![]() |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
nu ca vreau sa fiu foarte rau....apreciez munca, arata bine, etc,....dar,
- low nu e cu jante pe 16" care o inalta mult (si nu se mai vede spatiu liber intre aripa si janta, desi masina e inalta in sine) - low nu e nici cu un spoiler cat un plug (care by the way, la o inaltime stock a masinii, iti lasa aprox. 15-17cm intre spoiler si asfalt) - low nu e nici cu niste praguri de 3ori cat masina (care si pe o masina stock creaza impresia de masina joasa, pentru ca pragurile au aproape 20cm inaltime) masina doar pare low, datorita spoilerului/jantelor/pragurilor. Daca o faceai cu jante pe 13-14 cu talon mic, fara pragurile alea uriase, fara spoilerul ala monstruos, si masina cu spoilerul stock avea 10cm de la sfalt...atunci da...era al naibii de joasa toata masina. (capota masinii ti-ar ajunge aproape pana la genunchi) Asa, doar pare... Daca nu ma crezi, putem sa ne intrecem in poze cu oltcit low.... (nu vreau comentarii rautacioase, certuri, etc. E doar strict parerea mea fata de masina. Daca tie iti place asa, spor la munca! dar pana la a fi low, mai e cale lunga:) ) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Poate nu cu sasiu dar cu barile si pragurile tot e.la orice denivelare bara fata s'a dus.si de aia i'a pus jante pe 16 ca sa nu ramana loc mare intre aripa si cauciuc
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
7 Attachment(s)
stiu la ce se refera si adrianpaul si intr-un fel are si el dreptate.dar eu am incercat sa o fac low din spoilere/praguri,in special ca sa pot pune acele jante pe 16.masina e de show si cred ca o sa atraga mai multe priviri decat una cu bari stock.imi era si mai simplu sa pun unele pe 14 si sa o las blana cu barile stock.apropo de intrecut in poze cu oltcituri low,am cam tot ce misca in materie de oltcituri din romania,nu cred ca ma poti surprinde cu vreo masina pe care sa nu o cunosc ;) pun si niste poze cu cele mai low oltcituri cu bari stock
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Barile stock nu ai nici o legatura cu pragurile sau cu masina in sine.
Parerea mea este ca ar merita redesenat-e pe viitor barile mai ales bara fata. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Eu zic ca arata foarte bine si asa.Du-o la un show-2-3 anu viitor si apoi modifica bara fata.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Si asa ii mai schimbi aspectu
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
low sau nu masina arata foarte bine..
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
La vara vb cu baietii de la ghetto sa iti faca ceva frumos pe stilu lor.sunt mai mult ca sigur ca va iesi ceva unicat si demn de laude.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
4 Attachment(s)
vad eu la cine fac bara.bani sa fie.am si un model preferat,dupa care vreau sa ma inspir si sa il fac dintr-o bara ca a mea ...asta 8)
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
dre, ma dezamagesti :(
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
jjs-ul a fost si inca e chiar unic ... ce pot zice ... incercarea moarte nu are ... ce iti pot dori e ca sa iei si tu cel putin tot atatea cupe cate a luat si sasha la concursurile de tuning ... oricum poate o mica restilizare nu ar strica, asa cel putin ramane doar inspiratia si ar aparea 2 bari diferite totusi
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu e cine stie ce bara aia...eu zic ca ceva mai clean ar da mult mai bine.
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
chiar si facut de tine poate iesi super .. dar dureaza mai mult ... si sincer poate iesi ceva mai frumos decat unul facut profi...dar grija mare la amanunte sunt unele care fac diferenta si in ele sta totul
cand am timp poate incerc un virtual ...pe masina ta cu o bara gen JJs dar modificata un pic ... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
dre, la cat de low e masina ta si cu jantele alea, nui mai trebuie nimic. da bine cu restul stock!
