Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

iuly_007 20-06-08 19:59

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 1602252)
nu am timp sa raspund la toti,dar iti voi raspunde tie si cred ca o sa inteleaga toti.
am folosit "k" in loc de "ca" pentru ca eram in graba si mi-a scapat. nu e o mare greseala.
ai primit bann pentru ca ai comentat total in afara subiectului (tu cel mai mult decat altii). acest topic este acut de roby pentru loganul alb. tu ai comentat despre roby,remus,cearta lor,nu stiu ce alte aberatii care nu au legatura cu masina si din cauza asta ai primit ban. tu ai fost primu care a comentat si ai continuat.
se pare ca nu e asa cum te laudai sau se laudau unii cu certuri si alte chestii si din cate se vede si proprietarului loganului alb si-a dat seama ca a fost o greseala ceea ce a zis si se va rezolva.
se pare ca unii din clientii lu roby s-au intors sa-mi mai faca cate ceva la masina,deci asta rezulta ca ceea ce au facut a fost bin,iar clientul multumit (ex. lgnaul alb,care a avut primu kit facut de pro street si a revenit pentru un nou kit,loganul care e acum in lucru a avut primu kit si acum e la roby pentru un nou kit si poate ca mai sunt si altele dar nu le stiu eu).
si apropo cu "pupincurismul". daca ai fi citit tot ai fi vazut ca intre mine si roby a fost o cearta pe la inceput pe forum (dar e o chestie care te depaseste). pe urma mi-am dat seama ca am gresit si ca roby are dreptate. deci nu e vorba despre linguseli sau altceva. eu daca am ceva cu cineva ii spun in fata,nu ma ascund.
cine mai are vreo problema cu mine il astept sa ma sune la unu din numerele din semnatura.




deci sa inteleg ca la mare vom sta toti 3 si o sa bem o bere (2,3,...) :lol:


cred ca ma confunzi .... eu nu sunt wedish ala...dar am avut impresia ca am fost si eu banat pt ca mi-a disparut un post dp aici...deci imi cer scuze si tie si lui roby ca am comentat aiurea la adresa voastra,,,

protuning 21-06-08 01:53

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
9 Attachment(s)
si pozele promise , partea de jos a bordului doar azi a sosit de la tapitat.am facut si o poza cu proprietarul posomorat intretimp ce face legaturile la partea electrica.

Eugen_TL 21-06-08 02:00

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
desi poate detaliile nu se vad..dar la prima vedere arata f ok !

protuning 21-06-08 02:11

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
in poze se vede prea putin! in realitate arata mult mai bine.

Norby89 21-06-08 02:23

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
beeeeton a iesit :D abia astept sa vad si bordu cand il pui? astept (am) poze :D
Bafta

SirNenea 21-06-08 02:52

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
desi inca nu e asambla in totalitate parca mai arata si loganul a masina in interior
felicitari

StreetStyle22 21-06-08 04:04

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Foarte tare masina..spor la munca si toate cele bune ! Felicitari pt munca depusa si pt cea pe care o veti mai depune...cu siguranta e cel mai frumos logan..demonstrati romaniilor ce se poate face din masinuta nationala..bafta in continuare !

protuning 21-06-08 11:57

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
12 Attachment(s)
poze si mai proaspete!dupamasa revin cu poze mult mai clare. bordul este doar pus la loc dar nu si prins !!
mie personal pot sa zic ca im-mi place la nebunie si parerea mea este ca masina asta va trebui vazuta in realitate sa i-ti poti da seama de valoarea lucrarii.

Norby89 21-06-08 12:14

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
:shock::shock::shock:Foarte Tare

adi.schumi_tm 21-06-08 14:20

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
La timisoara in 28-29 la Tim Tuning nu o aduceti?macar pt exterior.O puneti pe o platforma si o aduceti,mai luati o cupa ceva :D .A iesit foarte fain si interiorul,de abia astept sa vad finalul...

protuning 21-06-08 16:26

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
14 Attachment(s)
cateva poze facute cu un aparat mai ok

dogy_10 21-06-08 17:54

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
arata super, si sunt convins ca in realitate e si mai fain si va arata si mai bine cand va fi gata, adica montat tot, mocheta pe jos etc......am si eu cateva intrebari, usile se vor deschide din telecomanda? guri de ventilatie pe bord nu vor fi? scaunele sant cele originale? ca seamana cu alea de audi a4

