Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

Cr1Sty_xxl 09-07-06 17:07

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mdea...ce o fi ..oricum..sunt pe la inceput cu desenele 3D :D

roby18 09-07-06 17:58

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ad1
sunt salvate separat?

da sunt salvate separat

GRIGO 09-07-06 22:08

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cr1Sty_xxl
desenele 3D

pe asta ai spuso frate desene 3d auzi :))
se vede ca nu sti care treaba cu 3DSmax cred ca tu faci o confuzie .....
aici e sectiune 3d ...aici se face numai 3d celalalte sectiuni de la Virtual Tuning .."concusruri & provocari ...show off ......etc" acolo e vb de foto edit ...adica se ia o poza cu o masina normala si ii pui tu bari praguri etc ..de pe alte poze ......
cu 3d e cu totul alata chestie ...la 3d se incepe totul de la 0 ......se face 3d ....aici faci tu confuzia .... la 3d e mult mai mult de munca si e mai multa bataie de cap ....deci io zic ca ar trebui sa citesti forumu mai atent si mai din urma ... ;)

GRIGO 09-07-06 22:09

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by roby18
da sunt salvate separat

ontra in max ....
sus la meniu principal de unde dai open ....dai acolo putin mai jos si vezi ca scrie merge ...dai clic pe merge si alegi ce vrei sa dschizi ....;)

roby18 10-07-06 10:40

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
am reusit dar amandoua au aceiasi culoare

GRIGO 11-07-06 18:14

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
@ad1 ....am reinstalat maxu ....si nimci tot im da eroarea aia .....nush ce sa fac sunt terminat :(

frost_dani 11-07-06 19:33

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
faci asa.....bagi din nou windowsul......shi reformatezi C-ul....shi dupa aia instalezi shi tre sa mearga....;)....sper sa te ajute...

RA_2fast4u 11-07-06 20:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by frost_dani
faci asa.....bagi din nou windowsul......shi reformatezi C-ul....shi dupa aia instalezi shi tre sa mearga....;)....sper sa te ajute...

scoti calculatorul il arunci pe geam sari peste el si daca te rogi sa iti mearga :lol: nu may fi serios aia e o solutie disperata care cel mai probabil nu o sa dea roade... eu zic ca ai facut o chesti mult prea complexa la care compu tau nu face fata... o idee ar fi sa incerci cu alt max(mai primitiv) sau sa imprumutzi/cumperi catziva rami sa vezi :)

ad1 11-07-06 20:53

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2
@ad1 ....am reinstalat maxu ....si nimci tot im da eroarea aia .....nush ce sa fac sunt terminat :(

sterge materialele...si fa'le din nou
sau da'i merge la fisieru cu masina intr'o scena noua
pana acu mergea cu aceleasi setari?sau ai incercat altceva?

GRIGO 12-07-06 19:39

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by ad1
sterge materialele...si fa'le din nou

asta am facut si nimic
Quote:

Originally Posted by ad1
sau da'i merge la fisieru cu masina intr'o scena noua

si asta am facut si la fel nimic
Quote:

Originally Posted by ad1
pana acu mergea cu aceleasi setari?sau ai incercat altceva?

mah depinde la ce setari de referi ...la program nu umblu la setari ...

b0gdan_ 22-07-06 23:25

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
1 Attachment(s)
Salut, am si eu o problema, atunci cand trag cu shift marginea la un polygon nu imi mai apar liniutele acelea despartitoare.
help pls

ad1 22-07-06 23:31

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Click dreapta pe viewportul Top >bifezi Edged Faces

b0gdan_ 23-07-06 09:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
merge :D , ms mult

stefaneL 25-07-06 21:38

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
salut!! am laut de pe net 3DsMax 8 l-am dezarhivat am bagat craku si imi cere "serial number"...am cautat pe net dar nu lam gasit pe nicaieri ma poate ajuta cineva?...scuzati-ma daca nu e bine unde am intrebat...
multumesc

stefaneL 26-07-06 19:06

Re: Tutoriale pentru 3dmax 6 & 7
 
1 Attachment(s)
am "terminat" si eu o janta...ce parere aveti?(sunt incepator:D :D )
ne explica si noua cineva(mie si zerocool) cum sa facem cauciucu' si cum sa il punem pe roata?:rolleyes2


All times are GMT +2. The time now is 08:13.

- Copyright 2026 4Tuning