Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Provocări pentru SUBARU lui Sebastian. (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/8607-provocari-subaru-sebastian.html)

ROSSI 46 01-02-07 21:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
probabil cunoshti nevelul la care se ridica rs4 despre care e vorba k urmeaza sa se dea , adik shtii ce poate mashnia respectiva....dar yo ma refer la performantzele mashinilor stock unde rs4 e mult in fatza...shi la potentzialul lor...de tuning....unde iar parerea mea k rs4 e in fatza

ROSSI 46 01-02-07 21:01

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
corect sebastian...deci renuntzam la alte comentarii inutile...scuze

ROSSI 46 01-02-07 21:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sunt doar foarte entuziast cand vorbesc de mashinutza asta (rs4) cred k de aia....probabil k shtii mai bine tu unde se poate ajunge cu o asemenea mashina shi ce potentzial are

AR33COP 01-02-07 21:46

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 726386)
sunt doar foarte entuziast cand vorbesc de mashinutza asta (rs4) cred k de aia....probabil k shtii mai bine tu unde se poate ajunge cu o asemenea mashina shi ce potentzial are

se poate,dar parerea ma ca pt un tuning la audi iti trebuie mai multi bani decit la un subaru.poate gresesc spunind asta.am un prieten care are un subaru.nu se ridica la nivelul lui sebastian,dar si asa la cei 400 sau in jur de 400 de cai te rupe.dadeam intr-o zi cu el ''un fel de liniuta pt ca eu eram in spatele lui'' si cind accelera el, acceleram si eu si parca greu il ajungeam.cam asa de pe la 140 incolo abia.subaru astea vin putin mai preparate decit alte masini...nu stiu ce sa zic.sint nervoase rau.

ROSSI 46 01-02-07 21:49

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
@ ar33cop esti fericitul proprietar al unui rs4?

AR33COP 01-02-07 22:05

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
6.......................

SEBASTIAN 01-02-07 22:40

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar Audi nu este o platforma buna.
Din orice se poate face mult dar cu sacrifici enorme.
RS4 s-a facut insa are mari limite.
In ce priveste un RS4 pot face urmatorul test.
Cursa pe 400m cu handicap.
Stau la linia de start si plec de pe loc cand el vine lansat cu 100km/h mergand constant si de la linie poate sa-i dea blana.
La 400m sunt in fata cu mult. Daca gasiti un RS4 sau RS6 preparat la prima legal sunt de acord sa facem acest exercitiu de imagine.Nu uitati ca la 290 am depasit un Porsche de 700cp.

thor 01-02-07 22:50

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
cu riscul de`a pierde banii,parca i`asi pune pe un rs4 la faza asta Sebi.......depinde insa si cum vine Rs`u.......dar oricum....asi pune banii pe el..:)

SEBASTIAN 01-02-07 22:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
El sa vina cu masina si cu bani punem noi daca el nu vrea.

lascarica 02-02-07 05:38

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 726358)
cu rs4 n-ai ce sa pregatesti sa te ridici la nivelul asta...poate doar rs4 modelul vechi cu ceva bani bagati in el...intre timp vine maftei si ii alinieaza pe toti...parerea mea

Foarte categorica parere ai..:)...poate nu-i chiar asa deloc.Poate ca pana-n 2001 domnul maftei pilota un... scuter,pe cand ceilalti doi din top...faceau ceva mai mult.Poate are importantza aspectul asta si poate va fi decisiv...Binenteles,daca nu apeleaza amicul tau la solutia altui"pilot",treaba care poate i-ar da ceva sanse in functie de cat timp va avea respectivul sa se obisnuiasca cu masina......Si masini cu puteri impresionante in test dinamic simulat ce au rupt transmisia la prima plecare NEsimulata( pe asfalt)...am vazut cu totii destule;)...si nu numai asta...
Eu Ii doresc succes,la fel ca oricarui alt pasionat.....probabil tu-l cunosti mai bine ca mine si stii mai bine care-i treaba cu el si masinile sale...posibil sa ai cunostintza de chestii pe care altii nu le banuiesc..:oops:

SEBASTIAN 02-02-07 08:30

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Pana una alta dupa ce a facut Daniel, a chemat presa, nu se mai poate face nimic, cel putin eu trebuie sa-mi spal obrazul chiar daca nu a fost nimic , pentru ca vreau sa organizam noi competitii legale.

