![]() |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
:D
Quote:
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
Recunoaste ca in mintea ta cand m-ai vazut la start a fost...''ce plm mea mai vrea si asta cu rabla asta?!?!?! sa vezi ce-i fac acum!!!!!'' si asta se intampla si in capul la 90% din oamenii prezenti acolo Stii cum spune-a lumea cand ma indreptam catre start?!?!?!? ce plm mai e si cu gunoiul asta?!?!?! sa vezi ce o sa io dea asta!!!!!! hahahahhaha duteeeeeeeee acaaaaaaasa baaaaaaaaa!!!!! i-auite mah asta are volan pe dreapta....ce gunoi!!!!!Si asta nu ma durea absolut deloc pentru ca eu stiu ce poate masina de asta mi-am si cumparat-o.........oricum 95% din oamenii de acolo nici nu stiau ce masina e si ce poate......chiar am fost intrebat de un om la start.........''frate ce dracu cauti tu aici?!?!?!? aici e grupa 4x4 si rwd''..........meme si zyx de Insomnia stiu de faza asta Dar ca deobicei ca la fiecare cursa trebuie sa fie o manevra........stii ce mi-au spus oamenii de la start cand eu te-am vazut acolo si stiam ca N2O?!?!?!?!?! ''Nu ai treaba frate omul a declarat N2O-ul si e derogat la grupa e!!!''............si uite asa am ajuns eu cu tine la start Da baiatul cu Camaro-ul.....el ce cauta acolo?!?!?!? Va spun eu .....D2 a fost grupa Fwd Si Awd........asa ca intrebarile de gen chiar nu isi au rostul!!! Informatia este scrisa doar pentru cei care stiu sa o citeasca!!! Daca am jignit cu cele scrise mai sus imi cer scuze dar chiar nu vgreau sa supar pe nimeni!!!! |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Salut ....din nou
Cam astea au fost grupele (au mai fost puse de 100 de ori dar asa cum spune-am informatia este pentru cei care stiu sa citeasca) Clasa A1 - ALL, kg / cp > 11.01 Clasa A2 - ALL, kg / cp = 11.00-09.51 Clasa A3 - ALL, kg / cp = 09.50-08.01 Clasa B1 - FWD, kg / cp = 08.00-07.01 Clasa B2 - AWD & RWD, kg / cp = 08.00-07.01 Clasa C1 - FWD, kg / cp 07.00-06.01 Clasa C2 - AWD & RWD, kg / cp 07.00-06.01 Clasa D1 - FWD, kg / cp 06.00-05.01 Clasa D2 - AWD & RWD, kg / cp 06.00-05.01 Clasa E - ALL, kg / cp < 05.00 + LIBERE Acum sper ca este clar de ce sa dat 4x4 cu RWD!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
ceva filmulte de la c1?
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
@M W E & doru_mwe : Va raspund la amandoi .... Nu sunt baiat de bani gata, nu locuiesc cu mama si nici cu tata, bani de la ai mei nu am vazut de ani de zile si nici nu ar trebui sa va intereseze pe voi asta. Oricum ... a fost spectacol , a fost frumos, dar cred ca toata lumea e de acord ca grupele nu au fost ce trebuia sa fie. Personal nu am de ce sa ma plang pt ca am obtinut locul 2 la b1 , obtinand succese nebanuite cu un cazan de cielo. Restul ... e cancan.
Ziua buna. |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
ar trebui sa fiti atenti ca unii dintre noi mai avem si niste varste si poate k ne-am rupt coatele cu munca,altfel aveam veyroane toti
ideea e ca sunt multi copii care vor sa ajunga in varf,dar daca s-ar putea cu un logan !!! tin sa va anunt ca nu cred ca asta va va consacra, nu toti pot avea masini de 500cp, tocmai de aia, sunt si grupe inferioare,dar asta nu ins k vii cu masina stoc si zici k esti dezavantajat "traim in romania si asta ne mananca tot timpul" |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
ma ai muncit mult la ea mie imi place ma rog tu exagerezi acum ;) |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
de ce faci cielo cazan ca spre deosebire de multe alte masini face lege ... felicitari pt locul 2 ....
|
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
giubaru ca tu ai fost cel cu taloanele si caii ,explica-mi si mie cum acele polo gti si ibiza cupra ,au intrat in grupa a3 ,si eu cu 150 cp si 1175 ,in b1 si exemplele pot continua ,cum cielo alb a declarat alta greutate decat cea din talon si tu nici macar nu ai comentat ,te rog sa imi explici si mie ,cu date din talon pentru ca eu stiu alte greutati respectiv cai ale acelor masini si nu prea vad incadrarea bine decat daca cineva a mintit si altcineva nu a verificat asa cum era normal .
