Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Piatra-Neamt (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt.html)
-   -   Roman (https://forum.4tuning.ro/347-piatra-neamt/44061-roman.html)

buddy_lexx 22-01-09 23:28

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2002913)
Da , ca si MorpheusMaster , am ajuns la concluzia ca pe forum nu se face prea multa branza , mai mult vorbe , cel mai bine , e sa vbm pe forum cand ne intalnim fata in fata sa vorbim despre acest event. eu in perioada de 13-27 februarie sunt acasa , ne putem intalni atunci si sa vorbim fatza'n fatza sa fie totul clar , astept rasp de la Morpheus Master daca e in Roman in acea perioada si de la ceilalti , in afara de Bobg k nu ne intereseaza momentan opinia lui , din cate vad , gandeste negativ si spune ca nu o sa reushim nimic e un fel de app ca pe el nu il intereseaza ca si asa nu reushim nimic , asta a vrut sa dea de inteles.

nu exista asa cva "nu reusim nimic" ..chestia e ca daca vrei sa faci un lucru..si mai esti si dotat cu ceva vointa... il faci pan la urma..:D

scturoag 22-01-09 23:31

Re: Roman
 
Revin cu acelasi raspuns : Am spus-o si pe asta cu cateva pagini in urma , daca vrem cu adevarat si suntem optimisti o sa reushim . de asta am spus k boby gandeste negativ si il intereseaza doar masini tari.
Trebuie sa ne intalnim inainte si cu trotinete daca se poate , numai sa ne intalnim de cateva ori si sa se obisnuiasca lumea , si sa planuim acel event fatza'n fatza si sa fim mai multi de fatza sa vina fiecare cu cate o idee.

buddy_lexx 23-01-09 00:24

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2002999)
Revin cu acelasi raspuns : Am spus-o si pe asta cu cateva pagini in urma , daca vrem cu adevarat si suntem optimisti o sa reushim . de asta am spus k boby gandeste negativ si il intereseaza doar masini tari.
Trebuie sa ne intalnim inainte si cu trotinete daca se poate , numai sa ne intalnim de cateva ori si sa se obisnuiasca lumea , si sa planuim acel event fatza'n fatza si sa fim mai multi de fatza sa vina fiecare cu cate o idee.

el poate sa`si faca o intalnire a lui..a celor care au MASINI TUNATE ..fara restu prostimii d rand.. no offence pt nimeni ..dar pur si simplu asa`s si la noi masini f scumpe si desi si`au bagat si ei o resoftare sau nijte jante turbate..asta nu inseamna ca`s pasionati de tuning... la urma urmei in asta consta aceste intalniri..pasiunea comuna pt masini..

scturoag 23-01-09 00:28

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 2003086)
el poate sa`si faca o intalnire a lui..a celor care au MASINI TUNATE ..fara restu prostimii d rand.. no offence pt nimeni ..dar pur si simplu asa`s si la noi masini f scumpe si desi si`au bagat si ei o resoftare sau nijte jante turbate..asta nu inseamna ca`s pasionati de tuning... la urma urmei in asta consta aceste intalniri..pasiunea comuna pt masini..

Absolut de acord cu tine , multumim pentru sinceritate pe forum si fara ocolishuri , cu aceste randuri scrie de tine speram ca "Adultzii" cu masinile lor "Tunate" sa ne lase pe noi "Copii" cu forumul nostru care este o "Prostie".

buddy_lexx 23-01-09 00:38

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2003094)
Absolut de acord cu tine , multumim pentru sinceritate pe forum si fara ocolishuri , cu aceste randuri scrie de tine speram ca "Adultzii" cu masinile lor "Tunate" sa ne lase pe noi "Copii" cu forumul nostru care este o "Prostie".

