Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Constanta (https://forum.4tuning.ro/35-constanta.html)
-   -   Boicot Benzinărie (https://forum.4tuning.ro/35-constanta/229404-boicot-benzinarie.html)

adis307 18-01-11 15:47

Re: Boicot Benzinărie
 
http://eject.ro/ <--- O solutie mai eficienta. (daca ai cu cine)
Ah apropo azi era full la omv de la boema... deci nu ai cu cine, se pare ca romanul se complace cu situatia. Asa ca degeaba dam exemple alte tari, ca noi NU AVEM cetatenii si spiritul din alte tari.

YCEE 18-01-11 15:57

Re: Boicot Benzinărie
 
sa vezi ce o sa miorlaie romanu ca iar se scumpesc alimentele....
da stam in case ca meltenii... "baga ma emile si mai fura ca prostii oricum comenteaza doar la tv...noi estem sefii"

C T 19 K R A 18-01-11 20:45

Re: Boicot Benzinărie
 
Toate pecourile erau full ieri.Poate la unii le place ca maresc mortii astia preturile .

CT-14-RBT 18-01-11 21:37

Re: Boicot Benzinărie
 
Mi-a zis tata ca benzinaria din mangalia care de obicei e aglomerata la orice ora, era cam goala si dimineata la 9 si acum seara la 6. Deci e ceva.

schumi_86 18-01-11 21:56

Re: Boicot Benzinărie
 
Azi am trecut in drum spre servici(cu autobuzul evident ca doar protestez) pe langa 3 benzinarii dintre care una era Petrom,la Petrom si la un Rompetrol erau ceva masini culmea mai multe la Petrom,in rest la un Lukoil era cam gol......oricum nu cred ca a tinut cont f.multa lume de acest protest ma refer cel putin aici in C-ta.

C T 19 K R A 18-01-11 22:21

Re: Boicot Benzinărie
 
Foarte putini au tinut cont si aia sunt astia mai tineri ca in rest toata lumea era la pompe ieri.Era asa aglomerat la un petrom zicea ca era benzina 2 lei.

adis307 18-01-11 23:09

Re: Boicot Benzinărie
 
Ar fi frumos sa facem niste pliante in care sa indemnam lumea sa nu alimenteze de la petrom si omv si argumentand si sa le punem prin scari.
L.E.: Visez si eu :rolleyes2

Bumblebee 18-01-11 23:23

Re: Boicot Benzinărie
 
Eu cand spuneam la inceput ca in Constanta nu o sa prinda radeati de mine nu e frate trebuie ceva la nivel national , ceva mai amplu nu maruntisuri gen boicot plus ca multa lume habar nu are ce sa faca noi macar mai citim pe aici .Eu spun ca majoritatea oamenilor trecuti de o varsta nu au timp de asa ceva iar noi tineretul nu putem schimba nimic fara ajutorul lor deci hai cu impartitul fluturasilor prin oras.

YCEE 19-01-11 02:14

Re: Boicot Benzinărie
 
si ce pun ma pe fluturasi ? nu alimentati de la aia si alimentati de la ceilalti hoti.


Ma uitam si la realitatea... bulangii aia de la consiliu concurentei nu au gasit nici o neregula...sa le vad mamele arzand in flacari alimentate de benzina...cum morti imi spui ca totu e ok... la taxiuri in constanta au gasit nereguli ca preturile seamana intre ele...la benzinarii nu seamana...adevaru ca e concurenta... e o benzinarie in varfu omu care vinde cu 2 lei si restu pietei la preturile actuale.

As da foc la casa poporului cu toti in ea. Dar mai intai sa le aduc parintii si famillile sa ii chiuiesc in parcare (see saw 7 )

C T 19 K R A 19-01-11 06:23

Re: Boicot Benzinărie
 
Si inca o chestie ce crezi ca pe ei ii deranjeaza ca bagi tu de un milion sau 50 ron in monezi?La noi oricum nu ai cu cine sa faci protest.

ChuckyOvi 19-01-11 10:59

Re: Boicot Benzinărie
 
bai fratilor , ce cocalari au fost la voi in oras sa boicoteze benzinariile? Mai mult va creeaza probleme ... incercati si voi sa va adunati cu totii . Nu de alta dar ne ia pe toti in ochi rai

topser 19-01-11 11:22

Re: Boicot Benzinărie
 
eu zic ca ne chinuim degeaba cu atatea specimene ce ne inconjoara...

ChuckyOvi 19-01-11 11:27

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by topser (Post 4000491)
eu zic ca ne chinuim degeaba cu atatea specimene ce ne inconjoara...

Nu ne chinuim degeaba ... Trebuie doar sa intensificam boicotarile si cred ca se va simti efectul
http://stirileprotv.ro/stiri/social/...zinariile.html
Romanul nostru este inca comod... Dar sa ii vezi dupa ce se vor inchide toate portile cum vor muri de foame

semjke 19-01-11 12:24

Re: Boicot Benzinărie
 
Concret vine cineva sambata la 16:30 ?

fredrox 19-01-11 14:16

Re: Boicot Benzinărie
 
Quote:

Originally Posted by schumi_86 (Post 3999300)
Azi am trecut in drum spre servici(cu autobuzul evident ca doar protestez) pe langa 3 benzinarii dintre care una era Petrom,la Petrom si la un Rompetrol erau ceva masini culmea mai multe la Petrom,in rest la un Lukoil era cam gol......oricum nu cred ca a tinut cont f.multa lume de acest protest ma refer cel putin aici in C-ta.

lukoil pt mine nici nu exista
am bagat de cateva ori de la statia vis a vis de city park si m-am convins



Quote:

Originally Posted by topser
eu zic ca ne chinuim degeaba cu atatea specimene ce ne inconjoara...

orice protest impotriva scumpirii e bine venit ,poate asa vor lua si altii exemplu si vor protesta scumpirile si nu doar cele la combustibil



Quote:

Originally Posted by YCEE
si ce pun ma pe fluturasi ? nu alimentati de la aia si alimentati de la ceilalti hoti.

sa alimentam o vreme de la concurenta..cateva luni macar
anti petrom /OMV

Quote:

Originally Posted by adis307
Ar fi frumos sa facem niste pliante in care sa indemnam lumea sa nu alimenteze de la petrom si omv si argumentand si sa le punem prin scari.
L.E.: Visez si eu

eu m-am oferit si ma ofer in continuare sa scot la imprimanta fluturasi pt impartit/lipit
daca se ofera lume sa faca treaba asta ar fi perfect

ca si concluzie
hai sa fim mai optimisti si sa continuam protestul
cu cat adunam mai multa lume cu atat mai bine
fiecare protesteaza in felu lui
eu am scos masina saptamana asta strict pt necesar

ganditi-va cum va fi cu 7 lei L /benzina,si nu e departe de prezent la cum merg lucrurile
doar noi putem sa facem ceva
trebuie doar sa ne auda masele


All times are GMT +2. The time now is 21:50.

- Copyright 2024 4Tuning