EVOLUTION8 02-02-07 08:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by thor (Post 726549)
cu riscul de`a pierde banii,parca i`asi pune pe un rs4 la faza asta Sebi.......depinde insa si cum vine Rs`u.......dar oricum....asi pune banii pe el..:)

Pui multi bani ???
Sa stiu daca pun si eu pe Subaru :)

thor 02-02-07 09:15

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EVOLUTION8 (Post 726898)
Pui multi bani ???
Sa stiu daca pun si eu pe Subaru :)

doi lei,cre ca ai deajuns....la o cota de 3.90 ....daca face Rs-u pe Sti`...fac de`o ciorba,daca pierde,paguba`n ciuperci:P):-P

zGb 02-02-07 10:00

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by lascarica (Post 726787)
Foarte categorica parere ai..:)...poate nu-i chiar asa deloc.Poate ca pana-n 2001 domnul maftei pilota un... scuter,pe cand ceilalti doi din top...faceau ceva mai mult.Poate are importantza aspectul asta si poate va fi decisiv...Binenteles,daca nu apeleaza amicul tau la solutia altui"pilot",treaba care poate i-ar da ceva sanse in functie de cat timp va avea respectivul sa se obisnuiasca cu masina......Si masini cu puteri impresionante in test dinamic simulat ce au rupt transmisia la prima plecare NEsimulata( pe asfalt)...am vazut cu totii destule;)...si nu numai asta...
Eu Ii doresc succes,la fel ca oricarui alt pasionat.....probabil tu-l cunosti mai bine ca mine si stii mai bine care-i treaba cu el si masinile sale...posibil sa ai cunostintza de chestii pe care altii nu le banuiesc..:oops:

eu ma refeream la masina in sine...nu am vreo prietenie cu el, nu pot sa-mi exprim o parere vis-a-vis de el ca sofer pt ca pur si simplu nu am de unde sa stiu...masina lui este cel mai complex proiect 9ff facut vreodata de ei si se spune ca ar fi mult mai tare decat porscheul lor de 800cp

Morro 02-02-07 10:47

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by thor (Post 726922)
doi lei,cre ca ai deajuns....la o cota de 3.90 ....daca face Rs-u pe Sti`...fac de`o ciorba,daca pierde,paguba`n ciuperci:P):-P

e pe undeva pe site pe aici filmat dintr-un RS6 cum pleaca Sebastian de langa el si e filmat si vitezometrul pe RS6 adica si ala pleaca nu gluma ... nu are NICI O SANSA RS4 ...

thor 02-02-07 11:31

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Morro (Post 727070)
e pe undeva pe site pe aici filmat dintr-un RS6 cum pleaca Sebastian de langa el si e filmat si vitezometrul pe RS6 adica si ala pleaca nu gluma ... nu are NICI O SANSA RS4 ...

stiu filmul...il am,nu stiam insa ca dintr-un rs e filmat..

AR33COP 02-02-07 12:56

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
imi puteti da si mie un link pe unde gasesc filmul ca pina il caut asa dureaza cam un an.

ROSSI 46 02-02-07 14:46

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 726984)
eu ma refeream la masina in sine...nu am vreo prietenie cu el, nu pot sa-mi exprim o parere vis-a-vis de el ca sofer pt ca pur si simplu nu am de unde sa stiu...masina lui este cel mai complex proiect 9ff facut vreodata de ei si se spune ca ar fi mult mai tare decat porscheul lor de 800cp

suna prea bine ce pot sa spun....k cei de la 9ff pregatesc un proiect cel mai mare de altfel facut de aceasta companie ptr un client roman....e prea tare treaba...dak e asa o sa faca valva mare shi pe afara presupun...

ROSSI 46 02-02-07 22:34

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
sebastian lumea te vrea in revista ''cox''....(mii de scuze dak am facut publicitate shi nu aveam voie)...dak nu ma insel spuneai la un moment dat k negociezi cu ei...dar vrei prima coperta...shi k ashteptzi k revista sa se mai maturizeze....mie imi par o publicatzie cat de cat serioasa...shi care dupa 9 numere poate te merita shi pe tine pe coperta...presupun k ptr coperta cauta ceva spectaculos care sa vanda revista k doar de ambalajul vinde produsul...shi banuiesc k ashteptarile lor nu se regasec la mashina ta in materie de impact vizual...ashteptam sa apari....shi dak binevoieshti poate un raspuns pe aici...mii de scuze ink o dta ptr offtopic shi ptr reclama facuta...numai bine la toata lumea

SEBASTIAN 02-02-07 22:51

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 726984)
eu ma refeream la masina in sine...nu am vreo prietenie cu el, nu pot sa-mi exprim o parere vis-a-vis de el ca sofer pt ca pur si simplu nu am de unde sa stiu...masina lui este cel mai complex proiect 9ff facut vreodata de ei si se spune ca ar fi mult mai tare decat porscheul lor de 800cp

Cum garantezi ceea ce spui?

