Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Dacia tuning (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning.html)
-   -   Dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare (https://forum.4tuning.ro/134-dacia-tuning/34904-dacia-logan-pro-tuning-exclusive-baia.html)

Geox` 17-06-08 20:17

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Naspa:sad:Si noi care asteptam pozele cu masina gata terminata:lol:credeam ca ne va face o surpriza si va pune masina terminata:???:

Co5m1n eXtreme 17-06-08 20:33

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
F nasol frate .... imi pare rau sa aud asta :|

marcmarian 17-06-08 20:43

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
imi pare foarte rau ca se termina asa povestea acestei masini eu am vrut sa fie un proiect unic in tara,dar am dat de oameni care nu prea stiu sa aprecieze eforturile financiare ale unui client care a avut incredere si ia dat masina sa mearga la Bucuresti si Constanta sa-si faca reclama firmei.mai mult a avut curajul sa-mi si ceara bani de benzina.Acesta este Roby cel viteaz din Baia Mare.Stiu ca am fost rau dar am cedat nervos,iar meritul il are pe deplin.Oricum raman deschis proiectului pentru ca este mult de lucru ,vreau sa refac interiorul si partea mecanica si sper ca undeva in tara sa fie o firma serioasa pentru ca la noi lucrurile sant foarte clare.

marcmarian 17-06-08 20:53

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
si pe oala in care am fost sa se puna capacul,vreau sa-i avertizez pe cei care vin din tara cu masina sa se uite la kilometrajul masinii pt. ca lucrarile mari sant de fapt masini de serviciu si foarte tarziu se baga in lucru.

tuner_cata_05 17-06-08 22:45

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Imi pare rau s-a aud asa ceva despre interiorul masini...pacat:|:-(
Cat despre Roby...in general lucra foarte bine...nu stiu ce s-a intamplat acum...:???::???::???:

quick_silver 17-06-08 23:41

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
deci citesc a3a oara ce a scris propietaru masinii si... numi vine sa cred :???: :shock:

Cristi_XP 18-06-08 02:54

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by tuner_cata_05 (Post 1597451)
Imi pare rau s-a aud asa ceva despre interiorul masini...pacat:|:-(
Cat despre Roby...in general lucra foarte bine...nu stiu ce s-a intamplat acum...:???::???::???:

ce sa se intample...asta se intampla cand ai foarte mult de lucru .Este genu de om tipicar,care are o atentie sporita la detalii,lucru ce face ca lucrarea sa dureze mai mult.Bineinteles cand incep presiunile/termene limita tot se da peste cap,si se duce dracu toata munca.

reddish 18-06-08 12:57

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Asta e Adevaratul Roby din Baia Mare. Ma bucur ca in sfarsit toata lumea poate sa vada adevaratul lui caracter si Nu Mai Lasati Pe Nimeni Sa Isi Dea Masina Pe Mana Lui. Chestia cu Kilometrajul e foarte adevarata, am mai auzit-o si la altii. Ii place sa isi bata joc de clienti. Nu Va Ma Lasati Pacaliti , Internetul Creeaza Ocazia Unor Personalitati False.

reddish 18-06-08 13:08

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by tuner_cata_05 (Post 1597451)
Imi pare rau s-a aud asa ceva despre interiorul masini...pacat:|:-(
Cat despre Roby...in general lucra foarte bine...nu stiu ce s-a intamplat acum...:???::???::???:

stiu eu ce s-a intamplat, dar multi nu vor sa inteleaga nici acum. Toata firma a fost si este dusa in spate de Remus, omul care lucreaza mult si bine si nu are timp sa se mai si laude pe internet. daca cineva lucreaza bine, nu e Roby acela. Se vede bine ca acesta e un proiect 100% roby fara Remus. rezultatul? dezastru.
ii cunosc pe amandoi.
cu respect.

dogy_10 18-06-08 15:51

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
si uite asa inca o legenda (loganul alb) se destrama

marcmarian 18-06-08 18:01

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 1597842)
ce sa se intample...asta se intampla cand ai foarte mult de lucru .Este genu de om tipicar,care are o atentie sporita la detalii,lucru ce face ca lucrarea sa dureze mai mult.Bineinteles cand incep presiunile/termene limita tot se da peste cap,si se duce dracu toata munca.

