![]() |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
1 Attachment(s)
Hi hi hi hi hi...200cp+, ca asa e moda acum sa declari puterea...
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
pai stai sa inteleg... e din ala cu 2 harti?
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
nu, e doar cu o harta, iar cei de la HD garanteaza 270-290CP...acu' eu sunt optimist, avand in vedere ca masina mea a scos doar cu modificari mecanice 40cp in plus fata de standard, fara interventii asupra softului...o sa o si masuram cat de curand, sa vedem ce iese...
azi mi-a sosit si ambreiajul...acusi sunt gata! |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
bun...bun....
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
si poze pe cand domn sef? :(
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Quote:
Bafta! |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
1 Attachment(s)
da...update relativ recent...
mi-a ajuns ambreiajul. am instalat upgrade-ul de soft. e bine... |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
recomand sa nu folosesti rulmentul de la ei, ci unul OEM , am citit pe afara k cik sunt destul de nasoli rulmentii astia cu care trimit ambreajele.
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Imi pare rau dar nu ma mai complic cu alt rulment. Anul trecut am montat un ambreiaj de asta smecher luat de la firma X din tara Y pe o Astra H OPC care are aprox 320-330cp. Sincer nu imi inspira incredere nici 50% fata de cum e asta de pe masa mea si s-a montat si tine pe masina fara probleme.
Daca va ceda rulmentul, o sa demontez din nou si asta e. De mentionat este ca din brosura care insoteste ambreiajul reiese clar ca trebuie un rodaj de aprox 800km, ceea ce mi se pare extrem de mult. |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
da asa este toti cer in jur de 500 mile, e o perioada lunga dar dak faci rodajul ok te vei si bucura de el :d azi mi-a venit si mie abreajul , pun poze mai pe seara :D
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Dragos,
Degeaba bagi bani in nimicuri din astea... ambreiaj, soft profi... nu mai stiu eu ce, daca tot eviti esentialul: !!! BAGA FLEXUL IN MASINA !!! Jos interiorul Scaune scoica centuri in 4 puncte rollcage Degeaba amani ca tot acolo ajungi... eu m-am dat un an cu interior de piele si scaune incalzite... :lol::lol::lol: Asteptam fisa DYNO Razvan LKN :lol: |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Ce direct ai fost:)) n-a avut nimeni curajul sa ii zica?
Nu ca nu ar fi stiut el:)) |
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Quote:
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
La cat am vb eu cu Dragos si la cum vb despre masinutza sunt de aceeasi parerre!:))
|
Re: Nissan 200SX S14 - RLU Drift Team
Imi raniti sentimentele...cum sa comit asemenea atrocitate?
|
| All times are GMT +2. The time now is 06:54. |
- Copyright 2026 4Tuning