SEBASTIAN 02-02-07 22:58

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by ROSSI 46 (Post 728193)
sebastian lumea te vrea in revista ''cox''....(mii de scuze dak am facut publicitate shi nu aveam voie)...dak nu ma insel spuneai la un moment dat k negociezi cu ei...dar vrei prima coperta...shi k ashteptzi k revista sa se mai maturizeze....mie imi par o publicatzie cat de cat serioasa...shi care dupa 9 numere poate te merita shi pe tine pe coperta...presupun k ptr coperta cauta ceva spectaculos care sa vanda revista k doar de ambalajul vinde produsul...shi banuiesc k ashteptarile lor nu se regasec la mashina ta in materie de impact vizual...ashteptam sa apari....shi dak binevoieshti poate un raspuns pe aici...mii de scuze ink o dta ptr offtopic shi ptr reclama facuta...numai bine la toata lumea

Este o revista buna si s-a maturizat.
Am cochetat cu gandul de a aparea in aceasta revsta am si vorbit sa fiu sunat sa ma vad cu ai lor sa pozeze dar au avut alte prioritati.
Intradevar as vrea sa apar dar doar pe coperta.
Aici mai este o problema revista lor are un linie speciala masini si femei.
Mie in schimb imi plac treburile bine puse la punct, masini intre masini si femei separat. Eu atac cat se poate de serios subiectul auto si nu-mi place sa impart tema cu un alt subiect orcat de atragator ar fi.
Singura publicatie in care am aparut a fost 4tuning si cand scriu cate ceva cu trimitere la adrese de pe legalracing nu inteleg de ce se cenzureaza?
Mai e vorba si de o alta filozofie, eu nu vreau sa pozez in cel mai bun, cel mai tare...cea mai tare masina, nu vreau sa ma raportez la altii si nu-mi place cand se face asta.Eu cred in unicitatea si personalitatea fiecaruia.
Nu vreau sa fiu stiut, sa se stie tot, vreau sa fie altii mari si tari iar eu cand apar ca prin senin sa-i domin.

scorpio GL 02-02-07 23:42

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
''iar eu cand apar ca prin senin sa-i domin''
Am inteles ca ai studiat psihologia...cam ce crezi?
scuze pentru off topic
PS:
Nu o lua in nume de rau, dar incearca sa fii obiectiv si sa citesi si tu inca o data.

zGb 03-02-07 02:14

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 728223)
Cum garantezi ceea ce spui?

eu nu garantez pentru nimeni...am spus doar ce am auzit si daca este adevarat sincer nu cred ca o sa-l bati daca masina ta merge ca la cursa cu onoriu...teoretic ar trebui sa aibe minim 100cp in plus...si poate sa aibe si 1000...exista posibilitatea ca maftei sa nu poata sa scoata tot ce e mai bun din ea (sau nu) ... cine stie ... strada o sa elucideze misterul :lol:

Calimero2003 03-02-07 03:08

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Sebastian ai spus ceva mai sus ca Audi nu e o platforma buna...sa iti dau niste indicii in 2003 street racing a fost castigat de un rs4 combi de 1000 hp.Masina face undeva la 8 sec 400 m .Daca vrei sa vezi acea masina sa imi zici si am sa postez filmuletul.(e cam mare deasta nu am facuto acuma)
La ora actuala cea mai rapida masina pe 400m din Europa este un Golf 4 R32 biturbo de 900 hp.Exista si filmulete cu masina(e a unei persoane din germania).Masia face sub 8 sec pe 400m.Cel mai rapid subaru din lume este in Australia si este o masina de 870 hp si face in jur de 8 sec pe 400m (modelul ca al lui Sebastian cu capacitatea de 2500 cm3).Cea mai rapida masina 0-100 este un Evo 9 care face 2,3 sec (masina este din Anglia-exista filmulete cu ia pe net).Lista poate continua ff mult dar ce am vrut eu sa spun prin ceace am enumerat mai sus este ca nu exista o platforma buna si una proasta exista o platforma buna si una si mai buna.Orice masina facuta bine este buna(chiar foarte buna).Acuma la craiova un prieten lucreaza la Cielo evo 2 care va fi cu siguranta mult mai spectaculoasa ca evo 1.Tot e sa stii foarte bine ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi ca sa stii de unde sa pleci.
P.S. - pana vine masina lui maftei si pana o invata sa mearga cu ia si pana........astea sunt vorbe aruncate aiurea .....la ora actuala Sebastian e NR 1 in ROMANIA....lasati gargara.....omul merita laude pt ce a facut si ceace face in continuare.