ma asa`s eu ..zic pe bune...nu`mi plac ocolisurile astea cum le spui tu..
faza e in felu urmator.. sunt persoane care la 18 ani..daca nu si mai putin..cunosc mai multe decat persoane la 30 ani.. asta in caz de sunt pasionati de autoturisme si tot ce tine de ele... si ei gandesc f prost in cazul asta "is copchii..vb de mashinutze si tractorase" ..total eronat
daca o sa vii la o intalnire in piatra...ai sa vezi cum oameni de la 16 ani(care vin pe jos..sau cu altii) la 30 si cva de ani.. stau toti intr`un grup si discuta de masini...
chestia e ca pasiune nu cunoaste varste si limite.. ;)

scturoag 23-01-09 00:52

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by buddy_lexx (Post 2003112)
ma asa`s eu ..zic pe bune...nu`mi plac ocolisurile astea cum le spui tu..
faza e in felu urmator.. sunt persoane care la 18 ani..daca nu si mai putin..cunosc mai multe decat persoane la 30 ani.. asta in caz de sunt pasionati de autoturisme si tot ce tine de ele... si ei gandesc f prost in cazul asta "is copchii..vb de mashinutze si tractorase" ..total eronat
daca o sa vii la o intalnire in piatra...ai sa vezi cum oameni de la 16 ani(care vin pe jos..sau cu altii) la 30 si cva de ani.. stau toti intr`un grup si discuta de masini...
chestia e ca pasiune nu cunoaste varste si limite.. ;)

Eu am 16 ani , si am fost la intalniri moto in Piatra de multe ori si in Bacau de vreo 2 ori , si cei cu motoare avea varste intre 20-40 de ani si ma tratau ca si un coleg de'al lor nu ma tratau ca pe un copil care se plimba cu trotineta chiar daca nu aveam carnet sau motor dar sunt pasionat de asa ceva , de motoare si masini si vorbeam despre motoare despre ce tzine de motoare fara nici o problema , si nu imi ziceau: "dute bah d'aci ca ai 16 ani" sau "ce te bagi in vorba , parca ai stii tu ceva".
Si chiar daca unii dintre ei putea sa imi fi fost tata , vorbeau cu mine ca si un prieten d'alor , si cu parere de rau spun ca , comunitatea motociclistilor e mult mai unita decat cea a tuningului , si trebuie sa la urmam exemplul , sa fim si noi ca ei.
Un exemplu:
Motociclisti cand se intalnesc in trafic , se saluta , in semn de respect , chiar daca nu se cunosc.
Noi cu masinile "tunate" sau "netunate" ce facem ?!? , ne injuram intre noi ca a facut blitzuri sau ca era putin iesit de pe banda lui , sau ne punem in dreptul lor si incepem sa acceleram sa ne luam la intrecere ?!? in loc sa ne salutam.
Eu cel mai bine zic , intr-o zi , cand o sa fim toti romascanii in orash , sa mergem la Piatra si sa ne intalnim toti cu motoare si cu masini , eu zic ca e o varianta destul de buna , postati si voi si spuneti daca sunteti de aceeasi parere sau nu si de ce :)

scturoag 23-01-09 02:13

Re: Roman
 
Cine are jante de vanzare care se potrivesc pe Toyota Land Cruiser 120(PRADO) [nu stiu distantza dintre prezoane] , mai ieftine , cu sau fara cauciucuri , noi sau la mana a 2-a ?!?!?!!!

Ali_ump 23-01-09 09:20

Re: Roman
 
Cauta configurator de jante!
Si mai potoliti discutiile aici!
VREAU SA VAD FAPTE!!! Pana atunci ,,detalii pe forum cand se face cate ceva!

scturoag 23-01-09 14:06

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by Ali_ump (Post 2003409)
Cauta configurator de jante!
Si mai potoliti discutiile aici!
VREAU SA VAD FAPTE!!! Pana atunci ,,detalii pe forum cand se face cate ceva!

De unde iau configurator de jante ?!?

SHOGUN-A8 23-01-09 14:52

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2004020)
De unde iau configurator de jante ?!?

