![]() |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ja_rule ......puteti vb frate ce vreti voi...nu ma deranjeaza...poate asa ne mai vin idei...eu idei am multe insa lipsa de banie problema.cit despre consum.....motorul toto de 1300 este deci nue motorul de 1600 sa imi consume mult si deci nu cred ca se v-a vedea prea mare dif la consum doar una mica...mai conteaza si modul de condus.maine si duminica mai pregatesc ceva...ceasurile de presiune si temp montate pe plansa superioara a bordului...desupra...o sa pun poza sa vedeti.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy cat tea costat pe tine setul de spoilere + praguri
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai max....pragurile le-am luat noi si au fost 170 de roni...bara fata a fost second si am dat pe ea 200 de roni...iar bara spate care e de fiat uno a costata 60 de roni.chitul nou in intregime cred ca e pe undeva pe la 7-8 mil la fibrocom craiova.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
2 Attachment(s)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
sa traiasca.edy.. craioveanu nostru... :D
cand mai treci prin craiova.. :D da un semn.. ;) sa iti arat noua achizitie.. ;) domne... se mareste familia.. ;) de.. nu e mereu ,,,,,,cum iti propui.........:cry: p.s e mai bine ;) bafta.. si ce marfa sunt ceasurile...dap...:D |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
edy sper ca nu le lasi pe bord ... trebuie incastrate undeva ;)
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
body nu pui poze cu achizitziile
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
cu achizitiile..........NU ;) inca..dar o sa pun. sper .in curand..;) .. |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
mai ce sa va zic...ceasurile as vrea sa le las pe bord pentru ca le pot urmari mult mai bine decit incastrate undeva mai jos....cit despre intilnire...petrica....puteai cere un numar de tel si ne vedeam...eu stau chiar la intrarea in oras.....ai trecut pe linga mine probabil.acum despre masina multumesc celor care o plac insa va anunt ca nu este ceea ce vreau eu.asteapta saraca de un an vopseaua.care vine de 1 mai la mare e rugat sa ma sune si ne vedem.
tel:0765528509/0727636361/0752502253 |
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Quote:
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
Edy daca chiar vrei sa le lasi pe bord ... baga un suport de dacie si le acoperi cu ceva material .. plastic, lemn, etc ...
|
Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
ala de dacie nu imi place.....am vrut sa gasesc tot de dacie ..erau odata unele separate fiecare in carcasa lui ...si erau puse pe bord la dacii...doua carcase dalea caut.deocamdata am facut din teava de instalatii din pvc.
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:07. |
- Copyright 2026 4Tuning