Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Dacia (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia.html)
-   -   Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung) (https://forum.4tuning.ro/109-masina-mea-dacia/120585-dacia-sport-no-281-84-planuri-termen-lung.html)

cheluakame 25-06-12 13:43

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Ce discuri ai folosit?

k.lada 25-06-12 13:49

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Aia-i :D :lol: Felicitari ! :D

BH 59 FIF 25-06-12 14:02

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Nu ti-ai luat pana la urma discurile alea de care ziceai acum ceva pagini? Eram curios sa vad cum vin pe masina ca m-ar bate si pe mine un gand.

popasan 25-06-12 14:50

Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Sunt niste discuri cu istorie in spate :-) de "origine Dacia" ;)

bv58bar 25-06-12 18:09

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
poate auzi rotile pe sub masina la vreo frana mai tare :lol:
sunt curios daca mai miroase acum a ferodou dupa o coborare gen drumul poienii...

ai bratari de dizal la bara antiruliu sau e si bara mai groasa?

popasan 25-06-12 18:50

Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
8 Attachment(s)
Bara de 24mm, parca s-a mai marit putin ecartamentul :-)

Muttley 25-06-12 18:54

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Pai inainte ce aveai? Frane standard cu disc plin?

popasan 25-06-12 18:56

Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Da...

Muttley 25-06-12 19:17

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Atunci da, ecartamentul creste cu vreo 2x12mm.
O poza cu noua distanta brat bieleta/janta n-ai fi facut.

Vad ca pe puntea fata ai cam de toate acum, bara de 24, aerisite, etrieri de 54, tiranti... Pacat de bieletele antiruliu si de discuri, parerea mea.

b08ygs 25-06-12 20:19

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Sa nu raspunzi la telefon ma....

Interesante franele, dar ma asteptam sa pui suruburi cu clasa de duritate mai mare... nu amestecate

Pe spate ai discuri? Sau inca nu ai ajuns

b08ygs 26-06-12 10:00

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
1 Attachment(s)
Uite ma o idee pentru injectoarele alea:D asta e injectie mecanica, dar principiul este acelasi

Eu pe asa ceva as merge

B XX ADI 26-06-12 12:06

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Quote:

Originally Posted by b08ygs (Post 5080127)
Uite ma o idee pentru injectoarele alea:D asta e injectie mecanica, dar principiul este acelasi

Eu pe asa ceva as merge

cred ca e mult mai greu sa gasesti o pompa mecanica de alimentare de genul cum ai tu in poza decat sa ii faci o injectie electronica...sau sa o cumperi deja gata facuta:) si sti ca merge.

popasan 26-06-12 12:08

Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
1 Attachment(s)
Pana la injectie mai este, trebuie ecu, fire, matze, melci, scoici, raci, craci :lol:, mai bine mi-ai gasii si mie vreo 4 pistoane de gtt :???:

TIGANU AG 28-06-12 16:31

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
Quote:

Originally Posted by popasan (Post 5080334)
Pana la injectie mai este, trebuie ecu, fire, matze, melci, scoici, raci, craci :lol:, mai bine mi-ai gasii si mie vreo 4 pistoane de gtt :???:

Pot sa aduc eu la 150lei/buc(produs nou),cota STD,cu segmenti si bolt,producator KOLBENSCHMIDT.

bigathebest 28-06-12 16:37

Re: Dacia Sport No.281 '84 (cu planuri pe termen lung)
 
6 Attachment(s)
ia vezi asa iti place sau e prea tiganie..??


All times are GMT +2. The time now is 08:35.

- Copyright 2026 4Tuning