Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Buzau (https://forum.4tuning.ro/192-buzau.html)
-   -   Marele Premiu al Buzaului editia a V-a (https://forum.4tuning.ro/192-buzau/85971-marele-premiu-buzaului-editia.html)

dun3_g 11-09-08 15:39

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
atunci, imi cer suze

Zyx 11-09-08 15:39

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
:)) LOOOOL! Ce tare! Toata lumea, acum, se simte cu musca pe caciula...

@Dun, stai linistit, ca nu a fost singurul Colt. Ce a fost cu tine in grupa, era unul asa, mai "atrofiat" din punct de vedere cp ;)

LE: Bluey... ai plecarea mai buna, de la cuplu, de asta ai scris mai repede... :)

bluey 11-09-08 15:41

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 1746624)
:)) LOOOOL! Ce tare! Toata lumea, acum, se simte cu musca pe caciula...

@Dun, stai linistit, ca nu a fost singurul Colt. Ce a fost cu tine in grupa, era unul asa, mai "atrofiat" din punct de vedere cp ;)

Macar el a venit la curse pregatit si nici nu a avut de comentat in privinta grupei.
Avea slickuri si 850kg cu el in masina.
Avea lectiile facute :)

DragosT 11-09-08 16:10

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Pentru ultima oara:

Participantii au putut declara:
- greutatea din talon (verificabila) sau mai MICA.
- puterea din talon (verificabila) sau mai MARE.

Clasele si modul de calcul s-au stiut cu mult timp inainte.
Cei 100 de participanti au fost de acord cu ele din moment ce au venit.

Am spus inainte si o spun si acum. Mai mult de 9 persoane (castigatorii) si cu indulgenta alti 9 (ocupantii locurilor 2) nu avem cum multumi. Priviti peste ocean si veti vedea ca si acolo sunt discutii legate de... miimile de secunda ale timpilor de reactie si marca aparatelor care le masoara.

Nu este vorba ca nu accept criticile, dar fara suparare, pana acum orice nemultumire nu a fost sprijinita de niciun argument real. Mi-as fi cerut scuze daca mi se spunea: "vezi ba ghiolbane ca potrivit datelor din talon l-ai inscris pe X intr-o clasa mai mica!" si, chiar asa, daca as fi vrut sa ma apar puteam usor invoca brambureala de la inscrieri si depasirea timpului limita anuntat pentru inscrieri.

Atentie la inca un aspec. Pe site-ul nostru nu am anuntat ca va fi cel mai tare eveniment al anului. Am spus doar ca va fi probabil ultimul eveniment complex pe acest an. De ce? Simplu. Am avut concursuri de tuning, expo, concurs de burn-out si accelerare. Privit per ansamblu nu cred ca am mintit cu ceva. Nu m-am laudat ca va fi calitate extra. Atat am putut, atat am facut.

Pe viitor probabil va fi nevoie de o declaratie de la fiecare participant ca a citit regulamentul si ca este de acord cu el, caz in care nu va fi nevoie sa mai raspund in scris ci doar sa atasez regulamentul+declaratia la fiecare in parte.

andreiwtw 11-09-08 16:19

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by Zyx (Post 1746559)
Iti explic eu, ca am eu polo si stiu cate kg are... respectiv 1298, scrie clar si in formularul final postat de Dragos cateva pagini mai in spate. Fa calculele si poate intelegi!
Cielo-ul ala... daca ai avea habar un pic, ai intelege sau macar te-ai interesa fara sa faci atat de multa zarva, DEGEABA! Eu unul, presupun ca a declarat kg din talon (~1150kg). Pana aici cat de cat corect, insa nu pentru el (pt ca a pus un motor mai mare, mai greu, si masina atarna ceva mai greu, garantez asta). Motorul presupun ca e un 2.0SFI de opel, de 150cp stock. E, din nou, fa calculele si vezi ce iti da!

LE: Na d-aicea niste poze... si niste filme (plecare "grupa mare"):

http://www.insomniaracing.org/forum/...album&album=33

Tari filmuletele !

