Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Virtual Tuning 3D (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d.html)
-   -   Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii (https://forum.4tuning.ro/162-virtual-tuning-3d/9522-tips-and-tricks-intrebari-and-raspunsuri-discutii.html)

GRIGO 05-07-06 22:20

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
:))))))))))))
ce raspuns tare ....lasa mah c asi io stiu sa citesc .......
io vreau o rezolvare pt probleam asta ;)
io am gasit o rezolvare ...da nu mai pot sa vopsec masina ...

Ace Axel 06-07-06 12:48

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
mah ... eu de obicei knd mi da eroare asta in alte programe mai fac rost de spatiu liber sau maresc .... c lapsus am ... memoria virtuala... nu mai stiu cum ii zice ... park swap ....
am incercat doar sa t ajut

roby18 07-07-06 08:24

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
2 Attachment(s)
vrea sa stiu cum pun si eu cauciucu pe janta :D ....... incepator

ad1 07-07-06 13:52

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sunt salvate separat?

GRIGO 07-07-06 17:22

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Ace Axel
mah ... eu de obicei knd mi da eroare asta in alte programe mai fac rost de spatiu liber sau maresc .... c lapsus am ... memoria virtuala... nu mai stiu cum ii zice ... park swap ....
am incercat doar sa t ajut

pai cum eliberezi memorie mah ...ca nu prea inteleg ....
io din cate vad zic ca am prea putzini rami

RA_2fast4u 07-07-06 18:57

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by GRIGO-X2
pai cum eliberezi memorie mah ...ca nu prea inteleg ....
io din cate vad zic ca am prea putzini rami

pai cam aia e ideea... in c, sau unde iti este instalat 3d max-u tu ai destul spatiu liber pe hdd(desi nu cred ca e de aicea) si de asemenea ai putea sa opresti toate programele pe care le ai pornite(si care nu sunt esentiale) ca sa mai prinzi ceva virtual memory..... de asemenea ai putea incerca sa faci poza la rez mai mica.... sau sa ii diminuezi din calitate....

GRIGO 07-07-06 22:11

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by RA_2fast4u
pai cam aia e ideea... in c, sau unde iti este instalat 3d max-u tu ai destul spatiu liber pe hdd(desi nu cred ca e de aicea) si de asemenea ai putea sa opresti toate programele pe care le ai pornite(si care nu sunt esentiale) ca sa mai prinzi ceva virtual memory..... de asemenea ai putea incerca sa faci poza la rez mai mica.... sau sa ii diminuezi din calitate....

probleam apare de la render ......
si sigur e de la rami ....nu cred ca are legatura cu spatiu de pe hard ...si chiar am oprit toate programele ..nici winamp nimic am oprit tot si degeaba ..chesstia e ca eu am doar 256 de rami ...acum nush ..
am incercat mai multe chestii ...probleam apre cand colorez masina ....daca citesti ce scrie la eroare o sa vezi ca zice ceva de raytrace ....am incercat tot felu de chestii si nu pot sa fac poza la masina decat netexturata ...adica nevopsita .....nush ce sa ii fac

ad1 07-07-06 22:37

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
baga maxu din nou

GRIGO 07-07-06 22:43

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
sa reinstalez programu ?

ad1 07-07-06 23:01

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
da.clar!!!

zerocool_noob 08-07-06 16:27

Re: Tutoriale pentru 3dmax 6 & 7
 
mane cum se face cauciucul ? sau cum se pune pe janta ? pls spuneti-mi si mie mersi mult de tot

GRIGO 08-07-06 19:27

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
ok ms ...dar poti sa imi explici si mie care e problema ....din ce cauza da eroarea ....

Cr1Sty_xxl 08-07-06 20:36

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
va rog ajutati-ma...:( vreau si yo programu asta cu care se face virtual tuning..sau macar spuneti-mi de unde sa il iau..

frost_dani 08-07-06 21:13

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
uite id meu intra shi mai vb....;)

jamy_dani

GRIGO 09-07-06 13:50

Re: Tips &Tricks/intrebari&raspunsuri/discutii
 
Quote:

Originally Posted by Cr1Sty_xxl
va rog ajutati-ma...:( vreau si yo programu asta cu care se face virtual tuning..sau macar spuneti-mi de unde sa il iau..

aceeasi greseala o facetzi totzi ....NU ESTE PROGRAM SPECIAL DE VIRTUAL TUNING de ce nu intelegetzi ......este program de proiectare 3d .....din cate vad eu tu nici de photshop nu ai auzit .....photsopu este un program de editat poze de care tu de folosesti sa faci Virtual tuning ....io zic sa te mai documentezi


All times are GMT +2. The time now is 08:14.

- Copyright 2026 4Tuning