![]() |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Am vazut printre oamneii din tramvai un Pontiac Solstice cu numere rosii de Iasi.
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
2 Attachment(s)
dimineata s-a legat camera de mana mea si am reusit sa fac niste poze ,era si proprietarul pe acolo,un om foarte de treaba ,a zis ca masina a luat-o din Germania si are motor de 2.0
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
super tare ursu pickup..:shock:...auzisem ca e unu in iasi da nu-l vazusem inca....stiu ca sunt destul de rare...abia astept sa-l vad live...8).
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
superb exemplar ursachele!
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
aseara facea stanga la spiridon un Rolls Royce:shock::shock: de bucuresti ceva de genu CGW era de 3 ori mai lung decat peugeot`u meu :))
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
proprietarul ursuletului pick-up mai are si un bmw x5 gri ( =p~ ) si daca nu ma insel e proprietarul "Autocrom" :D
edit : pt poze cautati masina prin spate pe la metro pizza ( pe langa scoala 15 ) |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
cica ar fi original din fabrica pick-up |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
BMW totusi a avut un program la un moment dat, intern, din care s-a nascut un M3 E30 pick-up. Motorul totusi nu era S14. Se zvoneste ca a fost folosit in ateliere pentru a muta piese dintr-o parte in alta. Nu stiu daca a fost singurul modificat in felul asta in fabrica dar repet: nu a fost niciodata fabricat in serie, doar ca proiect intern. Ce apare pe strazi E30 pick-up sunt masini modificate de diferite ateliere sau "home-made". Poze cu M3 E30-ul: http://www.kwyjibo.com/ispeed/mday98/mday004.jpg http://www.kwyjibo.com/ispeed/mday98/mday000.jpg |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
ce super e pick-up ul!asa ceva nu mi-ar displace chiar deloc sa conduc..:shock:..totusi ma gandesc ca omu:
in america pickup -urile era de prin ani 50-60 in mare voga...uite ca au ajuns si la noi prin 2008.....deci cam cu cati ani santem in urma lor ;)?eu nu-s asa bun la matematica ,ca am terminat umana...:twisted::rolleyes2:twisted: |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
la 16:00 in fata la sectia 2 un golf 6 negru n-am apucat decat sa-l remarc ...
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
si la 11(23) in agronomie :)
noul vw scirocco |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Si cand ma intereseaza si pe mine o data-n an topicu' asta, va hotarati voi sa nu mai puneti poze. Bine bine... 8)
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
zyz-ule las ca punem poze cu scirocco ala nou :))
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
aseara l-am vazut in copou .. si apoi pe la 11 era in bucium la paun ....:)
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Am vazut un GLK pe Copou.
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
alb... nu limo?
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
am vazut vineri orele: 15.40-16.00 un porsche carrera negru ,eram la prima ora de conducere
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
am vazut azi pe la 12-12.30 in fata la Camera de Comert, sau ce e aia pe stanga cum urci copoul inainte de parc, un Rolls Royce Phantom cu numere de bucuresti
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
am vazut si eu rolls`ul azi cand am iesit pe balcon sa fumez o tigara, arata f impresionant pe langa masinile noastre de zi cu zi. am vazut ca avea si un stegulet in fata :)
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
1 Attachment(s)
Asa de 15 ani...un F430.Multumesc ca ati avut rabdare cu mine,dar mai ales ...mutlumesc Crys.Am mai vazut un golf 6,dar nu cred ca se merita sa-l postez...
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
2 Attachment(s)
salutare la toata lumea, cu toate ca sunt inscris mai demult si postez mai rar dar ieri am vazut un M5 in Canta, sper sa nu fie ceva vechi pe aceasta sectiune.
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
e doar kit-ul exterior, dar la o examinare mai atenta, o sa se observe lipsa unor discuri de frana specifice m-urilor
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Daca-i cel pe care-l stiu eu, e diesel. Deci nici vorba de M. Daca aveti norocul sa-l auziti pornit va dati seama urgent. Inca nu pot sa-mi dau seama de ce murdaresc unii niste simboluri cu istorie in spate pe niste masini altminteri frumoase, dar fara nici cea mai mica legatura cu traditia in motorsport. Nu orice BMW e M, nu orice VW e GTI, etc...
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
mentionez ca prizele alea de aer din aripi is originale nus lipituri sau altceva de genul. nu sunt un cunoscator asa de mare dar nu cred ca si-ar strica aripile doar de dragul de a scrie"M5".
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Cateva detalii pe care le observi la prima vedere, denota faptul ca nu e M5:
-M5-ul nu are proiectoare -jante -oglinzi retrovizoare |
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
Quote:
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
lasa ovidiu tu ai voie sa ai atatea emuri ca altfel nai mai fi tu .. coca al nostru :P.. noi te iubim :P
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
:lol: ma nu fiti malitiosi in public...asteptati sa ajungeti acasa :D
|
Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
obsverv ca a iesit o polemica aici...dar am gasit pe "google" ceva si ar parea acelasi model care lam prezentat http://www.**************/masini-noi/bmw/m5-20/ nu stiu daca voi mai posta alta data decat daca va fi o masina foarte foarte scumpa si vazute pe strazile noastre ....Va multumesc...
|
| All times are GMT +2. The time now is 05:34. |
- Copyright 2026 4Tuning