Google :rolleyes:
http://www.profiletyrecenter.nl/Disp...=AEZ&BrandId=7

VladM 25-01-09 12:56

Re: Roman
 
WRC`ule ti-am vazut Corsa in parcare la Roman-Voda,vineri,pe la 12...ma duceam la liceu :) Arata bine masinuta :)

1.9Diesel 25-01-09 15:59

Re: Roman
 
da..si la piatra mi se pare ca a fost..:P

scturoag 26-01-09 20:22

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2008691)
WRC`ule ti-am vazut Corsa in parcare la Roman-Voda,vineri,pe la 12...ma duceam la liceu :) Arata bine masinuta :)

Sa mori tu ?!? sigur nu ne mintzi ?!? >:) :))


au fost lucrari pe strada aici la mn , si nu a fost net tot weekendul, i'm back now >:)

scturoag 30-01-09 16:15

Re: Roman
 
Gatha mah ?!? nu mai zice nimeni nimic ?!? Hai sa incepem cu un subiect ... sa punem poze cu masini "tunate" sau masini "puternice" din roman . destul de interesant zic eu.
cine incepe ?!?

Dragosh_Asb 31-01-09 13:23

Re: Roman
 
da,idee f buna,pacat ca n-am camera acum :( ... oricum ar fi de urmarit masinile lui razvan anania, mai este acel S600l AMG, Omega alba

VladM 31-01-09 21:50

Re: Roman
 
S600 AMG lu nashu` tau turoag :> AR trebui sa aduci niste poze frumoase :>

scturoag 01-02-09 22:35

Re: Roman
 
Am sa fac eu rost de pozele cu S600L AMG :) cat de curand :)pana atunci voi mai saritzi cu poze :)

scturoag 01-02-09 22:59

Re: Roman
 
9 Attachment(s)
Gata si cu pozele ... am facut rost doar de 4 poze de la interior cu s600L AMG , o sa mai revin cu altele :) aaa , si inca niste poze cu niste masini frumusele de pe la noi. :)

morpheusmaster 02-02-09 00:00

Re: Roman
 
Calibra aia sa moara visi daca o stiu :)

scturoag 02-02-09 21:57

Re: Roman
 
Calibra aia apartzine unui romascan care ii plecat in grecia , la vara o sa vina cu ea acasa :) sper

scturoag 02-02-09 22:07

Re: Roman
 
1 Attachment(s)
O poza cu interiorul de la calibra , ce ziceti ?

buddy_lexx 02-02-09 22:12

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2032101)
O poza cu interiorul de la calibra , ce ziceti ?

frumos ..:P

scturoag 02-02-09 22:57

Re: Roman
 
Da , insa mi se pare putin kitchios volanul ... :)

stefan_88 02-02-09 23:52

Re: Roman
 
imi place cum e interiorul ... dar parca ar fi mers niste scaune sport ;)

scturoag 02-02-09 23:56

Re: Roman
 
Da ... si inchise la culoare .. pielea bej nu da bine cu plasticurile negre si albastre ... am sa ii instiintzez parerile. :)

scturoag 03-02-09 01:01

Re: Roman
 
3 Attachment(s)
Niste poze cu un Golan dragutz din Roman , mai exact din Sagna:)

VladM 04-02-09 21:29

Re: Roman
 
E urata Calibra aia,nu-mi place :) BMW`u ala Albastru-Verzui asa mi s-o pus pata pe el de cand l-am vazut intrand in service la mn :X

morpheusmaster 04-02-09 22:01

Re: Roman
 
E fff kitchuroasa bara loganului...pacat

VladM 04-02-09 22:26

Re: Roman
 
7 Attachment(s)
Scuzati claritatea,am cumparat un telefon si le avea pe el. Si daca o sa zica cineva ca acel VW Kafer nu e tare,tin sa precizez ca are toate piesele pe el si e intr-o stare impecabila !

morpheusmaster 04-02-09 22:27

Re: Roman
 
Asa da!!! BMW ala e chiar tare de tot!!!

