Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

scturoag 05-02-09 09:46

Re: Roman
 
Ce face lipsa de ocupatie la 5 dimineata din oameni :

https://www.youtube.com/watch?v=-MW6UQYJl5c

Enjoy ! =))))

Si inca unul ... scuza-ti galagia produsa de mine ... eram beat ... dar nu conduceam eu ! :D =))

https://www.youtube.com/watch?v=8FwGX3Rdzvg

morpheusmaster 05-02-09 10:36

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2039000)
Nu ar fi mers niste scaune sport pentru ca are 4 locuri masina , 2 fata/2 spate , iar daca pune scaune sport , nu are cum sa mai urce pasageri in spate , ca alea sport nu se rabateaza :)

Frate...scaune sport nu inseamna neaparat ca nu se pot rabata ;)...poti rabata si scaune sport...totul tine de sinele de prindere ;)...

Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2039360)
Ce face lipsa de ocupatie la 5 dimineata din oameni :

https://www.youtube.com/watch?v=-MW6UQYJl5c

Enjoy ! =))))

Si inca unul ... scuza-ti galagia produsa de mine ... eram beat ... dar nu conduceam eu ! :D =))

https://www.youtube.com/watch?v=8FwGX3Rdzvg

Esti praf in al IIlea filmulet...las ca ii spun eu lu' tac'tu unde sa se uite :)) ai puso....:)) (glumesc...NOOT :) )

p.s. chiar glumeam...treaba ta ce faci :)

buddy_lexx 05-02-09 19:44

Re: Roman
 
:)
in primu filmuletz...mo duru sufletu cum ai atins pragu ala... :)))

scturoag 05-02-09 20:59

Re: Roman
 
Nu , ca era un morman de nisip acoperit de zapada , eu din masina nu l-am simtit , am vazut in filmulet ca l-am atins , oricum nu s-a int nimic...
Ma Bogdane ... in seara aia era sa o patim , ca il imbarligam eu : dai , dai , nu o lasa =)))
si de atunci nu am mai dat masina la nimeni si nu ma mia scos-o cat timp stiam ca ma duc in oras la distractzii ...
Si cu scaunele sport ... nu stiam ca sunt scaune sport care se rabateaza ... am vazut pe sina , care se dau mai in fata dar nu care se rabateaza ... aflu ceva nou :)) :D

scturoag 07-02-09 07:47

Re: Roman
 
Am si eu o nelamurire ... care e treaba pe site-ul 4tuning ... am dat la Masini si Evenimente si ultimele care le arata sunt din 2007 ... si pe prima pagina ... din octombrie 2008 , de la romexpo ... imi apare mie asa eronat ... nu s-au mai schimbat datele ... sau nu a mai modificat nimeni ?!? ... :-??

26WRC 07-02-09 11:43

Re: Roman
 
pai nu prea mai sunt evenimente cum erau pe vremuri, 2008 chair slabut ,plus ca acum nu nuami 4tuning organizeaza evenimente, iar aici par doar cele oraganizate de 4t.ro

scturoag 07-02-09 11:45

Re: Roman
 
Da .. stiu ca 2008 a fost slabutz ... dar nici acolo la capitolu' "MASINI" ultimul topic ii din 2007 , si la ILLEGALE , si la LEGALE ... cam peste tot ...

1.9Diesel 07-02-09 12:02

Re: Roman
 
pai nu prea mai exista interesul pt forum ...de aia cred ca nu sa mai schimbat nimic aici...

scturoag 07-02-09 12:03

Re: Roman
 
Nu ma refeream la forum ... la site-ul www.4tuning.ro :)

1.9Diesel 07-02-09 12:12

Re: Roman
 
stiu ma..am inteles ce ai vrut sa zici ;)

scturoag 07-02-09 12:14

Re: Roman
 
Pai ai zis "forum" , ala nu e forum ... asta e forum :)

1.9Diesel 07-02-09 12:18

Re: Roman
 
da asa`e am gresit eu ;)

scturoag 07-02-09 12:21

Re: Roman
 
Asta e ... mai greseste omu' :)

Dar pe topic nimeni ... cu vreun subiect interesant ?!? ceva ... funny , news ... ceva ...

