![]() |
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
@batman: Cunosc sentimentul de a fi pieton. :-)
@sYdanyel: Singurul lucru care eu consider că nu are ce căuta pe maşină sunt angel-urile.Dar asta e doar părerea mea. @Jink: Golf 3 pe viaţă. :lol: Cu ajutorul vărului meu am terminat de montat motorul,am făcut schimbul de ulei şi am schimbat curelele(distribuţia şi cureaua de la alternator). Tot el m-a ajutat să desfac faţa de uşă.Din păcate nu doar motoraşul e problema,ci şi macaraua.Am dat-o jos,am dat şi geamul,iar mâine dimineaţă v-a ajunge noua macara comandată de pe internet. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
1 Attachment(s)
Am absentat prea mult ca sa raspund la toti, dar am citit tot si inafara de cei care se grabesc, restu' :oops:.
In sfarsit, Jetta mea a iesit de la "vocsit". Am dat comanda de discuri ventilate si etriere brembo 6 pistonase, care ajung luni. Maine dupa-amiaza, ma apuc de asamblat masina alaturi de PiTyK. Cand voi termina cu totu' voi cauta un service unde sa fac o evacuare cap-coada inox, niste jante potrvite si dupa o inmatriculare si gata. |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Rabdarea asta...atat vreau sa stiu:
-cat timp ne ie un vopsit? -cat timp ne ie o dezmembrare? -sa montam un sistem audio |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
@equinox: mersi,nuu renaultu nu e de vanzare. iar monstru asteapta o grila fata noua @darius misto achizitie @tis insfarsit e gata cotetu ala de jetta:lol: |
Re: Masina Mea Virtuala V2
@Darius , daca m-ai putea ajuta cu niste faruri pt e36 , poate cunosti pe cineva , ar fii perfect :D astept pm :D
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
2 Attachment(s)
salutare!!! revin cu poze de la garaj c-am asa arata e36-le meu... peste cateva zile va aparea si suspensia amortizoarele si arcurile si pot zice ca se misca bine mecanici... a fost scos totul depe ea acuma urmeaza sa fie schimbate suspensia si restu :twisted: nu e cine stie ce dar dupa ce va fi finalizata va iesi in poligon la o tura de dealatu:lol:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
5 Attachment(s)
Salut! Am decis sa imi cumpar o dacie 1310 am mers in targ si am gasit o dacie foarte ruginita si m-am gandit ca ar fi un proiect de restaurare foarte interesant. Am discutat cu fostul propietar si mi-a zis ca are un motor 1.4 pe carburatie si pentru ca el a vrut sa fie ceva mai special la masina lui a pus o fata de Renault 12 care da foarte bine. las pozele sa vb despre starea jalnica a masini
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Am terminat si fata..si am reusit sa montez si cauciucurile..A ajuns si toba...instalatia electrica e 80% gata...ne miscam bine....dar din pacate nu prea mai am banii..dar incerc sa o readuc la stadiu ei original..apoi..mai vedem..Ma bate gandu sa montez maine motorul..si cred ca il voi monta..nu stiu sigur..vedem maine
Attachment 2443604Attachment 2443606Attachment 2443607 @DariusAlexandru-Foarte frumoasa achizitie..baga mare! @sYdanyel-Toata mecanica cap coada 26 de milioane..(stiu stiu..scump..dar se gasesc destul de greu piesele) @Drift.Ivm-Am incalcat-o!:D @..::AnDy007::..-Am eu unu parca prin garaj...sa stii ca nu e nou..dar merge foarte bine.. @Jink-Pai am de gand in primu rand sa o readuc la stadiu ei de originalitate..apoi ..poate in viitor..o suspensie pneumatica si niste jante intoarse sau dublate...nu stiu sigur..vedem ce ne rezerva viitorul @Tis-ul-Incearca sa dai mai sus gamma! @dms28-Hai ca prinde forma @ionutzGtt-Bafta cu ea! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
8 Attachment(s)
DariusAlexandru - am inteles acum motivul vanzari celuilalt Golf. O parere de-a mea este ca acest Golf prezinta parca mult mai mult potential, poate culoarea ma face sa spun asta... imi place mult cum vine culoarea si jantele :D