sant foarte de acord cu tine,si nu contest calitatea lucrarilor lui dar cu interiorul loganului sant multe semne de intrebare.In ce privesc presiunile si termenele limita daca a fost vorba de 4 luni pt. finalizarea lucrarii si eu am inceput sa fac presiuni dupa 8 luni,DECI ATENTIE 8 LUNI inseamna ca sant o persoana absurda si imi cer scuze fata de toti pentru toate cele scrise despre el.Oricum nu se va ajunge la instanta consider ca a fost deja pedepsit prin cele spuse,si cum orice sut in fund este un pas inainte,sper sa priveasca lucrurile mult mai serios de azi inainte

Yackone 18-06-08 18:05

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
chiar acum am vorbit cu robert la telefon...si nu-mi vine sa cred ca s-a ajuns la asemenea discutii pe un forum...marin te cunosc, te respect dar nu cred ca trebuia sa speli lucrurile in public...

p.s.: am auzit ca interiorul a iesit beton;)

marcmarian 18-06-08 18:43

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
singurul lucru de care imi pare rau este acesta, dar ce sa fac nervii mei sant la pamant la tel. nu mi-a raspuns ieri cand a curs picatura care a umplut paharul si pe moment am simtit ca este singurul mod de al pedepsi.Cand am vazut ieri furtunele care umblau dea lela pe sub bord[nu era suficient ca din 10 guri de aeraj am ramas cu4]iar usile din spate nu se inchid sub nici o forma acuma cand este tapitat tot,ca sa inchizi usile trebuie sa faci salasi multe altele[daca ma cunosti te rog sa vi sa vezi]daca asta inseamna beton nu mai am nimic de spus

Cristi_XP 18-06-08 18:50

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
chiar imi pare rau sa aud asta...Mult prea frumoasa masina ,ca sa se duca dracu tot acum.Sper sa o rezolvati cumva,si ca banii care i-ai bagat pana acu sa nu fie bani cheltuiti aiurea si sa ai o satisfactie,macar la final,chiar daca tre sa astepti mai mult dupa asta.

marcmarian 18-06-08 18:57

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Yackone (Post 1599032)
chiar acum am vorbit cu robert la telefon...si nu-mi vine sa cred ca s-a ajuns la asemenea discutii pe un forum...marin te cunosc, te respect dar nu cred ca trebuia sa speli lucrurile in public...

p.s.: am auzit ca interiorul a iesit beton;)

pentru mine acest forum inseamna o mare familie pentru ca banuiesc ca nu este vizitat decat de cei pasionati de tuning asa ca pe undeva tot in familie sau spalat rufele

marcmarian 18-06-08 19:07

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by Cristi_XP (Post 1599119)
chiar imi pare rau sa aud asta...Mult prea frumoasa masina ,ca sa se duca dracu tot acum.Sper sa o rezolvati cumva,si ca banii care i-ai bagat pana acu sa nu fie bani cheltuiti aiurea si sa ai o satisfactie,macar la final,chiar daca tre sa astepti mai mult dupa asta.

sant prea ambitios sa ma poata opri ceva sa duc la capat acest proiect sper sa pot baga si motorul anul asta,dar un lucru este clarNU MAI VREAU TUNING LA BAIA MARE

protuning 18-06-08 19:44

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
marine ! eu zic doar un singur lucru!maine i-mi aduci masina in 5 zile o ai gata montatata ramas!cat despre functionalitate vreau sa-ti spun ca ai avut 7 guri de aeraj si din care sau anulat 2 deci au ramas 5!!!!! intradevar am facut o greseala de calcul la bancheta spate si usile momentan nu se inchid de bancheta ce am aranjat deja cu koffa (tapiterul).va modifica lateralul banchetei din spate sa se inchida masina .
in rest nu stiu ce sa mai spun cu cine cat valoreaza in pro street tuning!parerea mea despre remus este ca e un om deosebit eu am crescut impreuna de la 2 ani . nu ne-am certat suntem in continuoare prieteni !!!zilnic ma intalnesc cu el radem si glumim impreuna !singurul motiv pt care am hotarat sa ne despartim este ca nu sunt multumit de ce am reusit sa realizam impreuna in 6 ani de lucru greu! eu sunt o fire mai ambitioasa si ciuda celor scrise de niste persoane necunoscute de mai sus eu i-mi vad de treaba si vom vedea rezultatele lucrarilor .