SEBASTIAN 03-02-07 07:52

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by zGb (Post 728458)
eu nu garantez pentru nimeni...am spus doar ce am auzit si daca este adevarat sincer nu cred ca o sa-l bati daca masina ta merge ca la cursa cu onoriu...teoretic ar trebui sa aibe minim 100cp in plus...si poate sa aibe si 1000...exista posibilitatea ca maftei sa nu poata sa scoata tot ce e mai bun din ea (sau nu) ... cine stie ... strada o sa elucideze misterul :lol:


Pana nu ne dam nu ai de unde sa sti cine e in fata.
Dar nu inteleg cum oameni pun botul la vrajeala si vorbe dupa ce au vazut ca sunt dusi cu zaharelul de atata timp.
Pot sa-l bat pentru ca cu Daniel maina nu era setata suficient de sus iar startul meu a fost total defectuos.
Oricum in cca 3 luni o sa pot batea orice masina de cca 1000cp, kitul e pe drum.

SEBASTIAN 03-02-07 08:06

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by Calimero2003 (Post 728485)
Sebastian ai spus ceva mai sus ca Audi nu e o platforma buna...sa iti dau niste indicii in 2003 street racing a fost castigat de un rs4 combi de 1000 hp.Masina face undeva la 8 sec 400 m .Daca vrei sa vezi acea masina sa imi zici si am sa postez filmuletul.(e cam mare deasta nu am facuto acuma)
La ora actuala cea mai rapida masina pe 400m din Europa este un Golf 4 R32 biturbo de 900 hp.Exista si filmulete cu masina(e a unei persoane din germania).Masia face sub 8 sec pe 400m.Cel mai rapid subaru din lume este in Australia si este o masina de 870 hp si face in jur de 8 sec pe 400m (modelul ca al lui Sebastian cu capacitatea de 2500 cm3).Cea mai rapida masina 0-100 este un Evo 9 care face 2,3 sec (masina este din Anglia-exista filmulete cu ia pe net).Lista poate continua ff mult dar ce am vrut eu sa spun prin ceace am enumerat mai sus este ca nu exista o platforma buna si una proasta exista o platforma buna si una si mai buna.Orice masina facuta bine este buna(chiar foarte buna).Acuma la craiova un prieten lucreaza la Cielo evo 2 care va fi cu siguranta mult mai spectaculoasa ca evo 1.Tot e sa stii foarte bine ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi ca sa stii de unde sa pleci.
P.S. - pana vine masina lui maftei si pana o invata sa mearga cu ia si pana........astea sunt vorbe aruncate aiurea .....la ora actuala Sebastian e NR 1 in ROMANIA....lasati gargara.....omul merita laude pt ce a facut si ceace face in continuare.


1.Cred ca nu ai fost atent la ce am scris eu. Audi nu e o platforma buna dar cu bani multi pot face si o Dacia sa fie cea mai rapida. Buna spun ca e prietenoasa ca nu-ti vinzi casa ta si jumate de cartier sa ai bani de tuning.
2.Am sa te rog sa ne arati unde sunt omologate cele 8secunde ale Golfului, eu iti spun doar ca cel mai rapid STI acum un an era unul de 7,6s
http://www.subdriven.com/news/publis...icle_416.shtml

3.Masina mea nu are motor de 2500 cel putin nu Impreza, doar Foresterul e de 2.5.

4.Sei pregateste cu Cielo o mare si dubla surpriza, posibil sa fie gata in prima parte a anului doar o parte si a doua spre sfarsit, mare surpriza care probabil ca il va propulsa in zona Porsche 996 Turbo de cca 700cp.
5.Sunt multe masini care fac 0...100 in 2,5 secunde si eu pot asta daca plec la maxim nu e ceva imposibil insa 0...100 nu echivaleaza cu 0...400m sau 0...300km/h...
6. mare atentie masinile astea sunt si ele pe grupe

7.Nu ma consider locul 1, nu am vizat niciodata asta, vreau doar sa pot face ce stiu eu la masina si rezultatele or sa fie pe masura. Nu vreau sa afisez falsa modestie sa intru cu nimeni in polemici, sa apar la tv in ziare, reviste...tot ce fac este din pasiune si este pentru sufletul meu, iar daca reusesc in plan secundar sa fiu mai rapid ca altii este o bucurie mai ales ca folosesc o masina relativ ieftina cu capacitate mica si un raport cal pe cm cub foarte mare.

