Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Zona tehnica BMW (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw.html)
-   -   Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36 (https://forum.4tuning.ro/290-zona-tehnica-bmw/88517-trucuri-secrete-info-stiam-e36.html)

Maniak22 18-10-10 22:34

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
las da jos pentru ca vreau sa il schimb cu unul nezgariat.... si nu a-si vrea sa rup ceva pe acolo sa nu stea bine apoi... E nebunie cu clipsurile... nu cred ca vine jos cu clipsurile intregi,

Sparkle_81 18-10-10 23:50

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
In cazul asta ai grija cum scoti clipsurile . Trebuie intr-un fel sa faci sa le scoti in sus chestiile alea din mijlocul clipsurilor , ca daca le impingi si le scapi in jos nu le mai recuperezi .
Multa bafta !

loveHonda 19-10-10 10:07

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
cine imi spune si mie unde gasesc mufa pt a pune pe tester la un bmw 316i din 96? un prieten mi-a zis ca e pe sub volan dar nu vad , are vre-un capac ceva ? sau am fost informat gresit. ms

wolverine 19-10-10 10:49

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
e la motor mufa, chiar langa baterie. seamana cu un borcan :))

Daniel_Toa 19-10-10 11:27

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Am atasat o poza cu mufa respectiva si am incercut o cu rosu

trusca 19-10-10 17:46

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
multumsc baieti pt sfaturi ...

loveHonda 19-10-10 18:19

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by wolverine (Post 3739601)
e la motor mufa, chiar langa baterie. seamana cu un borcan :))

mersi mult. am gasit mufa si chiar am sters unele eroari cum ar fi martorul cu balonul de la airbag , inspectia cu uleiul si martorul de la frana care se aprindea din cand in cand.

mastersync 19-10-10 19:44

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by SiLoTh (Post 3735292)
nu-mi merge indicatoru la benzina mai nou la e36.. stie careva de unde ar putea fi??
adica imi arata ca e pe rezerva.. am pus de 50 lei am mers 2 km si o intrat pe rezerva , credeam ca am pus pe langa rezervor....

poate fi de la senzorul de nivel din rezervor , este sub bancheta in spatele soferului .

Maniak22 19-10-10 22:45

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
da sparkle am facut prea repede si am citit prea tarziu:)) am pierdut din clipsuri si am si rupt ca m-am grabit... in fine gasesc la dezmembrari clipsuri
Dar faza e ca partea aceea nu cred ca e identica cea de pe coupe si sedan? sau e la fel?
Oricum daca e diferita e nasol pentru ca gasesc greu de coupe ...

Sparkle_81 19-10-10 22:56

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Maniak22 (Post 3741719)
da sparkle am facut prea repede si am citit prea tarziu:)) am pierdut din clipsuri si am si rupt ca m-am grabit... in fine gasesc la dezmembrari clipsuri
Dar faza e ca partea aceea nu cred ca e identica cea de pe coupe si sedan? sau e la fel?
Oricum daca e diferita e nasol pentru ca gasesc greu de coupe ...

Tind sa cred ca ar fi la fel . Incearca cu una de sedan sau masoar-o sa vezi cat e de lunga . Nu cred ca nu se gasesc , tocmai plasticele alea .

Data viitoare nu te mai grabii ca fata mare ; intreba si asteapta putin ,ca mai sunt si alti care au gresit inaintea ta !

Multa bafta !

trusca 20-10-10 09:10

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
sal ...mai am o mica intrebare ...ce intelegeti prin pachet sport ?ce ar trebui sa aibe ... ? si banuiesc k ar trebui sa scrie undeva ?

Gti_edition 20-10-10 09:25

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
are cineva diagrama de la obc-ul cu 7 butoane?

Maniak22 20-10-10 18:36

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
nu stiti cumva site-ul unde bagi ceva cod de la masina si aflii detalii din trecut ale masinii? revizii etc etc si cu ce dotari a iesit din fabrica
E ceva legat de realoem?
Ma intereseaza la inmatriculare pentru o depreciere....am dublu clima si etc cumparata direct din Germania de la primul proprietar defapt proprietara. Si din moment ce a avut muzica serioasa pusa pe ea, jante cromate etc etc ma gandesc ca poate a adus modificari si la clima.
Degeaba dau jos clima,butoiasul de AC, radiatorul de Clima si tot ce tine de partea asta ca sa le demonstrez ca nu am clima sa imi scada din taxa la RAR verifica dotarile cu care a iesit din fabrica iar daca am ABS si clima nici o sansa depreciere. Deci stiti careva ce si cum gasesc pe net?
Sau caut un RAR mai pe la tara poate aia nu stiu sa caute si primesc deprecierea?:))))))

Daniel_Toa 20-10-10 19:52

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Am si eu nevoie de codul dupa sonda de temperatura exterioara la un bmw e36 , 318 i

VN23TDR 20-10-10 22:31

Re: Trucuri, secrete si info de care nu stiam despre E36
 
Quote:

Originally Posted by Daniel_Toa (Post 3743967)
Am si eu nevoie de codul dupa sonda de temperatura exterioara la un bmw e36 , 318 i

65 81 8 350 779

http://bmwfans.info/parts/catalog/E3...n_instruments/

Piesa 7.

Succes


All times are GMT +2. The time now is 06:10.

- Copyright 2026 4Tuning