Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Daewoo tuning (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning.html)
-   -   Club TICO (https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-tuning/37962-club-tico.html)

SKR* 01-06-10 19:04

Re: Club TICO
 
Interesanta ideea Transfagarasan :oops:

B-99-SAA 01-06-10 19:20

Re: Club TICO
 
+1 la ideea lui CIP.
+1 pt argumentele lui edy si cip.

STREET nu vrem sa te superi, e chiar foarte marfa locatia, dar eu unu vreau sa vin neaparat si suma ar fi cam mare... nu zic, sunt conditii etc se vede ca e fain, dar merge si la niste cabanute, sau pe Transfagarasan vorba aia, la un complex d-ala ar fi frumos. Ce se organizeaza acum in iunie e 200 lei si include multe chestii, pt 2 zile parca. Noi putem sa stam mai mult si tot in banii aia 200 lei, sau stam 2 zile acolo si 1-2 zile in alta parte. Ideea e ca daca te plictisesti in locu unde ai dat banii e nasol... Sunt multe locuri marfa unde putem merge, si ar fi frumos sa incercam vreo doua din ele in 3-4 zile. Ce ziceti? Plus ca in afara de cei 420 lei in Delta, mai e drumu, care e lung pt unii, benzina acolo la o plimbare ceva, si sa nu mai zic cheltuiala de zi cu zi. Eu zic sa gasim 3-4 locatii, sa votam 2 din ele, si sa mergem 2 zile intr-o parte si 2 in cealalta. E bine asa? Toata lumea e primita cu sugestii, propuneri, intrebari... atat timp cat vorbim civilizat si nu ne certam ca chiorii in fata tastaturii. Ok?

STREET 01-06-10 20:14

Re: Club TICO
 
S-a discutat si ideea cu transfagarasul daca se iese la munte. nu ii o ideea rea.
Organizarea iesirii s-a stabilit cu cei care au fost anul trecut prezenti si care isi fac prezenta sigura si anul asta.

Se poate opta cu o iesire pe Transfagarasan sau chiar Transalpina
si plecare spre mare sau spre brasov unde am campat anul trecut (ii un loc mare cu parau padure aproape tot ce ai nevoie).

M-am gandit la Delta Dunarii pentru ca multi sunt din sud si le convine dpdv al transporturilor.

de data asta doresc o prezenta HOTARATA SI SIGURA din partea membrilor braosvul si/sau transfaarasul este o zona centrala si nu prea ar fi scuze vis-a-vis de distanta

Propun un mic vot pentru Delta Dunarii sau Brasov. cazarea in delta dunarii la complet ii foarte posibil sa se poata face si cu cortul langa complex pentru cine doreste

STREET 01-06-10 20:17

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3408252)
+1 la ideea lui CIP.
+1 pt argumentele lui edy si cip.

STREET nu vrem sa te superi, e chiar foarte marfa locatia, dar eu unu vreau sa vin neaparat si suma ar fi cam mare... nu zic, sunt conditii etc se vede ca e fain, dar merge si la niste cabanute, sau pe Transfagarasan vorba aia, la un complex d-ala ar fi frumos. Ce se organizeaza acum in iunie e 200 lei si include multe chestii, pt 2 zile parca. Noi putem sa stam mai mult si tot in banii aia 200 lei, sau stam 2 zile acolo si 1-2 zile in alta parte. Ideea e ca daca te plictisesti in locu unde ai dat banii e nasol... Sunt multe locuri marfa unde putem merge, si ar fi frumos sa incercam vreo doua din ele in 3-4 zile. Ce ziceti? Plus ca in afara de cei 420 lei in Delta, mai e drumu, care e lung pt unii, benzina acolo la o plimbare ceva, si sa nu mai zic cheltuiala de zi cu zi. Eu zic sa gasim 3-4 locatii, sa votam 2 din ele, si sa mergem 2 zile intr-o parte si 2 in cealalta. E bine asa? Toata lumea e primita cu sugestii, propuneri, intrebari... atat timp cat vorbim civilizat si nu ne certam ca chiorii in fata tastaturii. Ok?

al ales complexul impreuna cu colegii pentru a fi ceva mai special nu ma supar daca mergem cu cortu chair imi plac iesirile la munte la un foc de 4 metri cu cortul:) ideea sa fie prezenta si OAMENI!!! nu membri sau pasionati de tico:) si sa ne simtim bine

STREET 01-06-10 20:19

Re: Club TICO
 
STREET - Brasov sau Delta Dunarii

B-99-SAA 01-06-10 20:20

Re: Club TICO
 
STREET - Brasov sau Delta Dunarii
B-99-SAA - Idem :D (propun corturi sau o cazare mai accesibila)

STREET 01-06-10 20:27

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by B-99-SAA (Post 3408439)
STREET - Brasov sau Delta Dunarii
B-99-SAA - Idem :D (propun corturi sau o cazare mai accesibila)

locatia idem nu o avem pe harta!
rog seriozitate in alegerea si locatiei si a prezentei!!!!!!

z4pp 01-06-10 20:29

La Brasov am fost si anul trecut... Eu votez sa mergem in DELTA DUNARII !