sYdanyel - fain matza :D Drift.Ivm - prinde prinde usor... Lasa motoru actual ca iasa putere si din el :D Jink - da lista de cumparaturi pentru urs este foarte lunga, dupa cum am spus mi-am luat sac fara fund :twisted: Tis-ul - imi place Jetta ta, faina culoarea :D dms28 - so vedem de-a latuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu blana blanaaaa ionutzGtt - ai ceva de munca nu gluma, piese vei gasi usor la remat-uri... Am crezut prima oara din poze fara sa citesc ca este chiar un R12... Bafta Maine dimineata Ursu intra la cabina de vopsit pentru a fi dat in grund... Am cumparat bara fata/spate (600 lei) oglinzile(100lei) triple spate (partea de sus alba si jos rosu - insa le-am facut sus negre si au ramas rosi jos 280 aproape noi) faruri fata "interesante"(400 lei) discuri frana 256brembo cu placute ATE ( 1500lei) bratele din dezmembrari de pe un urs din 90-toate bucsaraie noi pe ele (400 lei) radiator (70 lei)... Rezervor merg sa fac maine unul nou la o firma din oras ( 220 lei ) restul de maruntisuri pe parcurs... aaa si suspensia care inca sunt nehotarat ce va fi... bugetul pentru urs incepe sa se cam termine si mai este si vopsitul final... Am scos E34-le la plimbare... masina asta ma face sa ma simt stapanul lumi 8) asa senzatie placuta ofera.... Am facut cateva poze si sambata masina va intra la garaj pentru schimb ulei,filtre si racordul flexibil de la toba(cam sufla pe acolo) in rest masina in prezent are cam 450k/km. La Kadett treaba sta cam asa... Am scos pe 402m 12,7s cu C20LET-ul si la a 7 incercare motorul a spus pas, cureaua de distributie a fost de vina, a cedat si motorul ii pilaf... la 230km/h s-a blocat distributia si nu stiu cum s-a intamplat insa si cutia s-a spart. Masina are si niste jante OZ pe 17 foarte usoare si niste slick-uri fata si semi-slick pe spate. Unde tot timpul apare un rau trebuie sa fie si un bine si m-am decis sa iau un bloc motor de DIESEL si masina va ramane tot pentru lini... Blocul motor este de pe un Vectra A 1.7 tds(isuzu) si vreau sa comprim motor-ul sa iasa undeva la 2.000cmc(sper) apoi motorul va fi facut pe piese. Pistoane forjate, biele forjate, chiuloasa planata, ax came cu o inclinatie mai mare undeva la 320grade (am si gasit deja) sa vad ce turbina si intercooler gasesc si sper sa il gat pana pe saptamana viitoare (marti-miercuri). Problema este la tractiune pentru ca vreau sa ramana 4x4 si nu stiu cum o rezolv... trebuie sa gasesc o cutie de viteze care sa se pupe cu motoru si sa pot pune si cutie de transfer. Sper sa pot folosi priza de la cutia de pe C20LET ca aia ii cu cutie de transfer cu tot... sper... |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
3 Attachment(s)
Inca cateva poze cu "pasarica" de la antrenamentele de azi dimineata...:D:tenisclap
Cum se simte masina?...E ok, se simte ca si-a mai pierdut din cai:cry:, dar e ok...fac destul de mult spin cu ea, trebuie sa ma obisnuiesc.:giggle:(pozele sunt facut intr-o parcare) Ma gandesc sa o inscriu la CNDR( Campionatul National de Drift ), mai vedem. Pana acolo am de modificat destul de mult. SMOKE TYRES NOT DRUGS! |
Re: Masina Mea Virtuala V2
Quote:
|
Re: Masina Mea Virtuala V2
Garajul meu este gol acum .:(
-BMW e46 5500 E -BMW 760 10000 E Au fost vandute in Germanika la un Bancher. Bugetul Actual:40.500 E Caut o masina urgent: -Motor Diesel -Nu conteaza Marca |
Re: Masina Mea Virtuala V2
@Equinox- Arata foarte bine broscuta!! Bafta cu ea in continuare. :D
@Ruffy- Da il las! Dupa ce termin de curatat si pun turbina o sa scoata caluti frumosi :D |
| All times are GMT +2. The time now is 10:08. |
|
- Copyright 2026 4Tuning