![]() |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
bluey,eu cu 525 d remapat ai vazut cum stau cu tine.si ne-am dat si din mers si am fost in fata ta din prima pana in ultima clipa si ma indepartam de tine din ce in ce mai mult.deci sigur masina aia(bmw)avea ceva.sa stii ca sunt f multe bmw-uri cu probleme,debitmetre sau alte chestii.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Pai am zis eu ca e in toate mintile???
Era un 530D cu unichip ca asa a zis proprietarul. Poate avea motor de 1,4 sub capota ca se poarta "tuningul" la motoarele astea. Dar daca faci o socoteala simpla: Motor de ~180cp + soft + masina cu 600kg mai grea ca a mea. Acum voi vreti sa spuneti ca ala stock ar fi trebuit sa fie la fel ca mine nuuuu?? Desi are 600Kg in +. Faceti voi socotelile. Siadimet poate ne mai intalnim cand va fi mai cald si nu mai am pasageri in masina. Sa vedem cum stam de fapt. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
bmw-ul E39 cu motor de 2500 d are 1670 kg si 3000 d are 1690 kg(cu cutie automata).nu stiu cate kg are masina ta,dar sigur nu ai cu 600 kg mai putin.si esti sigur ca nu era 3,0 d de 193 cp?
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
il astept pe avionu in week-end daca ajunge in buzau sa dea un semn.
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Atunci explica tu cum si eu si Avionu am stat langa el cu toata plecarea lui mult mai buna decat a mea si mai buna decat a lui Avionu. Cat de praf sa fie motorul ala? Culmea e ca mai si pierdea grav teren in mers desi pleca mai bine. Imi pare rau ca nu a mai stat.Cand am vrut sa ma mai dau odata cu el a disparut ca avea auzenii de politii. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
eu cred ca 530d e39 e posibil sa ia bataie de la un 140 tdi + soft .. mi se pare foarte plauzibil .. mai ales daca e automat.
initial am crezut ca e vorba de 530 manual aparut in 2006-2007 ... dar vad ca defapt e vorba de e39 ... |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
Parca era si un 3.0d 186cp la generatia aceea. Nu stiu ce E este ca nu imi plac chimicalele si nici bemveurili. |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
sustin parerea lui siadimet pt ca stiu foarte bine cum trage 2.5/3.0d de la bmw si stiu cum trage si 2.0tdi
ps : bluey normal ca sunt reticent...mai ales cand mi-ai spus ca faci suta in 7.03 secunde era sa-mi pice fatza :) |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
pai stiu ca e cu g-tech masurat am spus pe paginile trecute ca si mie mi-a dat cu g-tech 6.6 cand aveam remapare si g-tech setat corect...asa ca...g-tech sux :D e bun doar pentru diferente
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Va tin la curent cu rezultatele care mai apar.
Am nevoie de cineva sa ma invete sa plec. Se ofera cineva??? |
Re: vag 2.0 tdi 140cp
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 15:04. |
- Copyright 2026 4Tuning