1.9Diesel 07-02-09 12:23

Re: Roman
 
Ma Scturoag si sa stii ca noroc de tine ca mai postezi una alta aici pe forum...si mai trezesti interesul celorlalti ca inainte era pustiu...:D

scturoag 07-02-09 12:33

Re: Roman
 
Tot ce ii posibil .. dar eu cum nu am somn .. si din 24 de ore ... doar 4 le dorm ...in rest sunt treaz si plin de viata =)) .. si cu ocazia asta am mai mult timp sa stau pe forum ... si mai imping cate un post p'aci ,p'acolo unde "pute" a mucegait :)

1.9Diesel 07-02-09 20:50

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2045627)
Tot ce ii posibil .. dar eu cum nu am somn .. si din 24 de ore ... doar 4 le dorm ...in rest sunt treaz si plin de viata =)) .. si cu ocazia asta am mai mult timp sa stau pe forum ... si mai imping cate un post p'aci ,p'acolo unde "pute" a mucegait :)

da...asa sa facai in continuare ;)

scturoag 08-02-09 01:21

Re: Roman
 
Pai pana ma duc in romania asha am sa fac , adica pana vineri :)

26WRC 08-02-09 20:40

Re: Roman
 
Pot spune ca am primit a 2a sansa de la viata...

in seara asta acu 20 min...Dumnezeu ma iertat...si mi'a mai dat o sansa..

un drum simplu care l'am facut de zeci de ori in ultimele 3 saptamani de cand am permisul putea sa fie ultimul pentru mine.. trebuia sa ma duc dupa tata sa'l iau de la gara la ora9 ca in fiecare seara ... in seara asta am zis sa merg pe la kaufland sa'mi iau o cafea...stiam ca din cele doua automate merge doar unul si acela cu monezi..ma caut acasa prin buzunare dupa monezi iau de la amicamea.. si plec ajung la kaufland de la inceput am dat muzica atre si am mers cam in cox, la kaufland nu am utut sa'mi iau cafea ca am putut baga doar o modeda de 5 mii si 4 de o mie ultima nu a vrut sa mi'o ia...dupa cativa pumni si picioare usoare in automat ma las pagubas si plec pe spre gara pe centura la radio melodia armin van burren in and out of love (melodie care imi place fff mult) dau radio la maxim simb usor la 2000r/min pana ajung intr'a 5a si o calc centura era libera am depasit un logan si ma apropiam de curba aia mai periculooasaintru tare cu 90 in curba un tir care nu se vedea de la intrare franez trec de dealu ala in sppatele lui apoi il depasesc... merg tare trec pe la fostul dedeman lukoil aveam vreo 100 cam asa urma curba spre stanga sa intru pe europeana la semafor 3 secunde aveam 100 intru cu 80 cam asa ii dadusem a 4a asfaltul cam ud chair putin polei spattele imi fuge in dreapta rau de tot aproape de'a latu eu inca nu constientizam...muzica tare... iau dreapta de volan sa redresez....spatele o ia mai rau in stanga....si ma ma pune de'a latul cu fata spre parcul mare... iar in fata fix un stalp pe mijlocul amsini...de atunci n'am ami constintizat nimic calc fran al maxim si ma trezesc la un metru de gradul parcului oprit pe iarba dintre cele doua trotuare de acolo... cobor din ma sina baietii care erau la stop cu un passat sau intor pe partea mea si m'au intrabat daca totul e ok..a mai oprit un papuc si soferul mi'a zis cat de aprope am fost de stalp eu ii zic ca a scapt el imi zice ca de data asta...data viitoare nu mai scap...imi sarise doar capacul din dreapta fata il pun in porbagaj... si plec repede vad nu stiam cum sa ies singura solutie era sa trec peste bordura asa am si facut..cand sa ies in sosea o duuba de politie cu girofarul aprins ma gandesc ca o fi sunat cineva la 112... oricum am iesit in sosea rasind bordura... duba ma depaseste sitrece mai departe ...cam asta a fost......apoi m'am dus si am parcat'o la gara iar eu m'am intor acolo sa vad daca nu mi'o fi ramas ceva...n'am gasit nimic...mi'am facut cruce si m'am intors la gara si i'am zis lu tata ce am patit...

