Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Troubleshooting - HOWTO - Mecanica - Electrica - Probleme auto (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto.html)
-   -   autodata cine are ? (https://forum.4tuning.ro/22-troubleshooting-howto-mecanica-electrica-probleme-auto/34630-autodata.html)

parula66 28-06-11 10:22

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by kavaler (Post 4427380)
salut

despre autodata sa stiti urmatoarele:

3.24 NU merge pe vista si seven. Merge doar pe XP

crack ul de majoritatea antivirusurilor nu este vazuta de ochi buni. Din acest modiv la instalare trebe oprit antivirusul temporar.

peste 50 de programe printre care si autodata gasiti la http://78.96.151.123:8080/

mege instalat si pe seven!;)

citeste postul #205;)

bmw_fear 03-07-11 17:22

Re: autodata cine are ?
 
ma ajuta cineva cu registration code pentru autodata 2005 v5.500?

danilamot 08-07-11 11:22

Re: autodata cine are ?
 
are cineva autodata 3.36 sau 3.37
[email protected]

danilamot 08-07-11 12:11

Re: autodata cine are ?
 
as vrea si eu autodata 3.23 va rog
[email protected]

teknologic 12-07-11 14:14

Re: autodata cine are ?
 
linkul de pe paginile anterioare nu mai merge, poate sa imi dea si mie cineva dongle-ul separat?

alexmeda 13-07-11 16:25

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by TheMendacious (Post 775897)
am eu autodata , da-mi pe private adresa ta de mail .

buna, imi poti trimite si mie autodata te rog.
[email protected]

cristi_bv 31-07-11 08:25

Re: autodata cine are ?
 
Autodata 3.18 engleza, daca are cineva nevoie add YM diagnoze_auto_pitesti

Attreyu 01-08-11 21:06

Re: autodata cine are ?
 
Salut la toata lumea, mi-am facut cont doar ca sa imi aduc contributia la topic, sper sa foloseasca unora.

Autodata 3.24 nu merge pe Windows 7 versiunea pe 64 de biti (cei care aveti calculatoare mai noi cu 4 giga de ram sau mai mult). Merge perfect pe versiunea de 32 biti (x86) fara sa manevrati nimic la compatibilitate.

Pe XP merge perfect, daca nu, instalati .NET Framework.

Keygen-ul si dll-ul ala sunt recunoscute de unii antivirusi ca troieni. Creati o exceptie sau dezactivati antivirusul pe perioada instalarii. Alta problema care apare e cand nu mere din prima si se reincearca reinstalarea fara uninstall complet inainte. Apar ferestrele alea de toata zeama, trebe sa fiti atenti si dati OK sau Escape pentru fiecare. In rest e instalare normala.

Cand da eroare la adbcd.exe sau problema de versiune, reinstalati driverul de dongle (nu tot sentinel setup, doar partea aia cu copierea de parola din generator, jos va aparea ca emularea usb a fost resetata). In general trebuie rulat totul cu permisiuni de administrator, ca sa poata sa instaleze toate chestiile.

Versiunile 3.25 sau 3.37 exista pe net. Ambele sunt imagini de DVD cu diferenta ca 3.25 e full iar 3.37 are doar versiunea in engleza.

Aceste versiuni noi nu sunt sparte complet deocamdata. Pentru functionarea programului se utilizeaza emulatoare de key hardware. Sentinel 3.24 are sentinel versiunea 7.500 daca nu ma insel dar la Autodata 3.25 e nevoie de key hardware mai noua, pentru care nu se gaseste emulare iar Autodata 3.37 are versiune de Sentinel 7.61 care merge, permite instalarea dar doar pana la momentul cand e nevoie sa introduci codul. Mai investighez, poate merge cu alte protectii sparte asemanatoare.

Se poate incerca suprapunerea versiunii 3.25 peste 3.24 dar check-ul de marime fizica a fisierului adbcd.exe nu bate.

Cam atat, deci pe scurt, folositi cu incredere autodata 3.24, merge pe orice platforma in afara de windows 7 x64.

Sanatate,

hohlotto 17-08-11 07:28

Re: autodata cine are ?
 
imi poate trimite si mie cineva autodata pe mayl? [email protected] mersi anticipat

gelusi 29-08-11 12:16

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by kavaler (Post 4427380)
salut

despre autodata sa stiti urmatoarele:

3.24 NU merge pe vista si seven. Merge doar pe XP

crack ul de majoritatea antivirusurilor nu este vazuta de ochi buni. Din acest modiv la instalare trebe oprit antivirusul temporar.

peste 50 de programe printre care si autodata gasiti la http://78.96.151.123:8080/

putem afla un user si o parola pentru download cumva?

stanclau2 31-08-11 19:38

Re: autodata cine are ?
 
Salutare.Am si eu o problema.Vreau sa instalez Tolerance Data 2009.2 si la un moment dat in timpul instalarii imi spune ca nu poate deschide fisierul Main.zip si la fel face si pe Tolerance Data 2008.3.Am Win XP sp2.Stie cineva ce naiba are?
P.S.Autodata 3.18 si altele le gasiti pe torrent.Eu am luat var 3.18 de pe Pirate Bay si merge f bine.

LLV Racing 07-09-11 17:27

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by kavaler (Post 4427380)
salut

despre autodata sa stiti urmatoarele:

3.24 NU merge pe vista si seven. Merge doar pe XP

crack ul de majoritatea antivirusurilor nu este vazuta de ochi buni. Din acest modiv la instalare trebe oprit antivirusul temporar.

peste 50 de programe printre care si autodata gasiti la http://78.96.151.123:8080/

Eu am 3.24 si merge OK pe Windows 7

ion_aniel 14-09-11 19:59

Re: autodata cine are ?
 
cum reusec sa instalez auto data 3,37 imi da eruare careia ii da esc pana ajung la o fereastra care imi cere sa activez fie online fie prin fax.cum sa fac?

ionutztz 19-09-11 08:43

Re: autodata cine are ?
 
are cineva ''dongle'' pentru autodata 3.37?

kavaler 19-09-11 08:54

Re: autodata cine are ?
 
Quote:

Originally Posted by ionutztz (Post 4593357)
are cineva ''dongle'' pentru autodata 3.37?

foloseste 3.24 !

daca vrei ceva actualizat fata de ce ofera autodata 3.24 adica modele de pana in 2009 atunci foloseste Vivid sau All Data

Ambele programe sunt mai actualizate si ofera mai multe informatii decat autodata.


All times are GMT +2. The time now is 17:09.

- Copyright 2026 4Tuning