Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii VW (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw.html)
-   -   VW Vento - Proprietari (https://forum.4tuning.ro/323-discutii-vw/43290-vw-vento-proprietari.html)

bzsa 14-09-07 08:54

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ErdVento (Post 1099097)
k paul.........mersi mult!!!
bzs.....sunt super farurile!!!
trebuia sa modifici ceva sau sa schimbi mufa???

nu nu trebuia modificat nimic, mai trebuie reglate ca nu bate k-lumea
singurul dezavantaj ca nu are mortoras pt farurile electrice ca si cel original
in rest e ok mai ramane de reglat aseara nu am apucat sa le reglez

paul_ral 14-09-07 21:23

Re: Proprietari de vw vento
 
2 Attachment(s)
Suportii pentru Fanex si ErdVento

FANEX 17-09-07 19:42

Re: Proprietari de vw vento
 
bzsa,felicitarile mele sincere pentru faruri !

turbatu' 18-09-07 07:34

Re: Proprietari de vw vento
 
fratilor..cu un capac de oglinda stanga..cine ma poate ajua?
nu gasesc decat oglinda indreaga, sau doar sticla..

bzsa 18-09-07 08:24

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1106139)
fratilor..cu un capac de oglinda stanga..cine ma poate ajua?
nu gasesc decat oglinda indreaga, sau doar sticla..

cred ca numa oglinda intreaga o sa gasesti pt ca si eu am cautat pt partea dreapta pana m-am hotarat si mi-am luat oglinda noua
am gasit la 160 de roni oglinda noua;) sau incerca la dezmembrari dar putine sanse acolo pe unul sh au cerut 250 de roni:lol: :lol: :lol:

bzsa 18-09-07 08:26

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by FANEX (Post 1105277)
bzsa,felicitarile mele sincere pentru faruri !

ms ms:-) :-) ;)

turbatu' 18-09-07 11:06

Re: Proprietari de vw vento
 
Mi-a zis unu la un magazin sa imi iau o oglinda intreaga, mecanica, si sa iau de la ea sticla si capacu..ca e doar 80 lei
Amea e electrica si sincalzita...nush daca potrivesc clemele suportului de sticla de la cea mecanica la cea electrica...
Pareri?

bzsa 18-09-07 11:14

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1106356)
Mi-a zis unu la un magazin sa imi iau o oglinda intreaga, mecanica, si sa iau de la ea sticla si capacu..ca e doar 80 lei
Amea e electrica si sincalzita...nush daca potrivesc clemele suportului de sticla de la cea mecanica la cea electrica...
Pareri?


si mie mi-au zis la fel dar parerea mea sa cumperi unul nou si atunci stii de o treaba sigura si a mea e electrica si cu incalzire
nu are rost sa te complici pt ca foarte greu se desface oglinda si eu intai l-am montat si dupa aceea am dus capacul la vopsit si f f greu am dat jos capacu de oglinda si am si rupt 2 cleme de pe capac si trebuia sa lipesc capacu inapoi parerea meau sa nu te complici mai bien iti cumperi unul si bun
drept ii ca e un pic mai scump...

turbatu' 18-09-07 12:23

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1106375)
si mie mi-au zis la fel dar parerea mea sa cumperi unul nou si atunci stii de o treaba sigura si a mea e electrica si cu incalzire
nu are rost sa te complici pt ca foarte greu se desface oglinda si eu intai l-am montat si dupa aceea am dus capacul la vopsit si f f greu am dat jos capacu de oglinda si am si rupt 2 cleme de pe capac si trebuia sa lipesc capacu inapoi parerea meau sa nu te complici mai bien iti cumperi unul si bun
drept ii ca e un pic mai scump...

ai idee cat ma costa vopsitu la petecu ala de capac?

bzsa 18-09-07 12:29

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1106489)
ai idee cat ma costa vopsitu la petecu ala de capac?

mergi la o vopsitorie si te intelegi acolo dar nu cred ca ar fi mai mult de 20 de roni acum depinde de culoare

turbatu' 19-09-07 08:31

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by bzsa (Post 1106153)
cred ca numa oglinda intreaga o sa gasesti pt ca si eu am cautat pt partea dreapta pana m-am hotarat si mi-am luat oglinda noua
am gasit la 160 de roni oglinda noua;) sau incerca la dezmembrari dar putine sanse acolo pe unul sh au cerut 250 de roni:lol: :lol: :lol:

la 160 de roni ai luat cu sau fara sticla?

bzsa 19-09-07 13:38

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by turbatu' (Post 1108091)
la 160 de roni ai luat cu sau fara sticla?

a fost completa oglinda numa trebuia montata:-P

ZBENG 19-09-07 14:47

Re: Proprietari de vw vento
 
3 Attachment(s)
Plasma am eu pe Vento , e aia la 200 RON.

bzsa 19-09-07 16:49

Re: Proprietari de vw vento
 
Quote:

Originally Posted by ZBENG (Post 1108542)
Plasma am eu pe Vento , e aia la 200 RON.

si e greu de montat??

FANEX 19-09-07 19:47

Re: Proprietari de vw vento
 
[QUOTE=ZBENG;1108542]Plasma am eu pe Vento , e aia la 200 RON.

zbeng,da-ne si noua mai multe informatii despre montajul plasmei:peace:


All times are GMT +2. The time now is 01:46.

- Copyright 2026 4Tuning