Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Subaru (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru.html)
-   -   STI - RC (https://forum.4tuning.ro/130-masina-mea-subaru/8400-sti-rc.html)

ESPinoza 15-05-07 02:02

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by WTX_SUA (Post 901782)
Am spus cred ca uni nu citesc ca poza este de in urma cu un an si masina este total diferita in momentul de fata si masina din avantar este tot a mea un Camoaro destul de cuminte cred ca nu mai am de spus nimic in leg cu asta.

eu cred ca ar trebui sa ne lasi in pace pana nu vii cu dovezi clare

WTX_SUA 16-05-07 05:46

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 899998)
nu va mai racitzi fratzilor gura cu pseudo-forjatorul asta care face legea cu ''mashina'' lui in state... dak e rosie shi are dungi shi vynil pe ea nu inseamna k shi fuge...dar pushtilor de la sala asa le pare...dak era unu priceput intrale mashinilor macar baga acolo o mashina cu ceva gume serioase jante serioase frane serioase...dar cum oricarui fazan ii sare rosu in ochi pun shi ei poze la buleala...poate in state ai facut tu sti dar in romania dak vei veni sau dak vei iesih putzin din sala de net ai so furi urat de tot...vei fi ars intro maniera incontestabila shi la propriu shi la figurat...iar dak nu te termini in a ne jigni itzi garantez k bataia ta va fi televizata shi nici maiutza ta nu o s ate mai recunosca bey castravete car eshti...pun tot ce detzin casa masa k te va bate sebastian k pe ultimul om care eshti... asa frustratzi shi nemancatori de banane shi sarmale care suntem noi...pun la bataie shi ce am eu mai de pretz...iar dak pierd nu am sa fiu trist ptr k shtiu k maicutza ta va fi ff fericita...meritzi tot respectul nostru shi ptr asta te ashteptam cu drag acasa...o satzi facem o primire cu paine shi sare....

@sebastian...mii de scuze ptr postul meu dak doreshti potzi sal stergi,pacat k am deviat de la subiectul discutzie noastre shi dam importanta lucrurilor inexistente ...de park mos craciun ar mai exista...aiurea....numai bine shi ink o data scuze ptr offtopic

Nu stiu cine mi-a sters ce ti-am scris sper ca ai vazut tristule ce esti si ai sa ma cunoscti fii sigur de lucru asta /

ROSSI 46 16-05-07 11:02

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by ESPinoza (Post 901787)
eu cred ca ar trebui sa ne lasi in pace pana nu vii cu dovezi clare

sau poate macar cu o poza recenta....k traim in prezent nu in trecut sau in vise...

@americanu' - imi pare rau nu am vazut postul de care ziceai probabil k ai depasit iar orice limita de moralitate shi bun simtz shi ai inceput iar sa jigneshti cum prea bine te pricepi...ashtept shi mesaj pe privat de la tine nu ma supar cu ce ziceai in postul care tzia fost sters...
poate ne zici cam cand preconizezi k o sa revii in tzara sa ne pregatim shi noi

Y O B 19-05-07 09:11

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by WTX_SUA (Post 898393)
As vrea sa mai spun ca nu mai postez nimic pana nu ajung in Rom si sa vedem acolo daca am dreptate sau nu dar putin de crezut sa nu am.:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :

Chiar ai face bine sa nu mai postezi. Nu de alta e e threadu omului in care isi prezinta masina. Tu pana acum ai dat aiurea din gura si nimic concret. Cand o sa ai ce prezenta fati un thread si prezintane masina ta.

Sindrom 21-05-07 18:53

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
mda....1 sa-mi dea si mie meaj pe prv cand zice ala ca vine in tara
2 il provoc io ca facem pariu ca il iau cu gigantozauru meu...bineinteles dupa ce i se va reface motoru
3 scuze de offtopic
Va multumesc!!! si o intrebare....Domnule sebastian subaru al tau s-a dat si la motociclete????si daca da la care si daca se mai poate si nu cer prea mult vreau si io sa stiu rezultatu...Multumesc!!!

SEBASTIAN 22-05-07 00:39

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
S-a dat asa in joaca dar nu sunt tinta mea motoarele raman la 4 roti si zero curse cu motare dar daca le prind pe strada nu le pot evita tot timpul.

Sindrom 22-05-07 01:14

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
atata timp cat nu intersectezi masina cu ele si stati paralel la semafor e ok...ms de raspuns!!