protuning 18-06-08 19:55

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by reddish (Post 1598422)
stiu eu ce s-a intamplat, dar multi nu vor sa inteleaga nici acum. Toata firma a fost si este dusa in spate de Remus, omul care lucreaza mult si bine si nu are timp sa se mai si laude pe internet. daca cineva lucreaza bine, nu e Roby acela. Se vede bine ca acesta e un proiect 100% roby fara Remus. rezultatul? dezastru.
ii cunosc pe amandoi.
cu respect.

tatic ce vad ca pe langa faptul ca ma sapi te tii sub un anonimat cea ce i-ti cam pune sub semnul intrebarii credibilitatea vorbelor tale !aici e un forum de pasionati de automobile nu de carcotasi!

marcmarian 18-06-08 19:58

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
2guri la parbriz, 2la picioare ,2lageamurile laterale,4frontal=7 sau10

cristi_407 18-06-08 20:15

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Eu zic sa le mai dai o sansa si o daca o sa se tina de cuvant in 2 sapt masina o sa fie gata..Si eu masina in service si stau de o luna si 2 sapt, si la mine a fost doar de umflat aripile si s-a lucrat cu tabla, ce e un pic mai greu..Oricum e nevoie de rabdare ceea ce tu ai avut destula din ce ai spus, dar eu zic sa le mai dai o sansa..Bafta..Nu cunosc pe nimeni personal..

protuning 18-06-08 20:30

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
"vad ca foarte multa lume asteapta interiorul,dar spre dezamagirea multora nu veti mai vedea poze pt.ca mie ca si proprietar mi rusine in ce hal a ajuns aceasta masina"
sunt curios cum vei justifica aceste vorbe dupa ce vor vedea oamenii rezultatele.
si vom vedea rezultatele de la competitii.

protuning 18-06-08 21:06

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by reddish (Post 1586376)
POATE TE MAI LAUZI IN CONTINUARE CA TU AI FACUT TOTUL LA LOGAN SI LA RENAULT CA MA IAU DE TINE. AI UITAT SA ZICI CA PROIECTAREA SCHITELOR LE FACE COLEGUL REMUS, CREIERUL DE CARE NU POMENESTI DELOC.
USOR SA ITI ASUMI MUNCA ALTORA, NU?
POATE MAI ZICI SI CA LOGANUL L-AI FACUT IN "DOAR" 8 LUNI. POATE A MERITAT SA STAI O DATA 30 ORE CA SA RECUPEREZI CATEVA LUNI IN CARE AI PIERDUT TIMPUL.
LASA POVESTILE ADORMITOARE CA NU MAI PACALESTI PE NIMENI.:twisted:

redish cand ai timp intreabal personal pe remus cine a executat si proiectat loganul si fata de la renault megane .inca odata mentionez ca ne intelegem f bine si nu vreau sa sa il jignesc dar LA LOGAN SI FATA RENAULTULUI UN DEGET NU A PUS !!! asa ca te rog trimite-i linkul asta lui remus pt ca nu se va supara pt ca ce am scris este 100% adevarat
P.S. latra in continuoare in vant!!!!!

marcmarian 18-06-08 22:00

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
daca tuning inseamna doar frumos nu si util atunci eu ma las de acest hoby care pe cat de costisitor este eu credeam ca si utilitatea are un rol important.Iar ironia care mai nou te caracterizeaza Roby,in ce ma priveste te rog las-o deoparte, nu mai intretine aceasta situatie neplacuta dintre noi,ca sa nu regreti[nueste o amenintare]este un sfat

Eugen_TL 18-06-08 22:55

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Eu zic momentan sa se calmeze spiritele..nu e chiar frumos mai ales ca-s doar vorbe fara dovezi... pt ca noi cei de pe forum avem nevoie de DOVEZI daca tot se vorbeste aici treaba asta ! voi intradevar stiti ce ati facut cum ati facut ce se intampla ..dar noi putem trage concluzii tampite din lipsa de dovezi !

