Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

andrey_20052002 30-10-08 13:06

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 1833882)
Pacat ca ploua cand l-am vazut ...si AMG'ul l-am vazut in parcare la Mall.

astazi m-am oprit sa il analizez putin,foarte frumosa vopseau este negru cameleon (sau cum se cheama )dar am vazut ca are luneta crapata :???::sad:

limuzina 31-10-08 13:02

Am vazut printre oamneii din tramvai un Pontiac Solstice cu numere rosii de Iasi.

andrey_20052002 31-10-08 13:25

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
dimineata s-a legat camera de mana mea si am reusit sa fac niste poze ,era si proprietarul pe acolo,un om foarte de treaba ,a zis ca masina a luat-o din Germania si are motor de 2.0

JUST-DO-IT 31-10-08 17:50

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
super tare ursu pickup..:shock:...auzisem ca e unu in iasi da nu-l vazusem inca....stiu ca sunt destul de rare...abia astept sa-l vad live...8).

ktalyn 31-10-08 18:28

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
superb exemplar ursachele!

D3m0N 01-11-08 15:27

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
aseara facea stanga la spiridon un Rolls Royce:shock::shock: de bucuresti ceva de genu CGW era de 3 ori mai lung decat peugeot`u meu :))

limuzina 01-11-08 20:44

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1838025)
aseara facea stanga la spiridon un Rolls Royce:shock::shock: de bucuresti ceva de genu CGW era de 3 ori mai lung decat peugeot`u meu :))

Vorbesti serios:shock::shock:?

aalex691 03-11-08 13:36

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
proprietarul ursuletului pick-up mai are si un bmw x5 gri ( =p~ ) si daca nu ma insel e proprietarul "Autocrom" :D
edit : pt poze cautati masina prin spate pe la metro pizza ( pe langa scoala 15 )

GAby645 03-11-08 13:45

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by aalex691 (Post 1841034)
proprietarul ursuletului pick-up mai are si un bmw x5 gri ( =p~ ) si daca nu ma insel e proprietarul "Autocrom" :D
edit : pt poze cautati masina prin spate pe la metro pizza ( pe langa scoala 15 )

asa e ... e30-ul e a baiatului care are Autocrom-ul
cica ar fi original din fabrica pick-up

andrey_20052002 03-11-08 19:26

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 1841050)
asa e ... e30-ul e a baiatului care are Autocrom-ul
cica ar fi original din fabrica pick-up

nu este original din fabrica ,am vorbit eu cu proprietarul si a zis ca a fost tunata in Germania ,el asa a cumparat-o in starea in care este ea acum

GAby645 03-11-08 22:39

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by andrey_20052002 (Post 1841727)
nu este original din fabrica ,am vorbit eu cu proprietarul si a zis ca a fost tunata in Germania ,el asa a cumparat-o in starea in care este ea acum

ma refeream la modelul pick-up ca ar fi original din fabrica .. si tuning nu prea vad pe ea decat un kit M-Technik si niste jante, dar arata foarte bine asa

xoxu 04-11-08 16:58

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by GAby645 (Post 1842177)
ma refeream la modelul pick-up ca ar fi original din fabrica

Nu e "original din fabrica".

BMW totusi a avut un program la un moment dat, intern, din care s-a nascut un M3 E30 pick-up. Motorul totusi nu era S14. Se zvoneste ca a fost folosit in ateliere pentru a muta piese dintr-o parte in alta. Nu stiu daca a fost singurul modificat in felul asta in fabrica dar repet: nu a fost niciodata fabricat in serie, doar ca proiect intern.

Ce apare pe strazi E30 pick-up sunt masini modificate de diferite ateliere sau "home-made".

Poze cu M3 E30-ul:

http://www.kwyjibo.com/ispeed/mday98/mday004.jpg

http://www.kwyjibo.com/ispeed/mday98/mday000.jpg

JUST-DO-IT 04-11-08 18:34

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
ce super e pick-up ul!asa ceva nu mi-ar displace chiar deloc sa conduc..:shock:..totusi ma gandesc ca omu:
in america pickup -urile era de prin ani 50-60 in mare voga...uite ca au ajuns si la noi prin 2008.....deci cam cu cati ani santem in urma lor ;)?eu nu-s asa bun la matematica ,ca am terminat umana...:twisted::rolleyes2:twisted:

D3m0N 06-11-08 15:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
la 16:00 in fata la sectia 2 un golf 6 negru n-am apucat decat sa-l remarc ...

ocaruntu 06-11-08 15:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
si la 11(23) in agronomie :)
noul vw scirocco

limuzina 06-11-08 18:55

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 1847333)
si la 11(23) in agronomie :)
noul vw scirocco

Am vazut si eu unul negru cu numere rosii de Iasi in geam,pe la 2 si ceva :-).

ZyZ 06-11-08 19:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Si cand ma intereseaza si pe mine o data-n an topicu' asta, va hotarati voi sa nu mai puneti poze. Bine bine... 8)

limuzina 07-11-08 15:00

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 1847818)
Si cand ma intereseaza si pe mine o data-n an topicu' asta, va hotarati voi sa nu mai puneti poze. Bine bine... 8)

Cu ce sa punem...daca nu mai vedem nimic prin Iasi,ce crezi, noi nu vrem poze?

KAmikazee2005 07-11-08 15:48

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
zyz-ule las ca punem poze cu scirocco ala nou :))

D3m0N 08-11-08 13:30

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
aseara l-am vazut in copou .. si apoi pe la 11 era in bucium la paun ....:)

limuzina 08-11-08 18:20

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Am vazut un GLK pe Copou.

