Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Toyota Celica vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/63361-toyota-celica-vs.html)

kidu2006 17-05-08 14:59

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by t@uru (Post 1538484)
Testerul era pt aseara, daca se putea, dar din pacate la ora aia nu aveam unde.

Recunosc ca m-ai facut, dar eu iti zic ca tu nu ai doar 105 cai ( o fi diferenta de 250 de kile intre noi dar totusi). Tu ai 0-100 de fabrica 11 secunde.....sa fim seriosi....eu am cand aveam 90 de cai 11.3 secunde.
Nu caut acuma nod in papura dar spune-mi macar ce modificari ai facut in afara de evacuare cap coada.
Oricum se pare ca aseara am aflat pe pielea mea ca nu trage liniar si trage in trepte, mai bine zis sa duc softul la verificat si sa vad dc variaza presiunea in turbina intre 1 si 1.1 . Ceva e in neregula.

Revenim dupa verificari.

O sa pun un mic filmulet aici curand cu 0-100 cu Celica,pe net scrie 11secunde,io am scos 10:lol:,am facut-o de mai multe ori..in fine lasam asta la o parte!
Modificari ti-am spus ca nu i-am facut inafara de finala sport,care cred ca e mai mult pentru sound:rolleyes2,evacuarea mea data viitoare sau cand vrei tu ne intalnim si te bagi dedesupt sa vezi ce e acolo,ca tot zici ca am cap-coada:shock:
Cat despre tester,credeam ca fac si io o combinatie cu tine:sad:,puteam sa mergem si azi sa stii si sa-ti zic si de ce;)
1. am vb cu Rabanne si sunt sanse foarte foarte mici sa pun chip pe motorul asta
2. poate ar fi varianta unichip,dar pana acum nu m-am interesat deloc despre asta!
3. o firma de tuning mi-a spus ca nu prea se pot pune serpisori pe masina din cauza spatiului restrans(eu cred ca merg pusi...)
4. evacuarea te bagi sub masina si te convingi singur
5. daca aveam vreo dracie de turbo sau axe cu came nici nu ma mai dadeam cu masini de 110-120 130cp(diesel) ca nu mai avea rost:lol:
6. daca mai stii tu vreo modalitate din care sa sar de la 104,97cp la peste 110cai fara ce-am enumerat mai sus,zi-le tu:rolleyes2
Nici macar filtru de aer sport nu am:!:
Eu am mai spus odata,masina nu are cai multi,105cp,care sunt ferm convins ca ii are pe toti,dar de fiecare data cand am vreun oponent,mai vin eu cu 20-30cp in buzunar:lol::lol::lol:
FGM,gluma gluma,da ma crezi ca daca ar fi sa-mi iau masina mai noua as opta pentru Toyota?Nu ca am eu Toyota,dar japonezii astia au facut o treaba foarte buna cu masinile astea;)

GYM 17-05-08 15:47

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Am tot urmarit topicul, atitudinea ta lasa de dorit... Ar trebui sa cauti un saxo de 1.6 8v stock 98cai sa iti scoata valvele din cap !

Stuke 17-05-08 21:10

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Eu zic ca are 105cp,cand ne-am dat m-am tinut cu el.pleca ceva mai repede decat a mea si diferenta mare intre masini la sfarsit nu e!

fiderzen 17-05-08 21:41

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
asa e,mai bine a stat loganul langa celica decat peugeotul :)
oricum am si filmele astea:lol: chiar daca nu se vad decat farurile :)

kidu2006 18-05-08 00:19

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by GYM (Post 1538810)
Am tot urmarit topicul, atitudinea ta lasa de dorit... Ar trebui sa cauti un saxo de 1.6 8v stock 98cai sa iti scoata valvele din cap !

Atitudinea mea nu lasa de dorit,ci imprastie numai necaz si ciuda in jurul celor care au masini de puterea mea si nu prea au ce sa-mi faca;).Apropo,semnatura te da putin de gol dar nu conteaza:!:
Daca spui ca ai urmarit topicul,cauta si paginile cand mi-am furat-o si am si scris lucru asta pe forum,asa ca te rog frumos retrage-te de pe topicul meu;)
Cat despre Logan,prima tura de ce nu o mai mentionezi?:twisted::twisted::twisted:,tura a doua am plecat putin mai nasol...oricum nu conteaza,victoria tot victorie ramane8).Asa pot sa zic si cu Peugeotul tura a2a ca am plecat subturat rau:lol:,nu stiu la ce ma gandeam:rolleyes2,si pe a3a aproape ca am "carait-o":lol:,dar oricum,celica tot din japan vine:shock:
P.S.: Lista provocarilor poate sa inceteze pentru moment,o mai las si p`asta mica sa se odihneasca:tetter:
So,see ya laterrr:wave:

GYM 18-05-08 02:51

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Ce ziceai de semnatura mea ? Ca nu am inteles ...:) Vroiai sa te dai la mine ,sau ?

kidu2006 18-05-08 17:23

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by GYM (Post 1539622)
Ce ziceai de semnatura mea ? Ca nu am inteles ...:) Vroiai sa te dai la mine ,sau ?

