Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

adrianpaul 25-11-11 10:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
nu ca vreau sa fiu foarte rau....apreciez munca, arata bine, etc,....dar,

- low nu e cu jante pe 16" care o inalta mult (si nu se mai vede spatiu liber intre aripa si janta, desi masina e inalta in sine)
- low nu e nici cu un spoiler cat un plug (care by the way, la o inaltime stock a masinii, iti lasa aprox. 15-17cm intre spoiler si asfalt)
- low nu e nici cu niste praguri de 3ori cat masina (care si pe o masina stock creaza impresia de masina joasa, pentru ca pragurile au aproape 20cm inaltime)


masina doar pare low, datorita spoilerului/jantelor/pragurilor.
Daca o faceai cu jante pe 13-14 cu talon mic, fara pragurile alea uriase, fara spoilerul ala monstruos, si masina cu spoilerul stock avea 10cm de la sfalt...atunci da...era al naibii de joasa toata masina. (capota masinii ti-ar ajunge aproape pana la genunchi)

Asa, doar pare...
Daca nu ma crezi, putem sa ne intrecem in poze cu oltcit low....
(nu vreau comentarii rautacioase, certuri, etc. E doar strict parerea mea fata de masina. Daca tie iti place asa, spor la munca! dar pana la a fi low, mai e cale lunga:) )

minimal.madness 25-11-11 13:44

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Poate nu cu sasiu dar cu barile si pragurile tot e.la orice denivelare bara fata s'a dus.si de aia i'a pus jante pe 16 ca sa nu ramana loc mare intre aripa si cauciuc

Dr.Dre 25-11-11 15:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
7 Attachment(s)
stiu la ce se refera si adrianpaul si intr-un fel are si el dreptate.dar eu am incercat sa o fac low din spoilere/praguri,in special ca sa pot pune acele jante pe 16.masina e de show si cred ca o sa atraga mai multe priviri decat una cu bari stock.imi era si mai simplu sa pun unele pe 14 si sa o las blana cu barile stock.apropo de intrecut in poze cu oltcituri low,am cam tot ce misca in materie de oltcituri din romania,nu cred ca ma poti surprinde cu vreo masina pe care sa nu o cunosc ;) pun si niste poze cu cele mai low oltcituri cu bari stock

Alex_19Mig 25-11-11 16:19

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Barile stock nu ai nici o legatura cu pragurile sau cu masina in sine.
Parerea mea este ca ar merita redesenat-e pe viitor barile mai ales bara fata.

Dr.Dre 25-11-11 16:38

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Alex_19Mig (Post 4739772)
Barile stock nu ai nici o legatura cu pragurile sau cu masina in sine.
Parerea mea este ca ar merita redesenat-e pe viitor barile mai ales bara fata.

da la asta m-am gandit si eu,ca pe viitor sa modific bara fata.pragurile asa vor ramane iar bara spate e la modificat

minimal.madness 25-11-11 16:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Eu zic ca arata foarte bine si asa.Du-o la un show-2-3 anu viitor si apoi modifica bara fata.

Dr.Dre 25-11-11 17:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4739809)
Eu zic ca arata foarte bine si asa.Du-o la un show-2-3 anu viitor si apoi modifica bara fata.

clar ca va merge in formatul asta la cateva show-uri.o sa iau alta bara ca asta(ca sunt ieftine) si pe aia o sa o modific.asta asa ramane

minimal.madness 25-11-11 19:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Si asa ii mai schimbi aspectu

darck_angel64 27-11-11 09:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
low sau nu masina arata foarte bine..

Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 4739520)
...la orice denivelare bara fata s'a dus...

daca se intampla asta poti apela la mine, am eu unul identic :D

Dr.Dre 27-11-11 23:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by darck_angel64 (Post 4742944)
low sau nu masina arata foarte bine..



daca se intampla asta poti apela la mine, am eu unul identic :D

la ce pret,si in ce stare e?pune niste poze cu starea ei actuala(nu strica sa am una de rezerva :D)

minimal.madness 28-11-11 02:01

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
La vara vb cu baietii de la ghetto sa iti faca ceva frumos pe stilu lor.sunt mai mult ca sigur ca va iesi ceva unicat si demn de laude.

