Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

yulasinio 01-12-09 10:55

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Giany sincer sa fiu dyno este singurul lucru care iti raspunde la intrebare. Poti sa iei doua motoare la fel cu aceleasi modificari si poti sa ai reglaje diferite pt admisie/evacuare.
Poti sa incerci sa lasi admisia pe +2 si sa ii dai un -1 la evacuare sa vezi cum merge, dar sincer vorbim doar ca sa ne aflam in treaba.

giany_TM 01-12-09 18:53

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Da aici ai cea mai mare dreptate ...ms oricum.

yulasinio 01-12-09 19:40

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by giany_TM (Post 2852949)
Da aici ai cea mai mare dreptate ...ms oricum.

Imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult de atat, apropo, ce came ai pe ea?

giany_TM 01-12-09 20:35

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Mai sincer nu stiu prea multe despre masina ,mai mult descopar eu din mers ce piese are masina pe ea ,detaliile de la vanzator au fost aleatorii ,insa tin sa cred ca axele sunt stok .
Apropo ,crezi ca ai putea sa imi faci rost de ceva axe stage2 s-au ceva de integra ?,nu raman dator :???:

yulasinio 01-12-09 20:54

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by giany_TM (Post 2853303)
Mai sincer nu stiu prea multe despre masina ,mai mult descopar eu din mers ce piese are masina pe ea ,detaliile de la vanzator au fost aleatorii ,insa tin sa cred ca axele sunt stok .
Apropo ,crezi ca ai putea sa imi faci rost de ceva axe stage2 s-au ceva de integra ?,nu raman dator :???:

Pai daca axele sunt stock eu as cauta sa le schimb, nu promit nimic cu gasitul dar stau cu capul pe net zilnic si daca apare ceva te anunt.

giany_TM 01-12-09 22:09

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Ms mult ,oricum va fi nevoie de axe ,si multe altele pntr performante ,la anul ma va astepta un campionat foarte puternic,tinand cont ca coechipieri mei nu hiberneaza in iarna asta ,asa ca daca ma poti ajuta cu ceva axe .....YULASINIO RACING va fi scris mare pe masina la prima etapa de rally:D:D:D:D:D.
Sincer nu ma descurc si nici timp nu prea am sa stau pe net .

yulasinio 18-12-09 20:36

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Am scos-o si eu pe a mea ca nu a mai vazut putina "blanita" cam de mult. Sincer ea are mai mari cojones ca si mine, mi-a fost frica sa o incalt tare pt ca temp e cam la -1 si mi frica sa nu dau de vreo portiune de polei. E prima data cand chiar am simtit LSD-ul facandusi treaba ca lumea, am intrat intr-un sens giratoriu putin cam tare si era mazga pe jos dar masina a stat exact cum trebuie.

Apropo a inceput sa ninga :woot: Da-o Doamne curata :D

yulasinio 29-12-09 02:56

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
7 Attachment(s)
Cateva poze recente facute in perioada asta cu noua jucarie...

Starty 29-12-09 08:05

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
frumos, de cand asteptam sa vad niste poze facute cu noua jucarie

milad 29-12-09 10:22

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
frumoase rau pozele, locatii super tari...misto noua jucarie...dar si personajele sunt de exceptie!

CJ-01-WOB 29-12-09 12:40

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
romanian minimeet :) . super poze

Adriano98_R 29-12-09 13:28

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Au iesit superbe si locatia in oras a fost bang on!

yulasinio 29-12-09 14:21

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Multumesc frumos baietii :-) da, noua jucarie e foarte desteapta, trebuie sa ma pun in tema cu ce stie sa faca. Locatiile sunt tari in centru dar sunt si mai frumoase ca astea ;) vor urma si alte poze.

luvdog 03-01-10 23:15

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
super frumoase pozele! asteptam si alte sesiuni ;)

kickass 05-01-10 23:30

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
foarte tari pozele si masina 8)
multa bafta cu ea ;)


All times are GMT +2. The time now is 21:38.

- Copyright 2026 4Tuning