Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

George_P. 03-02-07 16:29

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by thor (Post 728612)
poti scoate asa herghelie din 2 litri?!?!?!!?:shock: :shock: :shock:

Teoretic, la baza sunt 2 litri....practic e mai mult.

shadowro 03-02-07 17:09

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S (Post 728657)
Ai vazut vreodata subaru lu sebastian plecand dp loc ? Cum sa spui ca o tractiune spate pleaca mai bine ? nu te supara dar vorbesti aiurea ..

parerea mea e ca se poate in anumite conditii ca o masina rwd sa plece simultan cu una 4wd ( pista de drag speciala , slickuri ) doar ca la noi nu prea avem cum pune in practica chestiile astea.

@sebastian : chiar daca sa zicem ca tot pleci in fata unei masini rwd pe o pista speciala de drag sunt sigur ca distanta nu o sa fie la fel de mare ca in cazul in care cursa s-ar desfasura pe un drum normal si ambii atzi avea gume speciale de drag.

OveR 03-02-07 18:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ideia e ca cea mai tare masina care am vazuto e un bmw e36 fara suparare are circa 1600 hp.. si e o masina facuta pentru cursele de drag .. cat despre supra io stiu personal ca are 3 litri biturbo si daca nu ma insel cred ca e in v .. nu sunt sigur .. si despre sebastian lasatil in pace ati inceput cum sunt copii aia mici da ala te face da ala te face in loc sai cereti sfaturi la om ca e unu dintre oameni care a investit cel mai mult in tunning

SEBASTIAN 03-02-07 18:57

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Aceeas i intrebare sau acelasi raspuns.
M-am plictisit sa-l tot dau.
Cu cat imprim la start o acceleratie pozitiva mai mare masini cu atat imi e mai usor sa cresc viteza, iar daca e aderenta nu vorbim de 200cp unde nu ai forta ci de mult mai mult pot pleca la limita fierului.
Daca una cu tractiune pe doua roti are aderenta sa plece repede eu am aderenta aceeasi dublata de motricitate si pot si mai mult sa inantez.
DaCA E GHEATA STICLA NU PLECA NICI UNUL DACA E UND EU PLEC PUTIN MAI BINE, DACA E USCAT PLEC SI MAI BINE IN COMPARATIE CU UN 4X4 IAR DACA E ADEWRENTA F MARE PLEC, MULT , MULT MAI BINE.
AVAND LA START AVANTAJUL PLECARI REUSESC SA-I IMPRIM O ACCELERATIE POZITIVA PE TREAPTA 1 SI 2 ATAT DE MARE INCAT AJUT UNA DIN COMPONENTELE FORTEI DE INANTARE.

SEBASTIAN 03-02-07 19:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
pT INANTARE CU ACCELERATIE AI NEVOIE OARECUM DE CO FORTA COMPUSA DIN DOUA ALTE COMPONENTE.
f = MASA ORI ACCELERATIA
cU CAT PLEC MAI TARE CU ATAT TERMIN MAI REPEDE DAR NU PT CENTRIMETRI SAU METRII CASTIGATI AVANTAJUL E MULT MAI MARE FORTA DE INANTARTE FIIND MAI MARE.
Forta totala de inatare de accelerare este oarecum din doua parti una care e necesara sa invingi mersul constant si diferenta pentru crsterea progresiva a vitezei.

Nu e f complicat dar nu vreau sa scriu formule multe.

EVOLUTION8 03-02-07 19:32

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by OveR (Post 729391)
ideia e ca cea mai tare masina care am vazuto e un bmw e36 fara suparare are circa 1600 hp.. si e o masina facuta pentru cursele de drag .. cat despre supra io stiu personal ca are 3 litri biturbo si daca nu ma insel cred ca e in v .. nu sunt sigur .. si despre sebastian lasatil in pace ati inceput cum sunt copii aia mici da ala te face da ala te face in loc sai cereti sfaturi la om ca e unu dintre oameni care a investit cel mai mult in tunning

Si la Calibra ta sunt in linie nu ? :))))
Stai jos ai nota 4 ! :))

blazeyblaze 03-02-07 20:22

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
acel e36 de 1600 cai e 1.6 :)
are turbo pentru fiecare cilindru :)

SEBASTIAN 03-02-07 21:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
La 1500cmc cu unele restrictii se sarea deja de 1000cp.

George_P. 03-02-07 22:46

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
O intrebare am si eu...

