Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi.html)
-   -   Masini tari din Iasi (https://forum.4tuning.ro/36-iasi/3981-masini-tari-iasi.html)

Alex110 13-09-08 23:40

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
despre s8-ul acesta vorbiti?

ocaruntu 13-09-08 23:43

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
nu, despre Lexus... avea dreptate colegu'
l'am mai vazut si aseara, de data asta mai de aproape.

limuzina 14-09-08 00:03

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by Alex110 (Post 1751666)
despre s8-ul acesta vorbiti?

Si despre asta se vorbeste....trebuie sa-l prind si eu sa-i fac cateva poze :D!

D3m0N 19-09-08 22:49

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Ferrari-ul e cu nr rosii de Bucuresti

Ferrari-ul e de la mine din cartier (popas pacurari) stateam intro seara la o tigara mai multi .. si deodata coboara un Toyoya Land Cruiser urmat de un s8 si in cele din urma Ferrari-ul .. :shock:
e al patronului din "El Divino" a fostului "Rosu$Negru" .. a mai fost postat de mine dar era cu numere de Germania parca

limuzina 19-09-08 23:56

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Am vazut azi un Mustang gir, cred ca era de Belgia pe la Ciric!Azi cand veneam de la scoala pe la 3 jumate era in Piata Unirii un Bentley Continental GTC albastru care a fost postat cu cateva pagini in urma,de Bucuresti...am venit acasa si am adormit ca bou si mam trezit pe la 7...de unde sa mai gasesti Bentley...!Rugativa sa vina soarele,sa vin si eu cu surpriza!

Tim 20-09-08 02:39

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
stie cinva ceva de un Capri mk1 galben ? pe unde sta ceva de genu ?

off topic ..limuzina ...esti emo ?

limuzina 20-09-08 15:48

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Nu...Doamne fereste de ce sa fiu emo?De ce intrebi asta...?

TuningBoy 21-09-08 09:36

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Limuzina, daca iti plac Ferrari-urile vin'o si tu pe 27 in parcarea de la Providenta. ;) O sa'ti placa8)

limuzina 21-09-08 18:07

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
4 Attachment(s)
Nu prea cred ca este S8 (era azi la Carrefour)...Jaguarul ala nu e chiar atat de tare,da na...!

CRyS` 21-09-08 22:36

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Limo ... asta`i scula cu care faci poze?

http://www.price.ro/specificatii_can...5_is_79816.htm

limuzina 22-09-08 17:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1768027)
Limo ... asta`i scula cu care faci poze?

http://www.price.ro/specificatii_can...5_is_79816.htm

Asta'i :D!De ce?

SoulTrain 22-09-08 20:14

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
acel ferrari sta pe la firma aia de net de prin metalurgie airbites sau ceva de genu asta

limuzina 28-09-08 22:13

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
4 Attachment(s)
Cand lam vazut in Copou pe o straduta...miam dat seama ca e a patronului de la Terra,am luato putin la fuga dupa el si ia aparut o masina in fata...cat a dat el cu spatele sa incapa cealalta masina..lam ajuns,s-a dus in curte,am asteptat sa coboare din masina,lam rugat frumos sa ma lase sa fac cateva poze,ma lasat sa intru in curte si am facut... (am mai multe poze dar nu are rost sa le postez pe toate).S-a dat jos din Bentley si intr-un minut era in lexus cu el in drum...a asteptat sa termin de facut poze,a inchis poarta si a plecat.Nu am avut timp sa il rog sa fac cateva poze la motor si interior..s-a dat jos si s-a urcat direct in Lexus...oricum..om adevarat..ma lasat sa intru in curte,a asteptat sa fac poze,tot respectul!Am sters putin dintr-o pzoa ...ma rog e o chestie...da am postato din greseala!Tot sa intalnesti oameni ca domnul asta...

silviu_fxx 28-09-08 23:04

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 1747560)
Azi pe la 6 fara 10 in fata la Sei Bela in Tudor era S8'ul dar de unde loc de parcare acolo...nu am reusit sa fac poze :sad:,macar l-am vazut :lol:!Pe la Teatru pe acolo pe Stefan era un M5 cel putina asa scria...dar nu l-am prins nici pe asta decat in mers.Peste cateva minute am vazut un F430 pe Stefan,nu am avzut ce numere avea,eram intr-un magazin.Cu putin noroc am gasit parcat Cayenne'ul GTS.In parcare la Kauflandul din pacurari un XF :lol:. Daca reuseam sa prind si S8'ul...e..mai sunt zile.