Dr.Dre 28-11-11 14:39

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
4 Attachment(s)
vad eu la cine fac bara.bani sa fie.am si un model preferat,dupa care vreau sa ma inspir si sa il fac dintr-o bara ca a mea ...asta 8)

yg.alex 28-11-11 14:54

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre, ma dezamagesti :(

lancer 28-11-11 15:41

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
jjs-ul a fost si inca e chiar unic ... ce pot zice ... incercarea moarte nu are ... ce iti pot dori e ca sa iei si tu cel putin tot atatea cupe cate a luat si sasha la concursurile de tuning ... oricum poate o mica restilizare nu ar strica, asa cel putin ramane doar inspiratia si ar aparea 2 bari diferite totusi

minimal.madness 28-11-11 16:07

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu e cine stie ce bara aia...eu zic ca ceva mai clean ar da mult mai bine.

Dr.Dre 28-11-11 16:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by yg.alex (Post 4745825)
dre, ma dezamagesti :(

o sa fac eu si bara aia de care am vb...fac mai multe bari,si cand mi se pune pata le schimb intre ele :D incerc mai multe variante sa vad care da mai bine.dar mie modelul asta de bara de mai sus mi-a placut de cand am eu oltcitul.oltcitul cu JJS la nr a fost una din sursele mele de inspiratie.live e superba si foarte bine lucrata.la tine e usor,kit aniversar si esti tatic(de asta vreau si eu golf 4).la oltcit nu au fost astia in stare sa faca si ei o varianta aniversar :D

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4745939)
jjs-ul a fost si inca e chiar unic ... ce pot zice ... incercarea moarte nu are ... ce iti pot dori e ca sa iei si tu cel putin tot atatea cupe cate a luat si sasha la concursurile de tuning ... oricum poate o mica restilizare nu ar strica, asa cel putin ramane doar inspiratia si ar aparea 2 bari diferite totusi

ms pentru urarile de bine,oricum JJS-ul e facut super profi,nu ca al meu,facut mai mult de mine(dar na,cine are bani,isi permite)nu o sa copiez in tocmai bara,dar ca sursa de inspiratie e f buna

lancer 28-11-11 17:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
chiar si facut de tine poate iesi super .. dar dureaza mai mult ... si sincer poate iesi ceva mai frumos decat unul facut profi...dar grija mare la amanunte sunt unele care fac diferenta si in ele sta totul

cand am timp poate incerc un virtual ...pe masina ta cu o bara gen JJs dar modificata un pic ...

yg.alex 28-11-11 17:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dre, la cat de low e masina ta si cu jantele alea, nui mai trebuie nimic. da bine cu restul stock!

don_eduardo37 28-11-11 17:40

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Dre', la cat ai lucrat la ea eu consider ca a iesit bibelou...si e cam locul 1 pt mine intr-un clasament mai nou, si a lu' Iulica te cam egaleaza... dar mie mi-a ramas imprimata imaginea din spate de la punte, unde aveai detaliu cu rezervorul si toate alea.....deci a ta mi se pare foarte curata....si in stilul in care ai s-o porti sigur o sa mai tina ani buni de acum incolo:rolleyes2.
Daca vrei bara cam ca a lu jjs, nu avea bogdan aia verde modificata, o fi dat-o? mi se pare mai usor de modificat aia....

Dr.Dre 28-11-11 18:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4746242)
Dre', la cat ai lucrat la ea eu consider ca a iesit bibelou...si e cam locul 1 pt mine intr-un clasament mai nou, si a lu' Iulica te cam egaleaza... dar mie mi-a ramas imprimata imaginea din spate de la punte, unde aveai detaliu cu rezervorul si toate alea.....deci a ta mi se pare foarte curata....si in stilul in care ai s-o porti sigur o sa mai tina ani buni de acum incolo:rolleyes2.
Daca vrei bara cam ca a lu jjs, nu avea bogdan aia verde modificata, o fi dat-o? mi se pare mai usor de modificat aia....