Un motor de cca 1500cmc la 1000cp cum ziceai tu Seby trage la fel de bine, se comporta la fel de bine ca unul de 3000cmc cu aceeasi putere tot 1000cp ??

De fiabilitate stiu, e invers proportionala cu puterea, maresti puterea - scazi fiabilitatea.

Astept raspunsul cu mare interes, merci frumos!

EVOLUTION8 03-02-07 23:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Puterea tot aceea este si din 1000 si din 3000.
Cuplul difera !

SEBASTIAN 04-02-07 00:03

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
nu chiar
normal ca multi cc iti pot da fiabilitate dar nu e 100% asa
depinde, depinde, depinde,

EVOLUTION8 04-02-07 00:09

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Asa este , am zis in mare la general.

SEBASTIAN 04-02-07 08:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Cu cat prastia e mai puternica cu atat imi ramane mai multa putere disponibila pt inantat.

zGb 04-02-07 14:29

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 729558)
acel e36 de 1600 cai e 1.6 :)
are turbo pentru fiecare cilindru :)

cred ca el vorbea de un m3 e36 de are cam 1500cp...unu portocaliu...

iar ce zici tu e ala de a castigat KOE anu trecut si e 1.8is :lol:

blazeyblaze 04-02-07 16:03

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
asa asa....1.8 is

isacfani 05-02-07 07:48

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EvLSant0S (Post 728657)
Ai vazut vreodata subaru lu sebastian plecand dp loc ? Cum sa spui ca o tractiune spate pleaca mai bine ? nu te supara dar vorbesti aiurea ..

nu am vazut nicio plecare de pe loc a lui sebastian, mai ales una recenta, si as fi foarte curios sa vad un film cu asa ceva. multumesc.

MariusM 05-02-07 20:09

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by isacfani (Post 731867)
nu am vazut nicio plecare de pe loc a lui sebastian, mai ales una recenta, si as fi foarte curios sa vad un film cu asa ceva. multumesc.


este una de la 0-305 km/h si inca una cu 4 trepte ;) merita vazute :shock:

SEBASTIAN 05-02-07 21:07

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Din pacate eu nu pot sa si filmez.

EVOLUTION8 05-02-07 21:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Iti dau eu camera si imi dai tu masina :)))))))))))))
E simplu :)))

George_P. 05-02-07 21:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 733258)
Din pacate eu nu pot sa si filmez.

Pot eu... :D

EvLSant0S 06-02-07 03:55

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by George_P. (Post 733376)
Pot eu... :D

pardon .... :D

=)) :D

isacfani 06-02-07 08:35

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by MariusM (Post 733159)
este una de la 0-305 km/h si inca una cu 4 trepte ;) merita vazute :shock:

am si specificat : o filmare recenta cu plecare de pe loc; masina a mai suferit ceva up-grade-uri de atunci. acel film de care zici tu, il am de cand a aparut pe forum.;)

SEBASTIAN 06-02-07 08:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Da am evitat filamarile.
Oricum nu va orientati dupa filmari pentru ca evit sa dau tot.
Plec controlat mult mai jos.

L3on 06-02-07 17:59

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Ati vzt articolul din libertatea azi ??? Auzi "am batut tot ce se poate bate"....ce ipocrizie...

AR33COP 06-02-07 22:04

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
''la 380 era acul in scadere.'' probabil ca era acul de la teperatura tobei de esapament.nu vreau sa fiu taran dar e prea de tot.le infloresc astia de la libertatea de n-ai aer.

savdragos 06-02-07 23:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Hahahahah super tare articolul din Libertatea aruncati un ochii aici super tare
http://www.libertatea.ro/index.php?s...ategorie&cid=4

lascarica 07-02-07 00:17

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
INCREDIBIL....imi cer scuze dar Libertatea a devenit un fel de revista SF....nu stiu cine si care-i treaba p-acolo,dar se vede ca stimatul redactor duce lipsa de alte materiale cu care sa se achite de numarul de caractere cu care-i dator pe coloana....oricum,fermecatoare povestiri,stie sa puna cuvinte-n gura personajelor...asaaa,pentru public...:))
Nu stiu CARE dintre cei prezenti era respectivul "om de presa" insa cred ca a ajuns in alta locatie sau avea ceva metalic infipt undeva cu ceva timp inainte de a observa ferarri ala si nush'ce lamborghini p-acolo....
MARE rusine...!..are mania suflatului in c_r si probabil seful lui i-a spus ca-l gadila...asa ca ales pe altcineva cu care sa-si exerseze pasiunea...:lol:

ROSSI 46 07-02-07 08:00

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
e intradevar mizerabil articolul din ziar....intrebare: cat de prost sofer potzi sa fii sa ai 1000 de cai s ao furi de la unu de 700...cam greu de crezut...shi cu a 3 dak pleci de pe loc cred k tot il prinzi pe distantza pe care ''sau dat'' ei..ptr k pe 400 nu sau dat cu sigurantza..cum cu sigurantza nu cred k porsche'ul lui ono nu ia 380...e doar o parere mii de scuze dak supar pe cineva...personal cred k mai mult de 350-360 nu prinde

AR33COP 07-02-07 08:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 735839)
e intradevar mizerabil articolul din ziar....intrebare: cat de prost sofer potzi sa fii sa ai 1000 de cai s ao furi de la unu de 700...cam greu de crezut...shi cu a 3 dak pleci de pe loc cred k tot il prinzi pe distantza pe care ''sau dat'' ei..ptr k pe 400 nu sau dat cu sigurantza..cum cu sigurantza nu cred k porsche'ul lui ono nu ia 380...e doar o parere mii de scuze dak supar pe cineva...personal cred k mai mult de 350-360 nu prinde

nici atat nu cred ca prinde...........

SEBASTIAN 07-02-07 08:53

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Cel de 1000cp are in jur de 700 deoarece nu e gata si are soft de rodaj.
Pilotul nu e experimentat...
Aia nu a fost o cursa ci o jjoaca.

SEBASTIAN 07-02-07 08:54

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Eu cred ca portocalia cu greu poate atinge in zile bune cu vant din spate si putin la vale 330 la 290 am avut senzatia ca i s-a deschis parasuta cand l-am depasit.

ROSSI 46 07-02-07 09:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 735912)
Cel de 1000cp are in jur de 700 deoarece nu e gata si are soft de rodaj.
Pilotul nu e experimentat...
Aia nu a fost o cursa ci o jjoaca.

pana la urma sa dat cu cineva de afara?....sau cu porsche'ul lui maftei ?

ROSSI 46 07-02-07 10:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
am mai citit shi pe langa shi se pare k sa dat cu maftei...scuze

MariusM 07-02-07 10:15

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
facand putin referire la ziarul Libertatea doar aberatii ! 380 ? nu cred . . . a ajuns un ziar de toata mila :( , cu subiecte false (strict parerea mea)

SEBASTIAN 07-02-07 20:31

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Cine a auzit de masina TRIFAZICA ?

bluey 07-02-07 21:33

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Un fel de troleibuz :)

SEBASTIAN 07-02-07 21:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Mai sapa ca nu glumesc!

ROSSI 46 07-02-07 22:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sper k nu gersesc dar dak ai scris cu orange cred k e o aluzie la mashina pe care tu o numeshti ''portocalia''

bluey 07-02-07 22:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 737145)
Mai sapa ca nu glumesc!

Bine gata ... e tramvai!
e si portocaliu si merge pe 3 fire si are un fel de eleron atarnat de fire...
Am castigat nenea,am castigat???

Aelius 07-02-07 22:21

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Singurele masini trifazice pe care le stiu eu sunt cele de cusut.De fapt cei de la libertatea nu au scris tot.El vazut 380 abia mai tarziu,ca de fapt atinsese mach1.:weee:
In alta ordine de idei iata cum se poate cumpara notorietatea.Saptamana viitoare imi voi anunta eu retragerea,adica cel mai tare si mai neinvins din vestu tarii,dar nu ma stie nimeni pt ca ineinteles ca io ma dau numa cu smecherii, si aia din germania,anglia si america, si ne dam in toata europa,niciodata in romania,iar masinile noastre sunt mai rapide decat navetele de la Nasa.Deci sa imi dea si mie Basescu ca sunt cel mai tare dintre cei tari intr-o lume obscura si lipsita de o ierarhizare unica si clara(vina obscuritatii).
Na acum inainte in fiecare zi apar in libertatea si voi fi mai cunoscut decat becali.Si daca stau sa ma gandesc e si mai ieftin decat un tunning decent.:shock: :drunk:


All times are GMT +2. The time now is 23:30.

- Copyright 2026 4Tuning