Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea BMW Seria 3 (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3.html)
-   -   E46 - TM 77 EEE (https://forum.4tuning.ro/643-masina-mea-bmw-seria-3/212946-e46-tm-77-eee.html)

dony ddc 22-06-11 11:45

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4413978)
iviTe ... mersi ... nu stiu daca i'am investit cu cap.. cred ca un om normal nu facea asta... :lol:
acuma nu mai e cabrio... e un foarte cabrio :lol:
m'am razgandit pe ultima suta de metri ... noua culoare ... ALB MAT ....
hehehe.. cateva poze de ieri ...

Te-ai gandit la un hardtop???:-)

SAX1987 22-06-11 12:01

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Albul asta e baza pentru noua culoare ( candy red 8) ) !!

Mondeo 22-06-11 12:06

Re: E46 - TM 77 EEE
 
ori baza pt colant
http://www.bigboystoys.ro/media/poze/12/68_full.jpg

Caius TM 22-06-11 16:31

Re: E46 - TM 77 EEE
 
m'ai prins.... o colantez :lol:

24MRS 23-06-11 00:13

Re: E46 - TM 77 EEE
 
:)),lasai k invidia e mare:>

tea_radu 23-06-11 03:52

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Marfa albul asta, daca stiam codul o faceam si eu asa:)))lasand caterinca la o parte, te-ai plimbati si tu cu masina asa dezmembrata, putin acolo, de curiozitate:))

Caius TM 23-06-11 05:51

Re: E46 - TM 77 EEE
 
tea_radu ... iti dai seama ca nu m-am putut abtine :lol: trage mult mai bine asa.. ma batea gandu sa o scot putin si pe strada :lol:

24MRS 23-06-11 16:02

Re: E46 - TM 77 EEE
 
lasi jantele asa sau le faci negre?:P

world_eye007 23-06-11 23:24

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Eu zic ca s-ar duce tot farmecu sa faca jantele negre... :rolleyes2

Caius TM 23-06-11 23:35

Re: E46 - TM 77 EEE
 
negre clar..... NU :lol:
nu le revopsesc.. au vopseaua originala pe ele...
nu au defecte... deci nu vad motivul... mie-mi plac mult asa cum sunt.

laurentiu_tim 23-06-11 23:38

Re: E46 - TM 77 EEE
 
nu,nu,nu nuuuu nuuu,in niciun caz vopsite negre,nu nu nu si nu

altfel trebuie sa citez un mare om,daca le faci negre esti PANDA :lol:

vam_19 24-06-11 09:07

Re: E46 - TM 77 EEE
 
mda...ma gandesc ca o gasesc in fata pensiunii cand vin nu???:)

mutzu 24-06-11 11:43

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by vam_19 (Post 4418525)
mda...ma gandesc ca o gasesc in fata pensiunii cand vin nu???:)

Numa dacă mutăm pensiunea lāngă hală :)))

vam_19 24-06-11 16:19

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by mutzu (Post 4418915)
Numa dacă mutăm pensiunea lāngă hală :)))

auzi mai morsa mica;););)....sa sti si u ca la noi nu-i problema, daca trebe mutam hala langa pensiune8)8)8)

cryssTM 24-06-11 22:59

Re: E46 - TM 77 EEE
 
17 Attachment(s)
Cam ce sa mai intamplat zilele astea ... :peace:
si pana la urma ne-am hotarat sa o vopsim argintie...:yikes:

24MRS 25-06-11 00:20

Re: E46 - TM 77 EEE
 
BRAVO!!!. da mai bine decat alb,oricum pana la urma ajunge sa fie neagra sunt convins ca nu o sa te rabzi:lol::twisted:

laurentiu_tim 25-06-11 00:26

Re: E46 - TM 77 EEE
 
s-a gandit si la cat de practic e,pe gri/argintiu nici nu se vede murdaria asa de tare,e cea mai buna optiune pentru ca dupa ce o speli nu sta o zi curata,am stat am dezbatut si ne-am lamurit,conferinta a durat peste 3 ore,s-au consumat multe sticle de apa,multe pachete de tigari si vreo 3 baxuri de cafea,dupa lungi si indelungate dezbateri pro/contra si o semi bataie viitorul tari pardon masinii s-a stabilit,asadar comitetul executiv al masinilor aduse ptr vopsit si comitetul executiv al parintilor alaturi de direcotul executiv Cristi(west garage) si proprietarul masinii au ajuns la un accord,argintiu e viitorul :lol:

traiasca soimii patriei :lol::lol::lol:

am incheiat transmisia,Eagle Eye out chhh....:lol:

24MRS 25-06-11 00:29

Re: E46 - TM 77 EEE
 
nush ce sa zic:P,a mea e argintie dar totusi se vede cand e prafuita ca nu mai luceste:cry:

HoricutzWSR 25-06-11 00:38

Re: E46 - TM 77 EEE
 
24MRS esti fenomenal :)))

bogdan.t 25-06-11 00:39

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by HoricutzWSR (Post 4420410)
24MRS esti fenomenal :)))

+1 :)) si masina va fii cel mai misto E46 cabrio din Romania!