Geox` 21-06-08 18:54

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Arata superb!Nu Cred ca are de ce sa fie suparat proprietarul!V-a avea cel mai adevarat logan cu siguranta si va lu-a o gramada de premii cu el.Succes in condinoare:rolleyes2:shock:

OpReA 21-06-08 22:43

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
super...nu cumva cei de la DACIA cnd au facut upgradul la logan s-au luat dupa acesta?ma refer la acele "baghete aluminiu" dp fiecare usa...ca prea seamana:lol:

quick_silver 21-06-08 23:21

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
am o intrebare... masina a avut geamuri electrice pe spate? sau leati facut electrice? ca nu vad nici o gaura pt maneta aceea.

bolidu' 21-06-08 23:47

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
OZN-u frate .............................bv baieti!!!

protuning 22-06-08 03:26

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by OpReA (Post 1605217)
super...nu cumva cei de la DACIA cnd au facut upgradul la logan s-au luat dupa acesta?ma refer la acele "baghete aluminiu" dp fiecare usa...ca prea seamana:lol:

nu ar fii pt prima oara .bara restilizata de pe mcv seamana cu draci ca si linii .nu stiu cum arata upgradeul .

StreetStyle22 22-06-08 11:06

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
arata super..Ozn romanesc ! :D

dj01fad 22-06-08 12:57

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
suuuuuuper... din ce vad eu in poze, este de departe cel mai adevarat interior custom facut vreodata de cineva pe la noi.... ideea este extraordinara, ce sa mai, imi place la nebunie. tare as vrea si eu asa ceva in genul asta la mine pe masina..... inca o data, felicitari, si succes in continuare, astept sa il vad terminat estetic, apoi si motorasul cel nou pus sus.

marcmarian 22-06-08 13:29

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by dj01fad (Post 1605882)
suuuuuuper... din ce vad eu in poze, este de departe cel mai adevarat interior custom facut vreodata de cineva pe la noi.... ideea este extraordinara, ce sa mai, imi place la nebunie. tare as vrea si eu asa ceva in genul asta la mine pe masina..... inca o data, felicitari, si succes in continuare, astept sa il vad terminat estetic, apoi si motorasul cel nou pus sus.

acesta a fost si scopul nostru sa facem o masina unica, si cu multa munca si stres am ajuns la o cota de 60% din lucrare pt. ca partea de motorizare, frane si suspensie, ramane de facut anul viitor, deoarece doza de stres acumulata pana acum a depasit cu mult cotele admisedrept dovada interventiile anterioare pe care le-am avut si care nu au fost tocmai ortodoxe,dar asta e am clacat nervos,sitotodata vreau sa multumesc tuturor celor care m-au inteles si nu au avut comentarii jicnitoare la adresa mea

marcmarian 22-06-08 13:52

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
in ce priveste motorul,am mai gasit o varianta(volvo C 70 cupe) care ar fii mai simpla pt. mine deoarece am piesele (autoturism avariat) plus faptul ca este motor de renault in 5 pistoane cu turbo (240 cai) si sunetul acestor motoare in 5 cilindri este binecunoscut. Dar deocamdata sper sa ajung impreuna cu Roby la mare,si sa ne mai limpezim mintile pt. ca mai avem de lucru.(capota fata,oglinzi)

Yackone 22-06-08 23:58

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
incercati si faruri si stopuri...stiu ca robert poate;)

Norby89 23-06-08 00:13

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
pai nu are ? faruri angel si stopuri cu led. sau sa incerce alt model ?:D ceva unic ? :) la asta cred ca te-ai gandit.

bogddanel 23-06-08 00:51

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1605913)
acesta a fost si scopul nostru sa facem o masina unica, si cu multa munca si stres am ajuns la o cota de 60% din lucrare pt. ca partea de motorizare, frane si suspensie, ramane de facut anul viitor, deoarece doza de stres acumulata pana acum a depasit cu mult cotele admisedrept dovada interventiile anterioare pe care le-am avut si care nu au fost tocmai ortodoxe,dar asta e am clacat nervos,sitotodata vreau sa multumesc tuturor celor care m-au inteles si nu au avut comentarii jicnitoare la adresa mea

era normal k odata si odata sa se intample ceva de genul asta
acum tot ce conteaza e k va intelegetzi si k o sa continuatzi:)
mult succes, e o masina cu adevarat buna;)

