Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Satu Mare (https://forum.4tuning.ro/195-satu.html)
-   -   masinile tari din sm....by Criwar (https://forum.4tuning.ro/195-satu/16967-masinile-tari-sm-by-criwar.html)

Under VT 26-01-07 19:28

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
5 Attachment(s)
Cateva poze cu Polo-ul lui Szambi...

Snoopy 26-01-07 20:02

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Pfaoi azi vazut iara Impreza-u..de data asta in actiune..:shock::shock: in lateral o luato de pe loc.

holdo 27-01-07 17:54

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
snoopy...nush daca is singurul, dar eu nu inteleg ce vrei sa zici cu asta " in lateral o luat-o de pe loc" ????

Spark 27-01-07 18:03

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
ma candesc ca o vrut sa zica ca ... atunci cand o pornit ... intai masina i-o fugit umpic lateral ... dupa care o inceput sa inainteze ...

sper ca se intelege ce vreau sa zic ...

szambi77 27-01-07 18:34

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Probabil e vb. de Subaru albastru al lui Zsolti. Fiind 4x4 (se poate regla si procentajul tractiunii fata/spate) si avand peste 300 cp, daca iei un start de pe loc in viraj, tractiunea spate face ca spatele masinii sa fuga in directia opusa fata de directia in care sunt indreptate rotile din fata, iar tractiunea fata trage masina pe directia dorita.... astfel masina porneste in lateral si te poti juca dupa start (mai ales pe drum alunecos) din volan "punand" masina in pozitia laterala dorita. Apropo : cu masinile 4x4 cu tehnologia respectiva se pot face cele mai spectaculoase cerculete, BMW-ul obisnuit avand doar tractiune spate, nu se invarte asa repede si controlat ca un Subaru sau Mitsubishi evo......

holdo 27-01-07 18:35

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
nush spark poate, eu sincer asa ceva nu am vazut inca la masini 4X4, dar nu-i exclus

raul_rebelul2005 27-01-07 20:36

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
oricum are peste 300cp din fabrica.....asa stiu

Under VT 28-01-07 13:21

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
2 Attachment(s)
Un Jaguar in parcarea de la real...

szambi77 28-01-07 13:26

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by holdo (Post 718098)
szambi... o adus zsolti ceva modificari la motor? mi-o zis ca o are de gand sa faca numa nush daca le-o pus. daca nu inca nu o depasit 300 hp.

din fabrica are 320 cp (galerie rosie - destul de rare, varianta ce mai tare de fabrica momentan - pretul este de aprox 50.000 eur.) si are ceva modificari (deocamcata minore). Acum are aprox. 340 - 350 cp dar anul acesta se preconizeaza o crestere a cp pana pe la 600 (turbo-kit, soft) ;)

Vlad_BMW 28-01-07 16:25

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
super polo-ul ala ca doar a fost din oradea .. bv baietzi avetzi masini klumea pe la voi prin satu mare..

szambi77 28-01-07 18:58

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by vladutz_mitsubishi (Post 719379)
super polo-ul ala ca doar a fost din oradea .. bv baietzi avetzi masini klumea pe la voi prin satu mare..

va avea pe viitor si SM un cuvant de spus..............

holdo 28-01-07 19:33

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
is perfect deacord szambi cu tine....

raul_rebelul2005 28-01-07 19:45

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by szambi77 (Post 719641)
va avea pe viitor si SM un cuvant de spus..............

adica szambi??preconizezi sa faci ceva cu masina??

szambi77 29-01-07 09:43

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
Quote:

Originally Posted by raul_rebelul2005 (Post 719760)
adica szambi??preconizezi sa faci ceva cu masina??

nu cu masina asta... mi-ar fi mila de Polo sa-i tunez si motorul... s-au cheltuit f. multi bani pe estetica acestuia si nu prea se impaca cu tuningul tehnic....

szambi77 29-01-07 12:14

Re: masinile tari din sm....by Criwar
 
...... si oricum in momentul de fata optez pt. omotocicleta :twisted:


All times are GMT +2. The time now is 15:20.

- Copyright 2026 4Tuning