Deci, niste poze ar fi cele mai potrivite din prezent(umflata fibra si alte chestii de care aduce proprietarul aminte) si poze cand se va termina totusi masina (daca va mai fi lasata pe mana lui roby)

ggd_87 18-06-08 23:19

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
sa incep cu inceputu:
- nu stiu ce s zic al cui a fost proiectu sau al cui nu e (despre loganu alb), de aceea nu o sa comentez despre asta,dar stiu ca roby a fost singuru care si-a "pierdut" timpu sa mearga cu masina la toate show-urile,pe banii cui,nu prea conteaza si nu cred ca a putut sa-si bata joc de masina,ca daca era asa isi batea joc de munca lui,k logic daca ii facea ceva knd era el plekt cu masina el platea,nu altcineva.iar cand e vorba despre un proiect,cred k pune suflet 100%. drept dovada nu stiu care ar venii 600 km sa ia masina a unui client ca sa o faca. masina mea e la roby,a venit sa o ia din Buc,ma sunat cand a ajuns si a 2 zi era in service cu ea,ca de knd a plekt masina avea probleme cu un rulment,iar roby s dus sa-l schimbe; a pierdut cateva ore doar ca sa-mi faca mie masina - nu era obligat sau de datoria lui,dar a facut-o pt ca pune suflet in ceea ce face si vrea sa iasa perfect.
-referitor la plimbatu cu masinile prin oras. nu am auzit pe nimeni sa se planga ca a mers roby cu masinile lor nush cati zeci de mii de km. cand o sa vina un client si sa zic ca asa e si sa si dovedeasca,atunci sa comentati.
despre ce a patit loganu alb. cred ca daca chiar e ceva ce tine de roby (greseala de-a lui), o va repara. mi-a aratat cand a venit la Bucuresti ca a gresit cu ceva,se lipise niste fibra pe masina,dar sunt sigur ca a rezolvat-o sau o va rezolva.
nu il mai atacati asa aiurea ca pana acum spre surprinderea voastra nu s plans nimeni de lucrarile lu roby si a lu remus,ba din contra am auzit numai cuvinte de lauda despre ei de la cateva persoane care nu se cunosc intre ele.

deci sper ca toata lumea s calmat si ca nu mai comenteaza nici un aiurea ca altfel se lasa cu avertismente. deja unu din cei care comentau aiurea a fost banat 1 sapt. urmeaza si altii; vorbesc foarte serios. asa ca : fiti CALMI.

valib 18-06-08 23:38

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
toata lumea e calma...tu faci pe cocosul ucigas


atata timp cat proprietarul sustine ce sustine, ciocu mic si joc de glezne (kilometrii in plus, lucrare necorespunzatoare, etc)

proprietarul se plange de logan, aici e vorba de logan. ce vrei mai mult stimabile moderator?
cel banat...cu ce vorbea aiurea? explica si mie sa stiu si eu...asa ca de la om la om. Cu ce si-a meritat ban-ul?
nu suport pupincurismul....si cam in directia asta te indrepti din pacate...

Geox` 19-06-08 00:19

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
ggd_87 Cred ca daca ai fi in situatia lui marcmarian nu ai fi lafel de calm.
gata http://smileyjungle.com/smilies/signsandflags37.gifnu v-a mai certati omu a zis ca va incerca sa-si refaca gresala asa ca ramane de vazut...nu-i mai stricati topicu omului:-)http://smileyjungle.com/smilies/signsandflags43.gif

SoundIdentity 19-06-08 00:30

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 1599739)
deci sper ca toata lumea s calmat si ca nu mai comenteaza nici un aiurea ca altfel se lasa cu avertismente. deja unu din cei care comentau aiurea a fost banat 1 sapt. urmeaza si altii; vorbesc foarte serios. asa ca : fiti CALMI.