pagube:bara fata zgariata destul de rau in dreapta (am ras stalpul la de beton gros....pe care il vazusem pe mijlocul masinii inainte sa sar borduruara si sa ajung pe trotuar cu ambele punti...)...
conculzii:nu mai merg prin oras o vreme decat daca e musai..si mai mult de 50 nici pe centura nu'i mai dau...

am o durere groaznica de cap si un cucui mare cred ca am dat cu capul de stalp..nu'mi dau seama...centura nu aveam...airbag'urile mele frontale sunt sarite..(asa am cumparat masina)... deci...acum puteam fi in la spital rupt tot iar masina un morman de fiare....

Dumnezeu exista! iar pe mine ma salvat in seara asta de la o belea mare de tot..

sorry daca am scris cu foarte multe greseli..dar sunt inca speriat...
:???:

buddy_lexx 08-02-09 21:31

Re: Roman
 
ce sa zic... am citit cu atentie postul tau...si am constatat k datorita vitezei pe care o aveai si la conditia de mers era sa o cam patesti... najpa oricum... asta nu ar trebui sa te dezcurajeze..ci sa fie o invatatura..k pe vreme urata sa mergi prudent fara viteza prea mare! imi pare rau pt socul suferit ,ai grija de tine!

stefan_88 08-02-09 22:27

Re: Roman
 
cu viteza nu e de jucat !!! data viitoare gandeste-te de 2 ori inainte sa apesi pedala prea tare

Scarto 08-02-09 22:39

Re: Roman
 
Si poarta centura :) Nu e o rusine :D Eu nu pot sa plec de pe loc daca nu am centura pusa :(

buddy_lexx 08-02-09 22:52

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Scarto (Post 2049512)
Si poarta centura :) Nu e o rusine :D Eu nu pot sa plec de pe loc daca nu am centura pusa :(

de ce ?nu`ti porneste motoru?:)

scturoag 09-02-09 03:16

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 2049210)
am o durere groaznica de cap si un cucui mare cred ca am dat cu capul de stalp..nu'mi dau seama...centura nu aveam...airbag'urile mele frontale sunt sarite..(asa am cumparat masina)... deci...acum puteam fi in la spital rupt tot iar masina un morman de fiare....

Dumnezeu exista! iar pe mine ma salvat in seara asta de la o belea mare de tot..

sorry daca am scris cu foarte multe greseli..dar sunt inca speriat...
:???:

Pai de acum sa-ti pui centura ... poate multi dintre "baietzasi" te iau in ras dar gandestete ca e viatza ta in joc, chiar daca unii prieteni te iau la mijto , gandeste-te ca ii viata ta si dupa cele petrecute in seara asta , nu te mai iei dupa ei ... eu sincer .. chiar daca unora li se pare ceva amuzant si ma iau la mijto , eu port centura chiar si cand ma duc in poligon sau in cartodrom , chiar si cand stationez , pana nu ma dau jos din masina nu scot centura ...
Incearca sa fii mai prudent si sa nu pui la suflet glumele unora la o parte(daca asta te facea sa renunti la centura).
Bafta !

