![]() |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
5 Attachment(s)
Cateva poze cu Polo-ul lui Szambi...
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Pfaoi azi vazut iara Impreza-u..de data asta in actiune..:shock::shock: in lateral o luato de pe loc.
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
snoopy...nush daca is singurul, dar eu nu inteleg ce vrei sa zici cu asta " in lateral o luat-o de pe loc" ????
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
ma candesc ca o vrut sa zica ca ... atunci cand o pornit ... intai masina i-o fugit umpic lateral ... dupa care o inceput sa inainteze ...
sper ca se intelege ce vreau sa zic ... |
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Probabil e vb. de Subaru albastru al lui Zsolti. Fiind 4x4 (se poate regla si procentajul tractiunii fata/spate) si avand peste 300 cp, daca iei un start de pe loc in viraj, tractiunea spate face ca spatele masinii sa fuga in directia opusa fata de directia in care sunt indreptate rotile din fata, iar tractiunea fata trage masina pe directia dorita.... astfel masina porneste in lateral si te poti juca dupa start (mai ales pe drum alunecos) din volan "punand" masina in pozitia laterala dorita. Apropo : cu masinile 4x4 cu tehnologia respectiva se pot face cele mai spectaculoase cerculete, BMW-ul obisnuit avand doar tractiune spate, nu se invarte asa repede si controlat ca un Subaru sau Mitsubishi evo......
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
nush spark poate, eu sincer asa ceva nu am vazut inca la masini 4X4, dar nu-i exclus
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
oricum are peste 300cp din fabrica.....asa stiu
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
2 Attachment(s)
Un Jaguar in parcarea de la real...
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
super polo-ul ala ca doar a fost din oradea .. bv baietzi avetzi masini klumea pe la voi prin satu mare..
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
is perfect deacord szambi cu tine....
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
Quote:
|
Re: masinile tari din sm....by Criwar
...... si oricum in momentul de fata optez pt. omotocicleta :twisted:
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:20. |
- Copyright 2026 4Tuning