![]() |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Hristos a inviat :)
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
It's aliiive!!! :D
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Cam pustiu pe aici...
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Caut si eu 4 gume 175/55/15, cele de pe Smart de pe spate, are cineva idee daca gasesc in TL? Si daca da unde mai exact (am intrebat in 2 locuri dar fara rezultat...) Sau daca aveti vre-un prieten cu Smart care a schimbat gumele de curand sau are de gand sa o faca...
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Unde ai incercat ? La malcoci ai cautat ? .. mai e acolo putin mai jos de convenabil..
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Pai am intrebat la Piticu acolo (mai jos de Convenabil) si inca la o vulcanizare... Am sa trag o fuga la Malcoci dar e rupt drumu acolo... si cu suspensia mea...
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Iti dau pe pm nr de tel.
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Salut am si eu o mica intrebare ...daca stie cineva daca pot sa montez un BOV ( blow off valve ) pe un motor de BMW 2,5 TDS , si daca merge unde anume se monteaza si cum ??? Va multumesc
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Pentru diesel nu se pune din cauza ca nu au clapeta de acceleratie, deci intre turbo si galerie nu poti sa faci o presiune mai mare decat ce suportam si face turbona oricum.
Daca tot vereti sinetul este Blow of valve pentru diesel, actionat electronic de la un senzor de la pedala de gaz.(de pe forum) |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Ok am inteles k nu pot sa montez , dar nici eu nu am inteles cu senzorul de la pedala , masina oricum are un senzor la pedala de acceleratie care ii da semnal la pompa de injectie ca sa ii dea gaz sau nu .
Poate poti sa-mi spui mai multe despre ideea ta |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
Quote:
Daca tot vrei sunetul ala mai bine punteti fake bov, emai ieftin si problem solved.. Dar poate sa existe varinata sa sune asa... https://www.youtube.com/watch?v=lZG0RS3mVBc :D |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
.................................................. .................................................
Dar poate sa existe varinata sa sune asa... https://www.youtube.com/watch?v=lZG0RS3mVBc :D[/QUOTE] ce penal suna :???::???: |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Unde gasesc in Tulcea lamele speciale de opel pt cheie ? Am fost acolo in piata noua unde multiplica chei...si nu are...ceva idei ?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
in toamna nimic ? nici o cursa nimic baieti ?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Mai ai putina rabdare :)
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
sper sa fie masina mea gata pana atunci.
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Mause tu mai traiesti? nu te-am mai zarit prin oras.. jantele ti-au venit? :D
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
6 Attachment(s)
Ca tot suntem la diverse.... sa vedeti o zii de munca ilustrata in cateva fotografii.....protagonisti ...Yany...Azz...Danez....Fly.....chiftele....rosii ....trotineta
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Stie cineva in Tulcea atelier/meserias de dublat/intors jante de tabla? Era un Logan albastru inchis, DYM la numar parca (apoi rotile au ajuns pe un Logan Alb de la nush ce firma) si avea jantele intoarse, stie cineva unde le-a facut?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
vrei ceva gen TL 10 EMI (UN LOGAN ALB) ?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
5 Attachment(s)
Si de necaz ca sa amanat cursa.....ne-am gandit sa ne inecam amaru........observati niste oamnei treji......
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Casa de piatra lu` azz:-P
Va-ti distrat a :drunk::drunk: |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Si beat si traz cubanez e tot la fel de nebun :lol::lol::lol:
Cred ca e mai bine ca a plouat azi si ca s-a amanat cursa... :-) |
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
da ce-i cu linistea asta deplina aici .....ce sa intamplat?
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Quote:
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
:)) si dak nu mai e carei problema....vine cursa acum....pardon parada de sambata :P
|
Re: Diverse,evenimente,discutii,pareri
Care ai facut poze de la intalnire? Sa vada si altii atmosfera...
|
| All times are GMT +2. The time now is 23:29. |
- Copyright 2026 4Tuning