daca vrei sa calmezi spiritele nu bloca pe cei care sunt implicati ca lasi pe careva fara a se apara in dreptate......
sa fiii moderator nu inseamna sa fii bodyguard si dai ban si dealea cum vrei si crezi tu baietzas de 21 de anisori care habar nu ai ce e element tuning minor

revenind lka discutiile anterioare :
proprietarul daciei:cand te-ai bagat sa iti faci ceva complex stii ca ti-ai sacrificat dacia...trebuia sa fii extra constient ca niciodata nu va mai fi poisibil sa fie ce a fost...reconstruit nu mai pica nimic la locuil lui scartzaie si nu coincid multe...ce atata copilkarie vii si dai in roby cu vorbe?nene nu ii dai bani pe ce nu iti place:constient?faci pe faze...ca si cand construiesti o casa faci funsatia platesti fundatia cand e gata ...plateste pe faze,,,,a gresit omu ?dai sanse sa se coreteze...

oricine orice ar zice de robi nu il bag in seama ....mie deja mi-a facut personal 2 masini una deja a fost multipla campioana ,,,,,,cealalta va fi garantat....daca gazda arer reprosuri ca a fost masina dusa in st si dreapta la expo de ce a construit loganul asa de complex????sa il tina pentru zilele de duminica??daca faci ceva frumos pai expunel frate nu il tii bibelou...

revenind la realitate : mister reddish :esti cel mai mare invartitor de kkkat...porcaiesti la maxim ....daca asa anomnim te tine bravo esti o tarfa de net....nu te bag in seama ca si tine e plin netu

marcmarian:du frate masina si lasa-l sa isi repare omu problema si daca nu iese dai in cap da nu il certa asa pe net ca totusi omu are renume si cei care il cunoastem niciodata nu ne schimbam parerea despre el ....carcotasi ei abia asteapta dar campioni de tastatura nu ii bagam in seama.....

robi si remus daca si remus citeste aici:sunteti cei mai tari oricand si oriunde pacat ca va despartiti hotararea va apartine dar sunteti cei mai coool !!!!!cine nu e deacord sa il manance toti tzantzari din lume :):):)

protuning 19-06-08 00:42

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
daca mai continua cearta pe acest topic eu personal am tot dreptul sa il inchid si il voi inchide!!!!e valabil de la marcmarian pana la weddish!

Geox` 19-06-08 01:12

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Decihttp://smileyjungle.com/smilies/signsandflags37.gifhttp://smileyjungle.com/smilies/signsandflags37.gifPacehttp://smileyjungle.com/smilies/confused7.gifCa cred ca cu toti ne dorim sa vedem daca va continua proectul.:rolleyes2;)

dj01fad 19-06-08 02:09

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
am tot urmarit topicul asta fara a scrie nimic...
masina este ceva nemaipomenit... mie unul imi place cum este lucrata, si cum a iesit la final, cel putin exteriorul. interiorul pacat ca nu l-am vazut terminat, dar banuiesc ca si ala a iesit destul de misto. am fost si eu in domeniul fratior - car-audio, si pot sa va spun ca nu se poate sa faci o masina cap-coada fara sa gresesti ceva... (referitor la bancheta), dar, orice gresala este remediabila. personal nu ii cunosc nici pe roby, nici pe remus, nici pe propietar (marian)... dar nu va mai certati aici, ca vorba lui sandu, carcotasii abia asteapta. legat de timpul de executie... eu m-am apucat de masina MEA cu speranta ca e gata in 6 luni, si am terminat in 2 ani, fara sa ii fac tuning, doar restaurare capitala. asa ca ce sa mai zic? astea sunt lucrari la care dupa parerea mea nu poti sa dai termene. personal nu cred ca niciunul dintre cei implicati in treaba asta a vrut sa faca ceva rau, sau sa iese ceva rau la final. va propun sa continuati masina, sa o aduceti la final asa cum era planul, pentru ca merita din plin.
@marcmarian: referitor la schimbatul motorului, daca doresti, cauta-ma pe mess la id: dj01fad, si te pot ajuta, cel putin cu sfaturi... am mai facut asemenea modificari la cateva masini, printre care se numara si un reno 5 cu tren de rulare, motor si bord complet functional de clio 16V - asta e facuta cu fostul meu partener, iar dupa ce s-a terminat proiectul "tehnic" el a continuat si pe audio si estetic... masina este prezenta pe acest forum, dar va las pe voi sa o gasiti :P. in masura in care pot, te voi ajuta, pentru ca abia astept sa vad masina asta terminata.
bafta multa si.... inca putina rabdare ca e aproape de final.