Ali_ump 09-02-09 10:15

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by 26WRC™ (Post 2049210)
Pot spune ca am primit a 2a sansa de la viata...

in seara asta acu 20 min...Dumnezeu ma iertat...si mi'a mai dat o sansa..

un drum simplu care l'am facut de zeci de ori in ultimele 3 saptamani de cand am permisul putea sa fie ultimul pentru mine.. trebuia sa ma duc dupa tata sa'l iau de la gara la ora9 ca in fiecare seara ... in seara asta am zis sa merg pe la kaufland sa'mi iau o cafea...stiam ca din cele doua automate merge doar unul si acela cu monezi..ma caut acasa prin buzunare dupa monezi iau de la amicamea.. si plec ajung la kaufland de la inceput am dat muzica atre si am mers cam in cox, la kaufland nu am utut sa'mi iau cafea ca am putut baga doar o modeda de 5 mii si 4 de o mie ultima nu a vrut sa mi'o ia...dupa cativa pumni si picioare usoare in automat ma las pagubas si plec pe spre gara pe centura la radio melodia armin van burren in and out of love (melodie care imi place fff mult) dau radio la maxim simb usor la 2000r/min pana ajung intr'a 5a si o calc centura era libera am depasit un logan si ma apropiam de curba aia mai periculooasaintru tare cu 90 in curba un tir care nu se vedea de la intrare franez trec de dealu ala in sppatele lui apoi il depasesc... merg tare trec pe la fostul dedeman lukoil aveam vreo 100 cam asa urma curba spre stanga sa intru pe europeana la semafor 3 secunde aveam 100 intru cu 80 cam asa ii dadusem a 4a asfaltul cam ud chair putin polei spattele imi fuge in dreapta rau de tot aproape de'a latu eu inca nu constientizam...muzica tare... iau dreapta de volan sa redresez....spatele o ia mai rau in stanga....si ma ma pune de'a latul cu fata spre parcul mare... iar in fata fix un stalp pe mijlocul amsini...de atunci n'am ami constintizat nimic calc fran al maxim si ma trezesc la un metru de gradul parcului oprit pe iarba dintre cele doua trotuare de acolo... cobor din ma sina baietii care erau la stop cu un passat sau intor pe partea mea si m'au intrabat daca totul e ok..a mai oprit un papuc si soferul mi'a zis cat de aprope am fost de stalp eu ii zic ca a scapt el imi zice ca de data asta...data viitoare nu mai scap...imi sarise doar capacul din dreapta fata il pun in porbagaj... si plec repede vad nu stiam cum sa ies singura solutie era sa trec peste bordura asa am si facut..cand sa ies in sosea o duuba de politie cu girofarul aprins ma gandesc ca o fi sunat cineva la 112... oricum am iesit in sosea rasind bordura... duba ma depaseste sitrece mai departe ...cam asta a fost......apoi m'am dus si am parcat'o la gara iar eu m'am intor acolo sa vad daca nu mi'o fi ramas ceva...n'am gasit nimic...mi'am facut cruce si m'am intors la gara si i'am zis lu tata ce am patit...

pagube:bara fata zgariata destul de rau in dreapta (am ras stalpul la de beton gros....pe care il vazusem pe mijlocul masinii inainte sa sar borduruara si sa ajung pe trotuar cu ambele punti...)...
conculzii:nu mai merg prin oras o vreme decat daca e musai..si mai mult de 50 nici pe centura nu'i mai dau...

am o durere groaznica de cap si un cucui mare cred ca am dat cu capul de stalp..nu'mi dau seama...centura nu aveam...airbag'urile mele frontale sunt sarite..(asa am cumparat masina)... deci...acum puteam fi in la spital rupt tot iar masina un morman de fiare....

Dumnezeu exista! iar pe mine ma salvat in seara asta de la o belea mare de tot..

sorry daca am scris cu foarte multe greseli..dar sunt inca speriat...
:???:

Mare atentie !!!

morpheusmaster 09-02-09 11:40

Re: Roman
 
Frate daca esti prost...era sa o mierlesti!!! Si tiam spus coane si pe mess si cand am iesit, tiam zis sa o lasi mai incet acum cand esti la inceput ;)...tu batman batman...ma bucur ca ai scapat si tu si masina basma curata (oarecum...se putea mult mai rau)...dar sa iti fie invatatura de minte!!! Invata sa conduci si dupa sa mergi ca nebunu ;)...permisul iti da dreptul de a conduce dar asta nu inseamna ca si stii!!!