SoundIdentity 23-06-08 09:25

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
baa robi stii ca io is nebun da???ce tzaranesc e combinatia aia de culori.,....pfoaiii ...zici ca e de la coada vaci....griul ala e horor!!!!!!!daca tot ati modificat interiorul ala de ce nu i-ai tras ceva scaune mult mai scoica nu de raliul ci mult mai perinoase...pielea aia moale .......mai mai

Xel'Naga 23-06-08 18:17

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
foarte TARE masina , hai sa o vedem gata !! ;):idea:

protuning 25-06-08 02:59

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by SoundIdentity (Post 1607289)
baa robi stii ca io is nebun da???ce tzaranesc e combinatia aia de culori.,....pfoaiii ...zici ca e de la coada vaci....griul ala e horor!!!!!!!daca tot ati modificat interiorul ala de ce nu i-ai tras ceva scaune mult mai scoica nu de raliul ci mult mai perinoase...pielea aia moale .......mai mai

sandule ceti face wc-ul din porbagaj???trebuie sa intelegi ca nu e masina ta! proprietarul are alte gusturi si plus el stie si mai bine din tapiteria anterioara ca ce nasol e de intretinut si cat de repede se deterioreaza pielea alba mai ales la uz zilnic.azi la telefon m-ai intrebat ca cine a vopsit cu griul ala naspa,de aicea se vede ca nici macar nu ai sesizat ca e tapitat nu vopsit .
nici eu nu asa mi-am imaginat combinatia de culori pt tapiterie dar asta ramane la atitudinea proprietarului!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

vlad_VSV 25-06-08 18:51

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
de ce ai facut copie la body kit? am vazut la cluj la 4tds un logan rosu cu acelasi kit....sincer mi-a parut rau cand l-am vazut :))

marcmarian 25-06-08 19:46

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by vlad_VSV (Post 1612757)
de ce ai facut copie la body kit? am vazut la cluj la 4tds un logan rosu cu acelasi kit....sincer mi-a parut rau cand l-am vazut :))

nu stiu tie dar mie si mai rau, dar ce sa-i faci asta e, Eu am vrut sa cumpar si matrita dar nu sa putut

Bogyciu 25-06-08 21:02

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Ar trebui sa fii mandru ca au un exemplu de urmat ceilalti... In plus, tu ai fost primul, asta va ramane stiut, toate celelalte masini sunt COPII... Am vazut masina si la mare, si la Bucuresti, nu zic ca e perfecta din toate punctele de vedere, dar mai mult de atat cu conditiile care sunt e greu de crezut ca se poate... Per total e o masina unica, si tin sa te felicit in primul rand pe tine ca proprietar ca ai avut curaj si suportul finaciar sa incepi asa ceva si tot odata baietilor care au lucrat la masina, pentru ca sigur nu au facut asta doar pentru bani ci au "investit" si multa pasiune in proiect... Mult succes in continuare si hai mai repede cu motoru ala pe masina, sa mearga la fel de bine cum arata... 8)

vlad_VSV 25-06-08 21:21

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by marcmarian (Post 1612855)
nu stiu tie dar mie si mai rau, dar ce sa-i faci asta e, Eu am vrut sa cumpar si matrita dar nu sa putut

acuma ce sa zic,nu pot sa fie toate roz :rolleyes2,oricum ,ai avut o ambitie mare si te felicit pt asta(cine stie nu o sa uite de unde a pornit totul,restul nu trebuie bagat in seama),si te asteptam si pe la cluj cu masina :) , poate am ocazia sa ma urc la volan :D

ps: poate nu ma crezi,dar cand am intrat la expo,primul lucru am cautat masina ta :D ca am auzit ca s-ar putea sa o expui,cand colo mi-o picat fata cand am vazut loganul rosu :evil:

Co5m1n eXtreme 26-06-08 01:20

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Nu trebuia sa se mai faca ceva lafel :( parerea mea
Trebuia sa fie uniq