Soferu' 03-06-07 23:55

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Ce masina meseriasa ai domnu Sebi. In ceea ce priveste disputa ta cu Ono sa sti ca eu te sustin. I-ai demonstrat ca esti mai bun ca el si asta conteaza. Daca filmuletzu era facut de un om de-al tau se vedea care cum cine a castigat. Esti un meserias.

phaeton 30-10-07 13:19

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
a murit topicu ?

sco211 30-10-07 18:58

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
a murit provocarea....cred... :lol:

sau nu isi mai gaseste cheile de la WTX... :lol:

daman 04-11-07 20:46

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
am citit toate paginile acestui topic si nu pot sa spun decat:BRAVO DOMNULE,ESTI TARE! astept cursa cu cel din america,sper sa ii dai rusine :lol:

SEBASTIAN 04-11-07 21:40

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
fi serios chiar crezi ca exista?

saxo 04-11-07 22:46

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Sigur ca exista. O poza mare color, plina de bale :lol: :lol:

SEBASTIAN 04-11-07 22:53

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
:lol: probabil ca-i pune si 4x4 in corel;)

sco211 05-11-07 01:03

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
orice e posibil in corel... :lol: ...si turbo fara lag...

aviator 16-02-08 21:14

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
In curand vine pe starayi o noua IMPREZA condusa demential de mine.

SEBASTIAN 16-02-08 22:57

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
:lol::lol::lol: foarte tare speran ca configurata destul de pentru strada nu pt curse.

TM32CIP 15-04-08 22:40

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
@SEBASTIAN : mi-a luat cateva ore sa iti citesc tot threadul si nu am decat cuvinte de lauda, Felicitari ! esti un exemplu bun de urmat.

E pacat ca apar discutii cu tot felu de indivizi care se bat cu pumnii in piept, probabil cu masini fotografiate de ei prin parcari, dar .... cum ar fi viata fara ei ? :-) vorba aia, daca toti am fi la fel, ne-am plictisi ! :lol:

Mult succes in continuare iti doresc

SEBASTIAN 16-04-08 00:48

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Promit sa nu stau cu mainile in san mereu sa caut sa fac ceva mai bun.

oq 20-01-09 12:43

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
despre masina ce se mai aude?...hiberneaza?.. se lucreaza sau....?

SEBASTIAN 20-01-09 23:06

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Se lucreaza la motor ! S-a inchis blocul azi si s-a inceput montarea pistoanelor.
Incet dar sigur!

oq 25-01-09 13:56

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
ceva poze sa ne mai facem si noi cate o idee?

SEBASTIAN 25-01-09 14:21

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
nu prea am stat de poze, dar poate daca fac un reportaj il voi pune.

SEBASTIAN 14-02-09 23:29

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
11 Attachment(s)
Acum cutia de viteze revizuita, motorul cu interne noi superforjate sunt pe pozitie. Blocul motor este cel original model EJ20 pe care-l consider celmai performant, din pdv al rezistentei mecanice.
Raman de montat accesorile.

bluey 15-02-09 00:31

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Ai o saiba lipsa :D

p0mpi 15-02-09 10:09

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
foarte bien arata totul, deci la craiova o sa fii prezent?

SEBASTIAN 15-02-09 14:20

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
pentru?

TM32CIP 16-02-09 04:13

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 2068921)
pentru?

Te rog sa nu o iei ca pe un atac de orice fel, dar ma tot intreb si cu ocazia asta ma adresez tie direct : de ce bati in retragere de fiecare data spunand ca nu merita efortul, cand sunt atatea guri de "inchis" in tara asta ? Daca performantele masinii tale corespund cu ce spui tu, nu vad de ce procedezi asa ? In fond benzina nu e asa scumpa, iar lumea cere fapte.

Sa fi fost in locul tau, eram prezent la fiecare linie de start, pentru simpla satisfactie ca "acum nu mai au ce comenta" si pentru a ma distra copios ca doar de-aia am investit in masina, nu sa o sterg de praf.

Sper sa iei ca atare ce iti spun si sa nu te simti ofensat in vreun anume fel.
Mult succes iti doresc

Cu respect. Guashe

fishbone 16-02-09 05:17

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
E o chestie ... Parca cu cat esti mai rapid, cu atat iti pasa mai putin sa o areti. Nu vreau sa vorbesc in numele lui, dar poate ca Sebastian nu mai simte ca are ceva de demonstrat si face ce face pentru el. Eu cel putin cam in punctul asta ma aflu cu modificarile. Obisnuiam sa-i alerg pe toti la semafoare, acum e mai domoala faza ca nu-mi mai pasa. Modificarile le fac pentru mine si nu sunt motivat de competitie. Ea e doar un bonus

SEBASTIAN 16-02-09 06:27

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Exact!

oq 16-02-09 12:25

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
stiind ca verdictul e dat.. papa tot.. potzi sa o scotzi pt placerea de a o conduce.. sau aceasta placere cand se consuma daca nu pe o cursa legala pt ca pista nu avem in romania....si plus de dragul admiratorilor:P

bluey 16-02-09 14:35

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Presupun ca e destul de aiurea sa te pui la start si sa nu vina nimeni langa tine "pentru ca n-are rost domne".
Poate daca s-ar anunta ceva concurenti seriosi ar veni si cielo la Craiova.