iuly_007 19-06-08 16:45

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by ggd_87 (Post 1599739)
sa incep cu inceputu:
- nu stiu ce s zic al cui a fost proiectu sau al cui nu e (despre loganu alb), de aceea nu o sa comentez despre asta,dar stiu ca roby a fost singuru care si-a "pierdut" timpu sa mearga cu masina la toate show-urile,pe banii cui,nu prea conteaza si nu cred ca a putut sa-si bata joc de masina,ca daca era asa isi batea joc de munca lui,k logic daca ii facea ceva knd era el plekt cu masina el platea,nu altcineva.iar cand e vorba despre un proiect,cred k pune suflet 100%. drept dovada nu stiu care ar venii 600 km sa ia masina a unui client ca sa o faca. masina mea e la roby,a venit sa o ia din Buc,ma sunat cand a ajuns si a 2 zi era in service cu ea,ca de knd a plekt masina avea probleme cu un rulment,iar roby s dus sa-l schimbe; a pierdut cateva ore doar ca sa-mi faca mie masina - nu era obligat sau de datoria lui,dar a facut-o pt ca pune suflet in ceea ce face si vrea sa iasa perfect.
-referitor la plimbatu cu masinile prin oras. nu am auzit pe nimeni sa se planga ca a mers roby cu masinile lor nush cati zeci de mii de km. cand o sa vina un client si sa zic ca asa e si sa si dovedeasca,atunci sa comentati.
despre ce a patit loganu alb. cred ca daca chiar e ceva ce tine de roby (greseala de-a lui), o va repara. mi-a aratat cand a venit la Bucuresti ca a gresit cu ceva,se lipise niste fibra pe masina,dar sunt sigur ca a rezolvat-o sau o va rezolva.
nu il mai atacati asa aiurea ca pana acum spre surprinderea voastra nu s plans nimeni de lucrarile lu roby si a lu remus,ba din contra am auzit numai cuvinte de lauda despre ei de la cateva persoane care nu se cunosc intre ele.

deci sper ca toata lumea s calmat si ca nu mai comenteaza nici un aiurea ca altfel se lasa cu avertismente. deja unu din cei care comentau aiurea a fost banat 1 sapt. urmeaza si altii; vorbesc foarte serios. asa ca : fiti CALMI.



salut domnu moder...in primu rand ar trebui sa incepi prin a-ti edita postul(nu mai folosi k in loc de "ca")...iar in al doilea rand explica si mie si celorlalti de ce an primit bann...eu stiam ca pe acest forum fiecare isi poate spune parerea referitoare la subiectul depsre care se discuta,dar observ ca si aici exista "pupincurismul" si cenzura...dar ce sa mai..."traim in romania si asta facem toata ziua"

protuning 19-06-08 18:26

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by iuly_007 (Post 1601116)
salut domnu moder...in primu rand ar trebui sa incepi prin a-ti edita postul(nu mai folosi k in loc de "ca")...iar in al doilea rand explica si mie si celorlalti de ce an primit bann...eu stiam ca pe acest forum fiecare isi poate spune parerea referitoare la subiectul depsre care se discuta,dar observ ca si aici exista "pupincurismul" si cenzura...dar ce sa mai..."traim in romania si asta facem toata ziua"

discutiile de genul asta nu au ce cauta aici esti off topic.parerea mea este ca weddish a meritat din plin bannul!!e in anonimat,toate posturile lui sunt 100% impotriva mea nejustificat!!dar avand in vedere ca cica ma cunoaste si nu are curajul sa-mi spuna cine e nu are nici un drept de apel.

protuning 19-06-08 18:32

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
apropo!! aztazi la prima ora l-am contactat pe proprietar si dupa o cafea am pornit amandoi sa montam loganul .maine vin cu cateva poze ca sa se calmeze spiritele si se va vedea clar ca este vb de o lucrare de calitate si amanunta.de aici il astept pe marcmarian sa confirme cele scrise .

