Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Oltcit (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit.html)
-   -   vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi! (https://forum.4tuning.ro/321-discutii-oltcit/15043-vreau-modific-rm-putin-tunez-exterior-astept-idei-sfaturi.html)

edy77_driver 27-04-07 06:43

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
ja_rule ......puteti vb frate ce vreti voi...nu ma deranjeaza...poate asa ne mai vin idei...eu idei am multe insa lipsa de banie problema.cit despre consum.....motorul toto de 1300 este deci nue motorul de 1600 sa imi consume mult si deci nu cred ca se v-a vedea prea mare dif la consum doar una mica...mai conteaza si modul de condus.maine si duminica mai pregatesc ceva...ceasurile de presiune si temp montate pe plansa superioara a bordului...desupra...o sa pun poza sa vedeti.

e_Max 27-04-07 19:10

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
edy cat tea costat pe tine setul de spoilere + praguri

edy77_driver 28-04-07 07:48

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai max....pragurile le-am luat noi si au fost 170 de roni...bara fata a fost second si am dat pe ea 200 de roni...iar bara spate care e de fiat uno a costata 60 de roni.chitul nou in intregime cred ca e pe undeva pe la 7-8 mil la fibrocom craiova.

edy77_driver 28-04-07 08:02

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
2 Attachment(s)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.

e_Max 28-04-07 15:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 874820)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.

frumoase ceasurile si ms pt informatzie

bodyspeed 28-04-07 19:34

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
sa traiasca.edy.. craioveanu nostru... :D
cand mai treci prin craiova.. :D
da un semn.. ;)
sa iti arat noua achizitie.. ;)
domne... se mareste familia.. ;)
de.. nu e mereu ,,,,,,cum iti propui.........:cry:
p.s e mai bine ;)
bafta..
si ce marfa sunt ceasurile...dap...:D

Ja_Rule 28-04-07 19:38

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
edy sper ca nu le lasi pe bord ... trebuie incastrate undeva ;)

e_Max 28-04-07 21:42

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
body nu pui poze cu achizitziile

PetricaCBD 28-04-07 22:03

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 874820)
mai fac un post fara sa imi dau seama la cel anterior...promisesem ca pun ceasurile pozele cu ele inainte de montaj.mai am inca unul pentru presiunea uleiului care inca nu i-am facut carcasa dar azi o fac si pe aia.nu stiu unde s ale montez si aici pe bord m-i s-a parut ca ar fi cel mai bine si usor de urmarit cele 3 ceasuri.ordinea v-a fi asa:1.presiune ulei,2 driving meter(vacum),3 temp ulei.toate cele 3 ceasuri sunt luminate din interior marca veglia.

super oltcitu,am fost azi in constanta mai exact la iesirea dinspre Ovidiu,si m-am uitat dupa masina ta credeam k stai prin zona dar nu am vazut masina :(,poate la vara cand vin la mare sa ne intalnim ;)

PetricaCBD 28-04-07 22:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by edy77_driver (Post 867266)
salutare...azi am mai facut o mica modificare la masinuta mea...am pus carb de nova de 1600 dublucorp....rupe saraca acum...voi ce stiti?ati avut vreunu asa ceva pe masina?consumu oare cu cit o creste?

am avut eu 2 zile pe masina un astfel de carburator de 1.6 si trage de rupe dar mi-a mancat 6 litri in 2 zile,adica maxim 30 km :D si mai vroiam sa mai merg cu el k imi placea dar ai grija k la turatii mai mari de 6000 mi-au sarit niste semeringuri:lol: si apoi am pus carbu de 1.3 pe masina,urmand sa pun semeringurile la loc....

bodyspeed 28-04-07 22:46

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by e_Max (Post 875608)
body nu pui poze cu achizitziile

cu achizitia.. ..o sa pun.. :D
cu achizitiile..........NU ;) inca..dar o sa pun. sper .in curand..;) ..

edy77_driver 29-04-07 00:07

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
mai ce sa va zic...ceasurile as vrea sa le las pe bord pentru ca le pot urmari mult mai bine decit incastrate undeva mai jos....cit despre intilnire...petrica....puteai cere un numar de tel si ne vedeam...eu stau chiar la intrarea in oras.....ai trecut pe linga mine probabil.acum despre masina multumesc celor care o plac insa va anunt ca nu este ceea ce vreau eu.asteapta saraca de un an vopseaua.care vine de 1 mai la mare e rugat sa ma sune si ne vedem.
tel:0765528509/0727636361/0752502253

e_Max 29-04-07 12:10

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Quote:

Originally Posted by bodyspeed (Post 875684)
cu achizitia.. ..o sa pun.. :D
cu achizitiile..........NU ;) inca..dar o sa pun. sper .in curand..;) ..

ok asteptam si in legatura cu ceasurile tale edy de ce nutzi iei un suport cu doua compatimente si le lasi pe bord

Ja_Rule 29-04-07 13:05

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
Edy daca chiar vrei sa le lasi pe bord ... baga un suport de dacie si le acoperi cu ceva material .. plastic, lemn, etc ...

edy77_driver 29-04-07 13:53

Re: vreau sa modific un RM si putin sa il tunez exterior..astept idei si ceva sfaturi
 
ala de dacie nu imi place.....am vrut sa gasesc tot de dacie ..erau odata unele separate fiecare in carcasa lui ...si erau puse pe bord la dacii...doua carcase dalea caut.deocamdata am facut din teava de instalatii din pvc.


All times are GMT +2. The time now is 01:07.

- Copyright 2026 4Tuning