Sunt multi nemultumiti pentru ca sunt foarte multi participanti care nu stiu ce inseamna a fi fair -paly,asta e frica de infrangere ,ii face unii cu masini de 300cp sa alerge cu masini de 150cp , iar partea cu publicul este o nebunie curata pentru ca pana la urma soferul pica in caz de ceva ,pentru ca voi sunteti acoperiti ,iar firma de paza puteti renunta la ea a fost degeaba ,vina o poarta toata lumea ,organizatorii, participantii si publicul ,dar asa e la noi la buzau ,bine ca nu s-a intamplat nimic sau "asa ma ca se dau ei la o parte "(BPR) ai ceva ani de curse la activ si stii ca nu e chiar asa ,in rest tot respectul . Felicitari tuturor care au alergat ,tot respectul pentru cei cu bun simt .... |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
AR FI SUPER OK SI FAIR-PLAY SA O LASAM ASA ... PT K IN MODUL ACESTA NU O SA SE TERMINE NICIODATA CONFLICTUL
TREBUIE SA INVATAM SA NE EDUCAM ASA CUM SUNTEM SI SA NE ACCEPTAM COPILARIILE UNORA |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
draga alinWRC
- polo gti are 1290 kg si 150cp si a intrat la a3 (8,6 kg/cp) - ibiza cupra are 1194 kg si 156 cp si a intrat la b1 (7,65 kg/cp) - tu cu 1175 kg si 150cp ai 7,83 - deci b1 Unde e problema? Grupele au fost anuntate pe acest forum cu o luna inainte de cursa - nu erai avantajat (asta daca pentru tine a castiga este totul) nu veneai ! Cum s-a mai zis - tuning-ul e o arta in care unii sunt mai inspirati iar altii nu. Este vina mea ca 1.8T cu soft si evacuare face 200cp? Sau e vina mea ca 2.0 aspirat cu soft si evacuare castiga 10-20cp? Referitor la cielo - a castigat locul 2 pentru ca a avut "noroc" in sistemul piramidal (pun "" pentru ca cei de la start stiu ca lumea era indemnata sa se dea astfel incat unii sa pice cu cei mai slabi - a se vedea semifinala de la b1 cand am fost pus sa ma dau cu octavia 1 rs pentru a ajunge acel cielo in finala). Ca si invingator la b1 pot sa va spun ca masina care merita locul 2 este colt-ul, cum am zis-o si atunci insa proprietarul era prea preocupat cu sigla de 1.1 pe care o avea pe haion. Pace |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
6 Attachment(s)
Quote:
Cielo-ul ala... daca ai avea habar un pic, ai intelege sau macar te-ai interesa fara sa faci atat de multa zarva, DEGEABA! Eu unul, presupun ca a declarat kg din talon (~1150kg). Pana aici cat de cat corect, insa nu pentru el (pt ca a pus un motor mai mare, mai greu, si masina atarna ceva mai greu, garantez asta). Motorul presupun ca e un 2.0SFI de opel, de 150cp stock. E, din nou, fa calculele si vezi ce iti da! LE: Na d-aicea niste poze... si niste filme (plecare "grupa mare"): http://www.insomniaracing.org/forum/...album&album=33 |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
vedeti ca voi confundati grupele
colt-ul a fost cu mine in grupa la A2 si daca va referiti la mine, am declarat ca am 1150kg si 109cp, este motorul de opel corsa B |
Re: Marele Premiu al Buzaului editia a V-a
Quote:
In a2 a fost Coltul lui Kiki care are 98Cp.Asta din discutie e un CZT cu sigla de 1.1 in spate. Se mai refera si la Cielo alb perlat. |
| All times are GMT +2. The time now is 21:27. |
- Copyright 2026 4Tuning