CRyS` 09-11-08 02:32

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
alb... nu limo?

limuzina 09-11-08 12:50

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1852218)
alb... nu limo?

Nu,era negru.Probabil ca sunt mai multe...mi-a zis cineva ca a vazut un Granturismo alb in Iasi cu EDY la numar :D.

andrey_20052002 11-11-08 15:54

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
am vazut vineri orele: 15.40-16.00 un porsche carrera negru ,eram la prima ora de conducere

TuningBoy 11-11-08 15:58

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 1847818)
Si cand ma intereseaza si pe mine o data-n an topicu' asta, va hotarati voi sa nu mai puneti poze. Bine bine... 8)

Zyz'ule, cred ca s-au pus deja cam tot ce era prin Iasi:lol:

aalex691 14-11-08 13:40

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
am vazut azi pe la 12-12.30 in fata la Camera de Comert, sau ce e aia pe stanga cum urci copoul inainte de parc, un Rolls Royce Phantom cu numere de bucuresti

limuzina 14-11-08 15:28

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by aalex691 (Post 1863581)
am vazut azi pe la 12-12.30 in fata la Camera de Comert, sau ce e aia pe stanga cum urci copoul inainte de parc, un Rolls Royce Phantom cu numere de bucuresti

L-am vazut si eu la 12:47,la 1:40 cam asa eram acolo cu camera dar nu mai era...am vorbit cu cineva de acolo,propietarul e din Iasi...am fost pana la el acasa,dar nu era acasa nici propietarul nici masina,era doar un paznic...

ESPinoza 14-11-08 16:03

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
am vazut si eu rolls`ul azi cand am iesit pe balcon sa fumez o tigara, arata f impresionant pe langa masinile noastre de zi cu zi. am vazut ca avea si un stegulet in fata :)

limuzina 25-11-08 19:46

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
1 Attachment(s)
Asa de 15 ani...un F430.Multumesc ca ati avut rabdare cu mine,dar mai ales ...mutlumesc Crys.Am mai vazut un golf 6,dar nu cred ca se merita sa-l postez...

svz-19 26-11-08 22:31

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
salutare la toata lumea, cu toate ca sunt inscris mai demult si postez mai rar dar ieri am vazut un M5 in Canta, sper sa nu fie ceva vechi pe aceasta sectiune.

ESPinoza 26-11-08 22:53

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by svz-19 (Post 1888625)
salutare la toata lumea, cu toate ca sunt inscris mai demult si postez mai rar dar ieri am vazut un M5 in Canta, sper sa nu fie ceva vechi pe aceasta sectiune.

pare a fi m5, dar jantele o dau de gol, asa o fi alea de iarna poate.

bakal 26-11-08 22:57

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
e doar kit-ul exterior, dar la o examinare mai atenta, o sa se observe lipsa unor discuri de frana specifice m-urilor

ZyZ 27-11-08 08:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Daca-i cel pe care-l stiu eu, e diesel. Deci nici vorba de M. Daca aveti norocul sa-l auziti pornit va dati seama urgent. Inca nu pot sa-mi dau seama de ce murdaresc unii niste simboluri cu istorie in spate pe niste masini altminteri frumoase, dar fara nici cea mai mica legatura cu traditia in motorsport. Nu orice BMW e M, nu orice VW e GTI, etc...

svz-19 27-11-08 08:41

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
mentionez ca prizele alea de aer din aripi is originale nus lipituri sau altceva de genul. nu sunt un cunoscator asa de mare dar nu cred ca si-ar strica aripile doar de dragul de a scrie"M5".

ocaruntu 27-11-08 12:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ZyZ (Post 1888913)
Daca-i cel pe care-l stiu eu, e diesel. Deci nici vorba de M. Daca aveti norocul sa-l auziti pornit va dati seama urgent. Inca nu pot sa-mi dau seama de ce murdaresc unii niste simboluri cu istorie in spate pe niste masini altminteri frumoase, dar fara nici cea mai mica legatura cu traditia in motorsport. Nu orice BMW e M, nu orice VW e GTI, etc...

bai baiete :evil: vezi ca si la mine E multi de eMi. :oops:

silviu_fxx 27-11-08 12:18

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Cateva detalii pe care le observi la prima vedere, denota faptul ca nu e M5:
-M5-ul nu are proiectoare
-jante
-oglinzi retrovizoare

ZyZ 27-11-08 12:37

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by ocaruntu (Post 1889323)
bai baiete :evil: vezi ca si la mine E multi de eMi. :oops:

Si cred ca ai si Bei si dubluWei de-o parte si de alta. :lol:

raduku988 27-11-08 13:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
lasa ovidiu tu ai voie sa ai atatea emuri ca altfel nai mai fi tu .. coca al nostru :P.. noi te iubim :P

ZyZ 27-11-08 13:09

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
:lol: ma nu fiti malitiosi in public...asteptati sa ajungeti acasa :D

svz-19 27-11-08 17:29

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
obsverv ca a iesit o polemica aici...dar am gasit pe "google" ceva si ar parea acelasi model care lam prezentat http://www.**************/masini-noi/bmw/m5-20/ nu stiu daca voi mai posta alta data decat daca va fi o masina foarte foarte scumpa si vazute pe strazile noastre ....Va multumesc...


All times are GMT +2. The time now is 05:34.

- Copyright 2026 4Tuning