Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   PROVOCARI (https://forum.4tuning.ro/61-provocari.html)
-   -   Polo GTI vs. ...? (https://forum.4tuning.ro/61-provocari/26146-polo-gti-vs.html)

TIGER Cupra/GTC 28-05-08 15:32

Re: Polo GTI vs...
 
sal colegu cu polo,dak e poate incerci cu mine cu un seat leon cupra r 1,8t,din 2003,il scot sapt viit si te astept,si as incerca si cu renault 5 kwx,astept

Zyx 30-05-08 11:06

Re: Polo GTI vs...
 
https://forum.4tuning.ro/175-dyno-tuning/37897-skoda-rs-tfsi-by-dimsport/page-14.html - pe la mijlocul paginii vezi provocarea lansata de mine, acum ceva timp (mai bine de 3 luni!!!) - poate obisnuiesti sa mai citesti pe unde mai scrii, nu de alta, dar de asta sunt forumurile...
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1558441)
o repar cu un kit turbo g2860rs

- asta denota ceva... care nu prea inteleg, dar ma rog... in general esti fair-play, asa, de fel?! Nu de alta, dar, in mod normal, daca merge masina bine, inseamna un surplus de cel putin 100cp si 100Nm fata de mine. Dar, poate ma insel... Sau, cu alte cuvinte, un raport kg/cp de <5 (viitor al tau) este departe de ceea ce am eu ~6,5.
Cred ca se rezolva fara nici o problema si cu bogdan - kwx, precum si cu altii...
P.S.: Poate in urmatoarea (sa zicem) saptamana, dai si tu un raspuns ;) :)

BuzzYBalL 03-06-08 21:07

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by B39738 (Post 1212090)
desi nu aveam o parere stralucita despre nenea MPA,trebuie sa recunosc ca e PRIMUL pe acest forum care pune punctul pe "i" in problema lumii cursantilor din ziua de azi prin postul citat mai sus...e jalnic la ce s-a ajuns...

am fost motociclist impatimit la un moment dat,schimband cca 4 motoare supersport pana acum,in dorinta de performanta...performanta raportata la alti "compatrioti"...in momentul in care figurile si intrigile au atacat grupul de motociclisti din care faceam parte, o mica parte din pasiunea pentru motociclism si performanta s-a stins...usor-usor,a disparut,am inceput sa folosesc motocicleta pt plimbari,iar ultima din ele nici nu am mai mers cu ea si am vandut-o imediat dupa ce am luat-o...pentru ce sa am o yamaha r1 cu nos daca tot ce pot face cu ea este sa ma dau din vorbe...

sacelasi lucru,din pacate,se intampla si cu masinile...lumea cursantilor nu mai e cea de alta data..."frate,te sparg,te fac,te zapacesc,nu am decat chip ( dar masina mea fuge de te omoara,frate )",astea sunt atitudini frecvente in lumea ce a fost odata frumoasa...acum este un K.K.T....vroiam sa fac din Kadettul UGA ceva mai tare decat ce a facut Andrei...stau si ma intreb de ce...sa ma dau pe forum?...sa bag 5000 in motor sa ajung la Buzau de unde sa ma intorc ca nu se mai tine o amarata de cursa penibila...nu,fratiorii mei,ma K.A.K pe ea masina si curse si tot...e trist la ce s-a ajuns de la lumea care se incuraja la un moment dat reciproc...o haita de lupi agresivi,orgolii de nedescris,tiganeala si jignire pe forum intre membri,masini care au 500cp de forum in photoshop si pe strada vin cu scuze ca nu au ambreiaj,nu pot pleca bine,e uda numai o parte a drumului,etc...JALNIC!

PS:Imi cer scuze de off-topic,dar este o rabufnire a unui om care si-a alimentat pasiunea din forumul vostru,iar sprijinul odata oferit prin acest forum este inexistent in prezent.

tu trebuia sa te faci scriitor .......sper ca nu ma intelegi gresit
sorry Zyx ca am facut un pic de off pe topicu tau
apropo ai plecat fara sa zici nimik .........

silviuneo 18-12-08 19:29

Re: Polo GTI vs...
 
cu un leon de 245 cp incerci?

