![]() |
Re: discutii Satu Mare
Am condus un Renault Clio din 2002, 1,5 dci, si vreau sa spun ca are niste frine servo, de te zapaceste de cap. Care-i smecheria ? De abia am apasat cu picioru pe frina, era sa dau cu fata de volan. Stie careva care-i smecheria cu frina aia ? De ce n-au toate masinile asa frine ? Daca vreau si eu asa frine la Honda mea, se poate face ceva ? Schimbu de placute si discuri si ulei de frina, astea nu-s solutia. Altceva e buba, stie careva ? Ce se poate face, ca sa am si eu asa frine babane, ca si la Clio ala. Are asa frine moi, ca de abia apesi pe frina parca se blocheaza. Spurcate frine, si mie imi trebuie asa frine. Ceva meseriasi pe aici ? Am intrebat doi mecanici, si nici unu nu stie sa-mi dea un raspuns.
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
Cu toate astea te poti limita totusi la un "angel eyes", suspensii mai rigide cu garda la sol mai joasa, niste spoylere facute cu gust, jante frumoase, culoare atragatoare, geamuri fumurii, scaune sport rabatabile + volan sport (atentie la calitate sa nu devina pericol pt. sofer in caz de accident), cateva stickere si.... cam atat. P.S. Ti-am scris o adevarata litanie pentru a se vedea per-ansamblu cum stau lucrurile si tot ceea am zis am constatat pe propria piele si prefer sa-ti dau aceste detalii din timp (tie si de ce nu, altora) decat sa treci prin incercarile (zic eu dureroase) prin care am trecut eu ! |
Re: discutii Satu Mare
@ szambi77 @ - jante frumoase am, geamuri fumurii am, toba sport remus am, muzica ( subwoofer, boxe ) in masina am, culoarea e bej ( pt mine e atragatoare ) :D :D imi mai trebuie scaune sport.
|
Re: discutii Satu Mare
@veveve
Te-am vazut prea tarziu, nu eram atent. Ai pus rotile de vara pe urs? |
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
E bine ca ai si altceva cu ce umbla :).
Sper ca pe viitor sa ai timp sa-mi prezinti jucaria. @ raul: Nici nu ma grabesc nicaieri, stiam ca o sa fie asa drumurile, plus ca am de lucru la ea sa schimb o gramada de lucruri si n-am de gand sa le distrug iar pe drumurile astea. Astept pana se repara carosabilul, 2-3 saptamani. |
Re: discutii Satu Mare
Quote:
|
Re: discutii Satu Mare
:lol:, intr-adevar.
Ce sa facem, cere sacrificii si compromisuri stilul asta "oldschool". |
Re: discutii Satu Mare
........
|
Re: discutii Satu Mare
Salutare, stiti pe cineva cine se ocupa cu vopsirea jantelor de aliaj ?
|
Re: discutii Satu Mare
Am si eu o problema. Nu stiu ce sa fac. Am gasit un Opel Astra F 1,7 tdi, 50 kw - 68 cai, model '97 - '98 diesel, si ma bate gindu sa imi vind Civicu cu 90 de cai, si sa iau Opelu. De ce ? Pt ca Opelu are 88.000 km originali, e a lui o baba, care a tinut masina mai mult in garaj decit a circulat cu ea. Masina arata beton, nu rugina, curata, are clima, verificare facuta recent. Asa arata masina, de parca acuma a fost scoasa din fabrica. La Opel consumul e mai mic, asigurarea la fel, si din cauza asta as luao. Plus ca piesele sint foarte ieftine, fata de orice alta marca. Am intrat pe Opel club.ro, sa vad ce se discuta despre masinile astea. Am ramas blocat, cite probleme au opelurile : ba se duce alternatoru, ba crapa radiatoru de la clima, ba rugina la telescoape in spate sub roti, ba chiuloasa, ba directia e foarte slaba, si tot felu de probleme. La Honda, nu sint astfel de probleme. La Honda platesc asigurare 54 de euro pe luna, si consuma 8,8 in oras. Si la Opel platesc asigurare 39 euro pe luna, si consuma 7 in oras. Eu cum fac 1000 de km pe luna, se cam simte. Si din cauza asta as lua Opelu. Cind am vazut in ce stare e masina, mi-au ramas ochii blocati. Dar cind am citit , cite probleme au Opelurile , ...... nu stiu ce sa fac. Voi ce ziceti ? Trebuie sa-i dau la femeia aia un raspuns cit de repede, o iau, sau nu ? Ce ma fac ? :( Heeellpp ......
|
Re: discutii Satu Mare
1 Attachment(s)
si sa nu ramina nici frinele ne schimbate le-am inbunatatit si alea acuma sunt dementiale a meritat investitia...:D
|
| All times are GMT +2. The time now is 14:38. |
- Copyright 2026 4Tuning