NSL cu BOH nu ai filmat ?

Zyx 11-09-08 16:45

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
asta e tot ce am... imi pare rau ca nu sunt mai multe... si imi pare si mai rau ca la grupele mici nu prea sunt filme...

gabit 11-09-08 17:25

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
pentru cine doreste colt'ul visiniu de la Iasi va fi prezent la urmatoarele curse legale organizate, pregatit sa lupte pentru grupa...

perikolos 11-09-08 17:40

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by alinWRC (Post 1746504)
giubaru ca tu ai fost cel cu taloanele si caii ,explica-mi si mie cum acele polo gti si ibiza cupra ,au intrat in grupa a3 ,si eu cu 150 cp si 1175 ,in b1 si exemplele pot continua ,cum cielo alb a declarat alta greutate decat cea din talon si tu nici macar nu ai comentat ,te rog sa imi explici si mie ,cu date din talon pentru ca eu stiu alte greutati respectiv cai ale acelor masini si nu prea vad incadrarea bine decat daca cineva a mintit si altcineva nu a verificat asa cum era normal .
Sunt multi nemultumiti pentru ca sunt foarte multi participanti care nu stiu ce inseamna a fi fair -paly,asta e frica de infrangere ,ii face unii cu masini de 300cp sa alerge cu masini de 150cp ,

iar partea cu publicul este o nebunie curata pentru ca pana la urma soferul pica in caz de ceva ,pentru ca voi sunteti acoperiti ,iar firma de paza puteti renunta la ea a fost degeaba ,vina o poarta toata lumea ,organizatorii, participantii si publicul ,dar asa e la noi la buzau ,bine ca nu s-a intamplat nimic sau "asa ma ca se dau ei la o parte "(BPR)
ai ceva ani de curse la activ si stii ca nu e chiar asa ,in rest tot respectul .


Felicitari tuturor care au alergat ,tot respectul pentru cei cu bun simt ....

imi pare rau dar n-a fost ibiza cupra la a3 ci la b1 la a3 am fost eu cu ibiza FR. la fel de bine am un prieten cu un kadet gsi de 150cp care a picat la c1.... asta e n-a comentat omu`....

mad max 11-09-08 17:46

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
@M W E: Cielo ala este al meu. Multumesc pt aprecieri.
@mad_NSL: "cazan" era o figura de stil. Multzam.

@alinWRC: Prietene ... eu nu stiu de ce vorbesti tu aiurea .... Greutatea care am declatat-o este cea reala pe cantar (daca vrei mergem si vezi) si puterea este cea reala. Puteam sa declar ce e in certificat si intram la A1. Crezi ca era ok asa? Uita-te ce greutate are o astra f de 1.4 si uita-te ce greutate are a ta (astra gsi) cu motor 2000 16V. Daca cielo rosu are declarat 1150kg cu motor de 1.6 16V, eu ce greutate ar fi trebuit sa declar dupa tine?

@meme: Sa inteleg ca eu(adica cielo alb) am picat cu cei mai slabi? Eu m-am dat cu cien a vrut sa se dea cu mine si atat. Colt-ul CZT a cerut sa se dea cu mine si ne-am dat, cu Golf-ul GTI asa a picat, cu astra f gsi a dorit proprietarul sa se dea cu mine, iar cu tine am picat in finala. Stiam ca ma bati , in semifinala era interesant cu Octavia, dar asa s-a nimerit. Nu m-am ferit de nimeni si de nimic si nici nu o sa o fac.