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Dre', la cat ai lucrat la ea eu consider ca a iesit bibelou...si e cam locul 1 pt mine intr-un clasament mai nou, si a lu' Iulica te cam egaleaza... dar mie mi-a ramas imprimata imaginea din spate de la punte, unde aveai detaliu cu rezervorul si toate alea.....deci a ta mi se pare foarte curata....si in stilul in care ai s-o porti sigur o sa mai tina ani buni de acum incolo:rolleyes2.
Daca vrei bara cam ca a lu jjs, nu avea bogdan aia verde modificata, o fi dat-o? mi se pare mai usor de modificat aia.... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Daca vrei spoilerul discutam,si asa se pune praful pe el caci eu nu stiu daca o sa-l pun vreodata...momentan ma impac cu cel de plastic de trs,initial credeam ca n-o sa am loc sa bag si intercoolerul sa stea bine,dar se pare ca le-am ingramadit eficient si pot sa pun spoilerul fara probleme :d
Da-mi un privat daca e ;) p.s.1 am vazut jjs-ul destul de aproape ca sa-ti garantez ca nu e lucrata superprofi,la superprofi ar fi iesit altceva din masina aia ;) p.s.2 nu ca vreau eu sa-ti bag bara pe gat,dar decat sa faci o copie dupa jjs,mai bine pui asta de la mine,ca oricum si asta e cam unicat si tie vaz ca-ti place sa tragi cu plugul pe asfalt :P |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
eu ma refeream ca a ta e curata si oricum ai pus ceva la ea de a iesit in halul asta de bine......ca iulica are turbo pe ea si o plimba zilnic, e alta mancarica de peste insa a ta la aspect a iesit super....ca n-ai sa ai sub capota turbo sau mai stiu eu ce.....nici nu e prea mare nevoie, n-avem asfalt de F1 sa poti rula cu masina fara sa dai cu ea de asfalt.....
P.S. De bara nu stiam ca acum e la iulica, era intr-un timp la vanzari si de asta ziceam... |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Eu zic ca oltcitul tau a iesit bine
Cat despre bara nu stiu ce sa zic , incearca ceva unic esti pe drumul cel bun :D ps julaikos : simt un pic de invidie/ciuda pe sasha ? masina aia si in clipa asta arata bine foarte bine tinand cont ca am vazut-o acum ceva zile .. cat despre bara stai si uita-te la jjs si la plugu ala de il ai tu .... nu trebuie sa zici ca mai bine il pune pe ala ca nai ce face tu cu el ;) sper ca nu te-am deranjat este doar o parere |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Nu pot fi invidios pe saha,ar insemna ca-mi doresc sa fiu ca el si asta nici intr-un caz nu se va intampla ;)
Am vazut si eu masina lui,si am spus ca e lucrata foarte bine,asa-i a rezistat de atata timp si inca este intr-o stare de invidiat,la exterior Pe vechiul topic al lui bodyspeed,toti ridicau in slavi masina,iar cand a fost pus spoilerul,pardon plugul fata toti wow si wow...acum e plug? :lol: Da,asa-i nu am ce face cu el,dar daca lui ii plac spoilerele astea lasate,decat sa copieze un spoiler mai bine ii dau unul pana la urma unicat in felul lui plugesc :lol: plug are si el pe masina din vad eu in poze deci nu e de parca avea un spoiler mai mic decat cel de plastic de trs si eu vin sa-i dau pe asta spunandu-i ca "e putin mai mare doar dar e cel mai jmecher spoiler etc etc..." Sunt sigur ca daca nu eram eu ce-l care-l vindea,adica daca inca era la vanzare pe topicul lui bodyspeed nu s-ar fi comentat ca de ce vreau sa-l vand eu . Ca un p.s. nu vreau sa mi-o iei in nume de rau,dar am observat ca in general masinile sa spunem jmechere din craiova,cat au fost tinute de proprietarii de acolo,erau super si wow si tari ,si faine,cu spoilere jmechere,cu tabla impecabila si tot tacamul de laude,eh din momentul in care au fost vandute spoilerele s-au transformat in pluguri,defectele care erau inainte si nu le sesiza nimeni acum ies in evidenta si lista continua;nu crezi ca e putin gresit?sau poate nu crezi ca la adresa mea n-ar trebui sa ajunga astfel de acuze?daca te uiti prin comentariile mele legate de cme inainte sa-l cumpar,o sa vezi ceva critici,legate si de spoiler,si de alte aspecte p.s.2 nu m-a deranjat nimic in faptul ca ti-ai spus parerea pe fata,apreciez asta,dar nu pot decat sa-ti spun ca e o parere gresita ;) |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Spoilerul de pe CME sincer chiar daca e unic in felul lui mid unu nu mi-a placut niciodata.