Achim 18-12-08 19:33

Re: Polo GTI vs...
 
adica este vba de o Cupra !?

bogdan_wrc 19-12-08 07:30

Re: Polo GTI vs...
 
pe alt topic zice FR+soft...
oricum, nu prea are loc langa zyx :)

Zyx 19-12-08 13:15

Re: Polo GTI vs...
 
Dupa sarbatori, cu cea mai mare placere!

@bogdane, nu zihop pan' nu sari groapa...

naka66vio 20-12-08 06:31

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by yoda (Post 1212255)
mare dreptate domnu'Dragos! mare dreptate!
p.s. inca astept sa ne intalnim , la mine sau chiar si la tine! ;)

yoda pe unde mai este skoda ta sa cea mai tare skoda facuta de master tuner ca vreu sa iti dau o corectie tie sau celui mai tare tfsi cu cod bwa sau alt cod de 200cp stok ca sa numai existe discutii despre asa ceva si sa numai zici caai avut vreodata cea mai atre skoda care a fost cea mai tare doar in kintea ta acum sau niciodata pe strada astept!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

blazeyblaze 20-12-08 07:02

Re: Polo GTI vs...
 
cam jenibil...nota 2 stai jos

naka66vio 20-12-08 07:05

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by blazeyblaze (Post 1932214)
cam jenibil...nota 2 stai jos

vai nu imi spune ai gasit u de cuviinta sa te bagi cum te bagi peste tot stai jos u si eziti de treaba ta si unde iti este locul la topicurile care au legatura cu tine nu vad legatura ta aici.eu am zis doar daca este vreo skoda rs facuta de master tner care este gata sa iasa pe strada atat nu sa ne dam in spectacol cu toate ca nu avem cu ce aici fiind vb de tine care gasesti de cuviinta sa te bagi peste tot.ai skoda rs?aduo pe strada nu stai jos si dai la vasle la rs4 in continuare

blazeyblaze 20-12-08 07:07

Re: Polo GTI vs...
 
tu vezi cum vorbesti ca iar ti s-au ridicat gradele....fix la modul tau de exprimare ma refeream si atat...mi se rupe mie in paispe de motorasul tau 2.0 tfsi...joc de glezne

naka66vio 20-12-08 07:09

Re: Polo GTI vs...
 
vai vai vai ce profiti u de rolul tau de moderator.revinoto cu picioarele pe pamant si fix am inchieiat.grade nu am .cred ca suntem oameni nu colonei de militie.eu am lansdat o provocare atat nu stiu ce vrei u.bafta

blazeyblaze 20-12-08 07:11

Re: Polo GTI vs...
 
eu vreau sa vad ca ati invatat ca nu e necesar sa dai cu bocancii cand vorbesti cu cineva...chiar daca lansezi o provocare

naka66vio 20-12-08 07:13

Re: Polo GTI vs...
 
ok . o lansez de data asta frumos kiar daca poate nu este lokul aici.provoc orice tfsi cu cod bwa skoda sau leon fr facut de master tuner oricand si oriunde cu condita sa se recunoasca ca cel care invinge e cel mai bun.e ok asa?

blazeyblaze 20-12-08 07:14

Re: Polo GTI vs...
 
e super. nota 10!

TIGER Cupra/GTC 20-12-08 08:59

Re: Polo GTI vs...
 
sal,colegu cu octavia,poate te ajut eu sa te dai cu un seat leon cupra 1,8t(garrett),dar dupa sarbatori,k momentan e in rodaj(are pistoane ,biele forjate),facut la mastertuner integral soft si hard

BuzzYBalL 20-12-08 16:12

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1932288)
sal,colegu cu octavia,poate te ajut eu sa te dai cu un seat leon cupra 1,8t(garrett),dar dupa sarbatori,k momentan e in rodaj(are pistoane ,biele forjate),facut la mastertuner integral soft si hard

waw ce misto :)

Zyx 20-12-08 16:44

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1932221)
ok . o lansez de data asta frumos kiar daca poate nu este lokul aici.provoc orice tfsi cu cod bwa skoda sau leon fr facut de master tuner oricand si oriunde cu condita sa se recunoasca ca cel care invinge e cel mai bun.e ok asa?

