Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   Golf 2 - Edition One :D (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/78103-golf-2-edition-one.html)

crywolf 26-01-09 13:39

Re: Golf 2 Edition One :D
 
ia buza la schimb, sa fie acolo :) vorbesc ca patit pe suspensie joasa vs. drumurile patriei

ruller 27-01-09 08:23

Re: Golf 2 Edition One :D
 
exact asta vorbeam cu niste prieteni :D ...multi au zis sa-mi dau jos buza..am zis nuuuuu..e prea spectacol mai bine cumpar alta buza,cum zici si u cry :D ...si cand se face prea praf o schimb :D

ruller 27-01-09 20:49

Re: Golf 2 Edition One :D
 
4 Attachment(s)
si golfuletul a primit azi filtru nou sa resipere mult mai ushor :D ..ptr ca cel vechi era mult prea mic...si nu-i placea cand tragea aer un pic mai cald...

soosy 27-01-09 22:05

Re: Golf 2 Edition One :D
 
asa asa boss.....desfunda-i respiratia la golfan:D:P
cat despre poze cu PLA....si ti-am zis artist in devenire=))

spor in continuare aaaa si ii cumva filtru ala d la Ciclop despre care vorbeai?!m-ar interesa si p me unu pt al mic:) si pt al mare(golfi si audisor)

crywolf 28-01-09 09:27

Re: Golf 2 Edition One :D
 
zi si mie ce filtru ai luat, de unde, cat, etc. Eventual pe PM. Ma gabndesc si eu la niste masini sa le pun .

ruller 28-01-09 12:34

Re: Golf 2 Edition One :D
 
sal cry....am pus filtru pe masina..se simte diferenta!!!...nu se mai ineaca daca accelerez si dau drumu la acceleratie si iar accelerez..urca mult mai bine in ture...si are si alt sunet :D ..
Filtrul l-am luat de la un prieten...destul de ieftin zic eu...47 RON...am acasa pe cutie numele...nusht asa exact..

bobby_gsi2 28-01-09 12:50

Re: Golf 2 Edition One :D
 
Nu stiu ce tip de motor ai.....dar daca cumva are debitmetru nu fa greseala sa lasi filtru asta "sport". In afara de sunet nu aduce nimic bun motorului....mai bine pui kn original in carcasa si tot acelasi sound il vei avea.

ruller 28-01-09 12:52

Re: Golf 2 Edition One :D
 
da...am cacat de debitmetru..nu am carcasa originala,deoarece asa am luat masina cu filtru sport...Na ce pot sa spun...fata de celalat filtru sport,care era mult prea mic,acuma e tare ok ...!

bobby_gsi2 28-01-09 13:16

Re: Golf 2 Edition One :D
 
Nu contest ca nu e ok....in shimb pretul unui debitmetru nou nu e ok :). Bine....fenomenul asta se intampla intr-o lunga perioada de timp....dar mai bine previi decat sa combati.

danutzz@ 29-01-09 09:55

Re: Golf 2 Edition One :D
 
intr-adevar nice......./

ruller 29-01-09 14:24

Re: Golf 2 Edition One :D
 
Quote:

Originally Posted by danutzz@ (Post 2019907)
intr-adevar nice......./

Mersi mersi :D ...as mai avea multe de facut la ea...dar no money ptr tot,incet,treptate :D ....
sa vad si cu inmatricularea...sper sa rezolv prin recarosare...ca taxa e mult prea mare....vreo 1900 euro :))

ruller 27-02-09 11:01

Re: Golf 2 Edition One :D
 
2 Attachment(s)
Am fost tare ocupat cu niste treburi, asa ca acuma am zis sa readuc topicul pe prima pagina :D .

Am fost la un sat langa CT sa iau acest golf pocnit ..ptr a-mi recarosare golfu meu...deoarece nu vreau sa platesc taxa asta aberanta .. :) o sa mai revin cu poze :) ..
Am zis ca nu fac mare lucru pana nu o vad cu numere valabile si totul in regula ! ! ! !...
Apropo se vinde cam tot de pe golfu alb .. :)

sirbennimiles 27-02-09 12:44

Re: Golf 2 Edition One :D
 
un golf tunat:shock:

ruller 01-03-09 14:37

Re: Golf 2 Edition One :D
 
9 Attachment(s)
Update...niste poze cu drumul spre acasa...si poze si cu golfu care asteapta sa iasa pe strazi tot mai low e pe zi ce trece :D ..

Din greseala am pus blonda !! ...

Jantele sau dat de pe asta alb !
Up ptr restu !

vdub 01-03-09 15:26

Re: Golf 2 Edition One :D
 
misto blonda :))


All times are GMT +2. The time now is 10:15.

- Copyright 2024 4Tuning