merci de aparecieri.nu e ea chiar bibelou,mai are mici defecte stiute numai de mine,dar 95% din cum vroiam sa iasa,a iesit.al lui iulica e masina de zi cu zi,si de asta a mea e ceva mai curata,dar nu o sa il egalez niciodata pe el la tehnologie,a mea la aspecta ce arata bine,asta find si scopul ei(masina de show).apropo de bara lui bogdan.nu cred ca o mai are,parca i-a dat-o cu tot cu masina lui iulica

julaikos 28-11-11 18:23

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Daca vrei spoilerul discutam,si asa se pune praful pe el caci eu nu stiu daca o sa-l pun vreodata...momentan ma impac cu cel de plastic de trs,initial credeam ca n-o sa am loc sa bag si intercoolerul sa stea bine,dar se pare ca le-am ingramadit eficient si pot sa pun spoilerul fara probleme :d
Da-mi un privat daca e ;)

p.s.1 am vazut jjs-ul destul de aproape ca sa-ti garantez ca nu e lucrata superprofi,la superprofi ar fi iesit altceva din masina aia ;)

p.s.2 nu ca vreau eu sa-ti bag bara pe gat,dar decat sa faci o copie dupa jjs,mai bine pui asta de la mine,ca oricum si asta e cam unicat si tie vaz ca-ti place sa tragi cu plugul pe asfalt :P

don_eduardo37 28-11-11 18:36

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
eu ma refeream ca a ta e curata si oricum ai pus ceva la ea de a iesit in halul asta de bine......ca iulica are turbo pe ea si o plimba zilnic, e alta mancarica de peste insa a ta la aspect a iesit super....ca n-ai sa ai sub capota turbo sau mai stiu eu ce.....nici nu e prea mare nevoie, n-avem asfalt de F1 sa poti rula cu masina fara sa dai cu ea de asfalt.....
P.S. De bara nu stiam ca acum e la iulica, era intr-un timp la vanzari si de asta ziceam...

Co5m1n eXtreme 29-11-11 02:12

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Eu zic ca oltcitul tau a iesit bine
Cat despre bara nu stiu ce sa zic , incearca ceva unic esti pe drumul cel bun :D

ps julaikos : simt un pic de invidie/ciuda pe sasha ? masina aia si in clipa asta arata bine foarte bine tinand cont ca am vazut-o acum ceva zile .. cat despre bara stai si uita-te la jjs si la plugu ala de il ai tu .... nu trebuie sa zici ca mai bine il pune pe ala ca nai ce face tu cu el ;) sper ca nu te-am deranjat este doar o parere

julaikos 29-11-11 08:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu pot fi invidios pe saha,ar insemna ca-mi doresc sa fiu ca el si asta nici intr-un caz nu se va intampla ;)
Am vazut si eu masina lui,si am spus ca e lucrata foarte bine,asa-i a rezistat de atata timp si inca este intr-o stare de invidiat,la exterior
Pe vechiul topic al lui bodyspeed,toti ridicau in slavi masina,iar cand a fost pus spoilerul,pardon plugul fata toti wow si wow...acum e plug? :lol:

Da,asa-i nu am ce face cu el,dar daca lui ii plac spoilerele astea lasate,decat sa copieze un spoiler mai bine ii dau unul pana la urma unicat in felul lui plugesc :lol: plug are si el pe masina din vad eu in poze deci nu e de parca avea un spoiler mai mic decat cel de plastic de trs si eu vin sa-i dau pe asta spunandu-i ca "e putin mai mare doar dar e cel mai jmecher spoiler etc etc..."
Sunt sigur ca daca nu eram eu ce-l care-l vindea,adica daca inca era la vanzare pe topicul lui bodyspeed nu s-ar fi comentat ca de ce vreau sa-l vand eu .