scturoag 04-02-09 23:08

Re: Roman
 
BmW-ul e tatic ... frumos rau :D

buddy_lexx 04-02-09 23:26

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by VladM (Post 2038474)
Scuzati claritatea,am cumparat un telefon si le avea pe el. Si daca o sa zica cineva ca acel VW Kafer nu e tare,tin sa precizez ca are toate piesele pe el si e intr-o stare impecabila !

broscuta asta a fost muult timp la mine la bloc..si se pare k a maritat`o prin roman! :D facea misto motoru :P

cat despre bmw l`am vazut live..arata bine... a fost si la intalnirea pe moldova la 4 tuning pe 18 feb in piatra acu cativa ani!

scturoag 04-02-09 23:34

Re: Roman
 
Pai e in Roman de vreo 5 ani ... Proprietarul locuieste si in Piatra si in ROman .. il cunosc ... ii plac OLD SCHOOL CARS , mai are o Dacia 1100 Reconditionata , Stare perfecta , Si inca o Dacia din 1960-1970 dar nu stiu cum se cheama nu 1310 nici 1300 nici 1100 , seamana cu VW CORADDO "ii gheboasa" ... oricum ... toate 3 sunt de nota 10 , masini reconditionate 100%

buddy_lexx 04-02-09 23:38

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by scturoag (Post 2038678)
Pai e in Roman de vreo 5 ani ... Proprietarul locuieste si in Piatra si in ROman .. il cunosc ... ii plac OLD SCHOOL CARS , mai are o Dacia 1100 Reconditionata , Stare perfecta , Si inca o Dacia din 1960-1970 dar nu stiu cum se cheama nu 1310 nici 1300 nici 1100 , seamana cu VW CORADDO "ii gheboasa" ... oricum ... toate 3 sunt de nota 10 , masini reconditionate 100%

ah inseamna k`i tot ala pe care`l stiu... nu`l cunosc personal..doar din vedere + ca sta in bloc cu mine :) sper sa fie ala care`l cun eu..:D

scturoag 05-02-09 00:39

Re: Roman
 
Tot ce ii posibil ... oricum , omul are in jur de 35-40 de ani , nu e gras , are paru' shaten ptuin dat pe spate. :D

scturoag 05-02-09 03:43

Re: Roman
 
Quote:

Originally Posted by stefan_88 (Post 2032335)
imi place cum e interiorul ... dar parca ar fi mers niste scaune sport ;)

Nu ar fi mers niste scaune sport pentru ca are 4 locuri masina , 2 fata/2 spate , iar daca pune scaune sport , nu are cum sa mai urce pasageri in spate , ca alea sport nu se rabateaza :)

scturoag 05-02-09 06:25

Re: Roman
 
Mai postati careva poze cu masini tari din Roman , pana mai fac si eu rost de poze :D ca multi dintre noi nu am vazut multe masini tari de prin Roman ca proprietari ori sunt la Bucuresti al fac ori la Iasi ... merita sa le vedem si noi .. si alti din alte orase.

App. ... Cumpar capac pentru roata de rezerva la Toyota Land Cruiser PRADO(120) din 2006 , nu conteaza culoarea , si nu trebuie sa fie neaparat de la Toyota , poate sa fie si chinezarie si de la alta masina , numai sa se potriveasca.
Multumesc Anticipat.

VladM 05-02-09 09:37

Re: Roman
 
3 Attachment(s)
Daca vreti si filmulete cu BMW`u sa spuneti ;))

scturoag 05-02-09 09:39

Re: Roman
 
Am postat eu BmW-ul asta la pagina 39.
Filmulete ? :))) sa il auda lumea pe taranu' ala cum vorbeste :)) De impins masina ... vagoane ... fara benzina :))))

VladM 05-02-09 09:45

Re: Roman
 
4 Attachment(s)
:)) da,soferul era un taran,dar pe altcineva n-am gasit,i-a fost frica mai mult de 200 :) Masina are filtru sport,evacuare completa sport,chip si alte chestii :) Motor de 2000 ... aaa si inca ceva,o conduce o fata :)


All times are GMT +2. The time now is 16:48.

- Copyright 2026 4Tuning