h3rodot 09-02-09 12:42

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by morpheusmaster (Post 2050698)
Frate daca esti prost...era sa o mierlesti!!! Si tiam spus coane si pe mess si cand am iesit, tiam zis sa o lasi mai incet acum cand esti la inceput ;)...tu batman batman...ma bucur ca ai scapat si tu si masina basma curata (oarecum...se putea mult mai rau)...dar sa iti fie invatatura de minte!!! Invata sa conduci si dupa sa mergi ca nebunu ;)...permisul iti da dreptul de a conduce dar asta nu inseamna ca si stii!!!

La faza asta ai pus punctul pe I :)
Iar in legatura cu centura ia si o poarta, altii se cred interesanti si destepti ca nu poarta centura pana cand zboara prin parbriz, dupa aia realizeaza ca e buna la ceva. Am intalnit personal de astia. Asa ca mai bine te gandesti la siguranta ta decat la ce o sa zica vreo puta care i se plimba neuronii in cap " ia la ala, isi pune centura " :idea:;)

1.9Diesel 09-02-09 14:18

Re: Roman
 
E nasol ce ai patit ! Mare atentie in continuare ca incidentele astea nu dau bine la palmares :D

VladM 09-02-09 14:57

Re: Roman
 
In ziua aia in care ne-am intalnit noi cumva ?:O

scturoag 09-02-09 15:59

Re: Roman
 
IERI MA ... tu nu te uitzi la data de la mesajele cu reply la topicuri ?!?

26WRC 09-02-09 19:10

Re: Roman
 
pff azi m'am mai calmat putin.. mai m'ai dus o data acolo sa vad cat de aproape am fost..
am mers incet curbele cu luate cu a 2a:oops:oricum sperietura ramane:-)


dragos cat stai in ro?

scturoag 09-02-09 19:13

Re: Roman
 
2 saptamani :)

VladM 09-02-09 19:24

Re: Roman
 
Las WRC nu-i nimic,mergem inainte :) Cu Dumnezeu inainte,si hai wai dragos odata acasa sa mergem la o bere :)

scturoag 09-02-09 19:28

Re: Roman
 
Mergem , mergem ... o singura problema ...eu nu beau bereee(baiet cuminteee)

________________________
Beau numa' trotil si vodka =)) :D >:)

aleks 10-02-09 13:21

Re: Roman
 
legat de evenimentele prezentate pe forum si pe site: 4tuning va suferi o schimbare majora, evenimentele de anul trecut sunt, si nu putine, si de destula amploare, putina rabdare, pana la 4tuning days 2009 veti observa deja primele schimbari.

scturoag 10-02-09 13:39

Re: Roman
 
cand e eventul ? 4tuning day anul asta ? :)si unde ?

1.9Diesel 10-02-09 14:06

Re: Roman
 
care stiti detalii de accidentul de azi de la iesirea din oras spre Iasi ? ( pe la fostul POlimat ) a fost careva din voi acolo ? in accident a fost implicat un Golf 4 negru :D

aleks 10-02-09 15:08

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2054166)
cand e eventul ? 4tuning day anul asta ? :)si unde ?

Nu pot spune, pentru că detaliile de marketing a evenimentului nu-mi permit, o să fie în jurul datei tradiţionale din fiecare an :)

scturoag 10-02-09 15:20

Re: Roman
 
Pai cam in ce perioada ... nu ziua exact ... in vara ?

aleks 10-02-09 15:51

Re: Roman
 
În fiecare an, de ani de zile, e în aprilie :)

scturoag 10-02-09 17:03

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by aleks (Post 2054560)
În fiecare an, de ani de zile, e în aprilie :)

Stiam ca e in fiecare an , de ani de zile ... ma refeream in ce prioada anu' asta ... deci in aprilie ... ok . mersi mult :)


All times are GMT +2. The time now is 19:54.

- Copyright 2026 4Tuning