Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   VERSUS AUTO (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto.html)
-   -   Toyota SUPRA vs Audi RS4 ...... (https://forum.4tuning.ro/55-versus-auto/1607-toyota-supra-vs-audi-rs4.html)

Sc0OTeR 19-02-05 13:34

Eu aleg RS4 pt ca e quattro si e mai spatioasa ca Supra. Cu rs4 la semafor o sa faci surprize neplacute unor masini mult mai cunoscute, \"care nu se compara cu un un break\" :twisted:

akimoto 19-02-05 14:41

Re: LEGAL RACING
 
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

De ce spun acest lucru dspre Audi RS4:
- putere mai mare de fabrica
- posibilitati foarte bune de tuning
- functionalitate mult mai mare
- service mai bun in Romania
- confort mai mare
- traciunea integrala care iarna-ti poate da mari avantaje

hmm :?:
- dar si greutate mai mare la rs4
- posibilitati si mai bune de tuning la supra
- functionalitate ? wtf ?
- ma indoiesc ca service-ul l-ai face in Romania la asemenea avioane
- confortul trece pe un plan secundar la bolizii de sute de cai
- daca ai bani de un avion, sigur mai ai si pentru un tractoras 4motion

deci...

catalin rs4 19-02-05 14:49

te inseli akimoto greutatea este la amandoua aproape la fel!! un rs4 are intre 1620 kg si 1660 kg depinde de extrase :) iar supra tot pe acolo pe undeva ii....

SEBASTIAN 19-02-05 15:29

supra
 

50-60kg nu sunt o greutate prea mare in plus singurul mare avantaj al Suprei este aerodinamica, daca nu se incarca alan-dala cu spoilere si eloroane nestudiate aerodinamic.

akimoto 19-02-05 16:00

supra are unpik sub 1600
chiar si cu avantajul quattro si al cailor cu 20% mai multi, rs-ul este egal cu supra pana la 100kmh, iar la sfert de mila are juma de secunda avans

LEXUS 19-02-05 16:15

Akimoto..tu zici ca RS4 nu-i functionala pe langa supra?? :lol: pai cum iei tu 5 persoane in supra??vrei sa-ti cari un TV..unde-l pui? te duci cu supra iarna la ski?iti poti lua 2 geamantane la o plecare in vacanta?
nu ai face servici in RO? daca tre sa-i scimbi ceva la motor?ce faci? mergi cu ea la cravata pana-n germany? sau te duci pt o revizie simpla in garantie in germany?..si exemplele ar putea continua

akimoto 19-02-05 16:26

ce 5 persoane ? n-o iau sa fac taxi, iar daca am bani de supra, TV-ul o sa mi-l care altii...
ce revizie in garantie ?
ce iarna la ski ? ma duc la ski cu un tractoras 4motion, etc...
am mai zis asta dar ma repet ca vad ca niciodata nu citesti toate cuvintele

LEXUS 19-02-05 16:30

BA AM CITIT..insa ce..tu n-ai prieteni sa mergi cu ei? sau la tine in masina nu se suie decat o singura persoana..daca vrei sa iei 3-4 tipe? ce faci le pui pe eleron la supra :lol: :lol: :lol: si de ce sa fii obligat sa ai 2 masini..cand aia-i si 4x4..si e si puternica? si cum ai spus ca nu te risti sa faci service la asemenea masina in RO..TE DUCI CU EA IN GERM sa-i schimbi ceva? o pui posta la avion??? SAU TE REFERI LA TUNING CA ATUNCI AR TREBUI SA VORBESTI CLAR

akimoto 19-02-05 16:46

n-ai prins ideea...
uatevar

LEXUS 19-02-05 16:50

oricum...ti-eti place aia..si no sa te schimb eu..si viceversa..insa ti-am dat exeple tocmai k te-ai contrazis :wink:

catalin rs4 19-02-05 20:39

Re:
 
Quote:

Originally Posted by \"akimoto\"
supra are unpik sub 1600
chiar si cu avantajul quattro si al cailor cu 20% mai multi, rs-ul este egal cu supra pana la 100kmh, iar la sfert de mila are juma de secunda avans

rs4 are de serie 4,7 100 din cate stiu eu iar sfertul de mila ii cam 13 sec.... :roll: iar in legatura cu greutatea teai inselat din nou :lol: supra are 1640 kg...stiu asta si de la dz1 ... :)

akimoto 19-02-05 20:48

lexus, nu m-am contrazis ci am fost cat se poate de clar, tu insa tot balmajesti aiurea de service in garantie, de mers cu sania, de tipe pe eleron, de carat televizoare, de 5 persoane in masina, de geamantane, etc...abtine-te !

cata,
http://www.fast-autos.net/toyota/97toyotasupra.html
http://www.fast-autos.net/audi/audirs4.html

catalin rs4 20-02-05 01:22

max chiar lam sunat pe dz1 sal intreb cate kg are supra lui :D 1690 de kg scrie in talon! deci nu te poti lua dupa datele astea niciodata depinde de extrasele masini cunosc rs4 care cantaresc 1620 kg si altele au 1690 kg...iar supra stiu eu ca are 330 cp de serie nu 320 cp cum scrie aici http://www.fast-autos.net/toyota/97toyotasupra.html :?: :twisted:

akimoto 20-02-05 08:53

hmmm... :? astia au informatii reale de obicei
anyway, unii producatori dau masa proprie a masinii, adaugand greutatea medie a unui sofer(75kg) si revervorul 40% plin

LEXUS 20-02-05 09:19

Re: LEGAL RACING
 
Quote:

Originally Posted by \"akimoto\"
Quote:

Originally Posted by \"SEBASTIAN\"

De ce spun acest lucru dspre Audi RS4:
- putere mai mare de fabrica
- posibilitati foarte bune de tuning
- functionalitate mult mai mare
- service mai bun in Romania
- confort mai mare
- traciunea integrala care iarna-ti poate da mari avantaje

hmm :?:
- dar si greutate mai mare la rs4
- posibilitati si mai bune de tuning la supra
- functionalitate ? wtf ?
- ma indoiesc ca service-ul l-ai face in Romania la asemenea avioane
- confortul trece pe un plan secundar la bolizii de sute de cai
- daca ai bani de un avion, sigur mai ai si pentru un tractoras 4motion

deci...

ASTA IN CAZ CA NU TE TINE MEMORIA


All times are GMT +2. The time now is 19:08.

- Copyright 2026 4Tuning