Ai zis 8v iar in semnatura ai 16v,in fine..nu vroiam sa ma dau cu tine,oricum esti departe..nu ma mai dau cu nimeni momentan,stationez ca vreau sa ma pregatesc pentru masini mai puternice ca pana acum!Daca pana acum ma dadeam cu masini cu 10-20-30cp mai mult ca mine,mai incolo o sa ma dau cu 150-160-170cp:???:,Asa ca BRB

scorpio GL 18-05-08 18:53

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
pai cum ma, ca eu cand te-am rugat pe Kiseleff sa te dai cu rabla mea din '77 si 90 de cai nu ai vrut....
Bafta la mestereala.

GYM 18-05-08 23:13

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Nu, am zis bine..chiar ma refeream la saxo 8v :) In fine, hai mestereste si poate ne vedem ;)

kidu2006 18-05-08 23:17

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by scorpio GL (Post 1540020)
pai cum ma, ca eu cand te-am rugat pe Kiseleff sa te dai cu rabla mea din '77 si 90 de cai nu ai vrut....
Bafta la mestereala.

Io nu stiu si nici nu-mi aduc aminte cand m-ai rugat tu asa ceva,nici nu te cunosc decat de pe forum:rolleyes2,plus de asta mi-ai zis odata tot aici pe forum daca vreau,initial am spus DA,dupa care m-am gandit mai bine ca nu are nici un rost,pentru ca ma faci,asta e parerea mea!Tu ai aproape 100cai pe 500kg dreaq:lol:,m-oi da io de placere si de fun,da macar sa mai si castig ceva daca tot rup masina de placere:lol::lol:,am dreptate sau nu??8),Ca si cum ti-ar propune tie un GTI V si sa zicem si putin cipuit,sa-ti rupi masina doar de placere asa;)
In fine,nu-mi mai faceti provocari repet,pentru ca momentan vreau sa "hibernam"8)..daca mi se pune pata iar,o sa va anunt,momentan nu...pun ceva la cale pentru urmatoarele luni:bat:

P.S.: Pai nu inteleg,dar nu mai conteaza,ce SAXO,mai ai unu putin mai slabut sau cum?:rolleyes2Tu cred ca ai 16valve din cate scrie la semnatura,si totodata imi propui unu de 8v:rolleyes2..in fine nu mai conteaza:???:

shadowro 18-05-08 23:21

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by kidu2006 (Post 1539899)
Ai zis 8v iar in semnatura ai 16v,in fine..nu vroiam sa ma dau cu tine,oricum esti departe..nu ma mai dau cu nimeni momentan,stationez ca vreau sa ma pregatesc pentru masini mai puternice ca pana acum!Daca pana acum ma dadeam cu masini cu 10-20-30cp mai mult ca mine,mai incolo o sa ma dau cu 150-160-170cp:???:,Asa ca BRB

vezi ca te cam intinzi cu 150-160-170 ... :)

kidu2006 18-05-08 23:27

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Quote:

Originally Posted by shadowro (Post 1540409)
vezi ca te cam intinzi cu 150-160-170 ... :)

Gogule io nu cred:lol:,ti-am zis in mare cam ce planuri am(sa nu-mi divulgi secretele acu`:lol: ),eu zic ca da,ramane de vazut ce si cum..oricum nu m-am referit la "piticanii" de genu 800kg si 1..si ceva de cai,cum ai tu si alt exemplu cum are Scorpio GL;),sau cine stie:lol::lol::lol:Vreau sa vin cu o surpriza frumoasa daca e sa fac ceva;)
P.S.: :lol: M-am exprimat gresit maaaa :))))) acu mi-am dat seama,ma refeream ca pe viitorul apropiat masinile cu care o sa vreau sa ma dau or sa fie de caii aia,nu cu 180cp mai mult ca mine :))) sorry sorry :)))

GYM 19-05-08 00:17

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Pai iti propuneam unul 8v, pt ca nu are rost momentan sa te dai cu 16v :) De-asta ziceam.

mikafly 19-05-08 11:52

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Lasa-ti ma omu in pace.....numai el considera daca are rost sa se dea .....cu cine vrea el....ca doar e masina lui....nu mai luati omul asa in coarne.Si eu personal m-am dat cu un Golf r32....chiar daca nu avea rost....dar a fost decizia mea......

KENZO 19-05-08 23:39

Re: Toyota Celica VS .... ?
 
Sustin celica....mai ales contra loganului!!!
2 masinii isi ia lejer loganul zic eu:D


All times are GMT +2. The time now is 11:17.

- Copyright 2026 4Tuning