![]() |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
probabil cunoshti nevelul la care se ridica rs4 despre care e vorba k urmeaza sa se dea , adik shtii ce poate mashnia respectiva....dar yo ma refer la performantzele mashinilor stock unde rs4 e mult in fatza...shi la potentzialul lor...de tuning....unde iar parerea mea k rs4 e in fatza
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
corect sebastian...deci renuntzam la alte comentarii inutile...scuze
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
sunt doar foarte entuziast cand vorbesc de mashinutza asta (rs4) cred k de aia....probabil k shtii mai bine tu unde se poate ajunge cu o asemenea mashina shi ce potentzial are
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
@ ar33cop esti fericitul proprietar al unui rs4?
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
6.......................
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Nu vreau sa jignesc pe nimeni dar Audi nu este o platforma buna.
Din orice se poate face mult dar cu sacrifici enorme. RS4 s-a facut insa are mari limite. In ce priveste un RS4 pot face urmatorul test. Cursa pe 400m cu handicap. Stau la linia de start si plec de pe loc cand el vine lansat cu 100km/h mergand constant si de la linie poate sa-i dea blana. La 400m sunt in fata cu mult. Daca gasiti un RS4 sau RS6 preparat la prima legal sunt de acord sa facem acest exercitiu de imagine.Nu uitati ca la 290 am depasit un Porsche de 700cp. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
cu riscul de`a pierde banii,parca i`asi pune pe un rs4 la faza asta Sebi.......depinde insa si cum vine Rs`u.......dar oricum....asi pune banii pe el..:)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
El sa vina cu masina si cu bani punem noi daca el nu vrea.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Eu Ii doresc succes,la fel ca oricarui alt pasionat.....probabil tu-l cunosti mai bine ca mine si stii mai bine care-i treaba cu el si masinile sale...posibil sa ai cunostintza de chestii pe care altii nu le banuiesc..:oops: |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Pana una alta dupa ce a facut Daniel, a chemat presa, nu se mai poate face nimic, cel putin eu trebuie sa-mi spal obrazul chiar daca nu a fost nimic , pentru ca vreau sa organizam noi competitii legale.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Sa stiu daca pun si eu pe Subaru :) |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
imi puteti da si mie un link pe unde gasesc filmul ca pina il caut asa dureaza cam un an.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
sebastian lumea te vrea in revista ''cox''....(mii de scuze dak am facut publicitate shi nu aveam voie)...dak nu ma insel spuneai la un moment dat k negociezi cu ei...dar vrei prima coperta...shi k ashteptzi k revista sa se mai maturizeze....mie imi par o publicatzie cat de cat serioasa...shi care dupa 9 numere poate te merita shi pe tine pe coperta...presupun k ptr coperta cauta ceva spectaculos care sa vanda revista k doar de ambalajul vinde produsul...shi banuiesc k ashteptarile lor nu se regasec la mashina ta in materie de impact vizual...ashteptam sa apari....shi dak binevoieshti poate un raspuns pe aici...mii de scuze ink o dta ptr offtopic shi ptr reclama facuta...numai bine la toata lumea
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Am cochetat cu gandul de a aparea in aceasta revsta am si vorbit sa fiu sunat sa ma vad cu ai lor sa pozeze dar au avut alte prioritati. Intradevar as vrea sa apar dar doar pe coperta. Aici mai este o problema revista lor are un linie speciala masini si femei. Mie in schimb imi plac treburile bine puse la punct, masini intre masini si femei separat. Eu atac cat se poate de serios subiectul auto si nu-mi place sa impart tema cu un alt subiect orcat de atragator ar fi. Singura publicatie in care am aparut a fost 4tuning si cand scriu cate ceva cu trimitere la adrese de pe legalracing nu inteleg de ce se cenzureaza? Mai e vorba si de o alta filozofie, eu nu vreau sa pozez in cel mai bun, cel mai tare...cea mai tare masina, nu vreau sa ma raportez la altii si nu-mi place cand se face asta.Eu cred in unicitatea si personalitatea fiecaruia. Nu vreau sa fiu stiut, sa se stie tot, vreau sa fie altii mari si tari iar eu cand apar ca prin senin sa-i domin. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
''iar eu cand apar ca prin senin sa-i domin''
Am inteles ca ai studiat psihologia...cam ce crezi? scuze pentru off topic PS: Nu o lua in nume de rau, dar incearca sa fii obiectiv si sa citesi si tu inca o data. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Sebastian ai spus ceva mai sus ca Audi nu e o platforma buna...sa iti dau niste indicii in 2003 street racing a fost castigat de un rs4 combi de 1000 hp.Masina face undeva la 8 sec 400 m .Daca vrei sa vezi acea masina sa imi zici si am sa postez filmuletul.(e cam mare deasta nu am facuto acuma)