Ca un p.s. nu vreau sa mi-o iei in nume de rau,dar am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari ,si faine,cu spoilere jmechere,cu tabla impecabila si tot tacamul de laude,eh din momentul in care au fost vandute spoilerele s-au transformat in pluguri,defectele care erau inainte si nu le sesiza nimeni acum ies in evidenta si lista continua;nu crezi ca e putin gresit?sau poate nu crezi ca la adresa mea n-ar trebui sa ajunga astfel de acuze?daca te uiti prin comentariile mele legate de cme inainte sa-l cumpar,o sa vezi ceva critici,legate si de spoiler,si de alte aspecte

p.s.2 nu m-a deranjat nimic in faptul ca ti-ai spus parerea pe fata,apreciez asta,dar nu pot decat sa-ti spun ca e o parere gresita ;)

lancer 29-11-11 08:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Spoilerul de pe CME sincer chiar daca e unic in felul lui mid unu nu mi-a placut niciodata.
... in Alta ordine de idei avand in vedere ca lui Dre II plac plugurile si ca masina e pt show i-ar sta mai bine si ar avea un impact mai mare cu orice spoiler unic decat cu unul comun cum e cel actual

Danutz Bratosin 29-11-11 10:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4747397)
am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari

Un exemplu bun e PMD-ul albastru'...de cand a fost vandut a ajuns pe la vreo 3-4 propietari si s-a ales prafu' de el...nu e asa?


Dr.Dre, daca te deranjeaza vre-un post ceva, PM si stergem tot:D

bobocu91 29-11-11 14:25

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
1 Attachment(s)
Dre daca te intereseaza am si eu un spoiler...e putin spart dar se poate repara/modifica. :D

Spor la treaba!

Co5m1n eXtreme 29-11-11 14:33

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
julaikos : esti un om cu bun simt care nu s-a dernajat si nu a sarit in sus la o remarca de'a mea ceea ce e de apreciat spune multe despre tine
- spoilerul nu mi-a placut niciodata nici cand era la bogdan nu l-am laudat :D
- aici ai dreptate ca masinile cand au plecat au fost facute in fel si chip exemplu pmd'u albastru dar probabil stiau proprietarii ce stiau

Am observat ca lui Dre ii plac spoilerele lungi si e si normal din cauza pragurilor sa pastreze si el o linie a masinii dar cum am mai zis chiar daca bara de pe CME e unicat daca o ia el nu prea mai e unicat ... are el timp sa ia decizia cea mai buna
Salut

Dr.Dre 29-11-11 16:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4746336)
Daca vrei spoilerul discutam,si asa se pune praful pe el caci eu nu stiu daca o sa-l pun vreodata...momentan ma impac cu cel de plastic de trs,initial credeam ca n-o sa am loc sa bag si intercoolerul sa stea bine,dar se pare ca le-am ingramadit eficient si pot sa pun spoilerul fara probleme :d
Da-mi un privat daca e ;)

p.s.1 am vazut jjs-ul destul de aproape ca sa-ti garantez ca nu e lucrata superprofi,la superprofi ar fi iesit altceva din masina aia ;)

p.s.2 nu ca vreau eu sa-ti bag bara pe gat,dar decat sa faci o copie dupa jjs,mai bine pui asta de la mine,ca oricum si asta e cam unicat si tie vaz ca-ti place sa tragi cu plugul pe asfalt :P

da e potrivita bara,pentru ce model de bara vreau sa fac eu.bara o sa o scurtez ca e chiar urata asa lunga,e chiar mai lunga si decat a mea,si nu prea ma incanta sa fie chiar plug.eu ca sa pot sa pun jantele astea pe 16 si sa fie si f joasa,nu pot sa ii pun un spoiler de trs,pentru ca va veni foarte inalta de fata,si nu asta e scopul masinii

Quote:

Originally Posted by don_eduardo37 (Post 4746371)
eu ma refeream ca a ta e curata si oricum ai pus ceva la ea de a iesit in halul asta de bine......ca iulica are turbo pe ea si o plimba zilnic, e alta mancarica de peste insa a ta la aspect a iesit super....ca n-ai sa ai sub capota turbo sau mai stiu eu ce.....nici nu e prea mare nevoie, n-avem asfalt de F1 sa poti rula cu masina fara sa dai cu ea de asfalt.....
P.S. De bara nu stiam ca acum e la iulica, era intr-un timp la vanzari si de asta ziceam...

