![]() |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
:lol::lol::lol: Crezi ca toata lumea care ia amenzi pt depasirea vitezei legale sunt drag raceri? :lol::lol::lol: Scuze pt offtopic,dar e chiar amuzanta remarca:-) Putem spune ca s-ar diminua numarul curselor ilegale (teoretic,practic niciodata) eu la asta m-ar referit cand am spus de sprijinul Politiei. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Da, realizez ce spun. Daca tu personal ai prefera sa te dai pe strazi din semafor in semafor, in loc sa mergi undeva safe, e...problema ta. Oricum vorbim inutil. Nu cred ca se va face asa ceva prea curand, so..
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Ideea era ca nu s-ar influenta prea mult numarul celor care depasesc viteza si iau amenzi, pentru ca si daca toti cei care vin la curse ar merge legal, ar ramane un numar aproape la fel de mare al celor care depasesc viteza si care n-au nici o treaba cu sportul auto.
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Nu vreau sa ma laud, dar dispun de fondurile necesare pentru constructia unei piste de drag racing.
Sunt pasionat de masini si as fi dispus sa finantez constructia unei piste in Romania. Dar nu vreau sa pierd timpul umbland dupa acte, aprobari, firme de contructii, etc... Daca e cineva dispus sa se ocupe de toata nebunia de acte si sa supravegheze constructia, sa-mi dea un PM. Singura mea conditie e sa fie aproape de Timisoara, sa nu trebuiasca sa strabat jumatate de tara sa ma pot da si eu pe pista mea :) |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
mai.. nu stiu... nu cred ca asta o sa schimbe ceva in ceea ce tine de cei care merg repede si fac curse ilegal... cursele ilegale se fac tocmai pt ca sunt ilegale:))
dar mi-ar fi folositoare o pista de drag... pentru ca vreau sa-mi testez masina si eu... vreau sa stiu ce poate.. si practic nu am nicaieri unde pot face asta fara sa ma gandesc ca ma prinde politia sau ca cine stie ce groapa sau ce naiba pot patii... si nu trebuie sa fie ceva sofisticat.. doar o strada noua de un kilometru sau ceva , supravegheata, cu o amarata de ambulanta pusa intr-o parcare undeva la mijloc, in care sa poti face ce te taie pe tine capul. Risc minim, multora le-ar conveni, costuri mici de intretinere, si posibilitatea der a face bani buni chiar si cu o taxa de 20-30 de lei la intrare. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Habar nu ai ce vorbesti...chill...
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
1 Attachment(s)
SUnt convins ca ar fi ideal ca o astfel de pista sa fie aproape de Bucuresti.
In continuare cred ca potentialul cel mai mare il are Bucurestiul desi dupa timpi nu este chiar asa. Sigur problema cu timpii se poate rezolva repede. Propunerea mea concreta arata cam caum se vede in imaginea atasata. Este un teren in plan ideal pentru o pista de concurs la cca 15Km de Bucuresti. Este in Belciugatele, se iese din pantelimon si se merge in linie dreapta pe un asfat f bun pana in localitatea mentionata. Acolo exista si motel, restaurante, piscina, deci daca e de organizat ceva pt cei care vin e excelent. Eu pun 50% adica terenul mai ramane de ingradit si pista. Putem face o forma de asociere cu un contract serios si ne putem pune pe treaba. Terenul are fix 10Ha. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Quote:
|
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Eu pun terenul si vreau 50%, nu vreau 51, doar 50 ca sa nu se interpreteze.
Un calcul modest duce toata investitia la gata cu teren incercuit la cca 400 000 euro. Cei care se strand pot sa se asocieze cumva si in functie de suma pusa la bataie sa primeasca procentual. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Va salut si imi permit sa intervin si eu cu o mica remarca.
Apreciez initiativa si recunosc ca am gandit-o si eu mai demult mai in gluma sau nu. Dar... Vorba unde-s multi puterea creste e relativ adevarata pana la bani. Din experienta spun ca acest proiect sau alte proiecte de genul asta cu bani stransi si numarati pe genunghi de pe forumuri si nu numai nu are finalitate din simplul fapt ca suntem Romani. Singura sansa pe care o are proiectul asta este ca finantarea lui sa fie facuta de foarte foarte si subliniez FOARTE putini oameni implicati. Cu cat mai multi, cu atat mai multe discutii/furaciuni/interpretari si certuri. Respect initiativa si va urez succes. Cu siguranta voi da si eu bani pe intrari daca se finalizeaza proiectul. O zi buna, Un incepator. |
Re: O pistă de drag: idei şi propuneri
Asa este!
In mod cert chiar daca sunt multi e bine sa aiba putini reprezentanti pe care sa-i sprijine in hotararile lor. |
| All times are GMT +2. The time now is 19:53. |
- Copyright 2026 4Tuning