La ora actuala cea mai rapida masina pe 400m din Europa este un Golf 4 R32 biturbo de 900 hp.Exista si filmulete cu masina(e a unei persoane din germania).Masia face sub 8 sec pe 400m.Cel mai rapid subaru din lume este in Australia si este o masina de 870 hp si face in jur de 8 sec pe 400m (modelul ca al lui Sebastian cu capacitatea de 2500 cm3).Cea mai rapida masina 0-100 este un Evo 9 care face 2,3 sec (masina este din Anglia-exista filmulete cu ia pe net).Lista poate continua ff mult dar ce am vrut eu sa spun prin ceace am enumerat mai sus este ca nu exista o platforma buna si una proasta exista o platforma buna si una si mai buna.Orice masina facuta bine este buna(chiar foarte buna).Acuma la craiova un prieten lucreaza la Cielo evo 2 care va fi cu siguranta mult mai spectaculoasa ca evo 1.Tot e sa stii foarte bine ce vrei sa faci si unde vrei sa ajungi ca sa stii de unde sa pleci. P.S. - pana vine masina lui maftei si pana o invata sa mearga cu ia si pana........astea sunt vorbe aruncate aiurea .....la ora actuala Sebastian e NR 1 in ROMANIA....lasati gargara.....omul merita laude pt ce a facut si ceace face in continuare. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Pana nu ne dam nu ai de unde sa sti cine e in fata. Dar nu inteleg cum oameni pun botul la vrajeala si vorbe dupa ce au vazut ca sunt dusi cu zaharelul de atata timp. Pot sa-l bat pentru ca cu Daniel maina nu era setata suficient de sus iar startul meu a fost total defectuos. Oricum in cca 3 luni o sa pot batea orice masina de cca 1000cp, kitul e pe drum. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
1.Cred ca nu ai fost atent la ce am scris eu. Audi nu e o platforma buna dar cu bani multi pot face si o Dacia sa fie cea mai rapida. Buna spun ca e prietenoasa ca nu-ti vinzi casa ta si jumate de cartier sa ai bani de tuning. 2.Am sa te rog sa ne arati unde sunt omologate cele 8secunde ale Golfului, eu iti spun doar ca cel mai rapid STI acum un an era unul de 7,6s http://www.subdriven.com/news/publis...icle_416.shtml 3.Masina mea nu are motor de 2500 cel putin nu Impreza, doar Foresterul e de 2.5. 4.Sei pregateste cu Cielo o mare si dubla surpriza, posibil sa fie gata in prima parte a anului doar o parte si a doua spre sfarsit, mare surpriza care probabil ca il va propulsa in zona Porsche 996 Turbo de cca 700cp. 5.Sunt multe masini care fac 0...100 in 2,5 secunde si eu pot asta daca plec la maxim nu e ceva imposibil insa 0...100 nu echivaleaza cu 0...400m sau 0...300km/h... 6. mare atentie masinile astea sunt si ele pe grupe 7.Nu ma consider locul 1, nu am vizat niciodata asta, vreau doar sa pot face ce stiu eu la masina si rezultatele or sa fie pe masura. Nu vreau sa afisez falsa modestie sa intru cu nimeni in polemici, sa apar la tv in ziare, reviste...tot ce fac este din pasiune si este pentru sufletul meu, iar daca reusesc in plan secundar sa fiu mai rapid ca altii este o bucurie mai ales ca folosesc o masina relativ ieftina cu capacitate mica si un raport cal pe cm cub foarte mare. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
La motociclete nu ma pricep prea mult, dar a-ti pot sugera ca o supra bine dotata sau un skyline te ia.Tine in considerare ca skylinu are awd(all weel drive)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Ma faci sa rad.
Supra nu e o solutie iar un Skyline fara 1000cp lafel. Sper ca ma compari chesti reale nu de pe net unde scriu astia vrute si nevrute. |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
in romania supra nu e o solutie. pe o pista de drag insa apar mai multe solutii :)
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Asa este dar avantajul pe care-l castiga supra pe pista de drag eu mi-l pot dubla.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Supra cu stock engine are turbo cu 6v la 3000cc. Cu modificari seriose eu ai ridic puterea la 1200 bhp. Supra are rwd(rear wheal drive) Cu nitro si twin turbo masina ta nu ajunge la o 1000bhp. Cat despre shyline care are all wheal drive pot sa ridic puterea la peste 1500bhp. Crezi ca poti sa bati masinile aste la drag??? Glumesti. Amandoua te lasa la linia de plecare
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Adu masinile la start si nu mai vorbi dupa net.
Pot sa le bat dar Skyline e in avantaj. Degeaba are 1200cp ca nu-i pune jos nici in treapta 5... Pot trece cu un motor d Subaru intr-o anumita conficuratie de 1500cp tuneri mei din japonia fac asta sunt 2 masini facute. la peste 1300cp dar pot si mai sus. Retine ceva Subarul meu nu e de drag e pt circuit dar daca as face unul de drag...:lol: |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
verificati f1 de1.5l turbo
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
@The Scorpion King : ceea ce zici tu nu prea coincide cu realitatea
P.S: verifica tu cum pleaca sebi de pe loc si apoi mai vorbim |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
quattro da clasa la restu clar.
|
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Domnu vezi ca Supra are 6 LINIE nu 6 in V. Si Skyline-ul la fel !! Nici lucruri elementare vad ca nu stii ! MAi citeste ! |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
ptr omu' din orasul DUBAI lasa-ne putzin sa ne revenim shi vb dupa...vb cu pretenarii tai din dubai cu petro-dolari k la ei se gasesc supre shi skylinuri slava domnului shi adui pe meleagurile noastre mioritice sa o punem deo' ceorba k tot vad k vb bazat pe tine de park ai fi la catarama cu ei...dak ai ceva de comentat fao intr-un mod decent shi pertinent nu ataca shi ''te da'' aiurea la gatu omului k musca la curu calului....adui pe baietzi aici shi vb dupa...pana atunci mai lasa filmuletzele de pe youtube shi nu mai ne da date pe care shi noi le cunoshtem...
nu iau apararea nimaniu dar fii baiat shi nu mai ataca lumea... @ sebastian... merci de raspuns '' vis-a-vis COX'' |
Re: cine provoaca \"motocicleta\" asta? - SUBARU
Quote:
Acuma,serios...nenea scorpionul nu merita efortul sa-i comenteze cineva afirmatiile...e evident asta:oops: |
| All times are GMT +2. The time now is 09:39. |
- Copyright 2026 4Tuning