![]() |
Re: Femeile la volan
ar cam trebui sa se faca semne distincte pentru idiotii si idioatele care sunt afoni sau afoane cu condusu ...
gen lamaitza :D |
Re: Femeile la volan
:lol: :lol: :lol:
|
Re: Femeile la volan
mustang vezi ca "afon" are alt sens decat ii dai tu... http://afon.vocabular.ro/wordSearch....a5e28876790eff
1. AF'ON, -Ă, afoni, -e, adj., s.m. si f. 1. (Persoană) care suferă de afonie. ♦ (Persoană) care nu poate cānta corect, care nu are voce. 2. (Lingv.; la f.) (Consoană) surdă. - Din fr. aphone. Sursă : DEX'98 (1218) - ana_zecheru 2. AF'ON adj. v. surd. Sursă : Sinonime (171146) - siveco 3. af'on adj. m., s. m., pl. af'oni; f. sg. af'onă, pl. af'one Sursă : DOR (220774) - siveco 4. AF'ON ~ă (~i, ~e) si substantival . Care cāntă fals; care nu are voce (sau auz muzical). 2) Care nu are sonoritate. ◊ Consonantă ~ă consonantă surdă. /<fr. aphone Sursă : NODEX (322171) - siveco 5. AF'ON, -Ă adj. 1. Care si-a pierdut vocea. ♦ Care cāntă fals, care n-are voce sau simţ muzical. 2. Consoană afonă = Consoană care se articulează fără vibrarea coardelor vocale; consoană surdă. [< fr. aphone, cf. gr. aphonos < a - fără, phone - voce]. Sursă : DN (360935) - LauraGellner |
Re: Femeile la volan
doaamne!la ora asta tu ai asa idei?????:D :D :D minte odihnita poti sa ai si u!!!
|
Re: Femeile la volan
bine mah ... atunci pentru cei si cele care sunt paralele cu condusu' :)
|
Re: Femeile la volan
hehehehe , vedetzi cum folositzi cuvintele k apare iasi_drifter cu dictionaru` :D :D :D
|
Re: Femeile la volan
sa nu se mai intample :lol:
|
Re: Femeile la volan
:D :D :D femei la volan ???? nu radetzi k era sa ma fak femeia parf cu masina , a condus ea k yo nu aveam pofta (alcoolu`) si mai avea 10 cm ca sa ea o borna cu noi :D :D :D
|
Re: Femeile la volan
Sambata am vazut o vaca care avea un bmw seria 6 si l-a facut praf, nu stiu cum pot unele sa aiba asa masina si sa nu stie sa aiba grija de ea!!!
|
Re: Femeile la volan
app de faza cu plecatul tarziu de la semafor iasi_drifter... azi eram cu prietenul meu in masina si asteptam sa se faca verde...si el ma saruta si eu ii tot faceam semn ca s a facut verde si trebuie sa plecam....asa ca, nu numai fetele sunt neatente la asa cva. se intampla tuturor;)
si Mititica, te ai gandit ca poate nu a fost vina... "vacii"?:???: |
Re: Femeile la volan
am si eu o curiozitate ...
Care`i rata accidentelor provocate de femei si care`i rata celor provocate de barbati ? Just asking!:rolleyes2 |
Re: Femeile la volan
pai intreaba si tu la politia rutiera...ca nu are de unde stii nimeni:lol:
|
Re: Femeile la volan
daca prin accidente se intelege si contacte ale diverselor parti ale caroseriilor masinilor cu diverse obiecte de prin parcari... 10 la 1 :lol:
oricum as zice ca is mai multi soferi decat soferite si e normal ca or sa faca mai multe accidente -grave- barbatii. problema cu femeile e ca is prea precaute si/sau speriate si/sau dezorientate si/sau neindemanatice si daca au probleme la 10-20 la ora cum o sa mai si mearga cu viteza? ieri a schimbat cea de care am vb o banda fara sa se asigure si a si recunoscut ca a avut noroc ca nu ne-a si lovit ala care venea din spate... probabil femeile nu provoaca accidente grave ca in afara orasului merg la fel de lent ca de obicei, nu se angajeaza in depasiri decat rar si in locuri f sigure. si (cred ca) femeile conduc mai putin in afara orasului decat barbatii. ele isi si iau masini de oras mai mult decat barbatii. e intr-adevar bine ca nu fac accidente grave prea multe (dar mai fac si ele destule) si e mai bine sa ajungi mai tarziu acasa decat niciodata. clar ca femeie lenta si enervanta vs barbat rapid si apoi mort = 1 la 0 dar noi mergem mai tare si mai agresiv pt ca pe noi viata ne invata ca e mai bine sa fim mai temperamentali si asta se aplica si la volan. voi sunteti mai pasive si din nou asta se vede si la volan eu unul conduc mai prost daca merg incet ca ma plictisesc si nu-s cat trebuie de atent. conduc insa mult mai bine cand merg in ritmul meu. vitezometrul pt mine e oricum un accesoriu nefolositor in general. doar cand stiu ca sta garcea cu radarul pe mine ma intereseaza cat am la bord. ca o concluzie, barbatii merg destul de corect in general insa uneori periculos pt integritatea corporala a lor si a altora iar femeile merg mai precaut dar de multe ori mai neindemanatic si/sau enervant de lent. barbatii gresesc putin dar cand gresesc, gresesc grav, femeile gresesc mai putin grav dar de mai multe ori. ramane pt fiecare sa decida cum e mai bine. eu unul o sa il consider la orice ora de exemplu pe pilotul de raliuri Colin McRae care e f rapid dar a avut si o gramada de accidente, un sofer mai bun decat o femeie obisnuita care nu poate nici sa parcheze normal o masina. consider ca e vorba de cu totul alt nivel. insa o sa prefer totusi cand o sa fiu pe DN ca de pe contrasens sa vina femei cu 80 la ora decat barbati cu 200 la ora :D |
Re: Femeile la volan
in ultima vreme si intre femei am inceput sa vad oarecare diferenta...este "disperata" kre se tine d volan,d park ar depinde viata ei d ea...in gen in masini rupte,k se stie k e la faza cind invata...apoi next level..fete tinere,kre nu isi permit sa invete p o dacie rupta,conduc ceva mai nou..mic,si se cred prea pricepute(de preferabil imi aleg o alta ruta daca le vad)....apoi-asta e moartea mea-specia "masinutza rosie" cu nr,ANG,ANK,YBY,EMI,ALN...si asa mai departe,ele sunt femei mai in virsta,kre au masina lor,dar in veci nu se vor invata cu condusu'....si ultima categorie,e aia d la kre pici p spate..in gen la bordul unor limuzine impunatoare,femei putin mai in virsta...nah d ele nu tre sa-mi fie frica! :D
|
Re: Femeile la volan
lasa Trix...ca am vazut si eu una intr un audi a6 care nu si tinea banda si venea spre noi...pana i am facut eu semn prietenului meu care vorbea cu mine, ca proasta mai are putin si intra in noi...deci nu tine de masina...tine de atentie si pricepere:-)
|
| All times are GMT +2. The time now is 20:56. |
- Copyright 2026 4Tuning