am avut ocazia sa iau tot kitul de turbo de pe fostul RMI,turbina era ca noua,si totul era f bine facut,dar am mai vb si eu cu unu altu,care a mai pus turbo pe oltcit,si e cam sac fara fund(daca o faceam turbo clar ma dadeam cu ea la liniute si nu stiu cat rezista motorul)asa am preferat sa refac motorul de la zero si sa investesc mai mult in aspectul exterior

Quote:

Originally Posted by Co5m1n eXtreme (Post 4747233)
Eu zic ca oltcitul tau a iesit bine
Cat despre bara nu stiu ce sa zic , incearca ceva unic esti pe drumul cel bun :D

ps julaikos : simt un pic de invidie/ciuda pe sasha ? masina aia si in clipa asta arata bine foarte bine tinand cont ca am vazut-o acum ceva zile .. cat despre bara stai si uita-te la jjs si la plugu ala de il ai tu .... nu trebuie sa zici ca mai bine il pune pe ala ca nai ce face tu cu el ;) sper ca nu te-am deranjat este doar o parere

bara de la iulica,e urata,clar,dar pentru ce model vreau eu sa fac din ea,e numai buna

Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4747472)
Spoilerul de pe CME sincer chiar daca e unic in felul lui mid unu nu mi-a placut niciodata.
... in Alta ordine de idei avand in vedere ca lui Dre II plac plugurile si ca masina e pt show i-ar sta mai bine si ar avea un impact mai mare cu orice spoiler unic decat cu unul comun cum e cel actual

nu imi plac plugurile,cu jantele astea pe 16 chiar nu mai arata a plug,bara care o am eu.daca puneam unele pe 13 si era inalta ca naibi atunci chiar era cat un plug
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4747397)
Nu pot fi invidios pe saha,ar insemna ca-mi doresc sa fiu ca el si asta nici intr-un caz nu se va intampla ;)
Am vazut si eu masina lui,si am spus ca e lucrata foarte bine,asa-i a rezistat de atata timp si inca este intr-o stare de invidiat,la exterior
Pe vechiul topic al lui bodyspeed,toti ridicau in slavi masina,iar cand a fost pus spoilerul,pardon plugul fata toti wow si wow...acum e plug? :lol:

mie niciodata nu mi-a placut bara,dar am evitat sa imi spun parerea ca sa nu jignesc in vreun fel

Da,asa-i nu am ce face cu el,dar daca lui ii plac spoilerele astea lasate,decat sa copieze un spoiler mai bine ii dau unul pana la urma unicat in felul lui plugesc :lol: plug are si el pe masina din vad eu in poze deci nu e de parca avea un spoiler mai mic decat cel de plastic de trs si eu vin sa-i dau pe asta spunandu-i ca "e putin mai mare doar dar e cel mai jmecher spoiler etc etc..."
Sunt sigur ca daca nu eram eu ce-l care-l vindea,adica daca inca era la vanzare pe topicul lui bodyspeed nu s-ar fi comentat ca de ce vreau sa-l vand eu .

Ca un p.s. nu vreau sa mi-o iei in nume de rau,dar am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari ,si faine,cu spoilere jmechere,cu tabla impecabila si tot tacamul de laude,eh din momentul in care au fost vandute spoilerele s-au transformat in pluguri,defectele care erau inainte si nu le sesiza nimeni acum ies in evidenta si lista continua;nu crezi ca e putin gresit?sau poate nu crezi ca la adresa mea n-ar trebui sa ajunga astfel de acuze?daca te uiti prin comentariile mele legate de cme inainte sa-l cumpar,o sa vezi ceva critici,legate si de spoiler,si de alte aspecte

p.s.2 nu m-a deranjat nimic in faptul ca ti-ai spus parerea pe fata,apreciez asta,dar nu pot decat sa-ti spun ca e o parere gresita ;)

e ceva mai lung ca al meu si mai patratos,oricum o sa il scurtez mult si dupa ce il voi termina,nu o sa il mai cunoasteti ;)

Quote:

Originally Posted by Danutz Bratosin (Post 4747712)
Un exemplu bun e PMD-ul albastru'...de cand a fost vandut a ajuns pe la vreo 3-4 propietari si s-a ales prafu' de el...nu e asa?


