Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tulcea (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea.html)
-   -   Diverse, evenimente, discutii, pareri (https://forum.4tuning.ro/356-tulcea/33602-diverse-evenimente-discutii-pareri.html)

Eugen_TL 20-04-09 16:44

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Hristos a inviat :)

MauS 23-04-09 08:58

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Eugen_TL (Post 2251961)
Hristos a inviat :)

Adevarat a inviat! :)

Bogyciu 23-04-09 09:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
It's aliiive!!! :D

Ovy FTZ 16-05-09 13:55

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Cam pustiu pe aici...

Bogyciu 24-07-09 12:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Caut si eu 4 gume 175/55/15, cele de pe Smart de pe spate, are cineva idee daca gasesc in TL? Si daca da unde mai exact (am intrebat in 2 locuri dar fara rezultat...) Sau daca aveti vre-un prieten cu Smart care a schimbat gumele de curand sau are de gand sa o faca...

magnifiqo 24-07-09 12:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Unde ai incercat ? La malcoci ai cautat ? .. mai e acolo putin mai jos de convenabil..

Bogyciu 24-07-09 13:03

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pai am intrebat la Piticu acolo (mai jos de Convenabil) si inca la o vulcanizare... Am sa trag o fuga la Malcoci dar e rupt drumu acolo... si cu suspensia mea...

magnifiqo 24-07-09 13:05

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Iti dau pe pm nr de tel.

vely_brabus 26-07-09 16:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Salut am si eu o mica intrebare ...daca stie cineva daca pot sa montez un BOV ( blow off valve ) pe un motor de BMW 2,5 TDS , si daca merge unde anume se monteaza si cum ??? Va multumesc

Geox` 26-07-09 18:00

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

flmoise 27-07-09 08:16

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2514044)
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

sa mor daca am inteles ideea secundara!!!

MauS 27-07-09 11:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2514044)
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

have you been drinkin'?:))))

MauS 27-07-09 11:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Geox` (Post 2514044)
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.

Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum)

have you been drinkin'?:))))

vely_brabus 04-08-09 05:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Ok am inteles k nu pot sa montez , dar nici eu nu am inteles cu senzorul de la pedala , masina oricum are un senzor la pedala de acceleratie care ii da semnal la pompa de injectie ca sa ii dea gaz sau nu .
Poate poti sa-mi spui mai multe despre ideea ta

KAB 04-08-09 23:38

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by flmoise (Post 2515027)
sa mor daca am inteles ideea secundara!!!

Vrea sa zica ca se pune bov la diesel care este activat de senzorul de la pedala de acceleratie, adica se monteaza diferit fata de cel pe benzina...

Quote:

Originally Posted by vely_brabus (Post 2532944)
Ok am inteles k nu pot sa montez , dar nici eu nu am inteles cu senzorul de la pedala , masina oricum are un senzor la pedala de acceleratie care ii da semnal la pompa de injectie ca sa ii dea gaz sau nu .
Poate poti sa-mi spui mai multe despre ideea ta

Sistemul de bov diesel are asemenea senzor care se monteaza la pedala, da e inuytil la diesel fiindaca o sa te faca sa pierzi puterea in loc sa micsoreze lagul, intr-o depasire de exemplu daca eziti un moment si ei piciorul de pe accleratie evacuezi toata presiunea in atmosfera si masina o sa traga ca un dric pe ultimu drum...

Daca tot vrei sunetul ala mai bine punteti fake bov, emai ieftin si problem solved..

Dar poate sa existe varinata sa sune asa... https://www.youtube.com/watch?v=lZG0RS3mVBc :D

|Gyo| 04-08-09 23:50

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
.................................................. .................................................

Dar poate sa existe varinata sa sune asa... https://www.youtube.com/watch?v=lZG0RS3mVBc :D[/QUOTE]

ce penal suna :???::???:

magnifiqo 05-08-09 16:31

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Unde gasesc in Tulcea lamele speciale de opel pt cheie ? Am fost acolo in piata noua unde multiplica chei...si nu are...ceva idei ?

shadowro 14-09-09 08:30

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
in toamna nimic ? nici o cursa nimic baieti ?

