Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Tuning pe machete (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete.html)
-   -   Machete in lucru - DrifterGT (https://forum.4tuning.ro/506-tuning-machete/210807-machete-lucru-driftergt.html)

2010 15-10-12 14:26

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Si eu sunt curios...

Mht'u 15-10-12 19:28

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Spune-le tuturor Alex. Nu tine lumea in suspans. Eu ma gandesc la ceva, da' nu spun.:lol:

DrifterGT 17-10-12 19:09

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
3 Attachment(s)
Salut,

Am de mult în plan să modific un Bentley și am ales Continental Supersports fiind unul dintre cele mai frumoase Bentley-uri și ușor de modificat + că mai am unul stock pe alb.

Am început prin a da roțile vechi jos cu tot cu discuri și a umbla la suspensie. Macheta a primit numere britanice preferențiale.

Pasul următor este să îi pun un set de jante BBS RS-GT de 20inch făcute în totalitate din aluminium care au gume cu profil mic.

1 - Attachment 2584292

2 - Attachment 2584293

3 - Attachment 2584294

Dida_unicul 17-10-12 19:18

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Arata bine,de unde le-ai achizitionat ??

DrifterGT 18-10-12 21:32

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
10 Attachment(s)
Cam asta este rezultatul.

Cum mulți mi-au zis că această machetă/mașină este superbă și stock, am decis să mă opresc aici cu modificările.

neamtu07 18-10-12 23:02

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
E superba,ce modificari ai vrea sa-i mai faci?

DrifterGT 18-10-12 23:03

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by neamtu07 (Post 5214627)
E superba,ce modificari ai vrea sa-i mai faci?

Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 5214492)
Cam asta este rezultatul.

Cum mulți mi-au zis că această machetă/mașină este superbă și stock, am decis să mă opresc aici cu modificările.

... :rolleyes2

maximix 19-10-12 00:05

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Quote:

Originally Posted by DrifterGT (Post 5214492)
Cam asta este rezultatul.

Cum mulți mi-au zis că această machetă/mașină este superbă și stock, am decis să mă opresc aici cu modificările.

Prea frumos... Felicitari :D
Quote:

Originally Posted by neamtu07 (Post 5214627)
E superba,ce modificari ai vrea sa-i mai faci?

cred ca un eleron Sport ...

DrifterGT 19-10-12 11:32

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by maximix (Post 5214690)
cred ca un eleron Sport ...

Da și niște neoane, ceva flăcări pe bot... etc. :rolleyes2

Quote:

Originally Posted by maximix (Post 5214690)
Prea frumos... Felicitari :D

Multumesc, oricum am în plan pe viitor să iau un Continental GT Minichamps și să îl dau unui profesionist să îi facă un widebody GT Premier4509 Platinum Edition, însă până acolo mai trebuie bani, timp cât și persoana potrivită. :tears:

2010 19-10-12 19:08

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
A iesit super, felicitari!

FED express 27-10-12 12:22

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Faina treaba.Ii sta bine de tot !

DrifterGT 27-10-12 13:43

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by 2010 (Post 5215509)
A iesit super, felicitari!

Quote:

Originally Posted by FED express (Post 5224361)
Faina treaba.Ii sta bine de tot !

Mulțumesc, mă bucur că vă place. Nu este o modificare enormă însă e destul pentru modelul asta încât să îl facă perfect, cel puțin pentru mine este. :oops:

Și o poză în care se vede mult mai bine cum se așează jantele pe el. 8)

DrifterGT 26-01-13 04:40

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
9 Attachment(s)
O schimbare de plan, am văzut niște BBS RS-GT pe culoare Frozen White și am zis să le fac și eu la fel.

Vreau să îi mulțumesc lui bmwh548 pentru sfaturile date despre vopsire care m-au ajutat enorm.

Mai jos pun niște poze din timpul lucrului și curând o să urmeze câteva la lumina naturală unde se va observa cel mai bine culoarea și cum e aplicată vopseaua. :D

Reme 26-01-13 10:19

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
a iesit foarte agresiva, imi place foarte mult! Sooper!

bmwh548 26-01-13 13:16

Re: Machete in lucru - DrifterGT
 
Pana la urma ai dat primer?


All times are GMT +2. The time now is 11:03.

- Copyright 2026 4Tuning