![]() |
Re: Boicot Benzinărie
Sa ramana ora 17:00 FIX. Ca oricum mai intarzie lumea...
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Am vazut aseara la realitatea declaratia Dl Adrian Vasilescu consilierul guvernatorului Bnr Mugur Isarescu si a deputatului PDL Daniel Oajdea
Datorita acestor boicoturi atragem atentia si unor oameni importanti din viata economica si politica a Romaniei. Vreau sa va spun ca intr-o discutie neoficiala cu un demnitar din arcul guvernamental,am fost felicitati si mi s-a spus franc ca foarte bine facem si sa continuma sa punem o presiune cat mai mare pe benzinari caci numai atunci guvernul are o justificare pentru a intervenii. "Cunoaşteti poziţia Băncii Naţionale, care a fost exprimată prin vocea guvernatorului, nu întelegem ce se întamplă pe piaţa carburanţilor şi de unde vin aceste scumpiri. Este de neînţeles această dinamică a preţurilor la benzină şi motorină, în condiţiile în care avem încă extracţii interne şi faţă de anii trecuţi un preţ mai rezonabil pe piaţa internaţională la ţiţei", a declarat Adrian Vasilescu. "Avem de-a face cu un monopol privat care nu e bine gestionat de stat, de Consiliul Concurenţei. Românii sunt consumatori captivi. Nu putem cere oamenilor să meargă pe bicicletă ca să nu mai crească preţurile. Cei din Consiliul Concurentei ar trebui traşi la răspundere, poate chiar ar trebui să fie trimis la plimbare şi să fie puşi alţii în loc. Categoric nu îşi fac treaba", a declarat Daniel Oajdea, deputat PDL Ei nu ne pot obliga sa mergem cu bicicleta insa noi ca si consumatori avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi. |
Re: Boicot Benzinărie
avem dreptul de a o face numai noi putem sa iesim din captivitate....haideti sa facem noi ceva inainte sa asteptam ca altii sa se implice pentru noi.
https://www.youtube.com/watch?v=4U02LaHEGhk ceva de ascultat de la prietenii mei de la arrest poate poate ceva o sa trezeasca in unii dintre noi |
Re: Boicot Benzinărie
1 Attachment(s)
Eu am sa tin asta pe masina zilnic, poate vreti si voi sa il puneti :D
|
Re: Boicot Benzinărie
Dupa ce am discutat cu broasca, adica crimnales, am hotarat sa incepem boicotul de unde am inceput pe 28.12.2010 si 07.01.2011, adica stadion Emil Alexandrescu. Ii prea riscant la Era si nu cred ca vreo unul dintre noi vrea tot felul de complicatii, plus ca la stadion ii accesibil pentru toti, mai sunt si unii fara rovigneta.
Deci: NOUA LOCATIE DE PLECARE PENTRU BOICOTUL DE LA BENZINARII DIN DATA DE 14.01.2011 ESTE STADION EMIL ALEXANDRESCU, Adica vechea locatia de la care am pornit la ultimele doua boicoturi. Criminales o sa anunte si azi la o emisiune locatia, |
Re: Boicot Benzinărie
bine ca ati schimbat locul. eu zic sa punem afise pe capacul de la rezervor niste dungi rosii. vrea cineva sa mearga sa alimenteze in moldova?
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
@Razvan esti ironic sau doar incantat ca s-a pastrat aceiasi locatie? |
Re: Boicot Benzinărie
inregistrarea emisiunii Linia Intai (a fost in seara asta la ora 19, pe TeleM) la care a fost invitat si criminales ;) Nu regret ca am vorbit sa ne sustina punctul de vedere :D
a fost cam din scurt trasnmisa invitatia si din pacate nu am apucat sa las un mesaj sa se uite si alti interesati :sad: |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Si am inteles de pe la tv ca sunt multe alte chestii ieftine(produse alimentare, produse de igiena, parfumuri etc) pe care le putem cumpara pentru a face o economie sper sa nu radeti de mine... Dar...nu cumva trebuie pasaport? Sau merge cu buletinul ca inspre occident:-) |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Scuze ca n-am reusit sa mai ajung, data viitoare voi fi prezent , cum au mai zis cel mai bine ar fi daca s-ar bloca un singur tip de benzinarie din tot orasul ... 10 masini sunt deajuns... la fiecare, mai ales ca cea de la din pod de piatra este micutza... iar apoi omv-urile... asa s-ar cunoaste o diferenta.... |
Re: Boicot Benzinărie
am auzit o idee de protest (acum cateva minute la Mircea Badea) care sa aiba si un potential rezultat real. Sa alegem "aleatoriu" un distribuitor de carburant de la care sa nu mai alimentam deloc. Chiar daca ii vom "imbogati" pe ceilalti, macar vom sparge cardasia lor in ceea ce priveste pretul. In ce sens? Pai gandind in aceasta perspectiva si bineinteles daca ideea va prinde la mase, exista sansa de faliment pentru respectivul distribuitor si astfel in cele din urma ar trebuie sa scada pretul ca sa se salveze ;)
|
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
Pai asta a zis ASTA ZICEM DE O SAPTAMANA |
Re: Boicot Benzinărie
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 12:20. |
- Copyright 2026 4Tuning