MauS 14-09-09 11:16

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mai ai putina rabdare :)

shadowro 14-09-09 17:55

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
sper sa fie masina mea gata pana atunci.

|Gyo| 15-09-09 19:52

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by MauS (Post 2637923)
Mai ai putina rabdare :)

da, la noi cand e frig de crapa pietrele at e ideal pt asa ceva :D :shock: :evil_laug

MauS 16-09-09 07:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by |Gyo| (Post 2642564)
da, la noi cand e frig de crapa pietrele at e ideal pt asa ceva :D :shock: :evil_laug

Razi tu razi Harap-Alb, dar sa stii ca asa e :))))))) "la noi", in exemplul de fata se poate defini prin masini supraalimentate:-)

Eugen_TL 16-09-09 15:13

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Mause tu mai traiesti? nu te-am mai zarit prin oras.. jantele ti-au venit? :D

|Gyo| 16-09-09 23:12

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by MauS (Post 2643602)
Razi tu razi Harap-Alb, dar sa stii ca asa e :))))))) "la noi", in exemplul de fata se poate defini prin masini supraalimentate:-)

lasa ca "donez" eo gheatza daca e nevoie in cazul supra-alimentatelor :D :-) :joy: bautura pt "spectatori" o dai tu ( JB :oops: ) :hug::drunk::drunk: ca sa ne-ncalzim pe tusha :D

mikafly 17-09-09 19:30

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
6 Attachment(s)
Ca tot suntem la diverse.... sa vedeti o zii de munca ilustrata in cateva fotografii.....protagonisti ...Yany...Azz...Danez....Fly.....chiftele....rosii ....trotineta

shadowro 25-09-09 08:53

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 2648220)
Ca tot suntem la diverse.... sa vedeti o zii de munca ilustrata in cateva fotografii.....protagonisti ...Yany...Azz...Danez....Fly.....chiftele....rosii ....trotineta

vad ca voi chefuiti ... o etapa ceva asa pe sfarsit de an nimic ?

mikafly 25-09-09 09:57

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 2667534)
vad ca voi chefuiti ... o etapa ceva asa pe sfarsit de an nimic ?

Esteeeee..........coming soon........in max 1 sapt o sa stiti ce si cum,mai exact data cand va fi eventul

shadowro 25-09-09 10:21

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 2667648)
Esteeeee..........coming soon........in max 1 sapt o sa stiti ce si cum,mai exact data cand va fi eventul

hai sa-ti traiasca inima de hom bun .. mancatias :)

Bogyciu 02-10-09 19:14

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Stie cineva in Tulcea atelier/meserias de dublat/intors jante de tabla? Era un Logan albastru inchis, DYM la numar parca (apoi rotile au ajuns pe un Logan Alb de la nush ce firma) si avea jantele intoarse, stie cineva unde le-a facut?

P_I_T 08-10-09 23:47

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
vrei ceva gen TL 10 EMI (UN LOGAN ALB) ?

mikafly 09-10-09 15:28

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by Bogyciu (Post 2687117)
Stie cineva in Tulcea atelier/meserias de dublat/intors jante de tabla? Era un Logan albastru inchis, DYM la numar parca (apoi rotile au ajuns pe un Logan Alb de la nush ce firma) si avea jantele intoarse, stie cineva unde le-a facut?

Stiu unu unde dezmebreaza......se numeste REMAT

Bogyciu 09-10-09 19:02

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by P_I_T (Post 2704577)
vrei ceva gen TL 10 EMI (UN LOGAN ALB) ?

Ceva de genu, ai idee unde le-a facut?

Quote:

Originally Posted by mikafly (Post 2705892)
Stiu unu unde dezmebreaza......se numeste REMAT

Si ce legatura are Rematul cu jantele intoarse/dublate?:???:

mikafly 18-10-09 11:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
5 Attachment(s)
Si de necaz ca sa amanat cursa.....ne-am gandit sa ne inecam amaru........observati niste oamnei treji......

Geox` 18-10-09 12:28

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Casa de piatra lu` azz:-P
Va-ti distrat a :drunk::drunk:

SEJ 18-10-09 13:11

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Si beat si traz cubanez e tot la fel de nebun :lol::lol::lol:
Cred ca e mai bine ca a plouat azi si ca s-a amanat cursa... :-)

mikafly 18-10-09 16:15

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by SEJ (Post 2728841)
Si beat si traz cubanez e tot la fel de nebun :lol::lol::lol:
Cred ca e mai bine ca a plouat azi si ca s-a amanat cursa... :-)

Deci....am ras sa mor.....ma dureau falcile....era sa ma sufoc......am facut caterinca.

naiman 22-10-09 11:40

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
da ce-i cu linistea asta deplina aici .....ce sa intamplat?

mikafly 22-10-09 12:43

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Quote:

Originally Posted by naiman (Post 2741069)
da ce-i cu linistea asta deplina aici .....ce sa intamplat?

Nu mai e nunta....

naiman 22-10-09 13:59

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
:)) si dak nu mai e carei problema....vine cursa acum....pardon parada de sambata :P

Eugen_TL 25-10-09 16:25

Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
 
Care ai facut poze de la intalnire? Sa vada si altii atmosfera...


All times are GMT +2. The time now is 23:29.

- Copyright 2026 4Tuning