The Scorpion King 03-02-07 08:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
La motociclete nu ma pricep prea mult, dar a-ti pot sugera ca o supra bine dotata sau un skyline te ia.Tine in considerare ca skylinu are awd(all weel drive)

SEBASTIAN 03-02-07 08:18

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Ma faci sa rad.
Supra nu e o solutie iar un Skyline fara 1000cp lafel.
Sper ca ma compari chesti reale nu de pe net unde scriu astia vrute si nevrute.

shadowro 03-02-07 08:36

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
in romania supra nu e o solutie. pe o pista de drag insa apar mai multe solutii :)

SEBASTIAN 03-02-07 08:45

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Asa este dar avantajul pe care-l castiga supra pe pista de drag eu mi-l pot dubla.

The Scorpion King 03-02-07 08:56

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare

SEBASTIAN 03-02-07 09:16

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Adu masinile la start si nu mai vorbi dupa net.
Pot sa le bat dar Skyline e in avantaj.
Degeaba are 1200cp ca nu-i pune jos nici in treapta 5...
Pot trece cu un motor d Subaru intr-o anumita conficuratie de 1500cp tuneri mei din japonia fac asta sunt 2 masini facute. la peste 1300cp dar pot si mai sus.
Retine ceva Subarul meu nu e de drag e pt circuit dar daca as face unul de drag...:lol:

thor 03-02-07 09:25

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by SEBASTIAN (Post 728604)
Adu masinile la start si nu mai vorbi dupa net.
Pot sa le bat dar Skyline e in avantaj.
Degeaba are 1200cp ca nu-i pune jos nici in treapta 5...
Pot trece cu un motor d Subaru intr-o anumita conficuratie de 1500cp tuneri mei din japonia fac asta sunt 2 masini facute. la peste 1300cp dar pot si mai sus.
Retine ceva Subarul meu nu e de drag e pt circuit dar daca as face unul de drag...:lol:

poti scoate asa herghelie din 2 litri?!?!?!!?:shock: :shock: :shock:

SEBASTIAN 03-02-07 09:27

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
verificati f1 de1.5l turbo

EvLSant0S 03-02-07 10:10

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by The Scorpion King (Post 728576)
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare

Ai vazut vreodata subaru lu sebastian plecand dp loc ? Cum sa spui ca o tractiune spate pleaca mai bine ? nu te supara dar vorbesti aiurea ..

MariusM 03-02-07 10:30

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
@The Scorpion King : ceea ce zici tu nu prea coincide cu realitatea
P.S: verifica tu cum pleaca sebi de pe loc si apoi mai vorbim

AR33COP 03-02-07 11:11

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
quattro da clasa la restu clar.

EVOLUTION8 03-02-07 11:47

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by The Scorpion King (Post 728576)
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare


Domnu vezi ca Supra are 6 LINIE nu 6 in V.
Si Skyline-ul la fel !!
Nici lucruri elementare vad ca nu stii !

MAi citeste !

ROSSI 46 03-02-07 13:43

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
ptr omu' din orasul DUBAI lasa-ne putzin sa ne revenim shi vb dupa...vb cu pretenarii tai din dubai cu petro-dolari k la ei se gasesc supre shi skylinuri slava domnului shi adui pe meleagurile noastre mioritice sa o punem deo' ceorba k tot vad k vb bazat pe tine de park ai fi la catarama cu ei...dak ai ceva de comentat fao intr-un mod decent shi pertinent nu ataca shi ''te da'' aiurea la gatu omului k musca la curu calului....adui pe baietzi aici shi vb dupa...pana atunci mai lasa filmuletzele de pe youtube shi nu mai ne da date pe care shi noi le cunoshtem...
nu iau apararea nimaniu dar fii baiat shi nu mai ataca lumea...
@ sebastian... merci de raspuns '' vis-a-vis COX''

lascarica 03-02-07 14:17

Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
 
Quote:

Originally Posted by EVOLUTION8 (Post 728808)
Domnu vezi ca Supra are 6 LINIE nu 6 in V.
Si Skyline-ul la fel !!
Nici lucruri elementare vad ca nu stii !

MAi citeste !

:D ...mai ,nu cred ca a vut sa zica de 6cyl in V ci probabil ca supra pe care o stie el,are 6valve...doar pe adimisie...evacuarea o face prin gaurile din capul pistonului topit:lol: ....deci 6cyl in linie cu 1 supapa pe cyl..:rolleyes2 ... si Rossi...ia-o mai usor,te repeti(in substantza) si devii obositor...no offence:oops:
Acuma,serios...nenea scorpionul nu merita efortul sa-i comenteze cineva afirmatiile...e evident asta:oops:


All times are GMT +2. The time now is 09:39.

- Copyright 2026 4Tuning