STREET 01-06-10 20:29

Re: Club TICO
 
STREET - Brasov sau Delta Dunarii
z4pp - Delta Dunarii

SAA sa refaci lista te rog

este loc de campare la 700 de metri mers cu barca pentru cine opteaza delta dunarii cu cortul

topser 01-06-10 20:41

Re: Club TICO
 
Delta Dunarii !

STREET 01-06-10 20:43

Re: Club TICO
 
STREET - Brasov sau Delta Dunarii
z4pp - Delta Dunarii
topser - Delta Dunarii

B-99-SAA 01-06-10 21:14

Re: Club TICO
 
STREET - Brasov sau Delta Dunarii
z4pp - Delta Dunarii
topser - Delta Dunarii
B-99-SAA - Delta Dunarii sau Brasov

quick_5hifter 01-06-10 22:03

Re: Club TICO
 
Salut baieti!
Vreau sa vin si eu la intalnire, oriunde ati merge. Nu am Tico momentan, dar raman fan inrait si am cativa prieteni buni printre voi.

Referitor la locatie - ca tot a adus CIP vorba - puteti lua in calcul si varianta Vama Veche, unde parintii mei detin o pensiune mai modesta.

Pe scurt:
-amplasata la 50 metri de mare (30 metri de plaja);
-are 12 camere (eventual inca 3-4, la nevoie) cu paturi duble suficient de mari pentru 3 persoane si, la nevoie, pat pliant pentru a avea loc 4 persoane, mai inghesuite;
-toaletele si dusurile sunt la comun (4 dusuri si 4 toalete, apa calda la dusuri);
-acces la bucatarie cu aprox. tot ce aveti nevoie, gratar fix, vreo 100 m.p. de gazon, terasa parter si etaj, 4-5 mese in curte;
-pretul pe zi, in mod normal in sezon este de 80-100 lei, insa il pot reduce la 50 lei pe zi (discutabil pentru 3 zile sau mai mult); in pret NU intra nicio masa, intrucat nu ne ocupam cu alimentatie momentan (posibil sa ”inauguram” vara asta, insa nu stiu sigur); pretul de 50 lei este pe camera, indiferent daca va sta o persoana sau vor sta 4.
La nevoie, pot negocia pentru mese la un restaurant decent, aflat la 50 metri distanta de pensiune.
In caz ca se gasesc cativa doritori, pot pune si niste poze cu pensiunea si imprejurimile.

Toate cele bune!

STREET 02-06-10 00:03

Re: Club TICO
 
Quote:

Originally Posted by quick_5hifter (Post 3408863)
Salut baieti!
Vreau sa vin si eu la intalnire, oriunde ati merge. Nu am Tico momentan, dar raman fan inrait si am cativa prieteni buni printre voi.

Referitor la locatie - ca tot a adus CIP vorba - puteti lua in calcul si varianta Vama Veche, unde parintii mei detin o pensiune mai modesta.

Pe scurt:
-amplasata la 50 metri de mare (30 metri de plaja);
-are 12 camere (eventual inca 3-4, la nevoie) cu paturi duble suficient de mari pentru 3 persoane si, la nevoie, pat pliant pentru a avea loc 4 persoane, mai inghesuite;
-toaletele si dusurile sunt la comun (4 dusuri si 4 toalete, apa calda la dusuri);
-acces la bucatarie cu aprox. tot ce aveti nevoie, gratar fix, vreo 100 m.p. de gazon, terasa parter si etaj, 4-5 mese in curte;
-pretul pe zi, in mod normal in sezon este de 80-100 lei, insa il pot reduce la 50 lei pe zi (discutabil pentru 3 zile sau mai mult); in pret NU intra nicio masa, intrucat nu ne ocupam cu alimentatie momentan (posibil sa ”inauguram” vara asta, insa nu stiu sigur); pretul de 50 lei este pe camera, indiferent daca va sta o persoana sau vor sta 4.
La nevoie, pot negocia pentru mese la un restaurant decent, aflat la 50 metri distanta de pensiune.
In caz ca se gasesc cativa doritori, pot pune si niste poze cu pensiunea si imprejurimile.

Toate cele bune!

Eu am adus vorba si anul asta si anul trecut:lol::twisted:
oferta ta este foarte buna si eu zic sa fie luata in calcul.
eu zic ca voturile de pana acum cu delta dunari sa fie pasate spre oferta ta adica vama veche
asa ca se asteapta in continuare voturi doar de la cine ISI FACE PRESENTA CU SIGURANTA IN LOCATIA VOTATA.
Alex daca vii semneaza te rog

SKR* 02-06-10 02:40

Re: Club TICO
 
O data mai exacta? +/-2 saptamani?


All times are GMT +2. The time now is 01:16.

- Copyright 2024 4Tuning