Dr.Dre, daca te deranjeaza vre-un post ceva, PM si stergem tot:D

nu ma deranjeaza,oameni si-au spus parerile,nu e ceva de condamnat

Quote:

Originally Posted by bobocu91 (Post 4748038)
Dre daca te intereseaza am si eu un spoiler...e putin spart dar se poate repara/modifica. :D

Spor la treaba!

nu ms,al tau chiar nu ma incanta.acum nu o sa fac colectie cu toate spoilerele care s-au pus pe oltcit.2 imi ajung

Quote:

Originally Posted by Co5m1n eXtreme (Post 4748055)
julaikos : esti un om cu bun simt care nu s-a dernajat si nu a sarit in sus la o remarca de'a mea ceea ce e de apreciat spune multe despre tine
- spoilerul nu mi-a placut niciodata nici cand era la bogdan nu l-am laudat :D
- aici ai dreptate ca masinile cand au plecat au fost facute in fel si chip exemplu pmd'u albastru dar probabil stiau proprietarii ce stiau

Am observat ca lui Dre ii plac spoilerele lungi si e si normal din cauza pragurilor sa pastreze si el o linie a masinii dar cum am mai zis chiar daca bara de pe CME e unicat daca o ia el nu prea mai e unicat ... are el timp sa ia decizia cea mai buna
Salut

cum am zis si mai sus,bara va fi scurtata destul de mult si modificata in totalitate,incat sa arate bine cu jante pe 16

julaikos 29-11-11 16:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Tot unicat e si pe masina lui,fiindca nu e alta care sa o aibe :lol:

Pmd-ul e un caz aparte,cat a fost masina in craiova nu avea defecte,nimeni nu zicea nimic,cum a plecat de acolo,ba de ce usa e alta culoare,ba una ba alta...
Poate cineva sa spuna ca cme-ul de cand e pe mana mea a luat-o pe cai gresite?dau cu masina peste el daca e asa :twisted:

Dr.Dre 29-11-11 17:03

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 4748338)
Tot unicat e si pe masina lui,fiindca nu e alta care sa o aibe :lol:

Pmd-ul e un caz aparte,cat a fost masina in craiova nu avea defecte,nimeni nu zicea nimic,cum a plecat de acolo,ba de ce usa e alta culoare,ba una ba alta...
Poate cineva sa spuna ca cme-ul de cand e pe mana mea a luat-o pe cai gresite?dau cu masina peste el daca e asa :twisted:

lasa ca da ca zice cineva ca cme-ul de cand e la tine a luat-o pe cai gresite,dau eu cu oltitul peste ei,ca la mine ies prin spate feliati :D

ps.azi au plecat scaunele de pe masina...in scurt timp o sa vina altele :twisted:

lancer 29-11-11 17:08

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
da iulica spun eu ca a luat-o pe cai gresite ..:P ... de cand e la tine a turbat de tot ... :) i-ai stricat si bordul mai mult sau mai putin original ... volan reglabil pe inaltine si cu rulmenti ... unde mai e placerea de a unge bucsele cu seu de miorita ... short shift parca avea ... sa nu mai pun la socoteala niste faruri cu lupa perfect functionale care dau al naibii de "urat" pe ea ...:P ...acum sper sa ai ocazia sa dai cu masina peste mine ... dar mai incet asa sa nu se indoaie tabla ... :D

b01uxd 29-11-11 20:42

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by lancer (Post 4748356)
da iulica spun eu ca a luat-o pe cai gresite ..:P ... de cand e la tine a turbat de tot ... :) i-ai stricat si bordul mai mult sau mai putin original ... volan reglabil pe inaltine si cu rulmenti ... unde mai e placerea de a unge bucsele cu seu de miorita ... short shift parca avea ... sa nu mai pun la socoteala niste faruri cu lupa perfect functionale care dau al naibii de "urat" pe ea ...:P ...acum sper sa ai ocazia sa dai cu masina peste mine ... dar mai incet asa sa nu se indoaie tabla ... :D