Bimmerul negru, tocmai ce a avut un accident cam nasol, s-a ciocnit frontal cu un X5 in Pascani si e farmata in totalitate.:cry:

andrey_20052002 29-09-08 12:39

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 1782110)
Cand lam vazut in Copou pe o straduta...miam dat seama ca e a patronului de la Terra,am luato putin la fuga dupa el si ia aparut o masina in fata...cat a dat el cu spatele sa incapa cealalta masina..lam ajuns,s-a dus in curte,am asteptat sa coboare din masina,lam rugat frumos sa ma lase sa fac cateva poze,ma lasat sa intru in curte si am facut... (am mai multe poze dar nu are rost sa le postez pe toate).S-a dat jos din Bentley si intr-un minut era in lexus cu el in drum...a asteptat sa termin de facut poze,a inchis poarta si a plecat.Nu am avut timp sa il rog sa fac cateva poze la motor si interior..s-a dat jos si s-a urcat direct in Lexus...oricum..om adevarat..ma lasat sa intru in curte,a asteptat sa fac poze,tot respectul!Am sters putin dintr-o pzoa ...ma rog e o chestie...da am postato din greseala!Tot sa intalnesti oameni ca domnul asta...

daca erai in Bucuresti erai bun de paparazzi mai faceai si tu un ban in 1 luna fugeau toate vedetele cand vedeau copii de 14 -15 ani pe langa ele:evil::twisted::evil:

limuzina 02-10-08 21:07

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Am vazut inca un Granturismo cu numere de Bucuresti ceva cu GRO la numar!Am mai vazut un bmw seria 8 cu numere de Italia ceva de genu asta http://www.bmwnbb.com/customer-cars/...view-1-med.jpg

alxscc 02-10-08 22:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by limuzina (Post 1788987)
Am vazut inca un Granturismo cu numere de Bucuresti ceva cu GRO la numar!Am mai vazut un bmw seria 8 cu numere de Italia ceva de genu asta http://www.bmwnbb.com/customer-cars/...view-1-med.jpg

Maserati GranTurismo e din Suceava ...a lui Grosaru.

CRyS` 03-10-08 09:22

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Mdap ... Un BMW Seria 8 cu nr de Italia isi etala valoarea prin Centrul Civic scum 2 zile! Frumos exemplar!

Tim 05-10-08 21:50

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
tocmai a aparut in copou un dodge ram heavy duty gri 4 usi :D (exact ca AMN-u doar ca nu e SRT10
are numere provizorii,cred ca la adus recent din germania

D3m0N 06-10-08 17:27

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
mergeam azi in spatele lui ... tanc de masina ce mai
Attachment 662967Attachment 662968

limuzina 06-10-08 18:56

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1795525)
mergeam azi in spatele lui ... tanc de masina ce mai
Attachment 662967Attachment 662968

:shock::shock: o noua aparitie pe strazile Iasului :lol:...sper sa o prind si eu pe vineri sambata Duminica...:D!Am mai gasit in Copou casa unui om cu un A8L W12 ...merita sa fac poze?

Tim 07-10-08 00:09

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
negru? XTP la nr? un model mai vechi cumva?

limuzina 07-10-08 15:19

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by Tim (Post 1796284)
negru? XTP la nr? un model mai vechi cumva?

Da e negru dar nu cred ca are xtp la numar..
Azi la 14:52 pe langa MALL a trecut un Cayenne Magnum negru cu numere de Germania...se auzea super ..in fata avea si sigla de la magnum..
arata super :D!

andrey_20052002 07-10-08 16:37

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by CRyS` (Post 1789382)
Mdap ... Un BMW Seria 8 cu nr de Italia isi etala valoarea prin Centrul Civic scum 2 zile! Frumos exemplar!

azi pe la 7:45 am vazut si eu BMW-u era la mine la scoala pe Sararie ,arata super bine dar eram pe scuter si nu am stat sa ii fac poze :rolleyes2

limuzina 08-10-08 15:45

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Sa o tinem tot asa...azi pe Copou pe la 2:20 un Lincoln Navigator alb cu numere rosii de Suceva,pe la universitate un Poresche Boxster de Constanta da surpriza este ca era mov da era mov tot tot ...nu stiu ca a avut in cap omul care l-a cumparat ma rog...am mai vazut la Mall un Cayenne GTS tot alb numai ca avea alte numere si unu negru cu numere rosii de Iasi...deja sunt 3.

D3m0N 08-10-08 16:46

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
toate sunt a lu` vecinu` ...:))))

Attachment 664664 Attachment 664665

limuzina 08-10-08 17:11

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Ma omori cu zile ...

