informat gresit. ms
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
e la motor mufa, chiar langa baterie. seamana cu un borcan :))
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Am atasat o poza cu mufa respectiva si am incercut o cu rosu
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
multumsc baieti pt sfaturi ...
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
da sparkle am facut prea repede si am citit prea tarziu:)) am pierdut din clipsuri si am si rupt ca m-am grabit... in fine gasesc la dezmembrari clipsuri
Dar faza e ca partea aceea nu cred ca e identica cea de pe coupe si sedan? sau e la fel? Oricum daca e diferita e nasol pentru ca gasesc greu de coupe ... |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
Data viitoare nu te mai grabii ca fata mare ; intreba si asteapta putin ,ca mai sunt si alti care au gresit inaintea ta ! Multa bafta ! |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
sal ...mai am o mica intrebare ...ce intelegeti prin pachet sport ?ce ar trebui sa aibe ... ? si banuiesc k ar trebui sa scrie undeva ?
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
are cineva diagrama de la obc-ul cu 7 butoane?
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
nu stiti cumva site-ul unde bagi ceva cod de la masina si aflii detalii din trecut ale masinii? revizii etc etc si cu ce dotari a iesit din fabrica
E ceva legat de realoem? Ma intereseaza la inmatriculare pentru o depreciere....am dublu clima si etc cumparata direct din Germania de la primul proprietar defapt proprietara. Si din moment ce a avut muzica serioasa pusa pe ea, jante cromate etc etc ma gandesc ca poate a adus modificari si la clima. Degeaba dau jos clima,butoiasul de AC, radiatorul de Clima si tot ce tine de partea asta ca sa le demonstrez ca nu am clima sa imi scada din taxa la RAR verifica dotarile cu care a iesit din fabrica iar daca am ABS si clima nici o sansa depreciere. Deci stiti careva ce si cum gasesc pe net? Sau caut un RAR mai pe la tara poate aia nu stiu sa caute si primesc deprecierea?:)))))) |
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Am si eu nevoie de codul dupa sonda de temperatura exterioara la un bmw e36 , 318 i
|
Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
Quote:
http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...n_instruments/ Piesa 7. Succes |
| All times are GMT +2. The time now is 06:10. |
|
- Copyright 2026 4Tuning