Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Femei (https://forum.4tuning.ro/28-femei.html)
-   -   Femeile la volan (https://forum.4tuning.ro/28-femei/19714-femeile-volan.html)

DolusD 11-11-06 15:45

Re: Femeile la volan
 
eeeee acu si u :D , tu nu ai facut nici o gresala de asta , dar de atunci ma uit de 10 ori inainte sa depasesc :D :D :D

pheerya 11-11-06 16:08

Re: Femeile la volan
 
Quote:

Originally Posted by DolusD (Post 617783)
Mai fratilor ce ma iau de femei mai bine zic de mine cum conduc :
Yo sa fie a draq de masina daca sar de 90 - 100 km/h max , si am lovit masina decat o data ,am dat cu ea in gard pt ca am uitat k am carlig la ea si vedeam k mai am loc :D :D :D in rest nik , nu-mi place viteza si fac si yo gafe ca orice om ,de ex: am intrat in depasire la un autobuz fara sa ma asigur si era sa ma loveasca unu (se intampla acu 2-3 sapt) se intampla la oricine asa ceva , nu poate sa zik nimeni k el conduce perfect pt k nu e asa , e imposibil sa nu faci o gresala in trafic cat de mik o fi ea dar o faci ..... ! (dar in schimb fac liniutze la greu,astea imi plac la nebunie) !

lasa ca de abia ti ai luat permisul...ai timp de acum incolo sa faci destule accidente...nu k ti as dori...daca aveai experianta de min 5 ani puteai sa te lauzi k nu ai decat un accident la activ...sa nu mi o iei in nume de rau;)

DolusD 11-11-06 17:06

Re: Femeile la volan
 
Pai normal k nu ma supar , nu exista om care sa nu fi zgariat masina cel putzin odata , cunosc un tip care merge in Germania cel putzin o data pe luna si are permisu` de 20 de ani si acu 2 sapt o lovit prima masina din viatza lui , deci niciodata nu e prea tarziu , nu doresc la nimeni asa ceva !

iasi_drifter 12-11-06 23:43

Re: Femeile la volan
 
ahaaaaaaaaa! :D azi m-am prins eu de ce nu pleaca femeile de la stop la timp. ea la volan eu in dreapta mai devreme si oprim la stop. si uite asa ii vine cheful de mozoale. nu m-am uitat cate secunde mai erau de culoare rosie ca nu eram eu la volan dar dupa cateva secunde vad ca habitaclul e luminat in verde, de unde pana atunci era luminat in rosu. de ce oare? era si o masina in spate si probabil a vazut ala ce facem noi acolo. ma mir ca nu a claxonat noroc ca i-am atras eu atentia ei ca e cazul sa-i dea drumul ca vad ca n-avea deloc grija semaforului... of femeile...

Trixi 13-11-06 12:03

Re: Femeile la volan
 
nah,probleme mai mari sa nu ai cu femeile la volan,si cred k vei fi si u multumit!:D HAVE FUN!;)

pheerya 13-11-06 20:36

Re: Femeile la volan
 
ce vrajealaaaaaaaaaa...de parca tie nu ti a placut...si oricum si voi faceti din astea la volan...asa ca nu te mai face asa de nemultumit:lol: :lol: :lol:

iasi_drifter 13-11-06 22:31

Re: Femeile la volan
 
Am tot timpul din lume sa ma giugiulesc cand e masina trasa pe dreapta undeva sau cand nu-s in masina sau chiar si la semafor dar nu cand se face verde. in fine intr-un fel a dat bine ca i-a trebuit si ca a uitat si de culoarea verde :D dar din punct de vedere al sofatului... :D
insa in fine nu conduce chiar rau per total.
in schimb ieseam din parcare de la mall in Iasi si era cam ambuteiaj din cauza ca o masina neagra (nu mai stiu ce model dar parea mai barbateasca) nu inainta cu toate ca era loc sa treaca chiar daca nu ca pe autostrada. tot ii faceam semn cu mainile sa treaca... nimic... nu vedeam cine e la volan din cauza montantului de la parbriz. si mi-era ca e vreun jmecher care nu se da la o parte ca asa vrea muschii lui de mai era putin si ma duceam sa il iau oleaca de guler. dar cand mai inaintam putin surpriza: era una bruneta, creata si derutata la volan. atunci am inteles eu care era problema...

