![]() |
bine ai venit inapoi gratzian
|
am si eu o propunere.... :roll: :roll: subiectele sa fie alese de participantii de la fiecare concurs.Adica dupa inscriere...sa isi trimita mesaje private..sa vorbeasca pe mess..nu stiu..dar asa o sa fie evitate postarile aiurea...sau rautacioasa.
spre exemplu dupa ce neam inscris la concursu desene de mana:g_unit,topart si care or mai fii...sa ne hotarm intre noi care masina este aleasa si unu dintre noi va posta direct masina hotarata ...repet e o parere..ca sa oprim discutile si HAOSUL care a fost pana acum... |
desene de mana
apropo de desene de mana......ma bag si io la sectiunea asta :D
|
La desenele de mana cum imi dau seama daca au fost copiate sau nu?
|
desene de mana
ai incredere in noi :D :D .....se semneaza fiecare in colt si in plus nau cum sa fie copiate ca se propune o masina care nu a mai fost tunata din cate am inteles io sau.........aaaaaaa tu te referi ca sa nu punem foaia peste si numa sa mergem pe conturu masini :!: :!:
|
pai macar acum la concurs sa fiti corecti , daca ar fii cineva care ar face asha ceva ar fii chiar .......... :wink: stiti ce vreau sa spun
|
mda....eu cred ca am demonstrat...madskillz..a vazut desele ..la cateva chiar a asistat..so...din partea mea...nu ma intereseaza daca credeti sau nu.... :wink: :wink:
|
Re: desene de mana
Quote:
nu se referea la mers pe contur...ca sincer topart nu cred ca ar mai fii genu care sa mearga cu creionu pe contur...legat de mine...eu zic ca am demonstrat ca eu le fac...de restu..plm..nu stiu nimica..nu le'am vazut desenele :wink: |
desene
normal ca topart nu merge pe contur.......cine face asa ceva sau le copiaza oricare ar fi modalitatea propun sa fie descalificat daca ii prins....si acuma pt g_unit stiu cas offtopic...am si 4 desene da nu prind un scaner sau un aparat sa le fac poza ce la pun si io sa le vedeti de ce is in stare :twisted:
|
VRTUAL 4TUNING CHALLENGE
1 Attachment(s)
VIRTUAL 4TUNING CHALLENGE 2006 - REGULAMENT ONLINE
va rog sa downloadati PDF-ul cu informatiile referitoare la concurs. COMITETUL DE ORGANIZARE: TopArt ZoliaT RoSonic Gabi important: comitetul de organizare asteapta poze cu masini pe PM de la propietarii care doresc sa vada cum arata masina lor modificata virtual la sectiunea HIGH-END a concursului. nu exista nici o taxa de participare din partea propietarilor. propietarul a carui masina va fi votata de membrii 4tuning sa intre in concurs pentru a fi modificata virtual va plati o taxa de participare efectiva la concurs, cu masina proprie, de 1.000.000 ROL (sau 100 RON) cititi regulamentul cu atentie, va asteptam aici cu intrebari/raspunsuri, pana vom definitiva toate aspectele legate de inceperea propriu-zisa a concursului . surprize de proportii se anunta in continuare ! juriu... sponsori... premiiiiiiii !!! |
nu ma asteptam la asa ceva :D super tare :D
|
am si eu cateva intrebari legate de regulament...legate de freehand...
1.de ce tre sa scot si 5 schite?daca as fi mers cu creionu pe imagine...n'as putea sa o fac si la schita....???ma rog...SCOT 5 schite 2-nam inteles fazele cu \"best of show\", \"resurrection\",\"the ultimate tuning\" 3-\"potrivirea cu masina stock a bodykit'ului....hmmm...poate va referiti la incadrare...sau ...nu stiu..ca daca unu o vrea patrata.....nai ce sai faci..sau poate va refereati la pastrarea liniei masinii... 4-nu inteleg de ce sunt distantele de predare a lucrarilor atat de mari..bine ok...e mai greu 3d...dar...totusi...o luna de zile...astia care au terminat si lau predat..stau pe stop??? :roll: :roll: cam atat pentru moment.. :lol: :lol: |
1600 e cam mult dar asta e....mi se pare un pic ciudata chestia cu invitatia....ce sa mai zic..asta e regulamentu....
ceea ce nu inteleg cum e faza cu nu poti participa cu mai mult de o lucrare indeferent de probele la care participi....si la fiecare se propun alte 5 maisni din care ramane 1..deci clar nu va fi aceasi masina la toate....deci pt fiecare ar trebui 1 masina...:| |
Quote:
Oricum, legat de ce-ai intrebat: 1 -> masina va fi desenata si prezentata din doua unghiuri: 3/4 fata si 3/4 spate. La acestea se adauga 5 schite ale unor detalii , la alegere. 2-> sunt premii acordate pentru lucrarile ce au intrat in concurs si scrie in regulament la ce se refera fiecare. 3-> este unul din criteriile avute in vedere la vot 4-> era de plans daca erau prea mici termenele. Nu e nimeni obligat sa dea din primele zile ceea ce a facut si dupaia \"sa stea pe stop\" cum ai zis tu. Chiar daca sunt oameni care lucreaza rapid... asta nu inseamna ca nu pot profita de termenul dat sa lucreze la mai multe variante, sa le imbunatateasca si sa o arunce in lupta pe ce pe care o considera cea mai reusita. |
Re:
Quote:
Redownloadati PDF-ul. Era o mica greseala. |
| All times are GMT +2. The time now is 14:43. |
- Copyright 2026 4Tuning