JUST-DO-IT 10-10-08 19:47

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
sal la toata lumea!bmw ala seria 8 e cumva gri met cu nr de it ?daca da il gasiti la fac de medicina cam tot timpu...fain examplar V12 850 ,azi era de vanzare...am ramas placut impresionat....si are un sunet....wow
uitandu-ma la pozele lu D3m0n ajung la dilema blondelor( desi-s brunet) :sa-mi tai venele sau sa le mai las sa creasca......wow frate ce cartier e ala?faine exemplare...

limuzina 10-10-08 23:46

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
4 Attachment(s)
Sa stiti ca nu a fost usor deloc sa-l prind...prima poza e facuta chiar din fata lui,ma mir cum nu a reactionat omul...statea la semafor,referitor la R8 :D.Hummer'ul era de Vaslui...Surpriza e alta..in seara asta la 20:38 in Bucsinescu,cum o iei spre MALL ce credeti:lol:?Un F430 spider, B xx RTE deci al 3-lea...doar daca nu o fi cel cu numere rosii de Bucuresti,dar nu prea cred.Era noapte si nu am reusit sa ii fac poze :sad:.Pozele cu R8'ul nu sunt
chiar clare,cand l-am vazut a inceput sa imi tremure putin mana,plus ca eram acolo in mijloc pentru niste poze...si aparatul era pe un mod mai special...ma rog.

P.S: Demon,erai cumva azi la 20:30 la tarabele alea,venit cu ocazia zilelor Iasului, de la Palat in jos...cu o bruneta?Tu erai :D?Daca erai tu..si bruneta aia e a ta...ai gusturi bune...;)!

TheFasterMan 11-10-08 16:02

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
r8-ul asta postat de limuzina e din Onesti...stiu ca a fost la vanzare...

limuzina 13-10-08 21:33

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
2 Attachment(s)
Daca nu lua tata groapa,poza cu R8'ul negru iesea clara.E al 2-lea R8 in Iasi,,,:lol:.Cireasa de pe tort....Maybach,am 54 de poze facute..nu are rost sa postez mai multe.Eram in tramvai cand l-am vazut,am ajuns acasa am luat camera si uite ca lam gasit :D.Oricum nu a fost usor...da ma rog :-).

D3m0N 21-10-08 22:28

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
limuzina .. uitate prin orash dupa un BMW Ursuletz pick-up... am vazut azi unu negru cu numere provizorii de iasi .. nu e o masina tare dar mi s-a parut interesanta

ocaruntu 21-10-08 22:43

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
si un al 2-lea 8-ar negru cu nr de italia.

crywolf 23-10-08 15:17

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
am vazut si eu ursul pick up...extrem de interesanta masina.Cred ca omul s-a lasat inspirat de ElCamino ceva....merita trasa in poza. Nu cred ca mai e vreun exemplar in tzara....

shamir 24-10-08 12:42

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
4 Attachment(s)
Vad ce e la moda acuma sa-si ia lumea masini de teren extravagante:)). De saptamana asta a mai aparut in Iasi un model deosebit si anume ultimul model produs de cei de la Porsche Cayenne GTS si am avut placerea sai fac o foliere a acestei masini extraordinare. Un V8 de 450 cai putere full option triptronic si am sa postez cateva poze cu el.

limuzina 24-10-08 14:23

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by shamir (Post 1824176)
Vad ce e la moda acuma sa-si ia lumea masini de teren extravagante:)). De saptamana asta a mai aparut in Iasi un model deosebit si anume ultimul model produs de cei de la Porsche Cayenne GTS si am avut placerea sai fac o foliere a acestei masini extraordinare. Un V8 de 450 cai putere full option triptronic si am sa postez cateva poze cu el.

In Iasi mai sunt cel putin 4.

andrey_20052002 29-10-08 13:44

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Quote:

Originally Posted by D3m0N (Post 1819188)
limuzina .. uitate prin orash dupa un BMW Ursuletz pick-up... am vazut azi unu negru cu numere provizorii de iasi .. nu e o masina tare dar mi s-a parut interesanta

am vazut si eu masina, azi dimineata era parcata pe 7 Noiembrie la SRI

D3m0N 29-10-08 17:05

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
pai sta acolo la BLUE CAFFE ... trece dimineatza pe la 7:30 pe pacurari si dupa-amiaza pe la 2- 2:30 o tot vad da nu reusesc sa-i fac o poza:))

limuzina 29-10-08 21:14

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
3 Attachment(s)
Pacat ca ploua cand l-am vazut ...si AMG'ul l-am vazut in parcare la Mall.

CRyS` 30-10-08 10:47

Re: Masini Tari Din Iasi Si Imprejurimi
 
Masina lu` Neanea Bogdan Pitigoi ... Sefu` de la Tester SRL si actionar la Casa Auto Iasi ... E de prin Iulie in Iasi ... Limo vezi ca sta mereu in fata la Volvo, langa Ford!


All times are GMT +2. The time now is 15:25.

- Copyright 2026 4Tuning