Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Volkswagen (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen.html)
-   -   golf V GTI (https://forum.4tuning.ro/120-masina-mea-volkswagen/205644-golf-gti.html)

dRR-XWX 25-01-11 10:06

Re: golf V GTI
 
:lol: exact ca un copil... iti iei jucariile si pleci...
penibil. tu prinzi fluturi... tu te superi... :lol:

CT90SNR 25-01-11 10:10

Re: golf V GTI
 
ai dreptate ca faci ce vrei cu banii tai. nu inteleg de ce ai mai deschis acest topic.

bafta

tase_astra 25-01-11 11:19

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 4017875)
acum sunt in asteptare.
jantele sunt enkei.

Da astea pot spune ca sunt frumoase.
Te superi degeaba ca nu mai vrei sa postezi. Nu cred ca cineva a avut o alta intentie decat a-ti da sfaturi din proprie experienta. Atat Alex, Cristi si eu stim cu ce se mananca TFSI si - nu cred ca vorbesc doar in numele meu- am fi bucurosi sa punem umarul la ceva interesant.
Ai sa vezi ca e posibil sa te lovesti de multe chestii si e bine sa ai pe cine intreba.
:)

TSC-Us 25-01-11 16:16

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 4018695)
:lol: exact ca un copil... iti iei jucariile si pleci...
penibil. tu prinzi fluturi... tu te superi... :lol:

penibil esti tu ca nu iti vezi de treaba!

ok. aveti dreptate.

nici nu ma intereseaza daca sare motorul in aer, ma f_t in ea de masina. o vand si imi i-au opc-ul nou.
jantele or sa fie OZ, asta ca o paranteza. astept restul...

ROG UN MODERATOR SA INCHIDA THREAD-ul ACESTA!

alexGTI 25-01-11 17:28

Re: golf V GTI
 
pai parca erau enkei :)

dRR-XWX 25-01-11 18:30

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 4019633)
penibil esti tu ca nu iti vezi de treaba!

ok. aveti dreptate.

nici nu ma intereseaza daca sare motorul in aer, ma f_t in ea de masina. o vand si imi i-au opc-ul nou.
jantele or sa fie OZ, asta ca o paranteza. astept restul...

ROG UN MODERATOR SA INCHIDA THREAD-ul ACESTA!

:lol: n-ai nicio treaba prietene... esti in alte filme...

ps: chiar existi ?:lol:
ps2: bagi etnobotanice?:rolleyes2

vinyl 25-01-11 18:37

Re: golf V GTI
 
Lasati ma omul in pace...e masina lui..is banii lui...face ce vrea..mi se pare normal.

TSC-Us 25-01-11 18:42

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by dRR-XWX (Post 4020027)
:lol: n-ai nicio treaba prietene... esti in alte filme...

ps: chiar existi ?:lol:
ps2: bagi etnobotanice?:rolleyes2

la 21 de ani ce sa iti cer domune schumacher? ai carnet de 3 ani amxim si eu ~700.000 km.
oricum cineva foarte apropiat tie ma cunoaste foarte bine.
nu stiu ce cauti pe aici inginere?

ps: eu ma lupt cu motoarele de vapoare, asta asa ca sa stii!

dRR-XWX 25-01-11 18:50

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 4020065)
la 21 de ani ce sa iti cer domune schumacher? ai carnet de 3 ani amxim si eu ~700.000 km.
oricum cineva foarte apropiat tie ma cunoaste foarte bine.
nu stiu ce cauti pe aici inginere?

ps: eu ma lupt cu motoarele de vapoare, asta asa ca sa stii!

nu e vorba de niciun schumacher sau cati km ai sau nu.
ideea e ca poti asculta si sfaturile altora, ca nimeni nu iti vrea raul;) de ce sa pierzi un ban, doar ca nu ai vorbit mai pe larg anumite chestii ?;) nu cred ca vreunu dintre cei care au postat pe thread, ti-au zis cu rautate sa nu faci aia, sau aia.

cristi_407 25-01-11 20:00

Re: golf V GTI
 
Eu ti-am mai zis si in Pm..incerca sa faci asa..Uite asta e o lista care ar trebuii inainte de k04:
1. Intercooler S3
2.Admisie (preferabil EVOMS sau ITG)
3.Evacuare cap-coada
4. DV revizuit
5. PCV FIX (sunt de la multe firme)
6. Pompa benzina APR
7. Soft
8.Valva RS4

Dupa ce faci astea o sa ajungi undeva la 290 cp.. Vezi cum se comporta masina cu astea si dupa daca vrei mai sus iti spun toata lista si ce iti trebuie..

Bumblebee 25-01-11 22:44

Re: golf V GTI
 
te repeti degeaba nu o sa faca nimic din ce spui tu si ceilalti cunscatori de TFSI , omu e in lumea lui cu Opeluri , nu are nici 300 de cp si el vrea stroker kit deja ,penibil de cand am citit topicul mi-am dat seama ca e confuz rau de tot , nu stie ce vrea .

TSC-Us 25-01-11 23:06

Re: golf V GTI
 
tu de unde ai aparut? nu te simti in plus? ce cauti sa-mi infestezi topicul.
te rog sa nu mai intrii si insist, nu este nici o pierdere prezenta ta pe aci'!
ce stii tu despre mine? auzi e in lumea lui cu opeluri... da si care-i treaba ta Tastaturist-ule? da imi place opel desi am avut audi, bmw, mercedes, ford, fiat...

eu mi-am facut o parere despre tine: ori este un critic auto, sectiunea tuning undercover ori te-ai radacit pe aici!
deci...?

si am vrut sa pun taxa la intrare cu msg :"isi rezerva dreptul de a-si alege clientii" ceva de genul!

Bumblebee 25-01-11 23:39

Re: golf V GTI
 
Quote:

Originally Posted by OPC-UL (Post 4021073)
tu de unde ai aparut? nu te simti in plus? ce cauti sa-mi infestezi topicul.
te rog sa nu mai intrii si insist, nu este nici o pierdere prezenta ta pe aci'!
ce stii tu despre mine? auzi e in lumea lui cu opeluri... da si care-i treaba ta Tastaturist-ule? da imi place opel desi am avut audi, bmw, mercedes, ford, fiat...

si am vrut sa pun taxa la intrare cu msg :"isi rezerva dreptul de a-si alege clientii" ceva de genul!

daca te supara parerile oamenilor nu trebuia sa-ti deschizi topic copilule accepta si parerile care iti convin si cele care nu .Nu trebuie sa te cunosc ca sa-mi spun parerea, ai un topic compus din 6 poze si vorbe multe atat .Daca e ceva ce am inteles e faptul ca ai avut Audi, Bmw, Mercedes , Ford si Fiat dar ca- ti place Opel :shock::shock::shock:
Apropo ai motor de Fiat pe Opel ?

TSC-Us 26-01-11 08:00

Re: golf V GTI
 
m-am uitat la ce ai scris dealungul existentei tale pe forumul asta si mi-am dat seama ca esti bagator de seama: https://forum.4tuning.ro/35-constanta...i/page-94.html

cand o sa ai si tu masina si o sa bgi mii de euro atunci sa vb.

tase_astra 26-01-11 08:19

Re: golf V GTI
 
Mai nu va mai certati, aveti-va ca fratii!
:)


All times are GMT +2. The time now is 21:09.

- Copyright 2024 4Tuning