iasi_drifter 13-11-06 22:46

Re: Femeile la volan
 
Iar mie personal nu mi se intampla niciodata sa incurc lumea prin trafic... eu is ala care depasesc iar la semafor cum s-a facut verde am plecat. as uri sa fiu claxonat sa ma misc. mai ales ca sunt pasionat de curse si de la anul chiar o sa debutez in campionatul de viteza in coasta... s-a mai intamplat sa nu plec cand s-a facut verde si sa stau pe frana cat am avut chef dar am facut asta intentionat pt ca m-au claxonat de aiurea idioti cand inca era semaforul pe rosu.

dmn 14-11-06 15:01

Re: Femeile la volan
 
:D:D:D hai hai! ...nu e chiar asa! chiar nu ti s-a intamplat niciodata sa "dormi pe tine"? sa te gaseasca verdele cu gandurile aiurea si sa ai o secunda sau 2 de neatentie?

iasi_drifter 14-11-06 21:26

Re: Femeile la volan
 
nu mi se intampla. oricum chiar si daca e sa ma gandesc la ceva conduce masina subconstientul meu si o face poate chiar mai bine decat constientul.
eu chiar si cand merg tare uneori subconstientul conduce masina. daca joc raliuri pe computer pe trasee cunoscute nu mai zic... de la start la sosire se intampla sa ma gandesc la cu totul altceva si conduc din subconstient. mie condusul mi-e intrat in reflex.

iasi_drifter 14-11-06 21:32

Re: Femeile la volan
 
nu zic ca eu nu mai fac unele greseli dar sa nu plec cand se face verde nu prea mi se intampla mai ales ca pe aici avem numaratoare inversa cam la toate semafoarele

The_Mask 15-11-06 08:20

Re: Femeile la volan
 
Nu mai criticati atata femeile, pentru ca sunt o gramada de barbati afoni si nesimtiti in trafic, aici sa nu uitam de soferii de taxi si maxi-taxi pe care e imposibil sa nu-i vedeti pe bl. Mamaia la Tamponari si Accidente usoare zi de zi! E adevarat ca mai gresesc si ele, insa stiu sa-si ceara scuze cand o comit, spre exemplu de altii care te mai si injura cu toate ca ei sunt vinovati. Zicea cineva pe pagina anterioara parca de macheat la semafor, chiar acum 2 zile am vazut o femeie de vro 35-40ani care statea la semafor, fiind prima, verde pus si abia dupa 10 sec( dupa ce s-a aranjat, rujat fardat) a plecat...

Mustang 15-11-06 12:43

Re: Femeile la volan
 
si cate claxoane au fost in urma ei ? :)

The_Mask 15-11-06 12:53

Re: Femeile la volan
 
lasa claxoanele da cate p***i in gura si-a luat...:))

iasi_drifter 15-11-06 15:32

Re: Femeile la volan
 
Quote:

Originally Posted by The_Mask (Post 623200)
Nu mai criticati atata femeile, pentru ca sunt o gramada de barbati afoni si nesimtiti in trafic, aici sa nu uitam de soferii de taxi si maxi-taxi pe care e imposibil sa nu-i vedeti pe bl. Mamaia la Tamponari si Accidente usoare zi de zi! E adevarat ca mai gresesc si ele, insa stiu sa-si ceara scuze cand o comit, spre exemplu de altii care te mai si injura cu toate ca ei sunt vinovati. Zicea cineva pe pagina anterioara parca de macheat la semafor, chiar acum 2 zile am vazut o femeie de vro 35-40ani care statea la semafor, fiind prima, verde pus si abia dupa 10 sec( dupa ce s-a aranjat, rujat fardat) a plecat...

10 sec? frate cred ca m-as criza sa mi se intample asa ceva. pai cum sa nu o injuri macar sau sa-i arati semne? e o alternativa mai blanda la ce as face eu cu astia care nu se misca. uneori cu greu ma abtin sa nu imi lipesc spoilerul fata de spoilerul lor din spate si sa incep sa imping in tromba...
tu le mai si iei apararea? pai asa o faza cu atata egocentrism e prea de tot. aici e vorba de lipsa totala de respect nu e vorba de cele 10 sec pierdute.
ar trebui facuta o baza de date (daca nu exista deja) cu soferi/ soferite de ocolit sau care trebuie invatati(e) o lectie despre respect in trafic. (cam cum e topicul "Kamikaze pe shosele" de pe un site interzis (cu motiv) aici (gasiti topicul dupa o cautare pe google)


All times are GMT +2. The time now is 18:22.

- Copyright 2026 4Tuning