Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Ploiesti (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti.html)
-   -   Soferul si masina (https://forum.4tuning.ro/100-ploiesti/20031-soferul-masina.html)

Khalis 19-03-07 21:05

Re: Soferul si masina
 
Apropos de curse in trafic.... azi ma duceam spre Buc pe la 10-11 si se pare ca unii chiar se alergau (DN1, Romanesti)... faza idioata e ca unul a pus frana in fata altuia, sau ceva de genul asta, si au ajuns trei masini in sant, busite rau... Morala: intrecerile se fac cu soseaua libera, k altfel iti distrugi masina si o mai platesti si pe a altora...

RZV_1_XDD 19-03-07 22:25

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by DONU' (Post 806196)
Repet! Lasati condusul agresiv in oras ca nu e distractie sa calci vreo baba sau sa pocnesti alta masina...; sa nu ne riscam aiurea ca n-avem nimic de castigat daca ii aratam celui de langa noi la semafor ca suntem mai buni, cand riscam viata la o gramada de persoane, riscam amenzi si permise.
In oras nu e de joaca!!!

tu vorbesti ma Carrefour drift

tre 19-03-07 23:00

Re: Soferul si masina
 
din esperienta inveti. :)

bogdan_wrc 20-03-07 08:40

Re: Soferul si masina
 
inveti sa tii ambreajul low??? tre...

tre 20-03-07 09:43

Re: Soferul si masina
 
nu-nteleg.

bogdan_wrc 20-03-07 09:54

Re: Soferul si masina
 
ai zis ca din experienta inveti..si mai acum cateva zile zicea Don ca nu fugi tare cu masina....adica acum inveti sa tii ambreajul sa tina cat mai mult? iti fac o schema pe peretele blocului? :D

tre 20-03-07 10:39

Re: Soferul si masina
 
aaaaa, am inteles. eh, trag de ea dar incerc sa fac treaba asta cat mai cu cap. merge perfect acum si nu vreau sa distrug acest echilibru extrem de fragil. :)

nu e o masina de demaraje d-astia paralele dar nu din cauza ca e proasta (cutie, motor, etc.) ci din cauza ca e grea. cu faptul ca e submotorizata ma impac mult mai bine decat cu eventualitatea motorului sau cutiei prost concepute. saptamana asta ii fac revizia si sper din tot sufletul sa ajung si la resoftat.

si ca sa fim ontopic, se pare ca sunt la egalitate cu vectra cea deep pearl blue :). si degeaba ziceti, pe al meu rechin se pare ca-l cunosc destul de bine din moment ce am reusit 0-100 in 9,26 sec, asfalt uscat/cauciucuri vara si 9,45 asfalt umed/cauciucuri iarna, timpul din fisa tehnica fiind 9,2.
cu fostul proprietar pierdeam la 1-2 masini daca nu ma-nsel deci in concluzie soferul+masina=love.


edit:
aaaa, cand ziceam de experienta ma refeream la giratorii drifting (cu voie sau nu). :D

Skma 20-03-07 11:03

Re: Soferul si masina
 
Sa inteleg ca ai curentat BON-ul nu ca trebuie sa ma dau si io cu BOn ! REVANSAAAAAAAAAA! :twisted: 8) :lol:

bogdan_wrc 20-03-07 11:53

Re: Soferul si masina
 
tre hai sa vad si cu mine ce faci ca la mine la carte scrie 11....

tre 20-03-07 16:26

Re: Soferul si masina
 
nu l-am curentat, am fost la egalitate conform "juriului".

vecine, rezolvam. :)

Vibe 21-03-07 02:31

Re: Soferul si masina
 
Quote:

Originally Posted by bogdan_wrc (Post 807756)
tre hai sa vad si cu mine ce faci ca la mine la carte scrie 11....

si la mine 11.5 :oops:

Skma 21-03-07 08:34

Re: Soferul si masina
 
Quote:

nu l-am curentat, am fost la egalitate conform "juriului".
AHa !:twisted: It's show time !Chiar sunt curios cum stau dupa noua modificare!:rolleyes2

tre 21-03-07 09:00

Re: Soferul si masina
 
ce modificare?

DONU' 21-03-07 09:19

Re: Soferul si masina
 
Eee, are sectret omul acolo...
Stai linistit Treule, si tu Skama..., inca e pe primul loc BON-ul...
Tre, wining is wining, insa omul a pierdut-o putin la start si cand dadea spre tine a luat piciorul de pe acceleratie. D-aia si faptul ca la finish ati fost la egalitate.
Skama..., nu stiu ce sa zic cu evacuarea ta. Trebuie sa vedeti cum stati. Tu stii mai bine cum trage masina ta.

Skma 21-03-07 09:41

Re: Soferul si masina
 
Ma ceva extraordinar nu e dar se simte ceva sincer !:twisted:


All times are GMT +2. The time now is 00:57.

- Copyright 2026 4Tuning