StreetStyle22 26-06-08 15:56

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
la timisoara veniti ? :)

protuning 26-06-08 22:56

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Co5m1n eXtreme (Post 1613533)
Nu trebuia sa se mai faca ceva lafel :( parerea mea
Trebuia sa fie uniq

sunt deacord cu tine doar ca oare este platita aceasta munca pe masura?????cand va venii cineva cu o oferta corecta fii sigur ca va primiii un bodykit unicat .
deocamdata romanii nu sunt pregatiti de asaceva!

protuning 26-06-08 23:09

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by vlad_VSV (Post 1612757)
de ce ai facut copie la body kit? am vazut la cluj la 4tds un logan rosu cu acelasi kit....sincer mi-a parut rau cand l-am vazut :))

daca te uiti bine la discoverye vb de sute de mii de dollari.!!! ar fii bine sa incerci sa lucrezi in domeniu si sa faci raport pret-efort depus,doar dupa i-ti vei da seama ca ai ramas cu putin ba poate chiar cu NIMIC,cum e cazul loganului alb!!!!!

StreetStyle22 26-06-08 23:13

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
oricum loganu alb e originalu si am vazut si cel rosu dar parca in alb ii sta mai bine

SoundIdentity 26-06-08 23:37

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
mai baietii!!!stiti ce nu vedeti voi deosebit la loganurile astea?
JANTE!!!!!!!!!!!SUSPENSIIi!!!!!!!!!!!!!!!!1
PAI ORICE INCEPUT IL INCALTI pui suspensii o culci si dupa aia o latresti ompodobesti si scoti tot din el./.......loganu rosu e ca un elefant cu picioare de strutz....degeaba l-a impodoibit daca pana acolo a avut bani si cine sa il indrume cu cheltuielile unde sa se opreasca.....fara roti toti sunteti morti si rorile si suspensiile sunt 1 faza,,,,dupoa aia restu...daca cineva e contrariu si ma contrazice inseamna ca nu a trecut prin nimic doar toul dat de domnu :)
robiii---lasa-mi wc in pace ca am amu si pisoar tzi-am mai zis :):):)

vlad_VSV 26-06-08 23:44

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by protuning (Post 1615219)
daca te uiti bine la discoverye vb de sute de mii de dollari.!!! ar fii bine sa incerci sa lucrezi in domeniu si sa faci raport pret-efort depus,doar dupa i-ti vei da seama ca ai ramas cu putin ba poate chiar cu NIMIC,cum e cazul loganului alb!!!!!

credeam ca a cumparat si matrita;)...ma gandesc ca este o munca enorma sa faci totul de la 0....si trebuie rasplatita pe masura,si ii clar ca romanii inca nu is pregatiti pentru asa ceva,dar incet incet,cu oameni ca tine,incepem sa facem si noi ceva de calitate.....

protuning 28-06-08 22:55

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by SoundIdentity (Post 1615267)
mai baietii!!!stiti ce nu vedeti voi deosebit la loganurile astea?
JANTE!!!!!!!!!!!SUSPENSIIi!!!!!!!!!!!!!!!!1
PAI ORICE INCEPUT IL INCALTI pui suspensii o culci si dupa aia o latresti ompodobesti si scoti tot din el./.......loganu rosu e ca un elefant cu picioare de strutz....degeaba l-a impodoibit daca pana acolo a avut bani si cine sa il indrume cu cheltuielile unde sa se opreasca.....fara roti toti sunteti morti si rorile si suspensiile sunt 1 faza,,,,dupoa aia restu...daca cineva e contrariu si ma contrazice inseamna ca nu a trecut prin nimic doar toul dat de domnu :)
robiii---lasa-mi wc in pace ca am amu si pisoar tzi-am mai zis :):):)

sandule vezi ca loganul alb are suspensii si roti ok

Cristi_XP 29-06-08 21:38

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
are are...dar cand ati inceput proiectul nu avea :)) ,si nici jantele nu erau unele de doamne ajuta.
Ideea e ca in orice tuning,prima data pui suspensii,apoi roti,si apoi construiesti body kitul dupa,aici nu ai respectat regula ,plus ca suspensii nu se refera doar la arcuri sport,daca nu pui telescoape,masina tot se va lasa ,poate nu asa ca inainte ,dar tot se va lasa.


All times are GMT +2. The time now is 11:00.

- Copyright 2026 4Tuning