@zyx: Cielo are SFI,intr-adevar. Greutatea masurata e 1180 kg, care de altfel a fost declarata. Multumesc pt lamuriri.

giubau_v8 11-09-08 20:04

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by alinWRC (Post 1746504)
giubaru ca tu ai fost cel cu taloanele si caii ,explica-mi si mie cum acele polo gti si ibiza cupra ,au intrat in grupa a3 ,si eu cu 150 cp si 1175 ,in b1 si exemplele pot continua ,cum cielo alb a declarat alta greutate decat cea din talon si tu nici macar nu ai comentat ,te rog sa imi explici si mie ,cu date din talon pentru ca eu stiu alte greutati respectiv cai ale acelor masini si nu prea vad incadrarea bine decat daca cineva a mintit si altcineva nu a verificat asa cum era normal .
Sunt multi nemultumiti pentru ca sunt foarte multi participanti care nu stiu ce inseamna a fi fair -paly,asta e frica de infrangere ,ii face unii cu masini de 300cp sa alerge cu masini de 150cp ,

iar partea cu publicul este o nebunie curata pentru ca pana la urma soferul pica in caz de ceva ,pentru ca voi sunteti acoperiti ,iar firma de paza puteti renunta la ea a fost degeaba ,vina o poarta toata lumea ,organizatorii, participantii si publicul ,dar asa e la noi la buzau ,bine ca nu s-a intamplat nimic sau "asa ma ca se dau ei la o parte "(BPR)
ai ceva ani de curse la activ si stii ca nu e chiar asa ,in rest tot respectul .


Felicitari tuturor care au alergat ,tot respectul pentru cei cu bun simt ....


giubaru care e defapt giubau....da eu am facut inscrierile si pana acum nici unul din cei ce incearca sa demonstreze ceva nu a demonstrat nimic.... data viitoare va rog veniti cu argumente concrete si cu calculele facute.....eu consider ca mi-am facut treaba bine, conform datelor furnizate pe site-ul nostru cu mult timp inaintea curselor, la care ati avut acces....majoritatea concurentilor au fost multumiti :rolleyes2
apropo de baietii care venisera cu 2 certifiate la mine ca nu i-am incadrat corect....le-am facut si a doua oara calculele de fata cu ei si tot asa a iesit...ce chestie

va doresc o seara buna si va rog nu mai faceti offtopic:D

narko_rules 11-09-08 22:28

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
maine dimineata plec la bucuresti dupa camera si o sa pun filmele si pozele cat de curand! bafta!

DragosT 11-09-08 23:22

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Draga narko rules

Am acceptat cu greu aberatiile tale pana acum, gradul tau de rudenie cu TXA-ul, faptul ca vinzi in fiecare seara pe ymsg BMW-uri de sute de cai si tunate cat in cer si stele, ca ne-ai poluat forumul de pe site-ul nostru cu aceleasi non-sensuri, acum si aici. De duminica pana acum eu am pus aici castigatorii si centralizarea curselor plus datele din fisa fiecaruia si tu nu esti in stare sa urci macar O POZA.

Fara vorbe si te rog mai multe fapte. Urmatorul tau post pe acest thread daca va contine altceva in afara de o poza sau film de la evenimentul de week-end-ul trecut va atrage consecinte asupra userului tau.

powerbmw2001 12-09-08 09:29

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
asteptam cu nerabdare poze cit mai multe si filme....................

W Y P 12-09-08 10:22

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Quote:

Originally Posted by DragosT (Post 1747650)
Draga narko rules

Am acceptat cu greu aberatiile tale pana acum, gradul tau de rudenie cu TXA-ul, faptul ca vinzi in fiecare seara pe ymsg BMW-uri de sute de cai si tunate cat in cer si stele, ca ne-ai poluat forumul de pe site-ul nostru cu aceleasi non-sensuri, acum si aici. De duminica pana acum eu am pus aici castigatorii si centralizarea curselor plus datele din fisa fiecaruia si tu nu esti in stare sa urci macar O POZA.

Fara vorbe si te rog mai multe fapte. Urmatorul tau post pe acest thread daca va contine altceva in afara de o poza sau film de la evenimentul de week-end-ul trecut va atrage consecinte asupra userului tau.

Ai dreptate Dragos ;)
Am considerat ca e mai bine sa-ti dau pozele tie si sa le pui tu cum stii si unde stii


Bafta

MauS 12-09-08 11:53

Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
 
Felicitari Dragos pentru eveniment. Din punctul meu de vedere, a fost ok. 'Pare rau ca nu ti-am luat o cupa:sad:


All times are GMT +2. The time now is 11:37.

- Copyright 2026 4Tuning