Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Masina mea Honda - Acura (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura.html)
-   -   '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!! (https://forum.4tuning.ro/127-masina-mea-honda-acura/117034-00-integra-dc2-type-rx-1-8-vtec-b18c-new-pics.html)

CristianD 04-11-09 15:49

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
ghici a cui masina apare pe noul site 4tuning.ro ? 4 masini am vazut acolo la sectiunea masini ale userilor si ghiciti voi care ii una din ele ? :D
daca ii frumoasa ii frumoasa.

yulasinio 04-11-09 20:05

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
@Urban_Racing: Nu eu am condus masina :-P eu am fost filmaciul :lol:

CristianD:Mersi mult man, nici nu stiam ca apare pe site-ul nou :oops: ma face mandru manca-o-ar tata pe ea :D

Achim 05-11-09 12:57

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
blana man!
felicitari pt noile upgrade'uri si pt timpi, atat tie cat si lui AdrianR ;)

yulasinio 05-11-09 13:58

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by Achim (Post 2782105)
blana man!
felicitari pt noile upgrade'uri si pt timpi, atat tie cat si lui AdrianR ;)

Mersi mult mane, vad ca ti-ai "tras" iarasi internet :-P

yulasinio 16-11-09 23:12

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
10 Attachment(s)
Nu am mai facut prea multe la ea, ambreiajul e in capul listei dar ma cam trag pe fund cu banii acum inainte de Craciun. Sambata am reusit si eu sa spal masina dupa mai bine de 5 saptamani :oops: nici nu mai stiam exact ce culoare e.

Cateva poze facute prin septembrie alaturi de DC5-ul unui prieten.

valerutzz 17-11-09 10:16

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Damn, she`s beautiful :)

kickass 17-11-09 18:40

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
frumoasa... mai frumoasa decat dc5 :-)

Den1grator 18-11-09 10:04

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Ca de obicei foarte misto pozele, bravos.

Achim 23-11-09 17:21

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
top! danke :D

Adriano98_R 24-11-09 22:19

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by yulasinio (Post 2771512)
M00gen twinloop-ul sus minus silencer-ul de pe B-pipe :-P

Un mic filmulet https://www.youtube.com/watch?v=rz-2cqeNt-Y sa scizati calitatea dar e facut cu telefonul :oops:

Si o poza....

Da menule sa simtit bine la picior 8)


Quote:

Originally Posted by Achim
blana man!
felicitari pt noile upgrade'uri si pt timpi, atat tie cat si lui AdrianR

Thanks brother turned out a good day!;)

CT99WUW 28-11-09 13:19

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Vorba unui coleg de la munca care m-a surprins uitandu-ma pe topicul tau...asta e ca a ta *honda* dar mai sport asa.Frumoasa rau bijuteria ta.

yulasinio 28-11-09 20:06

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
@all: multumesc frumos de aprecieri :-)

Sunt in mare cautare de jenti acum, desi parca imi plac din ce in ce mai mult croamele astea :oops:

fanete 30-11-09 11:11

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
dar dece nu le vopsesti pe astea? Jantele sunt frumoase dar le strica faptul ca sunt
croame.

bafta

yulasinio 30-11-09 11:17

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Quote:

Originally Posted by fanete (Post 2848909)
dar dece nu le vopsesti pe astea? Jantele sunt frumoase dar le strica faptul ca sunt
croame.

bafta

Nu ma deranjeaza cromul cat dimensiunea, sunt pe 17 si asta strica din stabilitate. Imi aduc aminte atunci cand am facut RAR-ul am imprumutat niste jante pe 15 care aveau cauciucuri de iarna si statea mai bine cu alea pe drum :evil: + sunt mul mai ieftine cauciucurile pe 16 + sunt mult mai usoare :-)

giany_TM 30-11-09 23:45

Re: '00 - Integra DC2 Type-Rx - 1.8 VTEC (B18C) - NEW PICS !!!
 
Salutare YULA ,hai sa te intreb pe tine ,ceva legat de reglajul rolelor la axe.
Treaba sta asa .,pistoane de compresie marita ,evacuare dekath hks ,traseu 60mm ,finala o copie ,shortram ...,soft lucrat putin ...... cam atat imi vine in minte acum .
Sincer iti fac o intrebare tie fiind mai mult ca sigur ca imi vei raspunde concret si la subiect ,fie ca stii tu fie ca ai citit pe undeva .
In momentul de fata rola de pe admisie e reglata 2 grade spre admisie adica pe + si cea de pe evacuare e pe 0 .
Ce simt eu acum e o crestere de cuplu jos ,insa nu imi pot da seama ce se intampla la ture mari .
Deci ce reglaje se mai pot face ,in siguranta ,tinand cont ca avansul e dat putin pe
+ si din soft .ms.


All times are GMT +2. The time now is 01:07.

- Copyright 2026 4Tuning