Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Oltcit (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit.html)
-   -   Oltcit Club 11 - VL 02 ABU (https://forum.4tuning.ro/119-masina-mea-oltcit/151800-oltcit-club-11-vl-02-abu.html)

Dr.Dre 06-01-11 18:49

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3960179)
NE apucam

daa corect,ne apucam ;)

julaikos 06-01-11 19:24

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
ce vrei tu nu se poate,si nu e vorba doar de tipul becului ci tine de constructia lupei
si lupele cu doua faze ,si cele simple ca ale tale(de bmw par a fi) au bec cu un singur filament;modificarea fazei se face prin miscarea oblonului dintre lupa si oglinda,iar daca scoti acel oblon,o sa ai faza lunga permanenta indiferent de bec pui...

minimal.madness 06-01-11 19:31

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
intr'un cuvant: teapa :)))

Dr.Dre 06-01-11 20:45

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3960317)
ce vrei tu nu se poate,si nu e vorba doar de tipul becului ci tine de constructia lupei
si lupele cu doua faze ,si cele simple ca ale tale(de bmw par a fi) au bec cu un singur filament;modificarea fazei se face prin miscarea oblonului dintre lupa si oglinda,iar daca scoti acel oblon,o sa ai faza lunga permanenta indiferent de bec pui...

da de bmw sunt lupele,nu stiam eu de ce e oblonul ala intre lupa si bec,acum am inteles.pai atunci o sa pun faza scurta pe lupa si faza lunga pe oglinda.cum ai tu.vb pe mess mai multe,poate ma ajuti sa le fac;)
Quote:

Originally Posted by minimal.madness (Post 3960344)
intr'un cuvant: teapa :)))

mai termina ma,ce nu e nici o teapa ;)

julaikos 06-01-11 21:37

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
eu am faza lunga tot de la lupe...oglinzile alea sunt daylight :twisted:

Dr.Dre 07-01-11 01:26

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3960749)
eu am faza lunga tot de la lupe...oglinzile alea sunt daylight :twisted:

mm smecherie,ai lupe ptr bec h4.fa-mi si mie rost de niste oglinzi cum sunt cele de pe celalalt oltcit al tau,si un ornament dinala din jurul lupelor(fostele faruri ale lui rupt de beat)imi plac mult cum au iesit farurile alea,si vreau sa imi fac unele asemanatoare ;)

julaikos 07-01-11 05:21

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
N-auzi bre că nu există lupe cu becuri h4... De ornamente şi oglindă cam greu să fac rost fiindcă mi-am mai căutat pentru mine şi n-am găsit... Cauta faruri de a 4 :)

Dr.Dre 07-01-11 10:11

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by julaikos (Post 3961380)
N-auzi bre că nu există lupe cu becuri h4... De ornamente şi oglindă cam greu să fac rost fiindcă mi-am mai căutat pentru mine şi n-am găsit... Cauta faruri de a 4 :)

da bine spus,am gresit cand am zic ca e lupa h4,am vrut sa zic cu dubla faza,adica oblonul ala se misca ptr a schimba faza,dar becul e probabil tot h1 ca la mine.oglinda si ornamentul de pe farurile alea de pe celalalt oltcit al tau,sunt de audi a4(model 2001? sau mai noi/mai vechi?)ca sa stiu ce sa caut ;)apropo,oblonul ala la mine nu se poate face sa fie mobil?:D adica daca sti,sau poti tu sa il faci;) uxd-ul ce fel de lupe are?cu dubla faza?eu asa intentionam sa fac farurile mele.cum le are el cu o singura lupa

julaikos 07-01-11 13:13

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Nu ştiu exact modelul... E primul a 4 cu lupe uxd are becuri d2s eu am d1s nu ştiu sigur dacă le pot face... Trebuie să le am aici ca să văd dacă merg modificate

iamagi 08-01-11 12:27

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Mai bine mai cumperi o banda de leduri galbena si pui pe marginea stopului sa faci semnalizare (doar pe o parte, exterioara).

Dr.Dre 09-01-11 20:53

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
20 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by iamagi (Post 3965103)
Mai bine mai cumperi o banda de leduri galbena si pui pe marginea stopului sa faci semnalizare (doar pe o parte, exterioara).

m-am gandit si la idee asta,nu e rea.cred ca pana la urma o sa copiez stilul american 8) https://www.youtube.com/watch?v=RNKf0...eature=related

...azi am pus o janta brock 9j pe spate sa vad daca intra.am mai evazat putin aripa si pana la urma a intrat :D

cruizer11 09-01-11 21:04

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Interesant stilu asta cu semnalizarea dar nu stiu daca se poate.Adica vreau sa spun daca se poate omologa.Stiu sigur ca am mai vazut in Valcea un Corvette care avea asa semnalizarea.

Dr.Dre 09-01-11 21:15

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Quote:

Originally Posted by cruizer11 (Post 3969808)
Interesant stilu asta cu semnalizarea dar nu stiu daca se poate.Adica vreau sa spun daca se poate omologa.Stiu sigur ca am mai vazut in Valcea un Corvette care avea asa semnalizarea.

ce sa omologhez,ca sunt custom.triplele ar fi ultimul lucru de omologat,de jantele pe 16 se ia prima oara politia ;),pana la triple.da eu un corvette negru cu UNU la nr,sau poate ai vazut la cel visiniu decapotabil

cruizer11 09-01-11 21:57

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
Am inteles cu triplele.Cel negru cu numaru UNU l-am vazut.

Dr.Dre 30-01-11 17:16

Re: Oltcit Club 11 - VL 02 ABU
 
10 Attachment(s)
urmeaza alte jante: borbet A pe 16 9j spate 7.5j fata :D buzele au lacul sarit,dar nu e problema ca oricum vor fi polishate. poimaine imi ajung si lupele cu bifaza de la balaurr,si ma apuc de faruri si stopuri


All times are GMT +2. The time now is 13:07.

- Copyright 2026 4Tuning