... in Alta ordine de idei avand in vedere ca lui Dre II plac plugurile si ca masina e pt show i-ar sta mai bine si ar avea un impact mai mare cu orice spoiler unic decat cu unul comun cum e cel actual |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Dr.Dre, daca te deranjeaza vre-un post ceva, PM si stergem tot:D |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
1 Attachment(s)
Dre daca te intereseaza am si eu un spoiler...e putin spart dar se poate repara/modifica. :D
Spor la treaba! |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
julaikos : esti un om cu bun simt care nu s-a dernajat si nu a sarit in sus la o remarca de'a mea ceea ce e de apreciat spune multe despre tine
- spoilerul nu mi-a placut niciodata nici cand era la bogdan nu l-am laudat :D - aici ai dreptate ca masinile cand au plecat au fost facute in fel si chip exemplu pmd'u albastru dar probabil stiau proprietarii ce stiau Am observat ca lui Dre ii plac spoilerele lungi si e si normal din cauza pragurilor sa pastreze si el o linie a masinii dar cum am mai zis chiar daca bara de pe CME e unicat daca o ia el nu prea mai e unicat ... are el timp sa ia decizia cea mai buna Salut |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Tot unicat e si pe masina lui,fiindca nu e alta care sa o aibe :lol:
Pmd-ul e un caz aparte,cat a fost masina in craiova nu avea defecte,nimeni nu zicea nimic,cum a plecat de acolo,ba de ce usa e alta culoare,ba una ba alta... Poate cineva sa spuna ca cme-ul de cand e pe mana mea a luat-o pe cai gresite?dau cu masina peste el daca e asa :twisted: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
ps.azi au plecat scaunele de pe masina...in scurt timp o sa vina altele :twisted: |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
da iulica spun eu ca a luat-o pe cai gresite ..:P ... de cand e la tine a turbat de tot ... :) i-ai stricat si bordul mai mult sau mai putin original ... volan reglabil pe inaltine si cu rulmenti ... unde mai e placerea de a unge bucsele cu seu de miorita ... short shift parca avea ... sa nu mai pun la socoteala niste faruri cu lupa perfect functionale care dau al naibii de "urat" pe ea ...:P ...acum sper sa ai ocazia sa dai cu masina peste mine ... dar mai incet asa sa nu se indoaie tabla ... :D
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
ontopic: masinile au o linie, daca nu o respecti dai in kitch...pe oltcit eu vad niste spoilere gen golf 2 ghetto |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
stati linistiti ca oricum cu jantele alea nu mai poate sa o coboare.pragurile sunt puse si trebuie o bara care sa fie in ton cu ele. asa ca orice model ar fi , bara fata , chiar si spate trebuie alungite. eu nu vad cu jantele alea cum ar mai putea fi coborata masina cat sa mearga o bara mai finuta . ca e plug ca nu e , asta e tema masinii, plus ca sunt convins ca daca fiecare din noi am dispune de finante , timp , nervi sau ma rog fiecare ce are nevoie, am face ceva mult mai bun. numa' bine
P.S. BRAVO Dre |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
Sper ca nu faci masina ca sa le placa altora, tie trebuie sa iti placa, ca tu bagi banii in ea. |
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
Quote:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
2 Attachment(s)
TEASER !!! brand new FK seats :twisted:
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
De la cedu nu ? Foarte faine
|
Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
dap,de la cedu
|
| All times are GMT +2. The time now is 18:43. |
- Copyright 2026 4Tuning