Poti foarte simplu sa faci un topic nou din care sa se inteleaga ceea ce vrei tu. E clar ca vei avea mai mult succes in felul asta decat asa cum faci aici. Bine, asta daca intr-adevar vrei asta.
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1932288)
sal,colegu cu octavia,poate te ajut eu sa te dai cu un seat leon cupra 1,8t(garrett),dar dupa sarbatori,k momentan e in rodaj(are pistoane ,biele forjate),facut la mastertuner integral soft si hard

Iar dai dovada de fair-play, ca si cu mine. Citeste pe paginile anterioare! Sincer, nu stiu de ce mai intri pe forum. Ar trebui sa provoci Cupra-uri si ED30-uri cu soft, asta dupa mine. Si nu numai...
Ura si la multi ani!

naka66vio 20-12-08 18:52

Re: Polo GTI vs...
 
pai a provocat si cupre si ghiciti ce a facut

Achim 21-12-08 15:29

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by TIGER Cupra/GTC (Post 1932288)
seat leon cupra 1,8t(garrett)

"garrett" ?! adik?! :rolleyes2:oops:

Nautilus 21-12-08 16:59

Re: Polo GTI vs...
 
"Adik" are turbo Garrett GT2860, ceea ce dealtfel scria cu o pagina mai in urma :)

GT2860 + 1.8T = multi ponei :lol:

~Nautilus

yoda 21-12-08 18:10

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by naka66vio (Post 1932204)
yoda pe unde mai este skoda ta sa cea mai tare skoda facuta de master tuner ca vreu sa iti dau o corectie tie sau celui mai tare tfsi cu cod bwa sau alt cod de 200cp stok ca sa numai existe discutii despre asa ceva si sa numai zici caai avut vreodata cea mai atre skoda care a fost cea mai tare doar in kintea ta acum sau niciodata pe strada astept!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11

c0a1e ai luat-o razna rau!te-ai trezit acum?unde erai acum ceva timp?!aaaaa am uitat te batea un diesel!shoot yourself!

p.s.scuze Zyxule de offtopic dar domnu de espana vrea sa-si arate caii aiurea

naka66vio 21-12-08 19:07

Re: Polo GTI vs...
 
acum ceva timp masina era stok aproape.eu am intrebat daca au la mastertuner ceva pt mine ca stiu ca au destule skode facute.ce nu e ok?scuze de offtopik.numai zic nimik

Achim 22-12-08 03:32

Re: Polo GTI vs...
 
Quote:

Originally Posted by Nautilus (Post 1934759)
"Adik" are turbo Garrett GT2860, ceea ce dealtfel scria cu o pagina mai in urma :)

GT2860 + 1.8T = multi ponei :lol:

~Nautilus

merci de lamurire... vroiam doar sa stiu ce GT ;)

bogdan_wrc 22-12-08 07:42

Re: Polo GTI vs...
 
achime n-ai tu treaba cu ventilatoare din alea :P de aia nu stii ce inseamna.
:)

zyx, ai mai facut ceva la masina?

zGb 24-12-08 04:26

Re: Polo GTI vs...
 
@naka chiar si cu soft tot se gaseau dieseluri sa-ti dea fum :lol:

naka66vio 24-12-08 05:27

Re: Polo GTI vs...
 
pai am zis eu ceva?pt fiecare masina tare de aici cred ca se gaseste un diesel sai dea fum dar nu dieselul in cauza despre care zice domnul yoda.a fost alta poveste atunci nu are rost sa ma scuz ca am plecat nustiu cu ce esp pus sa nu stiu cum ca lam batut sau nu.treaba e ce e acum masina nu cea fost atunci.in fine eu astept skoda aia de la master tuner


All times are GMT +2. The time now is 01:12.

- Copyright 2026 4Tuning