Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   EUROPENE (https://forum.4tuning.ro/400-europene.html)
-   -   Ce parere aveti despre smart? (https://forum.4tuning.ro/400-europene/3428-parere-aveti-smart.html)

aleks 06-09-07 13:00

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
exact, ca inainte de aderare, cand mergeai sa vezi daca e euro 3 s-o poti inmatricula :)

Magos 07-09-07 04:48

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Era sa imi iau si eu teapa aceasta...
Intradevar...
Gasisem ceva relativ multumitor...
Dar... am renuntat! :(

SoundBlaster 07-09-07 16:27

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
O rugaminte catre posesorii de Smart ForTwo: Se poate sa aflu seria de motor ale voastre si cu specificatiile Euro' ? si cum as putea sa aflu daca urmatorul cod :
TCC01MC01XH039586
Mead in France EB1 EA2 e1*98/14D0080*04 (inmatriculata in Austria)
este euro3 ?

paulchirila 12-09-07 21:04

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Vand 4 cauciucuri aproape noi smart fortwo.pret 150 euro toate.

SoundBlaster 16-09-07 17:26

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Sanse ca MC 01 / MCC01B01D3 / ASG6B00A0 sa fie euro3 ??

sorin_sorin95 18-09-07 13:59

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Cred ca trebuie deschis un topic separat si pentru Smart ca vad ca se aduna lumea incet incet.

SoundBlaster 19-09-07 02:46

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Directiva Euro deci ... fosta mea viitoare masina e Euro2

Durpaneus 08-10-07 09:33

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
chiar as vrea sa-mi iau unul (mk I); mai mult pentru prietena, dar si pentru ca in majoritatea timpului mergem doar noi 2 in masina, si deci ceilalti 2 metri ai masinii sint cam inutili :D

cu ocazia asta as vrea sa va intreb ce parere aveti despre cutiile de viteza: ar fi mai indicat sa-mi cumpar automata, sau e ok si cea robotizata? care are un raspuns mai bun?

paulchirila 08-10-07 09:39

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
ambele sunt ok.la cea steptronic trebuiesc schimbate vitezele doar in trepte superioare.in trepte inferioare schimba singura.

bluey 08-10-07 10:33

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Pe smarturi exista un singur tip de cutie.
Nu exista automata si robotizata.
Exista doar robotizata care are optional tiptouch si softtouch.
Adi stie sa schimbe vitezele ca o automata comandata de calculator daca o treci pe modul auto.Sau poti schimba vitezele manual de la stick sau de la padelele din spatele volanului.
Diferentele intre masini sunt doar optiuni din softul cutiei care sunt activate/dezactivate.
Pe roadster sunt aceleasi cutii.

florentin84 09-10-07 15:53

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
cunosc pe cineva care are un smart fortwo, fata e super multumita de el, ii place la nebunie. cred ca sunt masini bune dar sunt prea scumpe, de banii care ii dai pe un smart iti iei alta masina. votez nu!

Ovi407 09-10-07 16:09

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
isi merita banii, binenteles daca iti permiti ca sa o iei ca a doua masina numai pt oras

bogdan2670 11-10-07 14:09

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
Vreau sa cumpar jantele originale de la smart fortwo.......
Cine ma poate ajuta....este urgent

bluey 11-10-07 14:34

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
originale adica tablele????

bogdan2670 11-10-07 15:03

Re: Ce parere aveti despre smart?
 
da...........


All times are GMT +2. The time now is 09:06.

- Copyright 2026 4Tuning