scuze de offtopic da asta cu seu de oaie n-am inteleso niciodata, am oltcitu din 93 direct din fabrica si nu a avut niciodata nevoie de zeama de oaie sau cine stie ce mucus
ontopic: masinile au o linie, daca nu o respecti dai in kitch...pe oltcit eu vad niste spoilere gen golf 2 ghetto

alxxdarkot20all 29-11-11 20:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
stati linistiti ca oricum cu jantele alea nu mai poate sa o coboare.pragurile sunt puse si trebuie o bara care sa fie in ton cu ele. asa ca orice model ar fi , bara fata , chiar si spate trebuie alungite. eu nu vad cu jantele alea cum ar mai putea fi coborata masina cat sa mearga o bara mai finuta . ca e plug ca nu e , asta e tema masinii, plus ca sunt convins ca daca fiecare din noi am dispune de finante , timp , nervi sau ma rog fiecare ce are nevoie, am face ceva mult mai bun. numa' bine
P.S. BRAVO Dre

Dr.Dre 29-11-11 21:06

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4748858)
scuze de offtopic da asta cu seu de oaie n-am inteleso niciodata, am oltcitu din 93 direct din fabrica si nu a avut niciodata nevoie de zeama de oaie sau cine stie ce mucus
ontopic: masinile au o linie, daca nu o respecti dai in kitch...pe oltcit eu vad niste spoilere gen golf 2 ghetto

sa inteleg ca tu o conside kitch pe a mea?

Quote:

Originally Posted by alxxdarkot20all (Post 4748867)
stati linistiti ca oricum cu jantele alea nu mai poate sa o coboare.pragurile sunt puse si trebuie o bara care sa fie in ton cu ele. asa ca orice model ar fi , bara fata , chiar si spate trebuie alungite. eu nu vad cu jantele alea cum ar mai putea fi coborata masina cat sa mearga o bara mai finuta . ca e plug ca nu e , asta e tema masinii, plus ca sunt convins ca daca fiecare din noi am dispune de finante , timp , nervi sau ma rog fiecare ce are nevoie, am face ceva mult mai bun. numa' bine
P.S. BRAVO Dre

ma alex

b01uxd 29-11-11 21:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by Dr.Dre (Post 4748935)
sa inteleg ca tu o conside kitch pe a mea?



ma alex

mie personal nu imi place spoileru fata deloc, pragurile desi nu sunt pe placul meu nu pot spune ca nu se potrivesc deloc, iar spoileru spate care il aveai postat in una din pozele de cand pregateai masina de vopsit imi place...deci spoileru spate e cel mai tare, mai vazusem ceva de genu pe pmd albastru.
Sper ca nu faci masina ca sa le placa altora, tie trebuie sa iti placa, ca tu bagi banii in ea.

Dr.Dre 29-11-11 23:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by b01uxd (Post 4749094)
mie personal nu imi place spoileru fata deloc, pragurile desi nu sunt pe placul meu nu pot spune ca nu se potrivesc deloc, iar spoileru spate care il aveai postat in una din pozele de cand pregateai masina de vopsit imi place...deci spoileru spate e cel mai tare, mai vazusem ceva de genu pe pmd albastru.
Sper ca nu faci masina ca sa le placa altora, tie trebuie sa iti placa, ca tu bagi banii in ea.

fiecare cu parerea lui.spoilerul spate am incercat sa il fac ca cel de pe pmd.pentru ca cel din pitesti carea avea masina nu vroia sa il vanda :D

Dr.Dre 30-11-11 15:49

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
2 Attachment(s)
TEASER !!! brand new FK seats :twisted:

minimal.madness 30-11-11 17:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
De la cedu nu ? Foarte faine

Dr.Dre 01-12-11 10:18

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
dap,de la cedu


All times are GMT +2. The time now is 18:43.

- Copyright 2026 4Tuning