Mai era un Cielo d-asta la Bz anul trecut care fugea binisor :) ceva ceva????

aTom-CoRy 24-02-09 12:03

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Felicitari domnu Sebastian pentru masina dumneavoastra si pentru pasiunea depusa.
Esti un exemplu de urmat.

SEBASTIAN 14-03-09 17:28

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Am sa vin la craiova ca sa fiu competitiv cu un Logan 1.6mpi la grupa A.

Goldmember 15-03-09 20:10

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 756114)
Daca are 800cp o bat sigur.
Daca are 1000cp ma dau sa vedem iar daca ne dam peste doua luni poate sa aiba si 1200cp tot il joc cum vreau eu.

Am citit cateva pagini,suficient cat sa-mi fac o parere despre personaj.Nu zic ca nu are masina tare,ca nu a castigat cateva curse,dar sa faci o afirmatie ca cea de sus....no comment

SEBASTIAN 15-03-09 20:16

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Afirm, sustin si semnez.
Cu mici exceptii asta e nivelul curselor si nu as fi venit cu o masina scumpa in dezastrul de acolo.

mitza mtb 18-03-09 02:01

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by Goldmember (Post 2150494)
Am citit cateva pagini,suficient cat sa-mi fac o parere despre personaj.Nu zic ca nu are masina tare,ca nu a castigat cateva curse,dar sa faci o afirmatie ca cea de sus....no comment

Daca are cu ce mi se pare normal sa afirme asta...;)


Avion masina:shock:..daca ii pui si niste aripi o vedem pe otopeni la decolari:lol:...Si ceva noutati? Ai terminat-o?:P

app am vazut cu o pagina in urma o poza q interiorul si cu bordul.....si am o intrebare... de cate ori ai dat vitezometrul peste cap?:lol:

orlando 20-03-09 17:09

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Nu cred ca masina asta va fi terminata vreodata.
Mereu va mai gasi Seby sa ii faca ceva...el sincer cam vrea sa atinga perfectiunea cu ea.
Felicitari!

HoricutzWSR 22-03-09 11:21

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
in ce stadiu e masina? pacat ca nu te`ai prezentat cu ea ieri la Kicskunlachaza poate avea mai multe sanse in fata masinilor ungurilor decat M3`ul.

bimmer3 09-04-09 11:21

re: WRX STI alias "CIELO EVO II" Seby Legal Racing
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 2172123)
in ce stadiu e masina? pacat ca nu te`ai prezentat cu ea ieri la Kicskunlachaza poate avea mai multe sanse in fata masinilor ungurilor decat M3`ul.

Pt ca n-avea nimic de demonstrat nici acolo si nici in alta parte pe planeta, masina aia n-are adversar in universul asta, asa ca nu mai postati aiurea..eventual veniti cu rachete telecomandate, daca va tine si cu alea.

Masina este facuta pt el, ceea ce pare ok, dar atunci ma intreb de ce posteaza pe forumuri ca bate masini de 1000 de cai?
De ce mai conteaza asta daca oricum o face doar pt placerea lui?

Oricum misto muzeu`, bafta in continuare pe dyno, pe forumuri, si pe A2 cu adversari pasarile migratoare care sunt in trecere p-acolo.
PS: tare si loganul, ciumecareala de-a dreptu`

pps: mai zicea cineva mai sus ca tot asa, o face pt placerea lui, nu pt competitii - respect pt omul ala deoarece n-are 80000 de posturi cu masina.
O faci pt tine, bravo..dar taci si nu epata copilareste pe forumuri.

Multi poate nu stiti, dar eu am un dragster pe metanol de 6.000 de cai si nu ma dau cu nimeni pt ca oricum n-am nimic de demonstrat, l-am facut asa, de plictiseala.
Ma mai dau uneori cu el duminica prin Glina, pe langa groapa de gunoi.


All times are GMT +2. The time now is 20:35.

- Copyright 2026 4Tuning