24MRS 25-06-11 00:40

Re: E46 - TM 77 EEE
 
cum asa?:)))

coka 25-06-11 10:20

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4420401)
s-a gandit si la cat de practic e,pe gri/argintiu nici nu se vede murdaria asa de tare,e cea mai buna optiune pentru ca dupa ce o speli nu sta o zi curata,am stat am dezbatut si ne-am lamurit,conferinta a durat peste 3 ore,s-au consumat multe sticle de apa,multe pachete de tigari si vreo 3 baxuri de cafea,dupa lungi si indelungate dezbateri pro/contra si o semi bataie viitorul tari pardon masinii s-a stabilit,asadar comitetul executiv al masinilor aduse ptr vopsit si comitetul executiv al parintilor alaturi de direcotul executiv Cristi(west garage) si proprietarul masinii au ajuns la un accord,argintiu e viitorul :lol:

traiasca soimii patriei :lol::lol::lol:

am incheiat transmisia,Eagle Eye out chhh....:lol:




nu stiu cati au mai citit tot ca si mine, da' clar sunteti nebuni...stiam ca sunteti nebuni :lol: :lol: pai bine bah bosssssss, s-a strigat negru!! negru, negru !!! NEGRUL cel mai negru! sau...? :paper:

crysty.bobok 25-06-11 11:54

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by laurentiu_tim (Post 4420401)
s-a gandit si la cat de practic e,pe gri/argintiu nici nu se vede murdaria asa de tare,e cea mai buna optiune pentru ca dupa ce o speli nu sta o zi curata,am stat am dezbatut si ne-am lamurit,conferinta a durat peste 3 ore,s-au consumat multe sticle de apa,multe pachete de tigari si vreo 3 baxuri de cafea,dupa lungi si indelungate dezbateri pro/contra si o semi bataie viitorul tari pardon masinii s-a stabilit,asadar comitetul executiv al masinilor aduse ptr vopsit si comitetul executiv al parintilor alaturi de direcotul executiv Cristi(west garage) si proprietarul masinii au ajuns la un accord,argintiu e viitorul :lol:

traiasca soimii patriei :lol::lol::lol:

am incheiat transmisia,Eagle Eye out chhh....:lol:

Genial !

Cāt despre gri..... eu nu cred pānă nu văd :))

ovidiu89 25-06-11 12:57

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Ai ma caius ai avut toate masinile negre pana acuma, deci mie greu sa cred ca o lasi gri

Nosfer 25-06-11 13:11

Re: E46 - TM 77 EEE
 
O fi vrut sa faca un compromis, intre negru si albul care a fost initial deci.... GRI :)) Iasa foarte misto culoarea, parca e un argintiu lichid. Abia astept sa vad cum va fi la final.

P A K E 25-06-11 19:00

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Ceva e gresit aici...

HoricutzWSR 25-06-11 19:26

Re: E46 - TM 77 EEE
 
ala nu`i base-coat, pt metallic-schwarz?

Caius TM 25-06-11 19:30

Re: E46 - TM 77 EEE
 
de ce sa nu bine ?
am vrut un argintiu mat... am vazut cateva poze pe net... chiar e ce trebuie.
o sa revin cu poze cand e montata toata...
o sa va schimbati parerea...

cryssTM 25-06-11 19:31

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Unde ai citit tu ca la black sapphire metalic se da fond silver metalic ????:rolleyes2

HoricutzWSR 25-06-11 19:32

Re: E46 - TM 77 EEE
 
n`am citit nicaieri, imi dadeam cu presupusu :D

cryssTM 25-06-11 19:41

Re: E46 - TM 77 EEE
 
atunci e ok ;)

Caius TM 25-06-11 19:49

Re: E46 - TM 77 EEE
 
2 Attachment(s)
hai ca mai urc eu 2 poze cu caroseria ... :D

radu_bmwe36 25-06-11 20:02

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4421947)
hai ca mai urc eu 2 poze cu caroseria ... :D

credeam ca numai eu am caroserii goale:)))))

bafta fratele meu o sa ai cel mai grav cabrio de la noi \m/ :peace:

aspirator decapotabil :)))))

Maniak22 25-06-11 20:27

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Quote:

Originally Posted by Caius TM (Post 4421947)
hai ca mai urc eu 2 poze cu caroseria ... :D

Imi place mult ca la toate Bmw-urile pastrezi mereu forma originala a buzitzei de la aripi :D:D

Caius TM 25-06-11 21:30

Re: E46 - TM 77 EEE
 
3 Attachment(s)
radu_bmwe36 ... ms frate :D

Maniak22 .. pai nu asa trebuie? :D aripiile spate sunt la cotele originale m3.. ca sa fie la linie cu tot...
inclusiv bandourile spate care difera (sunt mai scurte).. tot ce am facut la ea , am copiat identic dupa m3..


crysstm ... mii de multumiri pt tot.. efort & stuff :flower: :drunk: :drunk:


cateva poze cu ornamentele... pragurile...



P.S. ...mareo, incalzeste aparatu, curata obiectivu... o sa avem treaba :lol:

cryssTM 25-06-11 21:34

Re: E46 - TM 77 EEE
 
cupla;)
astept sa spargem sampania de pasajul stanga spate :drunk: :peace:

quze 25-06-11 21:51

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Si mai radeai de mine... da vad ca si tu ai luat-o razna. Cum ma argintie ?!

Raz6633 25-06-11 22:04

Re: E46 - TM 77 EEE
 
Refuz sa cred, ca din tot paletarul BMW, o faci argintie....

Dar... neboonule, te stiu eu pe tine.... probabil ca asta este doar nuanta de baza, a unei culori, one-of in tara asta...

Sa vedem daca ma insel, si dezamagesti, sau am dreptate... si nu dezamagesti :P

myky99 25-06-11 22:55

Re: E46 - TM 77 EEE
 
amesteca bine ceaius lavabilul :)) hai bro ..hai odata ... o sa fie: speachless!

sharkylete 25-06-11 23:27

Re: E46 - TM 77 EEE
 
O faci cumva atlantis?! Ca la aia era baza gri :):???:

Nici eu nu cred ca o faci tu gri! :D

Numai bine!
:paper:


All times are GMT +2. The time now is 09:32.

- Copyright 2026 4Tuning