Norby89 19-06-08 18:56

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
asta e veste buna Roby :)
abia asteptam pozele,si succes in continuare;) ,si respect pt.proprietar rabdarea si banii bagati in masina. ;)

OpReA 19-06-08 19:32

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
asteptam cu sufletul la gura...ma bucur nespus ca toata aceasta poveste a avut un final mai mult decat fericit si asteptam poze cu masina :D

ggd_87 20-06-08 02:10

Quote:

Originally Posted by iuly_007 (Post 1601116)
salut domnu moder...in primu rand ar trebui sa incepi prin a-ti edita postul(nu mai folosi k in loc de "ca")...iar in al doilea rand explica si mie si celorlalti de ce an primit bann...eu stiam ca pe acest forum fiecare isi poate spune parerea referitoare la subiectul depsre care se discuta,dar observ ca si aici exista "pupincurismul" si cenzura...dar ce sa mai..."traim in romania si asta facem toata ziua"

nu am timp sa raspund la toti,dar iti voi raspunde tie si cred ca o sa inteleaga toti.
am folosit "k" in loc de "ca" pentru ca eram in graba si mi-a scapat. nu e o mare greseala.
ai primit bann pentru ca ai comentat total in afara subiectului (tu cel mai mult decat altii). acest topic este acut de roby pentru loganul alb. tu ai comentat despre roby,remus,cearta lor,nu stiu ce alte aberatii care nu au legatura cu masina si din cauza asta ai primit ban. tu ai fost primu care a comentat si ai continuat.
se pare ca nu e asa cum te laudai sau se laudau unii cu certuri si alte chestii si din cate se vede si proprietarului loganului alb si-a dat seama ca a fost o greseala ceea ce a zis si se va rezolva.
se pare ca unii din clientii lu roby s-au intors sa-mi mai faca cate ceva la masina,deci asta rezulta ca ceea ce au facut a fost bin,iar clientul multumit (ex. lgnaul alb,care a avut primu kit facut de pro street si a revenit pentru un nou kit,loganul care e acum in lucru a avut primu kit si acum e la roby pentru un nou kit si poate ca mai sunt si altele dar nu le stiu eu).
si apropo cu "pupincurismul". daca ai fi citit tot ai fi vazut ca intre mine si roby a fost o cearta pe la inceput pe forum (dar e o chestie care te depaseste). pe urma mi-am dat seama ca am gresit si ca roby are dreptate. deci nu e vorba despre linguseli sau altceva. eu daca am ceva cu cineva ii spun in fata,nu ma ascund.
cine mai are vreo problema cu mine il astept sa ma sune la unu din numerele din semnatura.

bogddanel 20-06-08 11:11

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
daca ajung si ma primitzi, dau si yow un rand:D

ggd_87 20-06-08 19:01

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
Quote:

Originally Posted by bogddanel (Post 1602553)
daca ajung si ma primitzi, dau si yow un rand:D

te asteptam.
gata cu off topic-ul,daca mai are cineva ceva de zis despre masina,e binevenit,cine nu si are altceva de zis exista PM,messenger,etc.
mai las vreo 2 3 zile toate off topic-urile sa le vada toata lumea si pe urma le sterg.

SirNenea 20-06-08 19:47

Re: dacia logan pro tuning EXCLUSIVE din baia mare
 
poze poze poze :D
robert din pacate nu am reusit sa trimit sapt asta barile dar luni la prima ora promit ca le pun la curier si sper sa ajunga cat mai repede
p.s. sunt baiatul de la constanta :D


All times are GMT +2. The time now is 01:13.

- Copyright 2026 4Tuning